Прескочи до съдържание

Билети до Великденския остров


Препоръчани мнения

Италианците пак пуснаха промоция от Рим до Чили, само че този път периода за пътуване обхваща до 31 Март.

 

Най-сетне си отмъкнах билет до Сантяго - за края на февруари. Излезна 380 евро през liligo.fr, което е невероятна цена за тази дестинация и то в топ сезон. Позициониращите полети от София до Рим и обратно са 50-ина евро, за щастие в този период Wizz летят до Фиумичино и няма да се налага смяна на летища.

 

Като гледам това ще е най-дългия директен полет, който съм правил някога: 7390 мили, 15 часа нон-стоп. По-дълъг е и от скорошния Пекин-Оклънд, който беше "само" 6480 мили.

 

Страшно съм доволен, Чили и Великденския остров най-сетне ще бъдат покорени :) Още една мечта по-малко...

 

Купи ли си билет и до Великденския остров или дебнеш промоция? Може да се възползваш да посетиш и друго уникално място Фолкленските острови ;) Lan Chile са единствената авикомпания, която лети до там.

Връзка към мнение
Георги Матеев

Купи ли си билет и до Великденския остров или дебнеш промоция? Може да се възползваш да посетиш и друго уникално място Фолкленските острови ;) Lan Chile са единствената авикомпания, която лети до там.

 

Какво според теб се води за промоция до Великденския остров? Най-ниската цена, която намерих засега, е 418 евро.

 

За Фолкландските острови няма да ми остане време, пък и прочетох, че в бъдеще се планира директен полет Св. Елена - Фолкландски острови и нещо ми трепна при идеята :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Какво според теб се води за промоция до Великденския остров? Най-ниската цена, която намерих засега, е 418 евро.

 

За Фолкландските острови няма да ми остане време, пък и прочетох, че в бъдеще се планира директен полет Св. Елена - Фолкландски острови и нещо ми трепна при идеята :)

 

Между 400 и 800 долара съм виждал цени. Лан или сега Латам са монополисти по линията и по ниски цени трудно ще намериш. Може би си струва да ползваш мили...

Връзка към мнение
Георги Матеев

Между 400 и 800 долара съм виждал цени. Лан или сега Латам са монополисти по линията и по ниски цени трудно ще намериш. Може би си струва да ползваш мили...

 

То е ясно за монопола, аз и не съм очаквал да е евтино. Дори 418 евро ми се струва сравнително прилично като знам какви цени съм мяркал за тоя маршрут.

 

И с мили не е схема, вече го отхвърлих тоя вариант - искат 50.000 мили + такси за тоя билет, не си струва.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Най-тънкото, което съм виждал от SCL до IPC, беше за около 350 €, което ми се видя нечовешки евтино. 418 € си е екстра цена.

 

...И понеже темата е за хвалби - похвалвам се: днес, макар и за малко, се видях с Любчето Ризова! О йе! :)

Срещите с хубави хора винаги много ме зареждат!

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Между 400 и 800 долара съм виждал цени. Лан или сега Латам са монополисти по линията и по ниски цени трудно ще намериш. Може би си струва да ползваш мили...

Не пускат места с мили, ама хич. Наскоро претърсих за цялата година, нищо нямаше. А преди пускаха, ама аз се помайвах...

Връзка към мнение
Георги Матеев

Не пускат места с мили, ама хич. Наскоро претърсих за цялата година, нищо нямаше. А преди пускаха, ама аз се помайвах...

 

Мярках места с мили, но наистина много малко, и то в 95% от случаите бизнес класа за 75.000 мили + такси. Наистина не си струва на такава цена.

Връзка към мнение

То е ясно за монопола, аз и не съм очаквал да е евтино. Дори 418 евро ми се струва сравнително прилично като знам какви цени съм мяркал за тоя маршрут.

 

И с мили не е схема, вече го отхвърлих тоя вариант - искат 50.000 мили + такси за тоя билет, не си струва.

