Прескочи до съдържание

влизане в Малайзия и Сингапур


Препоръчани мнения

Здравейте!

 

Доколкото разбрах визи за Малайзия и Сингапур не са ни необходими стига да не надвишаваме 90 дни престой. Въпросът ми към запознатите е - възможно ли е като се удари печат, че съм влязъл в страната, да изляза след това и след 2-3 седмици да вляза обратно? Същото питам и за Сингапур.

 

Освен това четох и че в някои държави би било проблемно да те пуснат ако имаш печат в паспорта, че си посещавал Израел - важи ли това и за южноазиатските държави?

 

Благодаря ви за информацията!

Връзка към мнение

Не би трябвало да имаш проблем. За печатите от Израел съм чувал, че би си имал проблем само в арабските държави. За всеки случай можеш да пишеш на консулството на Малайзия тук: http://www.malaysia-bg.com/#

Връзка към мнение

В региона единствено в Тайланд съм чувал да има проблеми, но и там ако използваш максимално разрешения безвизов период, излезеш за 1-2 дни и след това се опиташ отново да останеш отново максимално дълго. В Малайзия и Сингапур съм имал по три влизания в един и същи месец без проблем.

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...
  • 10 месеца по-късно ...

Искам да попитам при влизане в Сингапур трябва ли да показваме някакви документи? напр. резервации за хотел

Четейки из трипадвайзера намерих писания, че искат да представиш резервация за хотел. Аз за първото влизане съм резервирала през AirBnB, а пак в трипа разбрах, че там не е легална тази платформа и това, че ще ще спиш в такъв апартамент не е ок.

Имате ли идея как стоят нещата?

Връзка към мнение
преди 2 минути , mililia каза:

Искам да попитам при влизане в Сингапур трябва ли да показваме някакви документи? напр. резервации за хотел

Четейки из трипадвайзера намерих писания, че искат да представиш резервация за хотел. Аз за първото влизане съм резервирала през AirBnB, а пак в трипа разбрах, че там не е легална тази платформа и това, че ще ще спиш в такъв апартамент не е ок.

Имате ли идея как стоят нещата?

Нищо не са ни искали на нас.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани

За Сингапур, Малайзия, Камбоджа - не са ме питали и не съм вписвала някъде име на хотел. За Тайланд се пише име на хотел в имиграционната бланка, но е формално. Не са ми проверявали резервацията.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Единственото което искаха от нас при последното влизане е да покажем билета за връщане. По неясни причини не го виждаха и се притесниха да не останем там :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Преди 10 дни влязохме от Индонезия в Сингапур. На летището в Бали се явихме с еднопосочен билет до Сингапур (излитането оттам беше с друга компания) и момичето на чек-ин само ни попита дали живеем там. Отговорихме, че сме туристи и ще сме за малко и това беше достатъчно. На влизане в Сингапур все още се попълва имиграционна карта, на която си пишеш адреса, на който ще си, но никой не е искал да показваме никакви резервации. Все пак е добре да имаш всичко разпечатано за да си спокойна. От трите държави в които бяхме (Малайзия, Индонезия и Сингапур) само в Сингапур все още съществуват имиграционните карти. Също така, излетяхме от Куала Лумпур към Бали (пак с еднопосочен билет) и на чек-ин ни искаха да покажем билета за напускане на Индонезия.

Връзка към мнение
Здравко Ангел

Спокойно, и ние бяхме на airbnb в Сингапур, пишеш си просто адреса, където ти се намира апартамента и няма никакъв проблем. Документ всъщност никой не ти иска, просто попълваш бланката.

Редактирано от Здравко Ангел
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте,билетите които купих са 02.01-28.02 18,София-Бали -София,,като през тези два месеца мисля да отида и  до Сингапур и Куала Ломпур и да се върна пак в Бали.Питането ми е,дали ще имам проблем на летището заради по-дългия престой по датите на полета или да им представям и билет за Сингапур.Защото мисля да мина без виза,но ако е необходимо ще  извадя.

Връзка към мнение
1 hour ago, магеланец said:

Здравейте,билетите които купих са 02.01-28.02 18,София-Бали -София,,като през тези два месеца мисля да отида и  до Сингапур и Куала Ломпур и да се върна пак в Бали.Питането ми е,дали ще имам проблем на летището заради по-дългия престой по датите на полета или да им представям и билет за Сингапур.Защото мисля да мина без виза,но ако е необходимо ще  извадя.

Според мен не ти е необходима виза. Влизането ви в Сингапур и Куала Лумпур е кратко. Когато ние ходихме там Ноември беше за кратко (до месец пребиваване) и не са ни питали за визи, а и белите влизахме на проверката някак по бързо.

Връзка към мнение
  • 5 години по-късно ...

Не мога да намеря точната тема за публикуване на долната новина - може би администраторите биха се справили по-добре 🙂

От април 2023 г. транзитиращите през Сингапур ще имат право на безплатен тур в Сингапур. Предлагат се няколко варианта на турове.  Условието е времето на прекачване да е минимум 5,5 часа и максимум 24 часа. Всеки от туровете е с 2,5 ч. продължителност.

Повече информация за 4-те тура - тук.

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

О, възстановили са отново тази добра традиция. Ползвала съм 3 пъти турове и си е добре за убиване на по-голям летищен престой. Е, не се вижда нещо супер, но дори за хора, които познават добре Сингапур си е идеално за бързо минаване на времето. Само в Сеул имаше много повече безплатни турове и то с различна продължителност- според престоя. 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.