Прескочи до съдържание

Моето предстоящо пътешествие в Сицилия :)


Salsam

Препоръчани мнения

Здравейте, магеланци!

 

Попаднах случайно тук и много ми харесва сайта, намерих полезна информация. А сега е ред да споделя с вас предстоящото ми пътешествие в Сицилия през август. Знам, че жегата и влагата са нетърпими по това време на годината, но не ми пречат изобщо - топлолюбив съм и съм бил на други горещи места. Сигурен съм, че тук ще получа и други ценни съвети, тъй като програмата ми не е ясна още. И така програмата е следната:

 

1. На 1-ви Август летя с Wizz Air, кацам в Неапол и веднага се качвам на автобусче за Катаня. По план там ще имам 3 нощувки. За сега мисля да посетя Савока в един от дните. Приемам предложения за други интересни места в района. Резервирал съм си място в хостелче в историческия център на града.

 

2.От 4-6 август имам 2 нощувки, които не съм решил къде ще бъдат. Оглеждам за Сиракуза, но приемам и други предложения за района.

 

3. На 6-ти паля влака/автобуса/BlaBlaCar и потеглям за Палермо, където ще бъда от 6.08 - 10.08.

Тук със сигурност включвам посещение на Чефалу, ден за Палермо и търся други предложения. И тук имам място за спане, в непосредствена близост до Palermo Centrale.

 

4. На 10 пътувам с влакче Палермо-Неапол. Имам 2 дни за да ям най-вкусната пица на света - Di Matteo. На 12.08 (когато чуквам 30-така :) ) се прибирам в България, дай Боже жив и здрав, и го поливам стабилно с приятели.

 

Имам идея с двата дни (4-6.08) да удължа престоя в Катаня и Палермо, където да се позиционирам и откъдето да джъткам по околията.Правя уточнение, че пътувам сам и целта ми е да се потопя до максимум в атмосферата на Сицилия. Точната дума на цялото начинание е пътешествие. Срещи със себеподобни, местни и най-различни шантави неща, които ти се случват постоянно  :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Моите предложения:

1. Интересни места в района са вулканът Етна, Таормина, градчетата от веригата Ачи - Ачи кастело, Ачи реале и Ачитреца. Сам избери към какво те врече.

2. Мисля, че Сиракуза ти е добра отправна точка за посещение на Ното, Рагуза и Модика. С обществен транспорт едва ли ще успееш за всичко, та пак си избери кое да бъде. Бих оставила тези дни за Катания и от там до посочените градчета. Мисля, че логистично с транспорта от там ще ти бъде по- лесно. Или една нощувка в Сиракуза и съчетай с Ното, а другата я остави за Катания и от там провери дали ще ти бъде възможен транспорта в един ден до Рагуза и Модика.

3. Монреале, Трапани, Ериче. Предвижването от Катания до Палермо направи с автобус, но не и с влак.

Връзка към мнение

Транспорт има, само човек да има търпение, да чете разписания и т.н.

Сиракуза , Ното, Рагуза и Модика и Шикли са на една и съща линия на влака. Аз съм разглеждал Сиракуза отделно и останалите с база Модика, от там автобус - Рагуза и Шикли и влак до Ното.

Връзка към мнение

Аз определено предпочитам Палермо, Катания си струва за няколкочасово разглеждане на центъра и като база за качване до Етна

Връзка към мнение

Въпрос на вкус. Палермо е живописен, докато Катания е изненадваща. Палермо може да се изследва с дни, но не мисля, че за Катания са достатъчни няколко часа...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За Катания мога да кажа, че ако искаш атмосфера, трябва да имаш нощувка. Миналия месец бяхме за кратко там. Попаднахме на дискотека, която беше отвън на улицата, пресечка на централната. Буквално цялата улица беше препълнена с хора. Тонколоните бяха на втория етаж на едната сграда, дори и осветление имаше. Младежите се събираха около полунощ. Беше петък вечер. А на сутринта - друго приятно преживяване. Докато си пиехме кафето на пиацата, точно пред нас се появиха улични музиканти, изпълнители на сицилианска, неаполитанска и италианска музика. Прекрасно преживяване. А това са и музикантите:

И не забравяй сутринта рибния пазар.