 

Аз като пътувах в този регион за 160 000 мили получих околосветски билет с 16 отсечки, но явно времената се менят :(

Най-тънкото, което съм виждал от SCL до IPC, беше за около 350 €, което ми се видя нечовешки евтино. 418 € си е екстра цена.

 

...И понеже темата е за хвалби - похвалвам се: днес, макар и за малко, се видях с Любчето Ризова! О йе! :)

Срещите с хубави хора винаги много ме зареждат!

 

Чилийците смятат основно в долари. 400 долара в даден момент може да са 350 евро, но “промоционалната“ им цена е 400 долара.

Не пускат места с мили, ама хич. Наскоро претърсих за цялата година, нищо нямаше. А преди пускаха, ама аз се помайвах...

 

Тази линия им е една от златните кокошки и трудно пускат гювеч с мили. Ако решиш да правиш упражнение с мили по тази отсечка първо си направи резервацията с мили и след това нагласи всичко останало към тази резервация.

Връзка към мнение

Нищо не ни остава, освен да дебнем цена под 400,-€ да се успокояваме с цената на билета до Чили. Средно пак сме под цената дори от София до Чили :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Георги Матеев

Нищо не ни остава, освен да дебнем цена под 400,-€ да се успокояваме с цената на билета до Чили. Средно пак сме под цената дори от София до Чили :)

 

И аз с това се успокоявам :) Така или иначе нямаме никакъв избор, не мисля, че по тази дестинация ще има каквито и да е промоции.

 

Преди време излизаха по-ниски цени за вътрешни полети, ако билета се купува от чилийски сайтове (може би са били тарифи за чилийски граждани). Ама сега гледам, че atrapalo.cl и компания дават същите цени като сайта на Latam, та май и това са резнали вече.

Връзка към мнение

Едно време имаше и Lan chile pass, с който на фиксирана цена можеха да се купуват вътрешни полети, ако имаш международен билет до Чили, но сега не намирам тази опция. Полетът до Великденския остров обаче, не беше включен в тази промоция, а имаше отделна цена...

Връзка към мнение

Имаше една шашава промоция за 4хх€, която беше директно Европа - Великденски остров, хоп ето я: http://magelanci.com/topic/2420-%D0%B3%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%8F-%D1%87%D0%B8%D0%BB%D0%B8-270-%E2%82%AC

 

Рядко се случват такива чудеса обаче :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

И аз с това се успокоявам :) Така или иначе нямаме никакъв избор, не мисля, че по тази дестинация ще има каквито и да е промоции.

 

 

Знаеш, че понякога има добри предложения :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев

Имаше една шашава промоция за 4хх€, която беше директно Европа - Великденски остров, хоп ето я: http://magelanci.com/topic/2420-%D0%B3%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%8F-%D1%87%D0%B8%D0%BB%D0%B8-270-%E2%82%AC

 

Рядко се случват такива чудеса обаче :)

 

Помним, помним (въздиш)...

 

Поне по сегашната схема ще успея да разгледам и Сантяго и Великденския Остров, а не само едно от двете места.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев

А това виждал ли си го? :) Нещо ново е май, на мястото на спрения преди година-две "South America pass" на LAN.

 

Сега го виждам за първи път, но нещо не става много ясно какви са цените. Ще трябва да се поекспериментира със запитвания явно...

Връзка към мнение

Сега проверих, и изненада, места с мили на LATAM има почти всеки ден. 20000 в едната посока от Сантяго, 28000 от Сао Пауло. Малко множко (щото ми трябват 4), ама преди като търсих нямаше въобще. Сега остава и на сайта на ВА да има (там имам повече мили, пък и май беше 25000 отиване и връщане)...

 

ПП Има ги и с Авиос, по 7 места всеки полет, еха (12500 + $10 в едната посока)

Сега излиза трудна дилема, Великденския остров или Дисни + България...

Редактирано от neuromancer
  • Харесвам 5
Връзка към мнение
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.