Прескочи до съдържание

Георги Матеев - питайте го каквото и да е!


Препоръчани мнения

Дойде време да опознаем и разчекнем от въпроси Георги Матеев. Основният ни знаменосец - трудно е да намерим снимка на знамето, на която да не присъствай той или да не е негова и един от главните виновници белите места в атласа ни да почнат да придобиват нюанси на синьото. 

 

Има и изключително любопитни професионални занимания, но това предполагам ще стане ясно в процеса на отговорите :)

 

Давайте смело, аз ще си запазя моите въпроси за малко по-късно!

 

 

 

 

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Аз ще открия въпросника:

 

 - Кога и как откри страстта си да пътуваш?

 - Кое от местата, които не си посетил, искаш да посетиш възможно най-скоро ?

 - Кое от местата, които СИ посетил, е оставило най-дълбоки впечатления в теб и считаш за едно от най-уникалните/красиви места, на които си бил? Осъзнавам, че въпросът може да няма еднозначен отговор, затова и ТОП 3 ще свърши работа.

Редактирано от П.Кръстев
Връзка към мнение

Толкова ми е интересен този човек и се надявах да бъде гост в рубриката. Ето че се случи. Искам да питам:

1. Кои пътувания са ти повече- професионалните или туристическите?

2. При толкова посетени страни, имаш ли още тръпката от пътуването? 

3. Поставил ли си цел да посетиш всички страни в света- международно признати, зависими, независими територии и т.н.?

4. Винаги съм искала да разбера как си организираш пътуването, чисто практически. Процедури, файлове, следене на най-добри цени, търсачки. Едва ли е мястото тук да пишеш тази дълга информация, но ако пуснеш тема: "Как Георги Матеев организира пътуването си" ще попия всяка дума :)

5. Щастлив човек ли си?

 

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

1. Поставил ли си си за цел да посетиш всички страни на света?
2. Ако отговорът на въпрос 1 е "да", кога се надяваш да постигнеш целта си? 
3. При толкова много пътувания, не се ли получава елемент на пресищане?
4. Почти като въпроса на П.Кръстев - от посетените места кой са 3-те, които са ти харесали най-много и 3-те, които са те разочаровали най-много? 

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Георги Матеев

Аз ще открия въпросника:

 

 - Кога и как откри страстта си да пътуваш?

 - Кое от местата, които не си посетил, искаш да посетиш възможно най-скоро ?

 - Кое от местата, които СИ посетил, е оставило най-дълбоки впечатления в теб и считаш за едно от най-уникалните/красиви места, на които си бил? Осъзнавам, че въпросът може да няма еднозначен отговор, затова и ТОП 3 ще свърши работа.

 

Преди 20-ина години започнах постоянно да обикалям страната по работа. Имаше моменти, в които навъртах по над 100.000 км годишно с колата. В този ред на мисли смея да кажа, че буквално няма кътче в България, което да не съм посетил поне по 1 път и се гордея с това. Постепенно работните пътувания ставаха все повече, своевременно излезнаха и от рамките на страната и се превърнаха в начин на живот или по-скоро в страст. И до ден-днешен ако не пътувам нанякъде повече от седмица-две и започва сериозно да ме човърка нещо :)

 

На първо време си мечтая за Камчатка, Сибир и Байкалското езеро, изключително са ми интересни и трите места. Много искам да обиколя и остатъка от Тихия Океан и трудно-достъпни места като Питкерн и Токелау. Естествено, списъкът с желани дестинации е огромен, но лека-полека ще им дойде времето на всичките...

 

Изключително труден въпрос, винаги леко запецвам когато ми го зададат. Но ако все пак наистина трябва да спомена само 3: много силно впечатление ми направиха Гренландия, Северна Корея и Тонга.

Един въпрос и от мен: Обмислял ли си участие в предстоящите президентски избори? ;)

 

Не, за какво ми е? Политиката е нещо много чуждо за мен :)

 

Кога ще посети Антарктида?

 

Март догодина. Миналият месец си резервирах каюта на кораба и съм супер щастлив. Сега дебна за евтини билети до Ушуая :)

  • Харесвам 40
Връзка към мнение

Това което разбрах, че кола на старо от Георги Матеев няма да купувам, но бих се учудил ако продължаваш да навърташ по 100 000 километра годишно и в момента със собствена кола ;)

 

Може ли малко по подробно да обясниш, защо избра Гренландия, Северна Корея и Тонга?

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Жореееее, не мога да не те попитам нещо! :wub:

 

1. Извън пътуванията и музиката, кое е нещото, което те прави щастлив?

2. Какво би рискувал за сметка на дадено пътуване?

