Прескочи до съдържание

Интериорен дизайн на пътешественика


Препоръчани мнения

Подбудена от тази акивна тема в момента, а и желанието да стана притежател на едно такова диванче post-2133-0-62367500-1467370974_thumb.jpg (ех, за да го имам има 2 варианта да платя много пари или направи си сам... ако все пак някой е виждал някъде нещо подобно на добра цена да свирка ;) )

 

Та реших да пусна една нова тема ей така да си побъбрим за интериора на дома на пътешественика. Както има една приказка домът е моята крепост, та ми е интересно дали има и други магеланци като мен, които биха искали да дадат отражение на темперамента и навиците в дизайна на жилището си, а именно страстта си към пътешествията. Или като например да пренесем любимите си места в дома си- като пример Париж- градът на любовта, изкуството, виното и т.н

 

Тук изключвам типичните сувенири (магнити,чашки,чинийки, тениски и прочие), които всеки от нас има/колекционира има впредвид дизайна като цяло на пространството, съчетание на цветове, тематични декорации, тапети и прочие.

 

Ако има вече подобна тема, моля модераторите да я преместят ;)

 

Ето още малко снимкиpost-2133-0-88219500-1467372488.jpg

post-2133-0-09066200-1467372507_thumb.jpg

post-2133-0-14034900-1467372529.jpg

 

Снимките са взети от тук

 

 

 

  • Харесвам 27
Връзка към мнение

Не бих си причинил целият този кич вкъщи. Не смесвам пътуването с ежедневната представа за пътуване, заобиколен от интериор свързан с пътуването. Изразих се в типично мой стил, дано някой успее да разчете мислите ми, следва награда... :lol:

  • Харесвам 12
Връзка към мнение

Аз те разбрах чудесно. Ти каза, че това е типично пътешественически дизайн, защото само човек, който повечето време отсъства от дома си, може да го обзаведе така :P

 

Давай наградата!

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Ползвам един стар и счупен мой куфар да си държа ботуши в него. А един стар куфар на мъжа ми, за поставка за дрехи. Май съм за друга тема, кък да вдъхнем живот на старите куфари.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

И аз се задръстих със стари счупени куфари. Издържат точно по два азиатски трипа с вътрешните полети. Трябва да измисля какво да ги правя.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Въпросът със здравината на куфарите отдавна го реших. Купихме си самсонайт, струва си, леки и здрави са, а и се спестяват пари от иначе честото купуването на куфари. За толкова пътувания, отдавна са се изплатили. Имат си и вгаден локър с код, така, че по летищата в багажното не могат да ги ровят без да е официално с оставено 'съобщениe'.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

И аз се задръстих със стари счупени куфари. Издържат точно по два азиатски трипа с вътрешните полети. Трябва да измисля какво да ги правя.

То точно това диванче,което искам е направено от стар куфар- винтидж ;)

Ето идеи за старите куфари ;)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

То точно това диванче,което искам е направено от стар куфар- винтидж ;)

Ето идеи за старите куфари ;)

 

Можеш да се пробваш с диванчето - трябва ти куфар, дунапрен, текстил за тапицерията и евентуално - монтажна пяна за пълнеж. Строителите я ползват, ако се сещаш - изцвръцкват я от едни флакони, а тя после набъбва и се втвърдява :)

 

За краката е малко по-сложно, по-точно - за закрепването им, но не е невъзможно :)

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

По едно време Луи Вюитон бяха накамарили по всичките си витрини такива уж стари куфари на едни възрастни ценичкиииии :((Имаше една такава мода в милионерските среди, ама скоро не ми е попадало нищо пред погледа по тоз въпрос.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

