Прескочи до съдържание

Георги Матеев - питайте го каквото и да е!


Препоръчани мнения

Дани Магелани

Познавач е силно казано, по-скоро чест ползвател. Не твърдя, че класацията ще е особено обективна, но ето все пак моят личен топ 10.

 

01. Qatar Airways
02. Turkish Airlines
03. Norwegian
04. Jetblue
05. WowAir
06. Alaska Airlines
07. Virgin Australia
08. Avianca
09. British Airways
10. Ryanair
 
Гафове на път съм имал много рядко и винаги са били по независещи от мен причини - примерно отменен полет или голямо закъснение. Уви, не се сещам за нещо кой знае колко интересно.

 

 

 

Благодаря за отговора!

Уточняващ въпрос: Ти си се срещал с различни хора от различни култури. Не  винаги има информация, а и не е възможно един чужденец да познава народопсихологията и бита им достатъчно добре. Това води понякога до недоразумения, когато си в чужбина.  Може би не формулирах правилно въпроса си, но това имах предвид, когато попитах за гафове.

Бъди жив и здрав и продължавай все така неуморно с пътешествията! Сигурна съм, че те зареждат много! Горда съм, че съм част от това общество и мога да общувам с хора като теб!

Връзка към мнение

Слънце, не знaм зa метaлски години, но тукa си Боб Мaрли отвсякъде! :D

 

 

ОК, знам че всички това искате, та се разрових из архива. Ще се жертвам за общото благо :)

 

Ето една снимка от метълските ми времена (някъде средата на 90-те). Бях забравил колко ми е била дълга косата...

 

Ако някой се изхили на глас - заключваме темата! :lol:

 

20160609_193813.jpg

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Георги Матеев

Добро утро на всички, с кафенце в ръка продължавам да отговарям :)

 

Аз само ще помоля, ако е възможно, като един вид сувенир, може да пуснеш скрийншот от ексел таблицата с плановете следващите няколко месеца. Сигурно имаш централна такава, в която дебнеш да не се засекат дати.

 

Всъщност, случвало ли ти се е за една бройка да направиш някой гаф, например да тръгнеш да купуваш билет за Перу, докато в същото време вече имаш купен за Тайланд? :)

 

Централната ми таблица е разделена на много отделни страници, така че няма как да пусна обща снимка, но ето така изглежда описанието на всяко едно пътуване (умишлено съм заменил стойностите с 'ххх'). Систематизирам и ъпдейтвам максимално много за да мога после с един бърз поглед да намеря това, което ми трябва. Този скрийншот е от последното пътешествие.

 

post-1175-0-46721000-1465534171_thumb.jpg

 

Отварям една малка странична скоба. Както ще забележиш от графика с 21 полета - обичам динамиката и постоянното движение. Рядко се задържам повече от 2 дни на едно място защото се насищам бързо. Харесва ми да "препускам", да извличам основната есенция от даденото място и да летя колкото се може повече. Напълно наясно съм, че този вид пътуване не би се харесал на много хора, но всеки луд с номера си :)

 

Гафове не са се случвали и то именно заради въпросната таблица. Винаги преди да купувам нещо ново първо проверявам да не стане дублиране.

 

Не те ли ядосва висенето по летища преди полет и каза за Северна, но би ли се върнал в Южна Корея ? :)

 

Би ли се върнал в Южна Корея , аз помня едни яки снимки от партито ти там :)
Как я класираш сред останалите ти далекоизточни дестинации.

П.С. Саудитска Арабия. Сигурен съм , че ще минеш и там. Правил ли си някога план ?

 

Висенето по летищата отдавна не е проблем понеже почти винаги намирам начин да влезна в някой бизнес салон, където времето минава бързо.

 

В Южна Корея определено ми хареса и останаха много неща за разглеждане, така че със сигурност ще се върна там някой ден. Сред далекоизточните дестинации твърдо я слагам в Топ 5.

