Прескочи до съдържание

Георги Матеев - питайте го каквото и да е!


Препоръчани мнения

Ето и азбучен списък с използваните авиокомпании и по колко полета имам с всяка от тях.

 
Aerodiana - 1
Air Algerie - 2
Air Asia - 1
Air Austral - 2
Air Baltic - 1
Air Dolomiti - 1
Air France - 1
Air Greenland - 2
Air Macau - 1
Air Niugini - 3
Air Serbia - 1
Air Seychelles - 2
Airlines PNG - 1
Amaszonas - 1
Atlantic Airways - 2
Binter Canarias - 2
British Airways - 1
Bulgaria Air - 9
Cebu Pacific - 5
Cubana - 2
easyJet - 3
Etihad - 3
Fastjet - 2
Gol - 3
Iberia - 4
Jetblue - 1
Jetstar - 3
Kenya Airways - 1
KLM - 3
LAN - 3
Lufthansa - 14
Norwegian - 1
Precision Air - 1
Qatar Airways - 16
Ryanair - 5
SAS - 2
Star Peru - 1
Turkish - 8
Vueling - 1
Wizz - 20

Пропуснал си WowAir - помня онова готино "ревю", което беше писал за тях. После като летях с тях, все се надявах да ми направят някоя фигурка от балон, ама сигурно дават само на батковците :P

Редактирано от Яничка
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

 

Определено е изминалата 2015-а, макар че като гледам тази година може и да се самонадмина :)

 

44 посетени държави/територии
 

През 2015-а също така постигнах златен статус в Oneworld alliance, навърших 15 години активно летене, направих юбилейния полет #1000 и отбелязах 100-ната посетена държава.

 

 

Не те ли е страх, че с това темпо бързо ще свършат държавите в света? ;) Имаш ли амбициите да посетиш всички държави по света? Водиш ли си статистика за посетените обекти под защитата на Юнеско?

 

При толкова много летене успяваш за какво ползваш събраните мили? За ъпгрейдване или за безплатни самолетни билети? Не си ли събрал достатъчно мили за околосветски самолетен билет?

Връзка към мнение

Коментарът на Бай Добри изцяло изразява това, което си мисля. Хората станаха наистина много завистливи и се дразнят, когато някой друг е щастлив и изпълнява мечтите си. Радвам се, че успявам да се запазя далеч от тези негативни чувства и на хора като теб мога само да се възхищавам и да се радвам, че споделяте опита си :) .

Та в този ред на мисли - Георги Матеев, как се справяш със завистниците? Аз пътувам далеч по-малко от теб и пак ми завиждат и ми подхвърлят злобно, че още не съм се подписала в никое гражданско, сякаш единствената цел на живота е това...

  • Харесвам 18
Връзка към мнение

Лелеее, каква съм тиква. Ходил съм сигурно на поне 10 партита на Balthazar, а не мога да го разпозная на живо. Сега поне ще се възползвам да му задам един професионален въпрос - Усещаш ли на партитатa разлика в манталитета на различните националности или всички хора си приличат, когато танцуват и се забавляват? Също така ми е интересно какво мислиш да правиш, когато обиколиш всички държави (не се и съмнявам, че ще го направиш) - да започнеш да повтаряш любимите дестинации или да търсиш ново предизвикателство?

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

... Words fail me to express! Ще оставя въпросите за другите, аз имам само коментар. Възхищавам ти се истински, че си осъществен, щастлив човек, с огромен опит, видял и попил света. Радостен е и факта, че изобщо си тук и споделяш с нас, без да си грам еснаф или снобар. Че има платформа, в която отваряш очите на хората за неща, които мнозина не са и мечтали да видят и усетят. Както и да го погледнам, ти си единица диамант. Дали си тук или там, какви самолети, карти или лонджове ползваш, какво ядеш, как финтираш - пак е интересно, но за мен всетъки най-ценното в случая с теб е, че отваряш очите на хората и ги обогатяваш. Щото логичното депресиране и завист на мнозина, затворени между 4 сиви стени и взрени в няколко инча радиация, иначе работещи скучна работа от 8 до 17 ч., в един хубав момент се превръщат в мечтаене и амбиция, в някаква поддържана надежда, в чувство, че живота на човек не бива да преминава така, и че той вече не е немислимо далече от мечтите си, щом те чете и общува с теб, колкото и нивото ти да си остава труднодостижимо. А това наистина е безценно, Жоро!