Иначе Еми ти е дала идеи за наоколо.

Можеш да нощуваш и на другите места. Там също има чар вечерта.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Аз мога да ти дам много предложения, но не мога да ти дам съвет, защото ние винаги сме с кола и нямам представа от никакъв друг транспорт. :) Савока е страхотно място, гледай да си там по обяд, в 12 в целия град звучи Аве Мария, да я чуеш :) И да хапнеш най- хубавото каноло в бар Вители, което се преви на място. :) Ама как ще стигнеш до там, дали има с какво, не зная. :blush:То е високо в планината, по едно стръмно виещо се пътче, дето не могат се размина две коли.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Реших да не се разпокъсвам на много места, защото няма да пътувам със собствен или нает автомобил. Ще се позиционирам в Катаня и Палермо и ще обикалям около тях. Дилемата е дали да прекарам повече време в Катаня или Палермо. Етна влиза 100% в плановете ми, а Савока ще го мъдря да видя как ще се придвижа. Струва ми се,  че около Катаня има повече места за обикаляне?

Връзка към мнение

Реших да не се разпокъсвам на много места, защото няма да пътувам със собствен или нает автомобил. Ще се позиционирам в Катаня и Палермо и ще обикалям около тях. Дилемата е дали да прекарам повече време в Катаня или Палермо. Етна влиза 100% в плановете ми, а Савока ще го мъдря да видя как ще се придвижа. Струва ми се,  че около Катаня има повече места за обикаляне?

Още един глас за Палермо.

За мен Сицилия е смесица от арабска, нормандска и византийска култура. Тази смесица може да видиш и усетиш в Палермо. Катания е основно град на барока.  Тук във форума се посещава повече Катания, дали заради директните полети до там или поради други причини, но в никакъв случай не може да се направи заключението, че около Катания има повече места за посещаване.  В близост до Палермо се намира Монреале с прословутата църква, може да идеш на плаж, близко е Чефалу, Трапани, Ериче, Природния резерват Сан Вито Ло Капо, Марсала. Можеш и да отидеш до няколко "диви" острова с малко местни жители. Самото Палермо е доста по-богато на забележителности. Всъщност смесицата от цветове и аромати можеш да усетиш точно в Палермо.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Още един глас за Палермо.

За мен Сицилия е смесица от арабска, нормандска и византийска култура. Тази смесица може да видиш и усетиш в Палермо. Катания е основно град на барока.  Тук във форума се посещава повече Катания, дали заради директните полети до там или поради други причини, но в никакъв случай не може да се направи заключението, че около Катания има повече места за посещаване.  В близост до Палермо се намира Монреале с прословутата църква, може да идеш на плаж, близко е Чефалу, Трапани, Ериче, Природния резерват Сан Вито Ло Капо, Марсала. Можеш и да отидеш до няколко "диви" острова с малко местни жители. Самото Палермо е доста по-богато на забележителности. Всъщност смесицата от цветове и аромати можеш да усетиш точно в Палермо.

Значи Палермо е моето място. Нямам вече съмнения. А за тези островчета може ли малко повече инфо, че ме грабнаха?

Връзка към мнение

В западната част на Сицилия се намират Егадските острови, включващи Фавиняна, Леванцо и Маретимо. Те не са туристически, поради което са запазили природата си и дивите плажове. В последно време там ходят на почивка разни богаташи. Транспортът е с лодки от Трапани, а мисля и от Марсала. Не съм сигурна обаче дали посещението на някой от островите не изисква една нощувка. Просто трябва на място да се проучи как стои въпросът с придвижването.