3. Тези дни имаме среща с теб! Кога ще е? :)

Връзка към мнение

1. Ако се случи така, че трябва да имаш дом _не_в_България_, къде би избрал да бъде той?

2. Как се оправяш с имената на хора? При ужасяващия брой контакти - професионални и от пътувания - можеш ли да си спомниш името на определен човек? Имам предвид не лице в лице, а докато разказваш за някое място, примерно.
Връзка към мнение

Два въпроса и от мен:

 

1) Как успяваш да синхронизираш работата и многобройните ти пътувания?

2) Какви чужди езици ползваш и имал ли си забавни случки поради "ноу комюникейшън" 

 

Благодаря предварително за отговорите :)

Връзка към мнение
Георги Матеев

Толкова ми е интересен този човек и се надявах да бъде гост в рубриката. Ето че се случи. Искам да питам:

1. Кои пътувания са ти повече- професионалните или туристическите?

2. При толкова посетени страни, имаш ли още тръпката от пътуването? 

3. Поставил ли си цел да посетиш всички страни в света- международно признати, зависими, независими територии и т.н.?

4. Винаги съм искала да разбера как си организираш пътуването, чисто практически. Процедури, файлове, следене на най-добри цени, търсачки. Едва ли е мястото тук да пишеш тази дълга информация, но ако пуснеш тема: "Как Георги Матеев организира пътуването си" ще попия всяка дума :)

5. Щастлив човек ли си?

 

1. През последните 3 години са повече туристическите пътувания. Професията ми не може да ме заведе навсякъде, за съжаление. А и в крайна сметка не всичко е работа :)

 

2. Със сигурност. Не само не ми омръзва, а ми се пътува все повече и повече. Тръпката от това постоянно да виждаш и опитваш нещо ново ми действа като наркотик. Сигурно съм за някаква диагноза, ама какво да направя :)

 

3. Категорично и напълно целенасочено работя в тази посока.

 

4. Трудно мога да сбия дългогодишен опит в няколко изречения. Информацията е наистина много и няма да те лъжа, че ще пусна отделна подробна тема (защото или ще ме домързи или ще забравя) :) Но в резюме: за всеки сегмент - самолетни билети, хотели, трансфери, коли и т.н. - си имам списък с примерно 20-ина любими сайта и обикновено първо преравям тях. След като сравня цените навсякъде и накрая намеря нещо, което е минимум с 25% по-евтино спрямо навсякъде другаде - чак тогава пристъпвам към резервация. След това периодично проверявам за промени в цените и ако има поевтиняване - отменям и пререзервирам (винаги гледам до последно повечето неща да са ми с опция за безплатна отмяна). По принцип съм много методичен и организиран човек и за всяко предстоящо пътуване си отварям по една екселска таблица, в която описвам всичко - от бюджет до часове на полети и т.н. - и така постоянно съм в час с всички детайли и мога да реагирам светкавично при евентуални промени.

 

5. Миналата година пуснах статус във фейсбук: "Аз съм най-щастливият човек на света". И продължавам да го мисля... Четирите неща, които ме правят истински щастлив - невероятен спътник в живота, възможност и желание да пътувам навсякъде, любов към работата + страхотно семейство и приятели (включително всички вие тук). Няма да го крия, считам се за огромен късметлия, че съдбата така добре се е намесила в подредбата на живота ми.

1. Поставил ли си си за цел да посетиш всички страни на света?

2. Ако отговорът на въпрос 1 е "да", кога се надяваш да постигнеш целта си? 

3. При толкова много пътувания, не се ли получава елемент на пресищане?

4. Почти като въпроса на П.Кръстев - от посетените места кой са 3-те, които са ти харесали най-много и 3-те, които ас те разочаровали най-много? 

 

1. Не ми ли личи? :)

 

2. До 10-ина години, ако броим и непризнатите територии.

 

3. Въобще не. След като се прибера обикновено вече нямам търпение да тръгна на следващото пътешествие. А и аз рядко повтарям едни и същи дестинации, така че винаги е интересно.

 

4. Ще се възползвам от дублирания въпрос за да спомена още 3 много интересни места - Папуа Нова Гвинея, Фарьорските Острови (голяма слабост са ми!) и Свалбард. А трите ми най-големи разочарования: Белгия (идва ми прекалено европейско във всяко едно отношение), Милано (е няма толкова сив град) и Никарагуа (супер скучно беше).

  • Харесвам 48
Връзка към мнение

 

5. Миналата година пуснах статус във фейсбук: "Аз съм най-щастливият човек на света". И продължавам да го мисля... Четирите неща, които ме правят истински щастлив - невероятен спътник в живота, възможност и желание да пътувам навсякъде, любов към работата + страхотно семейство и приятели (включително всички вие тук). Няма да го крия, считам се за огромен късметлия, че съдбата така добре се е намесила в подредбата на живота ми.