 

Бъди здрав и продължавай в същия дух!

 

Мислех си да напиша нещо, но гледам, че бай Добри вече го е написал и то много по-добре, отколкото аз бих могла, така че - подписвам се с две ръце под неговото мнение и с радост се присъединявам!

 

Жив и здрав да си, и все със същия висок дух!  :)

Редактирано от Rumiana
  • Харесвам 20
  • Браво 1
Връзка към мнение

Жоро, знаеш, че много ти се радвам и съм благодарна, че споделяш с нас! Бай Добри е написал прекрасно всичко, което и аз бих написала! 

Да си здрав, да си щастлив и да си наш приятел, това ти пожелавам!

 

И въпросче: Кой е любимият ти певец/а? За Мадона, разбрах, и аз съм й фен.  А от българските?

Благодаря!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Георги Матеев

Как успяваш да съчетаеш  работата и да успяваш да пътуваш до толкова далечни места. Винаги ми е било мечта, да пътувам всеки месец...но уви с 20 почивни дни на година, трудно се успява. 

 

С много желание и още повече екселски таблици :) Майтапът настрана, тайната е в наистина грижливото и внимателно планиране на нещата. А и определено помага факта, че сам съм си шеф, не завися от никого за отпуски и мога да работя когато/колкото си искам.

 

Жоро, при мен основният език е испанският, после идва английският. Освен като тръгваш за испаноезична страна да ме вземаш и мен! :) Имам простичък въпрос? Какво мислиш за Монголия като дестинация?

И още нещо да попитам. Минавала ли ти е идеята някой ден да напишеш за всички твои пътешествия и преживявания в блог, книга или какъвто формат си харесаш? Не е нужно да казвам, че за всички, които те познават ще е доста интересно.

 

Ще се радвам на помощ с испанския, че наистина много ми куца :)

 

Монголия е от отдавна мечтаните дестинации, които са на път да бъдат посетени. Ще бъда там след точно 4 месеца и после ще споделям впечатления от първа ръка.

 

Определено ми е минавала идеята, но със сигурност ще е най-рано след няколко години - когато понамаля темпото на пътуванията и ми остава повече време. Имам хиляди снимки за показване и още повече неща за разказване, като 99% от тях не са стигали дори до този форум (а той е единственото място, където споделям каквото и да е, ако не броим единичните снимки във фейсбук).

 

1.Казваш че си най-щастливия човек и ти вярвам, успяваш ли да заразиш с болестта си за пътешествия и хората които обичаш (визирам семейството ти)?

2.Как избираш къде и кога да полетиш?

3.При пътуванията си предпочиташ да обикаляш от град на град или се закотвяш на едно място и от там лъчево обхождаш околностите?

 

1. Някои да, някои не. Най-голямото ми постижение е, че лека-полека запалих половинката по пътешествия и вече се натиска да идва с мен, когато е възможно :) А в началото голямо дърпане беше...

 

2. Нямам някаква специална система. Обикновено всичко започва с намирането на евтин билет до дестинация, която ме интересува. "Кога" - практически няма значение, стига да са ми свободни датите и да е подходящ сезон за съответното място.

 

3. В повечето случаи избирам ключово място като база и от него правя дневни походи или турове до интересните в района места. Ако разстоянията обаче са големи се движа от град на град защото така е по-удобно.

Накрая си пропуснал нашите лилави исландски любимци от WOW Air с български самолети и стюардеси, които едно време дефилиха със страхотни бижута с черни орли на белите им шии, а сега са надиплили някви цикламени евгениминчевски фишута. Имаш цяла тема за тях от 2014 г. тук

 

 

Пропуснал си WowAir - помня онова готино "ревю", което беше писал за тях. После като летях с тях, все се надявах да ми направят някоя фигурка от балон, ама сигурно дават само на батковците :P

 

Не съм пропуснал WowAir. Цитираните в статистиката авиокомпании и брой полети са само за календарната 2015-а година. А аз летях с WowAir през 2014, затова ги няма в списъка. Иначе когато ги ползвах правеха фигурки на всички, може да не си уцелила баш веселия самолет :)

Двама мои адаши в първите две издания на тази рубрика :).