Отделно се сещам, че близо до Палермо е малка община, която се нарича Isola della femmine. Чула съм, че е доста приятно място. Природата е много запазена и плажовете невероятни в резервата San Vito lo Capo.

 

От друга страна се сещам, че от Месина можеш да отидеш и до Еолийските острови, така че въпрос на предпочитания и вкус къде да отидеш и какво да видиш.

Редактирано от mililia
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз съм ходил до Фавиняна за половин ден от Трапани, на острова има автобуси, може и пеша да се стигне до някои от плажовете, доста каменисто е, май няма плаж с пясък.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Моят глас е за Катания :)

И моят :) Ама аз съм пристрастена към Южна Сицилия.

Всъщност, където и да се отседне, все ще е хубаво и все ще е интересно. Друг е въпросът, че за едно пътуване от десетина дни не може да се види всичко. Важното е да се знае на кого какво му се харесва - дали известните места или забутаните, типично провинциални сицилиански кътчета. :)

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

И моят :) Ама аз съм пристрастена към Южна Сицилия.

Всъщност, където и да се отседне, все ще е хубаво и все ще е интересно. Друг е въпросът, че за едно пътуване от десетина дни не може да се види всичко. Важното е да се знае на кого какво му се харесва - дали известните места или забутаните, типично провинциални сицилиански кътчета. :)

Аз съм фен на забутаните места, така че давайте смело с предложения за такива около Палермо и Катания.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не разбирам защо е това препускане? Само Сиракуза заслужава минимум едни пълен ден и поне една нощ, за да се усети атмосферата вечер. Ното и Рагуса (или по-скоро Модика) по-стават за един ден, при липса на време...

Редактирано от Duke
  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)

Ами, причината е, че реших да се позиционирам само в Катания и Палермо.

1) В Катания ще съм от 1-5.08, като 1.08 е пътят от Неапол до Катания и ще имам само вечерта за някаква разходка в града. Един ден ще ми е нужен само за Етна, един ден да мръдна на север от Катания и то не остана :) В тази връзка ще съм благодарен и за примерен маршрут на север (примерно до Таормина или Савока, с една две спирки).

Редактирано от rado_86
Връзка към мнение

Не разбирам защо е това препускане? Само Сиракуза заслужава минимум едни пълен ден и поне една нощ, за да се усети атмосферата вечер. Ното и Рагуса (или по-скоро Модика) по-стават за един ден, при липса на време...

Дююююк, ама то, такова препускане ще е с обществения транспорт, че ще се отвози човекът. :)

Аз съм фен на забутаните места, така че давайте смело с предложения за такива около Палермо и Катания.

Тогава ти препоръчвам и Корлеоне, ама как ще стигнеш до там, не знам. :(

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Дююююк, ама то, такова препускане ще е с обществения транспорт, че ще се отвози човекът. :)

Тогава ти препоръчвам и Корлеоне, ама как ще стигнеш до там, не знам. :(

Винаги има начин, а и не е само обществения транспорт единствен ;)

Връзка към мнение

Дююююк, ама то, такова препускане ще е с обществения транспорт, че ще се отвози човекът. :)

Тогава ти препоръчвам и Корлеоне, ама как ще стигнеш до там, не знам. :(

С Корлеоне определено ме спечели, мисля да го впиша в графика. Дайте още такива места.

Връзка към мнение

Пунта Сека с къщата на Монталбано, Марина ди Рагуза.

Островчето Мотия  в лагуната на Марсала.

Шикли и Модика

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Дююююк, ама то, такова препускане ще е с обществения транспорт, че ще се отвози човекът. :)

Тогава ти препоръчвам и Корлеоне, ама как ще стигнеш до там, не знам. :(

Има удобни автобусчета от Палермо до Корлеоне. Благодаря за предложението, Корлеоне е магично място :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Има удобни автобусчета от Палермо до Корлеоне. Благодаря за предложението, Корлеоне е магично място :)

А  от къде тръгват тези автобусчета, може ли да кажеш? Сигурно ще е полезно за някого. :)

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.