 

Саудитска Арабия ми е голяма болка. Отдавна искам да отида там, но ваденето на виза е практически почти невъзможно или поне засега не откривам реален начин. Преди няколко месеца на коктейла на Qatar Airways получих уверение, че те биха ми съдействали за това, но в крайна сметка се оказа, че и по този канал не би било лесно. Всъщност, някой ако има идея как може да се извади виза за Саудитска Арабия (без значение туристическа или бизнес) - да се обажда, ще имам да черпя после.

 

Включвам се и аз с въпроси към Матеев. Повечето са свързани с работа :)

 

1. Музикално образование? Или поне някакъв инструмент, солфеж, такива ми ти работи :)
2. От кого си се учил на „занаята“?
3. "Alesis SR-16" подходящ подарък ли е за шестгодишно момченце? В смисъл - сложен ли е за работа?
4. Като пътуваш насам-натам, носиш ли в багажа нещо такова?
5. Fatboy Slim или Carl Cox? (Внимавай какво ще отговориш, защото аз съм твърдо от „счупените“ :P )
 
И последно...

 
snapback.png

1. През последните 3 години са повече туристическите пътувания. 

 

Хм... От три години и нещо съществува и magelanci.com. SLO4AINOST??? :P

 

1. Пиано, 3 години. Наясно съм и със солфежа като цяло, макар че съм позабравил някои неща.

 

2. Всъщност, от никого. Изцяло самоук съм.

 

3. Не е безкрайно сложен, но може би на 6-годишно момченце все пак ще му дойде малко нанагорно. Защо всъщност би подарил точно такова нещо на малко дете?

 

4. Не, аз съм повече класически тип диджей, използващ винилови плочи, компакт дискове и USB флашки. В студиото ни обаче имаме бая джаджи от този тип.

 

5. Така зададен въпросът е доста подвеждащ и отказвам да отговарям без адвокат! Поне мога да спомена, че съм твърдо от 4х4 отбора :P

 

Не знам за теб, но аз въобще не вярвам в случайности. Основателят и всички други подстрекатели с пълно основание могат да се чувстват "виновни"  :)

  • Харесвам 20
Връзка към мнение
Георги Матеев

Не те ли е страх, че с това темпо бързо ще свършат държавите в света? ;) Имаш ли амбициите да посетиш всички държави по света? Водиш ли си статистика за посетените обекти под защитата на Юнеско?

 

При толкова много летене успяваш за какво ползваш събраните мили? За ъпгрейдване или за безплатни самолетни билети? Не си ли събрал достатъчно мили за околосветски самолетен билет?

 

Не ме е страх. Светът е наистина голям, особено ако броим също териториите и непризнатите държави. И да, определено имам такава амбиция :)

 

Юнеско статистика не си водя, макар че реално погледнато в повечето случаи посещавам именно техните обекти като най-популярни места.

 

Събрал съм мили за околосветски билет, но според мен е глупаво да ги изхабя по този начин. Милите си ги пазя за специални случаи - ако се наложи покупка на ласт минит или еднопосочен билет, които иначе с пари обикновено излизат златни. В това отношение милите са незаменими.

Лелеее, каква съм тиква. Ходил съм сигурно на поне 10 партита на Balthazar, а не мога да го разпозная на живо. Сега поне ще се възползвам да му задам един професионален въпрос - Усещаш ли на партитатa разлика в манталитета на различните националности или всички хора си приличат, когато танцуват и се забавляват? Също така ми е интересно какво мислиш да правиш, когато обиколиш всички държави (не се и съмнявам, че ще го направиш) - да започнеш да повтаряш любимите дестинации или да търсиш ново предизвикателство?

 

Разбира се, всяка една нация се забавлява по различен начин и си има особености. Парти манталитетът примерно в Холандия и Испания няма абсолютно нищо общо. Има места, където хората са големи 'дървета' и почти не танцуват и наглед е много скучно, но после идват и ти стискат ръката и казват, че това е била най-яката вечер в живота им?! :)

 

Когато и ако успея да обиколя всички държави ще търся нови предизвикателства - острови, непризнати територии и от този род. Наистина рядко повтарям дестинации, дори да са ми много любими.