Това са важните неща.

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Аз чак след доста време във форума разбрах кой е Георги Матеев, като тийнеджъри често ходихме на негови партита. Винаги ми е бил интересен човек и сега като мога питам, запецнах :blush:

 

1. Как избираш следваща дестинация ? (предполагам понякога е вследствие на изкушаваща оферта)

2. Повтарям върпос на Ник - как организираш всичко за толкова кратко време между две пътувания ? Имаш ли предварителни програми за някои места и само да чакаш да се появи оферта за билети?

3. Как предпочиташ да пътуваш - с компания или сам? Компания от 1 или повече ?

4. Как съчетаваш работа с пътувания - т.е. кое идва първо пътуването или работата ?

5. Кое ти е най-дългото пътуване?

6. С коя известна личност би искал да се запонаеш - певец, актьор, спортист?

7. Би ли емигрирал?

Редактирано от silvia_b
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

И 2 въпроса от мен ;)

 

- От какво се страхуваш?

-  От логистична гледна точка не е ли по-добре да обикаляш дадено място/страна/континент за по-дълго време и да обиколиш всичко на това място вместо да се връщаш до Бг за 2-3 дни и после да продължаваш в друга посока или това е поради работни ангажименти?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Матеев:

1. Има ли място в чужбина, което ти пасва като на дялан камък (не за емиграция)?

2. От кой отбор си?

3. Кое ти е любимото ядене?

4. Този е с повишена трудност: има ли място, където "си онемял", кое е то и защо?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз само един въпрос - малко по-шантав, няма да се извинявам за което :) 

 

Както знаеш, синът ми направо обожава работата ти и присъствието ти на сцена. И си има малък пулт - като ми гостуваше в къщи, пултът беше поставен на челно място и трябваше да смотам партакешите си... хаха.. Помня като споменах името ти и той ме гледа очочорено и вика: бе ти знаеш ли кой е Балтазар? Ми не, не знам  :lol: И тогава те набрах по телефона да се изпъча хептен... хахаха

 

Би ли могъл да го вземеш с теб зад пулта при следващо участие в party в Лондон (или Холандия като много близка дестинация)? Дори не съм му казала за това ми желание. Ще го броя подарък за негов Рожден ден  :)

Връзка към мнение

Първо искам да поздравя г-н Матеев за това, че ни прави съпричастни с неговите снимки и истории от близки и далечни места. Признавам си, че колкото и да обожавам да пътувам, трудно в този живот ще видя всички места. Затова моите най-искрени адмиции за този човек. Радвам се, че сте щастлив човек, защото в днешно време не се срещат много хора, които биха могли да се определят така. Всъщност в далечното минало сме се запознавали на едно парти(имаме общ приятел), но това беше твърде отдавна. Надявам се, че скоро ще имаме възможност да се запознаем за втори път. :lol: Та ето и моите въпроси:

 

1. Кога и къде беше първото ви пътуване извън България? Какво си казахте тогава? Имаше ли културен шок след като се върнахте?

2. Мислили ли си някога да напуснете България и ако да къде? 

3. Как бихте си представили живота, ако нямахте възможност да пътувате? 

4. Кое е любимото/ият ви място/град в България, което може винаги да посещавате?

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Ще полюбопитствам и аз:

 

1. Как се справяш с jet lag-a? Случва ли ти се да се събудиш и да ти трябват минути, за да си припомниш къде си в момента?

 

2. Кое е най-екстремното ти изживяване, което си преживял на път? Изпадал ли си в опасна ситуация и кое ти е донесло много адреналин?

 

3. Прочетох къде ти е било безинтересно, но има ли посетено място, за което си съжалил, че си си изгубил времето, да е толкова неприятно, че час по-скоро да искаш да се махнеш от там?

 

4. Най-гадната храна (кухня), която си опитвал е била в...?

 

Благодаря!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Георги Матеев

ОК, сипах си едно йегермайстерче, явно ще пада голямо писане и отговаряне :) Има много интересни въпроси. Карам подред.

 

Това което разбрах, че кола на старо от Георги Матеев няма да купувам, но бих се учудил ако продължаваш да навърташ по 100 000 километра годишно и в момента със собствена кола ;)

 

Може ли малко по подробно да обясниш, защо избра Гренландия, Северна Корея и Тонга?

 

Е не, просто автомобила го замених със самолети. А със сегашната ми кола съм навъртял едва 60.000 км. за последните 5 години общо, така че ако имаш интерес може да поговорим за сделка :)

 

Първо да отговоря малко общо. По принцип най-много харесвам изолираните страни. Без значение по какъв начин изолирани - дали защото 95% от територията са необятни ледени полета, дали защото са по средата на нищото в някой океан, дали защото са с тотално затворено общество поради извратена политическа система...