С голямо удоволствие се включвам в тази тема :) Отскоро записах курсове по интериорен дизайн. Дистанционна форма на обучение, защото няма как да съчетавам работата паралелно с хобитата (а те хич не са малко), но да кажем, че това е една от многото ми страсти. Точно днес ми пристигнаха част от интериорните щуротии за едната спалня. Обзавеждаме вила. Въпросната спалня ще е в морски стил. Обичам ужасно много морето. Поръчах дървена закачалка от ела, малко стил винтидж (състарена) бяла, във формата на гребло за лодка. Масичка лодка :) , нощна лампа пълна с миди (основата й е стъклена и е напълнена с мидички и рапанчета), морско килимче на сини и бели райета, рамка за снимка също на сини и бели райета, както и спален комплект завивки, естествено също на сини и бели райета. И малки фенери, дървени с метални дръжки, отново стил винтидж с изрязани форми на рибки. Тези малки дървени фенери ще ги пусна от дървения таван. Ще висят от него. Скоро завърших и другата спалня на вилата. Която е непретенциозен стил, бели мебели и пердета с рози. Макар, че уж не обичам рози. Бяло метално легло и бели метални масички от ИКЕА на много добра цена, които ползвам за нощни шкафчета. С бял дървен скрин. Имам някъде снимка ще се разровя и ще я пусна след малко.

 

Идеи имам много. Буквално кипя от идеи и ентусиазъм стане ли дума за интериорен дизай. Направо откачам като влезна в такъв магазин. Вечер движа проекта (задачата, която ми дадоха от курса по интериорен дизайн). Още съм на етап разположение на стаи. Но лошото е, че наистина нямам време.

 

Относно куфарите, скоро видях такава стена. Цялата от куфари. В хотел тук в България. Като цяло въпросните верига - хотели не ги харесвам, много са ми кич, но стената с куфарите ме впечатли. В стаите нощните лампи също стояха върху кожени куфари.

Редактирано от -Serendipity-
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

На мен ми харесват картите, особено когато се ползват, със схеми, флагчета и т.н. И глобусите - напр. нощни лампи. И самолетчета. Ние си събираме, най-прости - дървени, но са ефектни.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Много се чудим от известно време за един стенен стикер с карта на света, нещо ей такова: 

 

wall-sticker-world-map.jpg

Източник: http://www.home-designing.com/2011/08/wall-stickers-that-lend-a-personal-touch/wall-sticker-world-map

 

Ама все не остава време да доизчистим концепцията :) Мен сякаш ми се ще да е нещо, на което ще слагам карфички или ще маркирам по някакъв начин посетени места. В старата ми стая имах една карта на National Geographic, която си дупчех с кеф и беше доста шаренка, но сякаш ми се ще в новия апартамент да са по-изпипани нещата. 

 

Между другото, в ИКЕА има интересен артикул, но цената ме спря: http://www.ikea.bg/small-storage/Paper-and-media-organizers/Noticeboards/60510/86669/

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Нямам свой дом за сега, но съм имала мисли и идеи за някакви пътешественически детайли във въображаемия бъдещ такъв. Той със сигурност би имал лични снимки в голям формат по стените от места, на които сме били, периодично сменяни с нови.

 

Някаква стилизирана карта в спалнята по подобие на стикера, показан от Георги. Както и завивки

http://www.debenhams.com/webapp/wcs/stores/servlet/prod_10701_10001_306031411294_-1 :

 

post-2019-0-20433400-1467419085.jpg

 

Корков глобус за отбелязване на посетените места:

 

suckuk-small-cork-globe-6.jpg

 

Между другото има из сайтовете и някакви коркови вариации на карти, подобни по изглед на стикерите за стена, но сякаш в по-малки размери- все пак е вариант за отбелязване на пътешественическите статистики:

 

original_cork-map-noticeboard.jpg

 

 

Засега началото с обзавеждането е поставено единствено с едни подложки за чаши, които ми бяха подарени за рождения ден:

 

stn906_z1.jpg

Редактирано от Сю_
  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Много се чудим от известно време за един стенен стикер с карта на света, нещо ей такова:

 

wall-sticker-world-map.jpg

Източник: http://www.home-designing.com/2011/08/wall-stickers-that-lend-a-personal-touch/wall-sticker-world-map

 

Ама все не остава време да доизчистим концепцията :) Мен сякаш ми се ще да е нещо, на което ще слагам карфички или ще маркирам по някакъв начин посетени места. В старата ми стая имах една карта на National Geographic, която си дупчех с кеф и беше доста шаренка, но сякаш ми се ще в новия апартамент да са по-изпипани нещата.

