Прескочи до съдържание

Програма за Тайланд


Препоръчани мнения

На 10.04.2017 г. в 13:22, ivooo каза:

  Дани , не визирам когото и да било .  Още по-малко мога да давам съвети на бременни .

  Това което ми се иска е  някак да накарам хората около мен , а и тук във форума да разчупят стереотипите на това какво трябва да се прави ,къде да се ходи на всяка цена и да мислят творчески . Така за всички е по-добре .  

   Те сами си изграждат собствени неповторими спомени .  

     А и какво ново можем да научим един от друг когато 200 човека от форума бяха на едни и същи места , правеха еди и същи неща , спяха в едни и същи хотели . То това си е като организиран туризъм от който всички тук групово се възмущаваме.

Прочети още  

Да мислиш творчески е малко трудно, когато времето те притиска :vinsent: зареждаш планът и действаш. Ние бяхме 1 месец в Тайланд обиколихме доста места и мислихме "творчески" и пак не ни стигна времето, разбирате нашето си беше по-скоро работа от колкото почивка, но да ви кажа няма как да се види всичко и да сте ОК и ако ще тичате няма да е почивка а нещо, като нашето по-работа.. Вярвам, че вие не отивате по работа за това направете си планът възможен и действайте с удоволствие, всеки трип ви коства един ден, така че кротко и изберете само това, което настина мечтаете да видите а другото.... просто си карайте почивката и се забавлявайте! :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Привет от Тайланд, група!

ние вече 3-ти ден сме тук.:P

за жалост май няма да успеем да видим островите, защото транспорта не е подходящ за бременни, но каквото такова. Утре сме на Фанта сий, плануваме и тигрите за вторник, пък ще видим.

мислим да посетим и Симон Кабаре, след като ще пропуснем островите. Нещо друго интересно пропускаме ли на Пукет?

 

Връзка към мнение

На Дж. Бонд можете да отидете с голяма лодка, която е подходяща и за бременни. Ние като ходихме на нашата голяма лодка имаше една бременна жена и едно прохождащо детенце :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
6 hours ago, dtsekova said:

. Нещо друго интересно пропускаме ли на Пукет?

 

Може да направите обиколка с кола на Пакет. Вю пойнтовете са красиви, Chalong Temple, Big Buddha , град Пукет, по пътя има и други атракции- шоу с птици, маймунки, змии. Има и един-два музея. Вземи карта с атракциите и виж на вас какво ще ви е интересно, ако ви е омръзнало да лежите само на плажа.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 11 часа, dtsekova каза:

Привет от Тайланд, група!

ние вече 3-ти ден сме тук.:P

за жалост май няма да успеем да видим островите, защото транспорта не е подходящ за бременни, но каквото такова. Утре сме на Фанта сий, плануваме и тигрите за вторник, пък ще видим.

мислим да посетим и Симон Кабаре, след като ще пропуснем островите. Нещо друго интересно пропускаме ли на Пукет?

 

Аз препоръчвам да гледате "Фантазия". За мен това е топ спектакалът на Пукет. И масажи на крачета всеки ден, за да не се подуват.

преди 8 часа, Roje каза:

На Дж. Бонд можете да отидете с голяма лодка, която е подходяща и за бременни. Ние като ходихме на нашата голяма лодка имаше една бременна жена и едно прохождащо детенце :)

Напиши и с коя фирма си бил. Има разлика. явно, в големите лодки.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ами обядниха ни, че преди са качвали бременни на големите лодки, но след някакъв проблем или инцидент са спряли да го правят.

но здраве да е! Ще посетим островите друг път.

Довечера сме във Фанта Сий, ще споделя после впечатления.

Благодаря за отговорите и съветите!

поздрави от Пукет! 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте на всички!

Преди ден се върнах от Тайланд , след изкарана една чудесна почивка или екскурзия-имаше и от двете. Бих искала  да благодаря на всички писали по темата за  точните  препоръки, съвети, напътствия без които нямаше така добре да се ориентираме своевременно.

Като цяло мога да кажа ,че природата е впечатляваща и много ни хареса. Първите четири дни в  Банкок бяха запомнящи се. Градът направо ни удари в главите с миризмите си ,трафикът , боклукът, та и  плъховете дори... . Беше трудно да преодолея собственото си аз и  дори да хапна нещо.  Ако искате вярвайте , но четири дни карах на плодове и бира....хаха. Забавно  беше, да. .... Но все пак това е първата ми среща с Азия , нормално е да изживея този лек шок, въпреки че бях доста подготвена за това психически.  В Банкок забавата наистина беше пълна, тъй като освен всичко бяхме по времето ,когато  се празнуваше тяхната Нова година и  Водния фестивал.  Голям купон е  това заливане с вода по улиците , но тук-тукаджийте го отнасяха най-много. Последният ден от фестивала туристите бяха преобладаващата гледка ,въоръжени с големи водни помпи. Предимството  на този фестивал беше,че почти всички забележителности бяха без вход и по реката имаше безплатни шатели , които обикаляха храмовете.,,, иначе целия тайски народ беше в столицата на поклонение в Гранд палас :).

Като цяло и след равносметка мога да кажа, че в Чанг Рай и Чанг Май ни хареса изключително много, храната беше вкусна и  фермерските пазари бяха запомнящи се.  Храмовете няма да ги коментирам, тъй като  е всеизвестно ,че са красиви и величествени.  Между двата Чанг пътувахме с автобус, като цената на билета беше на някаква много смешна цена и пътуването отне около 3 часа. Пътува  се с  сравнително комфортни автобуси ,като дори  раздават вода и  десерт, а  разписанието  е през час и има три класи  (разбирай три вида автобуси с  различна цена според комфорта).

