Прескочи до съдържание

Истанбул, Доха, Бали...


Дияна

Препоръчани мнения

Здравейте!Извинете ме , че пиша тук, но нещо не се ориентирам през телефона. Предстои ми пътуване до Бали от летище Сабиха Гьокчен в Истанбул на 14.06( връщане на 22.06) моят спътник се отказа. Подаваме билетът му, ако някой се интересува, а и ще се радвам да си имам спътник, че малко се притеснявам от дългия полет с престой в Доха 3 часа на отиване и 4 часа на връщане. В Бали ще си имам компания, но до там...Ако знаете кажете безопасно ли е за сама жена на летището в Доха и на Сабиха в Истанбул? Мерси...Знам, чеза Бали 7 дни са ннедостатъчни, но наблегнете ми какво да видя задължително :). Как най-лесно да стигна от центр.автогара в Истанбул до Сабиха, като изключим вариант такси?

Редактирано от Дияна
Връзка към мнение
Евгени Димитров

Доколкото знам, закупен самолетен билет не може да се предостави на друго лице. Нека да ме поправят другите съфорумци, ако греша. Като цяло няма нищо притеснително да се пътува сам. Може би ви притеснява предвижването от автогарата до летището. Вижте гугъл картата, ще ви покаже със сигурност. А някой магеланец ще се включи допълнителни, убеден съм.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

...

Здравей и добре дошла! Отделих питането в самостоятелна тема, защото "в момента съм в..." съвсем не е подходящо място.

За продаването на билета не съм сигурен, обикновено не може да се сменя името на пътника, освен ако летите с нискотарифна компания...

Иначе летищата са безопасни, да. Сума жени минават оттам и сами.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Диана, има денонощна шатъл линия до летище Сабиха Гьокчен. Най-удобните точки на тръгване са от пл. Таксим и от Кадикьой. Ти си прецени откъде искаш. :)

За да ти помогна с още малко информация ти качвам карта на градския транспорт. Виж на нея къде е Отогар /автогарата, на която пристигат автобусите от България/ и как да стигнеш до пл. Таксим и Кадикьой.

 

post-662-0-39619300-1465531591_thumb.jpg

 

А ето ти и информация за часовете на тръгване на шатълите до летището и от къде точно тръгват:

http://www.havatas.com/yolcuservisi/taksim-sabihagokcenhavalimani.aspx

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

...

Как най-лесно да стигна от центр.автогара в Истанбул до Сабиха, като изключим вариант такси?

Роже, вече е казал основното, а аз ще допълня малко.

От Автогарата(Otogar) трябва да се придвижите до Taksim.

Ето как може да стане: До Таксим -  С метрото М1 до Yenikapı и после с метро М2 до Таксим.

Друг вариант е с автобус 83 О.

От там трябва да вземете шатъла на Havatas до Sabiha Gökçen. Цената на шатъла е 14 т.лири.

 

Давам и маршрут само с градски транспорт, но ще се наложи да смените няколко превозни средства и времето за придвижване ще се увеличи.

Вариант 1: 

Метро 1 до Yenikapı , после с Мармарай до Sirkeci, после ферибот до Kadıköy и накрая автобус Е10 или Е11 до Sabiha Gökçen.

 

Вариант 2:  

Метро 1 до Yenikapı , после с Мармарай до Üsküdar, после с 12 или 12А до Kadıköy и после автобуси Е10 или Е11 до Sabiha Gökçen.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Не си посочила какви са ти интересите, например защо точно Бали? Култура, плажове, гмуркане, животни? Ако се знае това ще е по-лесно да се отговори какво да правиш там 7 дни :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравей и добре дошла! Отделих питането в самостоятелна тема, защото "в момента съм в..." съвсем не е подходящо място.

За продаването на билета не съм сигурен, обикновено не може да се сменя името на пътника, освен ако летите с нискотарифна компания...

Иначе летищата са безопасни, да. Сума жени минават оттам и сами.

Благодаря!

Не си посочила какви са ти интересите, например защо точно Бали? Култура, плажове, гмуркане, животни? Ако се знае това ще е по-лесно да се отговори какво да правиш там 7 дни :)

Ами култура, природа, плажове, храна :) Имаме резервирани 3 нощи в Санур и 3 в Легиан. Благодаря!

Диана, има денонощна шатъл линия до летище Сабиха Гьокчен. Най-удобните точки на тръгване са от пл. Таксим и от Кадикьой. Ти си прецени откъде искаш. :)

За да ти помогна с още малко информация ти качвам карта на градския транспорт. Виж на нея къде е Отогар /автогарата, на която пристигат автобусите от България/ и как да стигнеш до пл. Таксим и Кадикьой.

