Прескочи до съдържание

Западна Европа-двуседмично пътуване в Германия,Холандия и Белгия


krasen_denev

Препоръчани мнения

Здравейте,приятели.Ще ви помоля за помощ,относно организацията на двуседмичното ми пътуване в Европа.Ето и плана.Евентуален полет до Берлин на 12 Септември с Изиджет,3 нощувки в германската столица и пътуване до Хамбург с автобус,2 нощувки в Хамбург и разглеждане на Любек на шестия ден и нощно пътуване с автобус до Амстердам.Пристигане сутринта в Амстердам,разглеждане на града и евентуална нощувка.Пътуване до Делфт и задължителна нощувка :) .Среща с Георги(обещал съм почерпка с бирииии).Разглеждане на Хертогенбош.Поради малките разстояния в Холандия,дали не е по-удобно да си намеря хотел за спане в малко градче,например Делфт и от там да обикалям големите градове?(това ще важи и за Белгия).След като приключим с пиенето на бири и разглеждането на ниската земя се отправям към Белгия.Разглеждане на Антверпен,Гент,Брюж,Брюксел и някое малко но симпатично градче(евентуално ако остане време).

Общ брой на нощувките в Белгия са 5 или 6.Обратен полет към България с Уиз на 26 Септември.

Поради голямата информация за Берлин дадена в друга тема за този град въпроси нямам.Относно другите градове обаче са много.

Ето и въпросите:

1.Транспорт за предвижване между градовете(автобусен,железопътен и др.,промоционални билети за по-дълъг период)?

2.Хотели за спане?(задължително със самостоятелна баня)

3.Транспорт от и до летищата(по-точно как  и от къде се стига до Шарлероа)

4.Хранене?

 

 

Имам притеснение,че поради големият период на пътуването бюджета ми от 2000 евро ще се окаже недостатъчен.Затова съм отворен на всякакви предложения.Благодаря предварително за всички съвети.Аз се ровя вече няколко дена и започнах организацията,но всичко е на организационно ниво.Нямам още нищо закупено или резервирано.

Връзка към мнение

Ще помисля за съвети, но предварително ти казвам, че бюджет от 2000 евро за двама в тази част на Европа за две седмици е твърде малък и ще трябва да направиш доста компромиси с качеството на нощувки, придвижване и хранене...

Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)

Ще помисля за съвети, но предварително ти казвам, че бюджет от 2000 евро за двама в тази част на Европа за две седмици е твърде малък и ще трябва да направиш доста компромиси с качеството на нощувки, придвижване и хранене...

Евентуално мога да кача с 500-600 евро но това май е максимума.

Редактирано от krasen_denev
Връзка към мнение

На първо време ще споделя с теб моят алгоритъм за пътуване, който ползвам от години и досега никога не ме е подвеждал...

 

Създавам си един файл на работния плот, който съдържа:

 

1. Разходи за пътуване - тук включвам всички разходи свързани с пътуването, но не включвам транспортни разходи в самите градове.

 

2. Разходи за престой - тук включвам всички разходи за нощувки в хотели, като обикновено избирам 4* хотели, защото от дългогодишен опит съм стигнал до извод, че те предлагат най-доброто съотношение между цена и качество на предлаганата комплексна услуга.

 

3. Разходи за входни такси - тук включвам всички разходи за музеи и атракции, които възнамерявам да посетя по време на пътуването.

 

4. Разходи за транспорт в градовете - тук включвам разходите за дневни карти или билети за градски транспорт.

 

5. Разходи за храна - тук включвам разходи за храна, като обикновено залагам по 100 евро на ден, които обикновено покриват и разходите по т. 4, а в определени случаи и в определени градове и разходите по т. 3.

 

Когато тегля чертата накрая получавам представа за общата сума, която ми е необходима за въпросното пътуване. Подчертавам, че при спазване на горния алгоритъм, сумата винаги е по-висока от окончателната, но аз предпочитам да се застраховам, а и чувството да се прибереш в България с доста пари от пътуване е приятно. Винаги тръгвам със сума в кеш, която покрива всичко с изключение на разходите по т. 1 и т. 2. Кредитната карта е задължителна, но това вече всичко го знаят и не е нужно да се подчертава...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

В Белгия най-добре ми беше с влаковете - много на често пътуват и цените си бяха прилични. (май са по-евтини от италианските). 

Други градове: Льовен - Георги беше писал в някоя от темите за него.

Връзка към мнение

В Германия, Холандия и Белгия мисля, че най-доброто придвижване ще бъде с кола под наем, защото с малки изключения няма пътни такси и винетки и определено сметката ще излезе добра...

