Прескочи до съдържание

Говорим си за Лефкада и Кефалония


Препоръчани мнения

P.S. Грубо разцъках на Гугъл мапс. Порос-Асос-Миртос-Петани-Порос ми го дава 5 часа с кола ... Много е. А средната скорост не скача над 40км/ч изглежда ... Май не става?

Ако Гугъл мапса ти го дава толкова, сложи отгоре на времето още между половината и цялото. Via michelin дава много по-точно, пробвай там.

 

Сега гледах, че пристанището на Василики е в ремонт по план до края на юли. Фериботите пътуват единия от Нидри (до Фискардо), а другият от Астакос (до Сами). Ако някой си прави планове (като мен, дето имам резервация във Василики, за да съм на пристанището за по-лесно :) ), да обърне внимание.

Редактирано от jul
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Много полезна информация! Дано го отворят по план, защото съм убедена, че масово хората избират пристанището на Василики, заради по-краткото разстояние до Кефалония, както и заради по-достъпната цена на ферито.

Редактирано от D.A.Serendipity
Връзка към мнение

 Знам че ще е "натагъдък", но възможно ли е този маршрут да се направи за 6-7 часа? Или ще е нанагорно и човек няма да може да усети острова?

 

Твърде амбициозно, остров като Кефалоня не може да се разгледа за 6-7 часа. Ако се изключи Петани от схемата би се получило запознаване с острова. Но пък на мен той ми е любим и добре се съчетава в един ден с червения Xi.

Миналото лято участъка Миртос-Асос беше в ремонт, но имаше доста техника, дано вече е в експлоатация.

Връзка към мнение

Хора, пишете си на лични за Кефалония. :)  Този остров е такъв брилянт. Крийте го! :)  Тоя форум се чете не само от магеланци... и като го налазят орди от бг-мами, бг-татковци и туристически агенции и ... ще заприлича на ... Касандра и Катерина, Паралиа  :lol:

 

p.s.

А, пък и заглавието на темата е едно говорящо ... :( ... :)

Редактирано от ven62
  • Харесвам 6
Връзка към мнение
Двуцветко

Ясно, поне 3-4 дни изглежда си трябват за прилично разцъкване на острова. Нека не го подценяваме. Толкова ми трябваха за Лефкада, предполагам и тук положението е същото.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Хора, пишете си на лични за Кефалония. :)  Този остров е такъв брилянт. Крийте го! :)  Тоя форум се чете не само от магеланци... и като го налазят орди от бг-мами, бг-татковци и туристически агенции и ... ще заприлича на ... Касандра и Катерина, Паралиа  :lol:

 

p.s.

А, пък и заглавието на темата е едно говорящо ... :( ... :)

Не е лъжа. Лефкада преди 7-8 години беше абсолютно спокоен остров, в който вероятността да срещнеш българи беше 1:10000000. Сега обаче Лефкада лятото е пълна с българи и румънци. Та, не бих се учудила същото да се случи и с Кефалония.

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Писах им на Dionitravel за резервация преди няколко дни, днес пак писах, но нямам отговор. Колко време след имейла ви получихте потвърждение?

Ние също сме резервирали от Dionitravel. Проверих го преди мъничко в пощата. Ето скрийншотче. Правили сме резервация и на отиване и на връщане.

Редактирано от violeta
Връзка към мнение

Здравейте магеланци,

 

Искам да ви попитам дали някой от вас е правил еднодневните круизове, които предлагат агенциите из Лефкада и Кефалония. Ако има такива, които са правили такива трипчета...евентуално да ми предложат някоя агенция, от която са останали доволни, тъй като през септември ще бъда в Гърция за няколко дни на гости в градче край Патра(Нафпакту), т.е на около 180 км. от Лефкада, до където планираме да отидем с кола и да прекараме един ден, но с цел да видим повече и да не се затърмозяваме да караме по тесните пътчета и спускане по пътечки към плажовете, мисля, че еднодневното круизче ще е по-удачен вариант. Мернах няколко агенции, но ако има инфо от първа ръка ще е друго :)

 

Благодаря предварително :)