 

Конкретно Гренландия - защото обожавам ледените дестинации и защото на онзи етап беше най-екзотичното място, на което бях стъпвал някога. Още си спомням тръпката когато се приземихме в Kangerlussuaq.

 

Северна Корея - като жител на бивша комунистическа държава ми беше любопитно да видя как изглежда комунизма през 21-и век. Там на място многократно имах дежа ву за разни дреболии. Честно казано бих отишъл пак в някой момент.

 

Тонга - невероятна уникална природа и свръх-дружелюбни хора, генерално много приветлива атмосфера. Некомерсиалност и липса на прекалено развит туризъм.

 

Жореееее, не мога да не те попитам нещо! :wub:

 

1. Извън пътуванията и музиката, кое е нещото, което те прави щастлив?

2. Какво би рискувал за сметка на дадено пътуване?

3. Тези дни имаме среща с теб! Кога ще е? :)

 

1. Когато не пътувам или не работя най-много обичам... да си седя вкъщи :) Майтапът настрана, всъщност съм голям домошар, колкото и невероятно да звучи. Когато съм в София рядко излизам от вкъщи, наслаждавам се максимално на всеки домашен момент.

 

2. Не бих поемал излишни рискове. Рискувам само в сравнително умерени граници.

 

3. Имаш ми телефона, ползвай го. Грижливо съм сгънал и приготвил знамето за предаване в твоите вещи ръце :)

 

... а какви са тези "изключително любопитни професионални занимания" споменати от Основателя, явно пряко свързани с непрекъснато пътуване?  :rolleyes:

 

Занимавам се професионално с (най-образно казано) денс музика - техно, хаус и т.н. Диджей съм от много години, продуцирам и издавам музика, организирам музикални събития и правя всякакви други интересни нещица от този род :) Излишно е да казвам, че обожавам професията си, нали?

 

 

1. Ако се случи така, че трябва да имаш дом _не_в_България_, къде би избрал да бъде той?

2. Как се оправяш с имената на хора? При ужасяващия брой контакти - професионални и от пътувания - можеш ли да си спомниш името на определен човек? Имам предвид не лице в лице, а докато разказваш за някое място, примерно.

 

 

1. Най-вероятно Бали, Индонезия. Живях там 3 месеца преди няколко години и доста ми допадна. От друга страна и Хавай много ме изкефи. Въпреки, че както вече казах обожавам ледените дестинации, за постоянен живот по-скоро бих избрал някоя топла държава с много палми :)

 

2. Честно ли? Много трудно :) С десетки хора се виждам само за по един път и за кратко - на тях няма шанс да им запомня името никога. Ако с някой се видя повечко пъти или се разлафим по-сериозно - тогава запомням името. Иначе най-редовно ми се случва: среща ме някой някъде и "оооо как си, приятелю" - а аз седя и мигам на парцали и се чудя кой беше това и откъде точно го познавам (но знам, че го познавам!). Обаче винаги чрез 2-3 подвеждащи изречения бързо успявам да си припомня.

 

Два въпроса и от мен:

 

1) Как успяваш да синхронизираш работата и многобройните ти пътувания?

2) Какви чужди езици ползваш и имал ли си забавни случки поради "ноу комюникейшън" 

 

Благодаря предварително за отговорите :)

 

1. Не е лесно, но желязната дисциплина в някои отношения и педантичната ми организираност определено помагат. Много често работя по време на път или докато вися на някое летище (доста от работата ми минава през интернет). Точно затова като попадна на място без интернет (или е прекалено скъп) и истерясвам защото не мога да върша нищо. Сериозно зависим съм от глобалната мрежа.

 

2. Говоря английски, немски и руски, та в 80% от случаите успявам да се оправя. В испано-говоряща среда често имам забавни случки и се губя в превода, но не се е случвал чак някакъв колосален проблем. Жестикулирането много помага :) По принцип много бих искал да науча испански, но в момента не мога да намеря време за това. Иначе в арабско-говорящите държави често ме бъркат с местен и почти винаги ме заговарят директно на арабски и е забавно когато отчаяно почна да се обяснявам на английски и всички ме гледат странно и с неразбиране :)

  • Харесвам 36
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Местата които си посетил са уникални. Как успяваш да съчетаеш  работата и да успяваш да пътуваш до толкова далечни места. Винаги ми е било мечта, да пътувам всеки месец...но уви с 20 почивни дни на година, трудно се успява. 

Връзка към мнение
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.