Прескочи до съдържание

проблем при online закупуване на билети Еurolines


Препоръчани мнения

Здравейте,

Опитвам се да купя онлайн билети от Eurolines, но на последната стъпка / потвърждаване на плащането, където се въвеждат данните на банковата карта / ми дава че е провалено плащането.

Пробвах няколко пъти с IE и Mozila, с кредитна и дебитна карта, но без ефект.

Два пъти им писах на формата за контакт, но още нищо не са ми отговорили на e-mail.

В  FAQ пише:

You can book your ticket online, in a Eurolines shop, via our Call Center or at a travel agent near you. It is not possible to buy a ticket from the driver.

Call Center: +31 (0) 88 076 1700 you can pay by credit card (Visa /Mastercard)

Can I book by phone?
Yes. With a credit card (Mastercard / Visa) you can book your ticket by our Call Center by phoning +31 (0)88 076 1700 (local rate).

Ще бъда много благодарен ако имате някакво инфо.

Редактирано от tsv_vatev
Връзка към мнение
Двуцветко

Имаш ли Visa или Masrecard дебитна случайно? Скоро ми се наложи да купувам автобусни билети от друга компания и имах подобен проблем като кредитната не минаваше. Пробвах с Visa Electron дебитна и плащането мина ...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Съдейки по вързките и телефона, става въпрос за холандската версия на Eurolines. За съжаление този проблем е от години, мисля че приема само холандски карти. Когато още живеех там се е налагало няколко пъти да купувам билети за приятели. Не знам да има решение на въпроса. 

Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)

Съдейки по вързките и телефона, става въпрос за холандската версия на Eurolines. За съжаление този проблем е от години, мисля че приема само холандски карти. Когато още живеех там се е налагало няколко пъти да купувам билети за приятели. Не знам да има решение на въпроса. 

Да, точно за холандската версия става на въпрос.Мисля че проблемът не е в банката.Иначе пробвах с кредитна Мастеркард и с Виза електрон дебитна-не става и с двете.Дали да не опитам да вляза в белгийската версия и оттам да платя?

Става на въпрос за билети Амстердам-Антверпен.

ПС.Май така няма да стане, защото първо иска страна на тръгване и като напиша Амстердам ме прехвърля в холандската версия?

А знаеш ли как става закупуването чрез телефонно обаждане на техния кол-център?Не е ли опасно да се дават данните от картата; включително и трицифрения код?

Редактирано от tsv_vatev
Връзка към мнение

Съдейки по вързките и телефона, става въпрос за холандската версия на Eurolines. За съжаление този проблем е от години, мисля че приема само холандски карти. Когато още живеех там се е налагало няколко пъти да купувам билети за приятели. Не знам да има решение на въпроса. 

 

По скоро проблемът е с българските карти на някои банки. От банков служител бях чувал преди доста години, че поради многото измами с кредитни карти издадени в България, някои западни банки са отказвали да приемат български карти. Тази политика никога не е била офицално афиширана, а е част системата против измами на банките. Най-добре е човек да има банкови карти от няколко банки. Лично съм имал случай с картата на едната банка да не мога да платя, но с картата на другата банка плащането да мине без проблем.

А знаеш ли как става закупуването чрез телефонно обаждане на техния кол-център?Не е ли опасно да се дават данните от картата; включително и трицифрения код?

 

Ако плащането онлайн не минава през платформата на някоя банка сигурността е същата, защото служители на фирмата имат достъп до всичките ти данни за карта.

Връзка към мнение

По скоро проблемът е с българските карти на някои банки. От банков служител бях чувал преди доста години, че поради многото измами с кредитни карти издадени в България, някои западни банки са отказвали да приемат български карти. Тази политика никога не е била офицално афиширана, а е част системата против измами на банките. Най-добре е човек да има банкови карти от няколко банки. Лично съм имал случай с картата на едната банка да не мога да платя, но с картата на другата банка плащането да мине без проблем.

 

Ако плащането онлайн не минава през платформата на някоя банка сигурността е същата, защото служители на фирмата имат достъп до всичките ти данни за карта.

Довечера ще пробвам с карта на приятел издадена от друга банка

Връзка към мнение

Защо не пътувате с Megabus.Те имат линия Амстердам -Антверпен.Аз искам да мина по обратния маршрут и ще търся билети.

Редактирано от dimitrov6
Връзка към мнение
Topfly

Холандците са друга бира, много пъти е коментирано, няма общо с каква/от къде ти е картата, щом не е на холандска банка.

2014 се наложи, официално обяснено, в последния момент да прехвърлят закупуване на билети за концерт от сайта на театъра в Ротердам към Евентим, за да може и от чужбина.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Потвърждавам версията свързана с холандската банкова система. Преди два месеца опитах да купя на сина ми билети от Eurolines за пътуване от Гронинген до Лондон с моята VISA и плащането не мина. Наложи се той да плати със своята холандска карта през тяхното ePay...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Регистрирай се в topcashback.co.uk с връзка оттук:

http://magelanci.com/topic/6250-лични-реферални-връзки-за-промоции-и-кешбек/?p=136689

Има Flixbus в търсачката. 2.52 връщат

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.