 

Между другото, в ИКЕА има интересен артикул, но цената ме спря: http://www.ikea.bg/small-storage/Paper-and-media-organizers/Noticeboards/60510/86669/

Ето един вариант на по-достъпна цена. Това е на първо търсене. Ще се поразровя за още.

... и снимки на стената с куфарите, за които споменах.

post-4900-0-31372700-1467439994_thumb.png

post-4900-0-97470900-1467440142_thumb.jpeg

post-4900-0-36743900-1467440165_thumb.jpeg

Редактирано от -Serendipity-
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Преди малко абсолютно случайно и неочаквано попаднах на истинско съкровище в мрежата. Основната дейност на тия пичове е картографиране, но покрай това са отворили и магазин... и то какъв магазин!

 

post-116-0-33547600-1467489373_thumb.jpg

 

 

 

post-116-0-98543100-1467489372_thumb.jpg

 

 

 

 

 

Само за магеланци! :)

  • Харесвам 11
Връзка към мнение

Под наем съм в офисът и докато чакам да го пребоядисат и освежат, налепих подобни стикери като на картинката. Идеята ми беше и над всеки град да сложа мои снимки, ама... ме домързя B)

 

post-300-0-64050200-1467620556_thumb.jpg

  • Харесвам 10
Връзка към мнение

С голямо удоволствие се включвам в тази тема :) Отскоро записах курсове по интериорен дизайн. Дистанционна форма на обучение, защото няма как да съчетавам работата паралелно с хобитата (а те хич не са малко), но да кажем, че това е една от многото ми страсти. 

Поздравления за курсовете, това е страхотно :) Смятам,че за всички ще е интересно ако можеж да пуснеш снимка на някой твой завършен проект. Вече магеланци знаем към кого да се обърнем за интериорен дизайн ;) Ето една снимка от мен взета от нета за поставка на куфари по стенатаpost-2133-0-14757200-1467621851_thumb.jpg

 

А това е една друга страхотна идея,която много ми допада, аз май бях го споменала в друга тема за подредбата на снимки като карта на света на канвасpost-2133-0-53302900-1467622036_thumb.jpg

Връзка към мнение

Под наем съм в офисът и докато чакам да го пребоядисат и освежат, налепих подобни стикери като на картинката. Идеята ми беше и над всеки град да сложа мои снимки, ама... ме домързя B)

 

attachicon.gifbigCityStickers.jpg

 

Може ли да кажеш откъде намери картинките на градовете? От доста време си търся такива, но все не успявам да си намеря?

Връзка към мнение

Може ли да кажеш откъде намери картинките на градовете? От доста време си търся такива, но все не успявам да си намеря?

 

Купувани са от стоксайтове, защото ми трябват векторни.

Връзка към мнение

Много се чудим от известно време за един стенен стикер с карта на света, нещо ей такова: 

 

wall-sticker-world-map.jpg

Източник: http://www.home-designing.com/2011/08/wall-stickers-that-lend-a-personal-touch/wall-sticker-world-map

 

Ама все не остава време да доизчистим концепцията :) Мен сякаш ми се ще да е нещо, на което ще слагам карфички или ще маркирам по някакъв начин посетени места. В старата ми стая имах една карта на National Geographic, която си дупчех с кеф и беше доста шаренка, но сякаш ми се ще в новия апартамент да са по-изпипани нещата. 

 

Между другото, в ИКЕА има интересен артикул, но цената ме спря: http://www.ikea.bg/small-storage/Paper-and-media-organizers/Noticeboards/60510/86669/

 

Аз бих си го поръчал в някоя фирма за предпечатна подготовка/печат/дизайн с бели букви и после да си оцветявам тези държави, където съм бил. А пък след 3-4 години оцветяването може да го повериш и на някой друг. :P

 

Току що си направих аватара (в този контекст е, без да знам че има такава тема :) ) Вече се и похвалих в темата за хвалби.

Връзка към мнение

Айде, почна се с ударите под кръста... :(

 

Отклонявам се доста от темата, но във връзка с горното: Моите синове имат "психична травма" ;)  и до днес си спомнят думите ми "Не пипай там. Ще ти счупя ръчичките". ... Ама едно време Спок не пишеше нищо за буквалното възприемане на всичко казано от малките деца. :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.