 

Така че, аз ти предлагам следното:

 

1. Кацане в Берлин. Оставаш три дни и на четвъртия наемаш кола

 

2. Четвърти ден пътуване до Хамбург, но през Любек, за да го разгледаш - общо 350 км

 

3. Пети ден в Хамбург

 

4. Шести ден пътуване от Хамбург до Делфт - 510 км - идеята Делфт да бъде база е добра, защото в Амстердам хотелите са на безбожни цени, а Делфт е на добро от стратегическа гледна точка място

 

5. Седми и осми ден кратки трипове от Делфт до Амстердам, Ротердам и евентуално Хага или някой друг град

 

6. Девети ден пътуване до Гент, като Антверпен се разглежда по път - 170 км - тук същата работа, нека приемем Гент за база

 

7. Десети и единадесети ден - трипове до Брюж и Брюксел+Лювен

 

8. Дванадесети ден пътуване от Гент до Шарлероа - 110 км - оставяш колата - тук също ползваме Шарлероа за база

 

9. Тринадесети ден - евентуален трип до Лиеж

 

10. Четиринадесети ден отлитане за София от Шарлероа

 

Това горе е съвсем груб план, който може да се пипне в детайл и да се нагоди според ситуацията...

Връзка към мнение

За Хамбург ще ти стигнат 2 дни. Хотелите са скъпи там, т.ч. търси по-рано, може и апартамент. В дневната карта за градския транспорт има включени 2 линии с корабчета, които можеш да вземеш от Пристанището или Рибния пазар. Препоръчвам 62, особено по залез. Това е сайтът на градския им транспорт.

http://www.hvv.de/en/timetables-lines-routes/plans-line-route-networks/network-plans/?netzplan=Harbour+and+River+Ferries

Иначе на центъра предлагат и всякакви трипове с корабчета по каналите по около 12-20 евро, но ние се отказахме. И си носете кеш, в Сант Паули не почти не признават кредитни карти - в магазините само над 10 евро покупка, а в заведенията - почти само кеш. Едва намерихме италианска пицария, където може да се плаща с карти. Автобусни билети Берлин-Хамбург си вземете по-рано. Ние взехме предния ден и бяха по-скъпи. Нормално. Ако имаш въпроси... Имам предварителен файл за Хамбург, мога да го пратя на лични.

Редактирано от lesy
Връзка към мнение

Макар и разстоянията в Холандия да са малки, билетите за влак са скъпи :) Приготви между 5 и 15 евро на човек на посока за влак. Малко по-скъпо е между държавите - напр. Делфт - Брюксел. Дойчебан е и по-скъп. Ако ти остане време, отдели 1/2 ден и за село Хага - европейската столица на правораздаването...

Храната в Бенелюкс е по-скъпа, отколкото в Дойчланд ;)

Ако е важно да е бюджетно, провери споделените автомобили - в една от другите теми бях писал за тях.

Връзка към мнение

Става ли да поема пълна отговорност в холандския ти период? :) Така и не разбрах колко дни се падат за тук, което общо взето ще предопредели и транспорта. 

 

Генерално най-евтиното за международен транспорт са си автобусите, да провериш eurolines как са. Важи с особена сила за Холандия - Белгия, защото заради поредната им тъпотия с влаковете Fyra, в момента няма железопътен транспорт между двете държави между Амстердам-Ротердам-Брюксел. Само френските Thalys, но те са скъпи. Може проблема да е разрешен до тогава де, ще проуча. 

 

Вие ще сте двама с дете или само възрастните? По начало най-удобния метод е влака, но подозирам, че може да излезе по-скъп от колата под наем. От друга страна паркинзите също не са евтини, добре че местните знаят къде да паркират без пари в Амстердам :) Ще направя груба сметка като разбера колко точно време ще си тук. 

 

Поради липсата на удобен транспорт Холандия - Белгия може би не е лоша идея да предвидиш обратния полет да е от Айндховен и да вземеш кола за целия престой. На практика толкова на юг в Белгия няма какво да правиш Антверпен, Брюж, Брюксел всичко е в северната част. Наемане на кола в Холандия и оставянето и в Белгия ще е доста скъпо, еднопосочно често има високи наказателни такси, особено в друга държава. 

 

Просто кажи на първо време дали сте двама или двама с дете, и колко точно дни се връзват за Холандия и ще сметна грубо транспортните разходи :)

Връзка към мнение

М/у Белгия и Холандия са дебели цените на жп-то. Използвахме за по 5 евро Белгия - Еиндховен. Сега може да се малко по-високи. Имат и до други точки на Холандия. Бруксел - Амстердам = 9 евро  :) за септември. 

 

Разгледай ги       eurolines.jpg

Редактирано от Hollywood
Връзка към мнение

За Хамбург ще ти стигнат 2 дни. Хотелите са скъпи там, т.ч. търси по-рано, може и апартамент. В дневната карта за градския транспорт има включени 2 линии с корабчета, които можеш да вземеш от Пристанището или Рибния пазар. Препоръчвам 62, особено по залез. Това е сайтът на градския им транспорт.

http://www.hvv.de/en/timetables-lines-routes/plans-line-route-networks/network-plans/?netzplan=Harbour+and+River+Ferries

Иначе на центъра предлагат и всякакви трипове с корабчета по каналите по около 12-20 евро, но ние се отказахме. И си носете кеш, в Сант Паули не почти не признават кредитни карти - в магазините само над 10 евро покупка, а в заведенията - почти само кеш. Едва намерихме италианска пицария, където може да се плаща с карти. Автобусни билети Берлин-Хамбург си вземете по-рано. Ние взехме предния ден и бяха по-скъпи. Нормално. Ако имаш въпроси... Имам предварителен файл за Хамбург, мога да го пратя на лични.