1. Каква е най-високата цена за самолетен билет, която си плащал и откъде докъде е бил полетът?

2. Следиш ли активно някакви спортове и ако да - кои са ти любимите отбори/играчи?

 

1. 830 евро от София до Порт Морсби, столицата на Папуа Нова Гвинея.

 

2. Не, въобще не съм спортен тип. Единствено харесвам донякъде тенис, но не мога да кажа, че го следя активно или имам любими играчи.

Редактирано от Георги Матеев
  • Харесвам 12
  • Браво 1
Връзка към мнение

Жоре, WowAir не си ги пропуснал, но още чакам отговор на моите въпроси :) Май наистина ти идват в повече, но съм сигурен, че голямата вълна тепърва предстои...

Връзка към мнение
Георги Матеев

1. Би ли ни представил твоите топ 10 на авиокомпаниите? Само познавач като теб може да направи обективна и точна класация.

2. Имал ли си гафове на път? И, ако да, ще ни разкажеш ли за най-интересния?

 

Познавач е силно казано, по-скоро чест ползвател. Не твърдя, че класацията ще е особено обективна, но ето все пак моят личен топ 10.

 

01. Qatar Airways
02. Turkish Airlines
03. Norwegian
04. Jetblue
05. WowAir
06. Alaska Airlines
07. Virgin Australia
08. Avianca
09. British Airways
10. Ryanair
 
Гафове на път съм имал много рядко и винаги са били по независещи от мен причини - примерно отменен полет или голямо закъснение. Уви, не се сещам за нещо кой знае колко интересно.

И аз съм бил на твои партита, някои от които и до момента си останаха ненадминати!

 

Не се изненадвам, че като тийнейджър си бил металист. То кой ли не е бил...

Да ти кажа честно, твоите партита ме спечелиха за техното и като цяло за "живата" музика.

Радвам се, че продължаваш да се занимаваш с музика и най-вече да се чувстваш щастлив от професията си.

 

Въпрос:

- Имаш ли план (онлайн) къде ще свириш в следващите няколко години? Надявам се да успеем да се засечем на някое парти. В Гьотеборг се разминахме...

 

Радвам се, че съм допринесъл за зарибявката ти :)

 

Онлайн график в момента нямам, но ще се постарая да направя. Може би скоро ще ходя към Стокхолм, ще те държа в течение.

Ето и моите 5 стотинки:

1. Защо Balthazar?

2. И сега като спомена това име се сещам за DJ, take me away :) Какви са ти спомените от 2008г. и как ще коментираш класирането?

3. Не може да не те питам нещо и за пътуванията: Кой ти е любимият град в България и защо? Имаш ли си някое местенце тук, където би се връщал отново и отново?

 

Благодаря и не спирай да дерзаеш. Успех! :)

 

1. Откраднах това име от една книга за морски пирати. Капитанът на кораба беше нарисуван и визуално много приличаше на мен, а той се казваше Balthazar. И така си го харесах за псевдоним ;)

 

2. Да успееш да се качиш на голямата сцена на Евровизия и да знаеш, че те гледат 100-200 милиона човека по телевизията, си е сериозно постижение - поне за мен. Тогава много малко не ни достигна за да минем на финала и още ме е яд, но явно не е било писано. При всички случаи си остава добър спомен за цял живот.

 

3. В последните години честичко пътувам до Боровец, харесвам там чистия въздух и приятните спа хотели, които особено през MakeMyTrip излизат стотинки. Понастоящем любимият ми град в България е София - най-малкото защото тук е основното летище в страната :)

  • Харесвам 21
Връзка към мнение
Иван Попов

Здравейте   :) и от мен господин Матеев и аз като другите много Ви се радвам,че има хора като Вас.Ето и мойте  няколко въпроса.

1.Кой от островите е най-добър за една ваканция-Фарьорски острови,Сейшели,Мавриций или Бали?