Връзка към мнение

Ами ние правихме круизче ... но то освен 2-3 плажа на Лефкада ни откара до Кефалония, Итака, няколко пещери, острови на Онасис и други такива щуротии. Та ако целта е да разгледате Лефкада - по-добре с кола или евентуално ако има някое трипче с корабче само плажовете на Лефкада .... Фирма не мога да дам - защото резервирахме намясто.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте магеланци,

 

Искам да ви попитам дали някой от вас е правил еднодневните круизове, които предлагат агенциите из Лефкада и Кефалония. Ако има такива, които са правили такива трипчета...евентуално да ми предложат някоя агенция, от която са останали доволни, тъй като през септември ще бъда в Гърция за няколко дни на гости в градче край Патра(Нафпакту), т.е на около 180 км. от Лефкада, до където планираме да отидем с кола и да прекараме един ден, но с цел да видим повече и да не се затърмозяваме да караме по тесните пътчета и спускане по пътечки към плажовете, мисля, че еднодневното круизче ще е по-удачен вариант. Мернах няколко агенции, но ако има инфо от първа ръка ще е друго :)

 

Благодаря предварително :)

 

 

Здравей! Две поредни години правя такива круизи и съм много доволна.Струва 30 евро и се посещават 7 йонийски острова. И двата ми круиза са на кораба Македония Палас /води се най-добрият/ - с три палуби /напълно открита, полуоткрита и закрита, детски кът, тоалетни/, в цената е включен обяд от капитана, който представлява две суфлакита, салата и пържени картофи плюс хляб  и напитка. . продължава от около 10 ч. до 19 ч. На кораба  се продават различни напитки и снаксове, а на островите, където се спира, също може да се похапне,. Корабите тръгват от Нидри и акостират пак там. Както вече писах, обикалят се 7 йонийски острова /затова круизът се казва така/, като се спира във Фискардо, Кефалония и Итака, плува се край остров Скорпио, на корабния магнат Аристотел Онасис. Отделно на няколко места има паузи за плуване - плажа Порто Кацики или Егремни и т.н. Лично на мен много ми хареса  и двата пъти, догодина пак ще отида. Това си е цял ден, прекаран във водите на йонийско море, като се наслаждаваш на невероятни гледки, лазурни води, делфини... BTW, Нафпактос много ще ти хареса! Весело изкарване!

Редактирано от Asya Assenova
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Asya Assenova, много ти благодаря за изчерпателната информация, аз също бях чел за "Македония", като дори им бях писал мейл. Благодаря за разяснението и информацията! 

Връзка към мнение

И аз съм била на такъв круиз през септември и много ми хареса. На нас не са ни давали храна на корабчето, но обядвахме при престоя на някой от островите. Вече не помня цената, но беше нещо подобно.

Нас ни спряха на едно място на Скорпио и там се къпахме в морето. По принцип спирането на острова не е разрешено и не знам дали всички го правят. При нас морето беше доста бурно и на повечето хора им беше зле. Непрекъснато се раздаваха пликчета, та който не му понася клатушкането, да го има предвид. Денят беше хубав, но морето бурно, до толкова, че гледахме Порто Кацики от далеч, въпреки че по програма тлябваше да спрем и направим плаж. За да не останат недоволни, капитанът се снимаше с всеки, който поиска това.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Asya Assenova, много ти благодаря за изчерпателната информация, аз също бях чел за "Македония", като дори им бях писал мейл. Благодаря за разяснението и информацията! 

 

Не ги търси, те сами ще те намерят. Ние се возихме преди 3 години 2 възрастни и дете за 25 евро, щото си правехме пас да си купим веднага билетите. Обикалят по плажовете и предлагат билети, а нас ни намериха на плажа на Агиос Никитас и там си стиснахме ръцете за сумата.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не ги търси, те сами ще те намерят. Ние се возихме преди 3 години 2 възрастни и дете за 25 евро, щото си правехме пас да си купим веднага билетите. Обикалят по плажовете и предлагат билети, а нас ни намериха на плажа на Агиос Никитас и там си стиснахме ръцете за сумата.