И въпросче: Кой е любимият ти певец/а? За Мадона, разбрах, и аз съм й фен.  А от българските?

 

С риск да прозвучи кофти, но нямам любим български изпълнител. В известна степен се кефя на старата школа като Лили Иванова и Васил Найденов - възхищавам им се на творческата сила и енергия.

Редактирано от Георги Матеев
  • Харесвам 13
Връзка към мнение
Саудитска Арабия ми е голяма болка. Отдавна искам да отида там, но ваденето на виза е практически почти невъзможно или поне засега не откривам реален начин. Преди няколко месеца на коктейла на Qatar Airways получих уверение, че те биха ми съдействали за това, но в крайна сметка се оказа, че и по този канал не би било лесно. Всъщност, някой ако има идея как може да се извади виза за Саудитска Арабия (без значение туристическа или бизнес) - да се обажда, ще имам да черпя после.

 

Саудистка Арабия и на мен ми е стара мечта, но според моите проучвания като европеец има два начина да им пробиеш визовата система:

 

1. Да си намериш работа и да получиш работна виза. (Заради едно пътуване обаче не знам струва ли си усилията )

2. Да се присединиш към някоя мюсюлманска общност в България и да получиш писмено одобрение от местен мюсюлмански духовник да посетиш ежегодния хадж в Мека. Тази тапия е достъчна за да получиш виза за Саудистска Арабия. Идея си нямам обаче какво е наказанието ако по някакъв начин те усетят, че не си вярващ мюсюлманин.. Да се надяваме, че просто ще те екстрадират, а няма да получиш смъртно наказание ;) Със сигурност е препоръчително да вземеш уроци, как точно се молят мюсюлманите и какви правила трябва да се спазват по време на хадж.

 

Сам не бих направил това упражнение, но ако се намерят магеланци, които изведнъж са “осъзнали“, че Аллах е техният бог, а пророка Мохамед е пътеводителят им в живота, може да 6-12 месеца да се превърнем в мюсюлмани ;)

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Здравей Жоро,

 

благодаря ти, че споделяш в този най-прекрасен форум :) Бъди жив и здрав и продължавай смело и неуморно да обикаляш по света и да радваш и амбицираш всички нас да продължаваме да мечтаем за нови пътешествия!

 

Моят въпрос: Има ли място, на което искаш да организираш парти сам или заедно с други DJ съмишленици?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Жорка, ама аз имам и сериозен въпрос към теб! :)

 

Какви са твоите близки творческите планове? Защо задавам този сериозен въпрос, би попитал и с право. Ами, преди време ти споменах, че докато ти летеше нанякъде си, през мен мина за съгласуване договор по който си страна. В този смисъл, за да няма после хъката-мъката, следя те изкъсо тук и знам във всеки един момент къде се намираш. Демек, нанайси договор, ако ти си на Луната, а пред мен стои договор с твой подпис. Да се знае, не за друго... :lol:

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

 

Едно мнение, което заслужава отделен отговор.

 

 

Бай Добри, ако се кандидатираш за политик веднага ще гласувам за теб. Толкова са ти омайни думите :)

 

Не знам какво друго да кажа освен едно огромно БЛАГОДАРЯ за този коментар. Успя да ме докоснеш отвътре. Ако има малка частица истина в това, което казваш, и съм успял да доближа някого до мечтите му дори и с 1 милиметър, то аз наистина съм най-щастливия човек на света.

 

Както всички знаем специално тук ентусиазмът към пътуването е заразен. Аз също черпя много вдъхновение и идеи и се надявам, че това е двупосочно. Благодаря на цялото магеланско общество - без вас не би било същото...

Каква частица бе човек !!

Виж колко сме се подписали под мнението му. Аз бих и с двете ръце ако инаше начин ;)

Смело можеш да приемеш бай Добри като официален говорител на Форума в случая.