2.Причините за неудовлетворението Ви от България ер?

3.В дългосрочен план колко пътувания имате планувани?

Благодаря Ви за отговорите и продължавайте в същия дух ! Успех . :) 

Връзка към мнение

Георги Матеев, въпроси няма да ти задавам, просто искам да кажа, че много се радвам, че има хора като теб и, че макар и задочно, имам удоволствието да те познавам. Харесва ми мирогледа ти и това, че следваш мечтите си. Да си жив и здлав още много да пътуваш и сладкодемно да разказваш за преживяванията си!

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Присъединявам се към въпроса на Яни.

Би ли се върнал в Южна Корея , аз помня едни яки снимки от партито ти там :)

Как я класираш сред останалите ти далекоизточни дестинации.

 

П.С. Саудитска Арабия. Сигурен съм , че ще минеш и там. Правил ли си някога план ?

Редактирано от stanimir
Връзка към мнение
Травеолани

Много интересно четиво. Вече са те питали почти всички възможни въпроси.

Аз искам да попитам: Кога планираш да посетиш Канада (и Ванкувър може би :) )? Процесът на издаване на визата ли те дразни/спира да не си пътувал до Канада досега?

Редактирано от Травеолани
Връзка към мнение

Много се чудех какво да те питам и стигнах до това:

 

Като един от големите любители на авиацията мислил ли си да съчетаеш двете любими неща и  да направиш парти на борда на някой самолет?   

  • Харесвам 7
  • Браво 1
Връзка към мнение

 

Онлайн график в момента нямам, но ще се постарая да направя. Може би скоро ще ходя към Стокхолм, ще те държа в течение.

 

До Швеция скоро май няма да ходя, но ме дръж в течение също за където и да е в Швейцария (основателят съм му задължен поне с няколко бири още от 2011, ама ей на-не идва), почти цялата Германия, Амстердам, Лондон, Южна Франция, Париж...

Редактирано от georgiev
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

ОК, знам че всички това искате, та се разрових из архива. Ще се жертвам за общото благо :)

 

Ето една снимка от метълските ми времена (някъде средата на 90-те). Бях забравил колко ми е била дълга косата...

 

Ако някой се изхили на глас - заключваме темата! :lol:

 

20160609_193813.jpg

Размаза меееее... Обичам те бе, идиот! Хаххххх

Връзка към мнение

Да се включа с няколко по-така въпроса...:)

 

Колко aborted излитания/кацания?

Имал ли си аварийно кацане? Ако да, моля за детайли.

Най-страшният за теб полет до тук?

 

Айде за mile high няма да питам ;)

 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

ОК, знам че всички това искате, та се разрових из архива. Ще се жертвам за общото благо :)

 

Ето една снимка от метълските ми времена (някъде средата на 90-те). Бях забравил колко ми е била дълга косата...

 

Ако някой се изхили на глас - заключваме темата!  :lol:

 

attachicon.gif20160609_193813.jpg

:help:  :fan:  :sclerosis:  Не вярвах, че ще го направиш! Евала!!!! Страхотен си! Не се хиля (на глас)!

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Благодаря Георги, много интересна тема! Много интересен човек си!

Мойте въпросчета

 

- има ли място, за което и да ти подарят билет пак не би отишъл? (вече посетено или не, без значение).

 

- почнаваш ли този твой колега?

Meng Qi is a musician with multiple identities. He's not only a electronic music artist, but also a synth maker, a programmer and a teacher. Meng Qi had various music works released including "landscape in love" / "landscape on live" and more, and has published a series of modular synthesis tutorials on midifan mag. He also had given instrument building workshops and lectures in Beijing Maker Space, Shanghai XinCheJian, Maker Carnivals, Shanghai Conservatory of Music, Tianjin Academy of Fine Arts, Central Academy of Fine Arts, Beijing Contemporary Music Institute, Beijing Zajia lab and so on. Meng Qi is a pioneer of Chinese contemporary digital art, and is fame for his music and distinctive devices and instruments, which have been using by electronic music artists all over the world.

След две седмици отсяда в къщата, да знам дали да му нося поздрави от теб :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.