Защо не я знаех по-рано тази информация:) Моите крузи с кораба бяха през май 2015 и  средата на юни 2016. Билети взехме преди качване. На борда имаше хора, които използваха корабчето, само за да се придвижат до Фискардо и там слизаха и нямаха включен обяд. На тях, при желание, им продаваха обяд по 7 евро. Ако в цената, посочена от теб, е имало и включен обяд, направо си избил рибата:) BTW, беше много вкусен и двата пъти, но аз харесвам храната в Гърция, така че не съм критерий.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Така е, както казва Zaro - ние можехме да я вземем екскурзията от агенция, но дефакто я взехме от момчетата точно преди да се качим на кораба и излезе по-евтино и да имаше и обяд.

p.s. предполагам че цената зависи и от "натовареността" на кораба им.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

благодаря ви за информацията на всички! Най-вероятно на място ще изберем някои криуз, а и предвид, че ще сме през септември натовареността на лодките няма да е голяма :) най-голям избор на стартова точка мисля, че е Нидри....или греша ?

Връзка към мнение

Писах им на Dionitravel за резервация преди няколко дни, днес пак писах, но нямам отговор. Колко време след имейла ви получихте потвърждение?

По спомен мисля, че не беше с имейл, а директно през платформата им си направихме резервация. Трябва някъде да има опция да зададеш дати, автомобил, брой пътуващи и да си направиш онлайн резервация.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте Магеланци,

 

отвори ни се възможност да посетим Кефалония в края на август - началото на септември и сега трябва набързо да организираме пътуването :) ще бъдем 4ма възрастни и дете на почти 2 години. Търсим спокойно място за нощувки, от което да можем да обикаляме из острова с колата.

Разгледах част от плажовете и не мога да се ориентирам дали крайбрежните градчета имат хубави плажове или хубавите плажове са отдалечени от населените места?

 

Благодаря предварително :)

Връзка към мнение

Ние бяхме в Сами. Това е селце, но го избрахме точно заради местоположението. Има ферибот от Лефкада - Василики-Сами директно. На 5 км. от Сами е плажът Антисамос, пясъчен, с чадъри и шезлонги и доволно количество подводен свят.  За деца е супер. На един час на север с кола е Фискардо, Асос и плажът Миртос /по тесни планински пътища/ и на един час на юг са Аргостоли, плажът Кси /препълнен/ и по-урбанизираните курортни градчета. При интерес мога да препоръчам и студиа на лични. Но там е за спокойна почивка и обикаляне по плажовете наоколо. 

Връзка към мнение

Пък да не забравяме близостта и на пещерата Мелисани. Ако при посещението и имате късмет някой да запее, ще ви останат спомени за цял живот. При нас се появи отнякъде една оперна певица и изнесе невероятен концерт, а акустиката е невероятна.

 

Ние бяхме в Сами. Това е селце, но го избрахме точно заради местоположението. Има ферибот от Лефкада - Василики-Сами директно. На 5 км. от Сами е плажът Антисамос, пясъчен, с чадъри и шезлонги и доволно количество подводен свят.  За деца е супер. На един час на север с кола е Фискардо, Асос и плажът Миртос /по тесни планински пътища/ и на един час на юг са Аргостоли, плажът Кси /препълнен/ и по-урбанизираните курортни градчета. При интерес мога да препоръчам и студиа на лични. Но там е за спокойна почивка и обикаляне по плажовете наоколо. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Всичко много добре, само с уточнението, че Антисамос не е пясъчен плаж :)

Ако имаш снимка с пясък, моля покажи я. :)

Вярно, не е пясъчен.

Връзка към мнение

Здравейте Магеланци,

 

отвори ни се възможност да посетим Кефалония в края на август - началото на септември и сега трябва набързо да организираме пътуването :) ще бъдем 4ма възрастни и дете на почти 2 години. Търсим спокойно място за нощувки, от което да можем да обикаляме из острова с колата.

Разгледах част от плажовете и не мога да се ориентирам дали крайбрежните градчета имат хубави плажове или хубавите плажове са отдалечени от населените места?

 

Благодаря предварително :)

Здравей,

препоръчвам ти плажа Xi. Уникално чисто, прозрачно и спокойно море и много ситен пясък. Миналата година ходихме без дъщеря ни, но толкова ни хареса, че обмисляме да отидем с нея. Единственото нещо, което ни спира е дългия път с кола, а самолетните билети са малко скъпички.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.