Аз, като по-ощетен от Съдбата откъм дар слово мога да кажа само -

Благодаря, че те има, че си сред нас, че те познавам, макар и виртуално само!

  • Харесвам 17
Връзка към мнение

 

Саудитска Арабия ми е голяма болка. Отдавна искам да отида там, но ваденето на виза е практически почти невъзможно или поне засега не откривам реален начин. Преди няколко месеца на коктейла на Qatar Airways получих уверение, че те биха ми съдействали за това, но в крайна сметка се оказа, че и по този канал не би било лесно. Всъщност, някой ако има идея как може да се извади виза за Саудитска Арабия (без значение туристическа или бизнес) - да се обажда, ще имам да черпя после.

 

Знам за това ти желание отдавна. Ние (фирмата ни) имаме огромен проект там и една камара колеги реално живеят там, докато завършат проекта. За мен шанс за виза няма - неведнъж им се сопват, като поискат да извикат няколко жени инженери, та вече и не го правят. Но за мъж е различно. 

 

Много ми се иска да ти помогна, но не съм достатъчно близка с англичаните, които са там. Познавам немалка част, но разбираш за какво ниво на познанство говоря, а и те са предпазливи в правене на услуги. Мога да попитам - дали ще ти дадат едно рамо за туристическа виза - но шансът е изключително минимален. 

 

Какво ли не прави човек за едното черпене  :lol:

Връзка към мнение

 

Саудитска Арабия ми е голяма болка. Отдавна искам да отида там, но ваденето на виза е практически почти невъзможно или поне засега не откривам реален начин. Преди няколко месеца на коктейла на Qatar Airways получих уверение, че те биха ми съдействали за това, но в крайна сметка се оказа, че и по този канал не би било лесно. Всъщност, някой ако има идея как може да се извади виза за Саудитска Арабия (без значение туристическа или бизнес) - да се обажда, ще имам да черпя после.

 

Може да се пробваш като посетител на някое от тези международни изложения: http://www.eventseye.com/fairs/c1_trade-shows_saudi-arabia.html

 

Не се сещам за по-лесен начин да влезеш в кралството :)

 

Ето! Имат точно като за теб! :P http://acexpos.com/un-portfolio/4x4-show/

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Офтопик:

 

Май СА си струва отделна тема. Тия дни като бяхме близо до границата преглед тук показа , че цели 10 магеланци са били там.

Аз поне не съм срещал разказ или не са от много активните тук.

Мисля имаше и някакви полети с прекачване там , ако и това се брои за посещение на държавата.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

 

Едно мнение, което заслужава отделен отговор.

 

 

Бай Добри, ако се кандидатираш за политик веднага ще гласувам за теб. Толкова са ти омайни думите :)
 
Не знам какво друго да кажа освен едно огромно БЛАГОДАРЯ за този коментар. Успя да ме докоснеш отвътре. Ако има малка частица истина в това, което казваш, и съм успял да доближа някого до мечтите му дори и с 1 милиметър, то аз наистина съм най-щастливия човек на света.
 
Както всички знаем специално тук ентусиазмът към пътуването е заразен. Аз също черпя много вдъхновение и идеи и се надявам, че това е двупосочно. Благодаря на цялото магеланско общество - без вас не би било същото...

 

 

Аз и политика сме като дядо Гацо от Търнак и Струнната теория за Вселената. Без допирни точки! :lol: 