Пращай на лични,и предварително благодаря.Колкото повече инфо ми дадеш за Хамбург толкова по-добре.

 

Става ли да поема пълна отговорност в холандския ти период? :) Така и не разбрах колко дни се падат за тук, което общо взето ще предопредели и транспорта. 

 

Генерално най-евтиното за международен транспорт са си автобусите, да провериш eurolines как са. Важи с особена сила за Холандия - Белгия, защото заради поредната им тъпотия с влаковете Fyra, в момента няма железопътен транспорт между двете държави между Амстердам-Ротердам-Брюксел. Само френските Thalys, но те са скъпи. Може проблема да е разрешен до тогава де, ще проуча. 

 

Вие ще сте двама с дете или само възрастните? По начало най-удобния метод е влака, но подозирам, че може да излезе по-скъп от колата под наем. От друга страна паркинзите също не са евтини, добре че месните знаят къде да паркират без пари в Амстердам :) Ще направя груба сметка като разбера колко точно време ще си тук. 

 

Поради липсата на удобен транспорт Холандия - Белгия може би не е лоша идея да предвидиш обратния полет да е от Айндховен и да вземеш кола за целия престой. На практика толкова на юг в Белгия няма какво да правиш Антверпен, Брюж, Брюксел всичко е в северната част. Наемане на кола в Холандия и оставянето и в Белгия ще е доста скъпо, еднопосочно често има високи наказателни такси, особено в друга държава. 

 

Просто кажи на първо време дали сте двама или двама с дете, и колко точно дни се връзват за Холандия и ще сметна грубо транспортните разходи :)

Двама човека ще сме.За холандския период се падат 4 дни.Един ден след пристигането от Хамбург-разглеждане на Амстердам,един при тебе в Делфт,един за Хертогенбош,и на четвъртия ден отпътуване към Антверпен.Намерих билети от Ротердам до Антверпен по 9 евро с Eurolines.Ако имаш по добри предложения,с удоволствие ще ги обмисля.Мога да увелича холандския период с един ден за сметка на белгийския,ама ми трябват сериозни аргументи.

 

В Германия, Холандия и Белгия мисля, че най-доброто придвижване ще бъде с кола под наем, защото с малки изключения няма пътни такси и винетки и определено сметката ще излезе добра...

Duke,при тези евтини билети на автобусния транспорт не съм много сигурен в това което казваш.Например има билети от Берлин до Хамбург за по 9 евро.А до Любек поради близостта му с Хамбург са още по евтини.Плана който си ми предложил е много добър.Споделям мнението ти за отбягването на мегаполисите поради високите цени на хотелите.

 

М/у Белгия и Холандия са дебели цените на жп-то. Използвахме за по 5 евро Белгия - Еиндховен. Сега може да се малко по-високи. Имат и до други точки на Холандия. Бруксел - Амстердам = 9 евро  :) за септември. 

 

Разгледай ги       eurolines.jpg

Разгледах ги и то по всички възможни маршрути.Благодаря ти.Знаеш ли дали Eurolines имат алтернатива,или са абсолютен хегемон относно цените по международните линии.

Връзка към мнение

Двама човека ще сме.За холандския период се падат 4 дни.Един ден след пристигането от Хамбург-разглеждане на Амстердам,един при тебе в Делфт,един за Хертогенбош,и на четвъртия ден отпътуване към Антверпен.Намерих билети от Ротердам до Антверпен по 9 евро с Eurolines.Ако имаш по добри предложения,с удоволствие ще ги обмисля.Мога да увелича холандския период с един ден за сметка на белгийския,ама ми трябват сериозни аргументи.

 

 

 

Разгледах ги и то по всички възможни маршрути.Благодаря ти.Знаеш ли дали Eurolines имат алтернатива,или са абсолютен хегемон относно цените по международните линии.

 

Ясно. Значи транспорта ти в Холандия е: Амстердам - Хертогенбош, Хертогенбош-Делфт, Делфт-Ротердам. Предлагам така да промениш дните, защото Ротердам е много близо до Делфт и ще ти е по-удобно за последващото потегляне към Антверпен с автобуса, от Хертогенбош ще трябва да се връщаш малко. 

 

70 евро ще са тези преходи с влака за двама, и при положение, че ще сте предимно в градовете нужда от кола под наем, която да и плащате паркинг няма. Ако съм свободен може да ви правя компания във влака и да ползвате 40% отстъпка като пътувате с мен, ще видим. 

 

Няма да те убеждавам за още ден в Холандия, а и мисля, че няма нужда, Белгия също заслужава. 

 

eurolines са нещо като конгломерат на различни фирми, които си обединяват мрежата. Един вид като авиационните алианси. Не съм запознат да имат алтернатива в региона Белгия - Холандия. Има разни други мрежи, които оперират в Англия и Германия, но тук е само това, до колкото съм запознат. 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.