Прескочи до съдържание

Пътешествие с Freighter


Препоръчани мнения

Предполагам всеки професионален моряк би се изсмял на такава тема , защото прави това поне шест месеца в годината , писнало му е до болка , но поне му плащат -;)

Само мимолетно съм разговарял с моряци пътуващи някъде към Азия да се качат на поредния си курс и до един са били доста отегчени недоумявайки какво ще му гледам толкова на Сингапур , Хонгконг не е нещо особено , а тазгодишното лято в Австралия било отвратително дъждовно и ако могат никога не биха стъпили повече там -:).

 

Както знаем дори да ти е хоби ако нещо ти се превърне в задължение може да те накара да го намразиш.

Та на тоя фон има хард пътешественици които избират именно freighter или това си е товарен кораб за пътешествието на живота си. Освен , че рядко ще разполагате с лукс каюта често участвате и в ежедневните дейности на екипажа ... абе нещо като платен доброволчески лагер в Африка само , че на борда на кораб някъде из другия край на света -:)

 

Колко от вас са толкова луди да пробват нещо подобно ?

Има много инфо по темата в нета , но ето един примерен сайт :

 

http://www.freightertravel.co.nz/

Редактирано от stenk
Връзка към мнение

Бях попаднал и аз на такива в темата за сухоземното пътуване до Америка :)

 

Оказва се, че много от транспортните кораби, дори си имат каюти за пътешественици. Но до колкото четох не се предлага работа на борда, само вечеряте заедно. На мен май това няколко седмици само люлеене и вода ще ми дойдат множко, транссибирската железница съм навит да пробвам, но това ми е лимита за подобни преживявания, пък и там има огромно разнообразие в пейзажа :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.