Случва се хората да бъркат откровеността ми с постановка, омайване или ласкателство. Обаче не съм нищо повече от един прост филолог, който обича да словоблудства и понякога не го слуша главата. Говоря по този начин от както се помня и не обичам клишетата. Има една пиеса на Бен Джонсън "Волпоне" - там има един елемент Моска - вечно се мазни и говори напудрено красиво, зад което стои едно голямо нищо. Той е политик. На мен ми е чуждо, далечно и непонятно всичко онова, което политикът цели отвъд езика си. Аз си имам всичко и си казвам нещата такива, каквито ги виждам и чувствам. И съм достатъчно предпазлив с искреността си де. А в случая не виждам никакви притеснения. Ти самия споделяш безценна информация за Гренландия с мен, която си проучвал и събирал 6 месеца, спестявайки ми сумати време и пари, без изобщо да си ми длъжник за нещо. Болшинството от хората за далеч по-дребни неща ще ми теглят една майна, ще искат пари или ще се правят на хванали Господ за пардесюто. А ти си пич. Теб хората не само те лайкват, а предизвикваш фурор (което и тази тема доказва). Амбицираш народа. Има някакво пламъче. Виждам го, че става с мене, а е очевидно, че става и с много други като ефект. Така че нямаш основания да скромничиш! Една малка клика травъл гении сте тука, дето нямате стигане!

Ама стига сме се обяснявали като високопарни мадмоазели във френския двор. Ай сиктир! По-малко етикет, повече Canibal Corpse! При вида на снимаката с косата ми идеше да изрева за поздрав два пъти Bloooooоооood от началото на Edible Autopsy!   :shout:

  • Харесвам 44
  • Браво 2
  • Смея се 2
Връзка към мнение

Обаче не съм нищо повече от един прост филолог, който обича да словоблудства и понякога не го слуша главата. Говоря по този начин от както се помня и не обичам клишетата. Има една пиеса на Бен Джонсън "Волпоне" - там има един елемент Моска - вечно се мазни и говори напудрено красиво, зад което стои едно голямо нищо. Той е политик.

 

Филолозите не сме прости. Виж ми титлата.

 

А за "Волпоне" не се бях сещал от студентските години преди 20 лета.

  • Харесвам 6
  • Смея се 1
Връзка към мнение

http://www.dnesplus.bg/News.aspx?n=698003

 

"Тъй като приходите на Саудитска Арабия от петрола са достатъчни, страната не се тревожи особено от развитието на туристическата си индустрия.

Получаването на туристическа виза теоретически е възможно, ако се купи ол инклузив пътуване чрез местна туристическа агенция. Жените, разбира се, трябва да са придружени от съпруг, син или друг член от семейството от мъжки пол."

 

Въпросът е как да я намериш тази местна туристическа агенция.

 

Погледнах на уебсайта на Посолството на СА в Брюксел за информация, но секцията отноно виза е само на арабски.

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

http://www.dnesplus.bg/News.aspx?n=698003

 

"Тъй като приходите на Саудитска Арабия от петрола са достатъчни, страната не се тревожи особено от развитието на туристическата си индустрия.

 

Получаването на туристическа виза теоретически е възможно, ако се купи ол инклузив пътуване чрез местна туристическа агенция. Жените, разбира се, трябва да са придружени от съпруг, син или друг член от семейството от мъжки пол."

 

Въпросът е как да я намериш тази местна туристическа агенция.

 

Погледнах на уебсайта на Посолството на СА в Брюксел за информация, но секцията отноно виза е само на арабски.

 

Много хубав съвет! Сега ще драсна на познатите ми там да изровят такава агенция. Ще делим почерпката  :lol:

Връзка към мнение
Георги Матеев

Георги Матеев, как се справяш със завистниците? Аз пътувам далеч по-малко от теб и пак ми завиждат и ми подхвърлят злобно, че още не съм се подписала в никое гражданско, сякаш единствената цел на живота е това...

 

Темата не ми е много приятна, тъй като е пряко свързана с българския манталитет, който както споменах не долюбвам особено.

 

Справям се лесно - пускам хапливите забележки покрай ушите си, мога да бъда голямо перде когато се наложи. Съжалявам, но нямам нито възможност нито желание да отделям време за каквото и да е негативно. Опитът ме е научил, че не е възможно да се харесаш на всеки, а и дори не е нужно. Който ми се дразни по каквато и да е причина е свободен да ме игнорира, светът е голям и широк и под слънцето има място за всички :) Просто предпочитам да се фокусирам основно над градивните неща и хората, които си заслужават. В този ред на мисли: почти винаги мисля позитивно, тази нагласа много помага за всичко.