 

attachicon.gifsb-ag-harita.jpg

 

А ето ти и информация за часовете на тръгване на шатълите до летището и от къде точно тръгват:

http://www.havatas.com/yolcuservisi/taksim-sabihagokcenhavalimani.aspx

Много ти благодаря!

Роже, вече е казал основното, а аз ще допълня малко.

От Автогарата(Otogar) трябва да се придвижите до Taksim.

Ето как може да стане: До Таксим -  С метрото М1 до Yenikapı и после с метро М2 до Таксим.

Друг вариант е с автобус 83 О.

От там трябва да вземете шатъла на Havatas до Sabiha Gökçen. Цената на шатъла е 14 т.лири.

 

Давам и маршрут само с градски транспорт, но ще се наложи да смените няколко превозни средства и времето за придвижване ще се увеличи.

Вариант 1: 

Метро 1 до Yenikapı , после с Мармарай до Sirkeci, после ферибот до Kadıköy и накрая автобус Е10 или Е11 до Sabiha Gökçen.

 

Вариант 2:  

Метро 1 до Yenikapı , после с Мармарай до Üsküdar, после с 12 или 12А до Kadıköy и после автобуси Е10 или Е11 до Sabiha Gökçen.

Благодаря :)

Доколкото знам, закупен самолетен билет не може да се предостави на друго лице. Нека да ме поправят другите съфорумци, ако греша. Като цяло няма нищо притеснително да се пътува сам. Може би ви притеснява предвижването от автогарата до летището. Вижте гугъл картата, ще ви покаже със сигурност. А някой магеланец ще се включи допълнителни, убеден съм.

Май наистина не може да стане смяна, благодаря!

Връзка към мнение

Може, ако намериш човек със същото име :) Ако е Иван Иванов, има голям шанс :)

Ха-ха, не е Иван Иванов, ама може би е за добро да си пътувам сама, мерси за идеята!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Случвало се е и преди - изостевен годеник търси спътничка със същото име, като бившата му годеница. И намира - https://www.theguardian.com/world/2014/dec/18/man-find-woman-same-name-ex-girlfriend-round-world-trip

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Случвало се е и преди - изостевен годеник търси спътничка със същото име, като бившата му годеница. И намира - https://www.theguardian.com/world/2014/dec/18/man-find-woman-same-name-ex-girlfriend-round-world-trip

Не ми е годеник моя спътник, така се налага, даже ми се искаше да му продам билета, но наистина катарците нямат такава опция май, иначе това е интересно :), дано не ми се случва :)

Връзка към мнение

Вариантите за придвижване до Сабиха от Отогар са описани детайлно.

Ще напиша и друг  вариант за придвижване до летище Сабиха ,ако ползвате автобусите на Метро  София-Пловдив-Хасково-Истанбул- БУРСА. Всъщност той е само един вариант,при положение че искате да стигнете до азиатската част без да се прехвърляте самостоятелно от европейската и без да плащате нещо допълнително както ако ползвате такси,градски транспорт или шатълите на Хаваташ.Но варианта е само с автобуса София - Бурса ,който тръгва от София 17:00,в Пловдив  19:10 - Хасково - Истанбул/Отгогар(Есенлер) 02:00/02:15-,минава в азиатската част и спира на още едно място ,нещо като автогара на Метро Samandira Tesis -03:00 .На това място от другата страна на чакалнята има шатъли безплатни за пътници на Метро,които обслужват квартали на Истанбул в азиатската част вкл.до летище Сабиха. Шатълите са 24 часово обслужване,тръгват на всеки 30 мин или на всеки час в зависимост коя част на деня е. Но рано сутрин в 3:00 има след около 10 мин и след 30/40 мин е на летище Сабиха. Полети ,които са рано сутрин след 04:30 вътрешни и 05:00 международни,се хващат без проблем,защото по това време на гишетата не е натоварено,чекирането минава бързо,служителите са внимателни и услужливи към чужденци.Съвсем нормално,сравнително ново,съвременно летище,просторно и удобно.

Предполагам,че ако сте клиенти на Метро ,но последна спирка ви е Отогар,е добре да се пита дали имат Метро връзка на някакви автобуси/шатъли Отогар- Самандра .В такъв вариант би било възможно без придвижване и без допълнителни плащания да се придвижите и до Сабиха по всяко време от денонощието!

Редактирано от Botko
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.