 

Здравейте   :) и от мен господин Матеев и аз като другите много Ви се радвам,че има хора като Вас.Ето и мойте  няколко въпроса.

1.Кой от островите е най-добър за една ваканция-Фарьорски острови,Сейшели,Мавриций или Бали?

2.Причините за неудовлетворението Ви от България ер?

3.В дългосрочен план колко пътувания имате планувани?

 

1. Ами зависи какъв тип ваканция предпочиташ. Ако искаш плажове, палми и жега - и Сейшелите и Мавриций и Бали са топ дестинации. Фарьорските острови пък са прекрасно място за драматични панорамни гледки, клифове, зеленина и неща от този тип. Поразгледай малко снимки в Гугъл за ориентация.
 
2. Bulgaria Air са ми направили впечатление с кофти обслужване на борда, много често непочистени самолети, закъснения в графика и почти липсващ клиентски съпорт при проблем. С други думи, при наличие на алтернатива винаги бих избягвал техните услуги. Подчертавам, че това е лично мнение и не ангажирам никого с него.
 
3. В момента имам планирани 16 пътешествия до Април 2017 включително. В това число не слагам професионалните пътувания, те са отделно.

 

Кога планираш да посетиш Канада (и Ванкувър може би :) )? Процесът на издаване на визата ли те дразни/спира да не си пътувал до Канада досега?

 

Дразнещият и почти дискриминиращ процес за издаване на виза е единственото, което ме спира от пътуване до Канада. Знаеш ли миналия месец в Сиатъл колко ме беше яд, когато гледах Ванкувър на картата само на 220 км и нямаше как да отида... Нали уж обаче са обещали скоро да облекчат процедурата за притежатели на американска виза. Когато това стане веднага ще планирам нещо за Канада - там има десетки места, които бих искал да посетя.

 

Като един от големите любители на авиацията мислил ли си да съчетаеш двете любими неща и  да направиш парти на борда на някой самолет?   

 

Представял съм си го, но наистина не съм убеден, че която и да е авиокомпания ще позволи танцуващи хора на борда на 10 км височина. Най-малкото си представи какви вибрации биха се получили. Не съм чувал до момента нещо подобно да се е случвало - а надали сме първите, на които ни хрумва подобна идея - което значи, че вероятно не е безопасно.

 

Колко aborted излитания/кацания?

Имал ли си аварийно кацане? Ако да, моля за детайли.

Най-страшният за теб полет до тук?

 

Айде за mile high няма да питам ;)

 

Май съм късметлия - нямам нито едно aborted излитане/кацане или аварийно кацане.

 

Най-страшният полет ми беше преди 1 седмица с Polynesian Airlines, от Апия до Паго Паго. Летяхме с такъв 19-местен самолет, изключително захабен и видимо на минимум 30 години - ако не и повече - и само по себе си това беше доста стресиращо изживяване. Отгоре на всичко по едно време имаше големи турбуленции и купона беше на макс. Споменах ли, че до мен седяха две 150-килограмови полинезийски красавици? Добре, че полетът беше само 30 минути :)

  • Харесвам 25
  • Смея се 1
Връзка към мнение

 

Представял съм си го, но наистина не съм убеден, че която и да е авиокомпания ще позволи танцуващи хора на борда на 10 км височина. Най-малкото си представи какви вибрации биха се получили. Не съм чувал до момента нещо подобно да се е случвало - а надали сме първите, на които ни хрумва подобна идея - което значи, че вероятно не е безопасно.

 

Ами направи във влак! :)

 

Не съм наясно с точно тези данни на корпуса на самолета и на отделните му елементи и сглобки (собствени честоти и т.н.), но най-страшното, което може да се случи, е музиката и танцуващите да влязат в резонанс с някоя ламарина...или нит. При това положение самолетът няма да падне, а ще се...разпадне.

Разбира се, за всяка болка има и билка - „плаващ“ под или такъв, който поглъща определени честоти, както и съответната шумоизолация по стените вероятно (почти сигурно) биха решили проблема. Балните танци - също :)

Тема, достойна за блога  B)

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ами направи във влак! :)

 

Сещам се за един подходящ влак - нощният Цюрих - Амстердам - тръгва в 21:42, пристига в 09:34, може и в обратната посока де. Швейцарските железници са доста open-minded, така че не е невъзможно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравей Георги!

1. Колко GB музикално съдържание "за собствена консумация" носиш по време на пътуванията?
2. Свързваш ли пейзаж/място/пътуване/преживяване с някое музикално произведение?

Връзка към мнение

Респект, Георги!

За всичко, което научих за теб и най-вече за искреното "Аз съм щастлив човек". Искам да има повече такива хора! Бъди здрав!

Моето въпросче също е в цифри. Имаш ли представа колко от дните на 2015-та си прекарал изцяло в Бг?

И един лексиконски. Кой е най-големият ти недостатък?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Ники Петров

Здравей,Георги!Аз наистина ти се възхищавам и няма да крия...завиждам.Мечтая си след години да живея живот като твоя-изпълнен с емоции и пътувания! :)

Имам много въпроси към теб,но засега се сещам само два,другите по-късно  :lol:  :lol:  :lol:

1.Етиопия.Подходяща ли е за първа африканска дестинация и ако не,то коя държава е?

2.Аз съм член на клуб за млади журналисти.Всички знаят твоите вдъхновяващи истории и много ти се възхищават.Много ще се радвам,ако имаш желание между пътешествията,да се разходиш до Враца за една среща с нас :)

Поздрави !

  • Харесвам 12
Връзка към мнение

 

Определено е изминалата 2015-а, макар че като гледам тази година може и да се самонадмина :)

 

Тази статистика я бях пускал в друга тема, но ето я отново - и то в разширен вариант.

 

2015 г. в цифри:
 
Над 300.000 км. (над 186.000 мили) прелетяно разстояние, равно на 7,5 обиколки на земята
136 полета
40 авиокомпании
15 дни и половина (372 часа) прекарани във въздуха
44 посетени държави/територии
 
Ето и азбучен списък с използваните авиокомпании и по колко полета имам с всяка от тях.
 
Aerodiana - 1
Air Algerie - 2
Air Asia - 1
Air Austral - 2
Air Baltic - 1
Air Dolomiti - 1
Air France - 1
Air Greenland - 2
Air Macau - 1
Air Niugini - 3
Air Serbia - 1
Air Seychelles - 2
Airlines PNG - 1
Amaszonas - 1
Atlantic Airways - 2
Binter Canarias - 2
British Airways - 1
Bulgaria Air - 9
Cebu Pacific - 5
Cubana - 2
easyJet - 3
Etihad - 3
Fastjet - 2
Gol - 3
Iberia - 4
Jetblue - 1
Jetstar - 3
Kenya Airways - 1
KLM - 3
LAN - 3
Lufthansa - 14
Norwegian - 1
Precision Air - 1
Qatar Airways - 16
Ryanair - 5
SAS - 2
Star Peru - 1
Turkish - 8
Vueling - 1
Wizz - 20
 
През 2015-а също така постигнах златен статус в Oneworld alliance, навърших 15 години активно летене, направих юбилейния полет #1000 и отбелязах 100-ната посетена държава.

 

Жоро, моля те, моля те, моля те, публикувай екселската си таблица за 2015 година, без да редактираш цени. Лично за мен това би било все едно физик да има достъп до записките на Айнщайн! :girlinlove: :girlinlove: :girlinlove:

 

Аз, като прост инженер, съм изключително слаба в писането, но искам да кажа колко се радвам, че си българин, че споделяш с останалите и ни вдъхновяваш да пътешестваме. От отговорите ти си личи, че си щастлив и позитивен човек. Продължавай все така!

 

Не знам за другите, но аз вече знам какво ще си пожелая на Нова Година - Пътешествията от 2015 на Георги Матеев! :yahoo: 

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.