За Пукет ,  какво да спомена... Определено не е моето място за почивка, но все пак съм доволна че видях. Островите Пи Пи, Дж.Бонд , Рача, Кай, Кораловия и пр. са красиви и действително синята вода и белия пясък , нямаше как да не ни хареса.  Морската храна  беше изключително вкусна и достойно  бе полята с доволно количество бира.

 Големи адмирации и благодарности на T.E.Lawrence за препоръките и направленията относно  чаената ферма в района на Чанг Рай.

И още веднъж благодаря на всички писали по темата и споделили своите впечатления.

Поздрави!

  • Харесвам 18
Връзка към мнение

Здравейте и от мен! Вече и от БГ земя.

аз също искам да благодаря за всички съвети и препоръки, които получих от всички вас. Всичко с пътуването ни беше прекрасно, не сме имали никакви проблеми. Очевидно и бебчо в корема ми се забавялваше с нас и не съм имала никакви неразположения и притеснения.

не успяхме да посетим островите, но здраве да е. Посетихме Фанта Сий, много ни хареса, бяхме също в Тайгър Кингдъм, яздихме слонче, играхме с маймунки, бебе слон, бяхме на шоу със змии, посетихме Биг Буда и Ват Чалонг. Наблягахме на разходки вечерно време, през деня се радвахме на слънчевите лъчи ( някои под чадъра), на хубавото време и вкусната храна, фрешове и плодове. 

Доволни сме:)

 

  • Харесвам 9
Връзка към мнение
On 5/4/2017 at 11:17 AM, dtsekova said:

Здравейте и от мен! Вече и от БГ земя.

аз също искам да благодаря за всички съвети и препоръки, които получих от всички вас. Всичко с пътуването ни беше прекрасно, не сме имали никакви проблеми. Очевидно и бебчо в корема ми се забавялваше с нас и не съм имала никакви неразположения и притеснения.

не успяхме да посетим островите, но здраве да е. Посетихме Фанта Сий, много ни хареса, бяхме също в Тайгър Кингдъм, яздихме слонче, играхме с маймунки, бебе слон, бяхме на шоу със змии, посетихме Биг Буда и Ват Чалонг. Наблягахме на разходки вечерно време, през деня се радвахме на слънчевите лъчи ( някои под чадъра), на хубавото време и вкусната храна, фрешове и плодове. 

Доволни сме:)

 

Благодаря за съобщението. Радвам се, че сте доволни от екскурзията и ти желая всичко хубаво.:)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте всички. И нашия момент наближава. Остава ни месец до така очакваното лудо пътешествие. Вече и прорамата и резервациите са завършени. Тръгваме на 15-ти юни. Ще се опитам до няколко дни да постна и програмата, ще се радвам ако някой взаимства от нея, или ако някой опитен ме поправи или допълни нещо към нея. Първо ще бъдем в Тайланд за около половин месец, следва Лаос за 10 дни, Виетнам за 20 и Камбоджа за 20. След това е отново Тайланд за около 2 месеца с идеята и опцията /работна/ да не си използваме билетите за връщане към България. Стискайте ни палци и в движение ще се радвам винаги, ако мога да помогна със съвет или нещо друго за местата, през които вече ще сме минали. :)

  • Харесвам 9
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте, предстои и нашето пътуване до Тайланд. Летим на 15.10.17 и се връщаме на 01.12.17. Планът ни е да прекараме 3 нощувки в Бангкок, 8 в Краби и 3 в Сингапур. Ще имаме много вътрешни полети и сега започваме да търсим билети. Бихте ли ми препоръчали нискобюджетни авиокомпании? Доколкото разбрах има много по- изгодни оферти от тези на AirAsia. 

Също така има ли място в Бангкок или Краби, където можеш да се докоснеш до тигри и други диви животни. Гледах Sriracha Tiger Zoo в Патая и много ми хареса, но не знам дали си струва да пътуваме до там само заради тигрите и слоновете, ако и в Бангкок има нещо подобно.

Ако някой може да ни даде съвет в кои райони( квартали) в Бангкок и Сингапур да търсим хотели ще съм много благодарна. :)

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 30 минути , Ива Миланова каза:

Здравейте, предстои и нашето пътуване до Тайланд. Летим на 15.10.17 и се връщаме на 01.12.17. Планът ни е да прекараме 3 нощувки в Бангкок, 8 в Краби и 3 в Сингапур. Ще имаме много вътрешни полети и сега започваме да търсим билети. Бихте ли ми препоръчали нискобюджетни авиокомпании? Доколкото разбрах има много по- изгодни оферти от тези на AirAsia. 

Също така има ли място в Бангкок или Краби, където можеш да се докоснеш до тигри и други диви животни. Гледах Sriracha Tiger Zoo в Патая и много ми хареса, но не знам дали си струва да пътуваме до там само заради тигрите и слоновете, ако и в Бангкок има нещо подобно.

Ако някой може да ни даде съвет в кои райони( квартали) в Бангкок и Сингапур да търсим хотели ще съм много благодарна. :)

 

Благодарение пътеписа на NicoleV разбрах , че в Бангкок  животни има в  http://www.worldcrocodile.com/ . И аз сега почва да разглеждам , проучвам и съставям програма за първото си далечно пътешествие.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ние правихме дневен трип от Банкок до крокодилската ферма и Ancient Siam.В крокодилската ферма има и зоо.Има и тигри,с които можеш и да се снимаш.

Не пропускайте и Ancient Siam.Аз бях скептично настроен,но много ми хареса.Повечето макети са в мащаб 1:1.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
22 hours ago, ECC said:

Ние правихме дневен трип от Банкок до крокодилската ферма и Ancient Siam.В крокодилската ферма има и зоо.Има и тигри,с които можеш и да се снимаш.

Не пропускайте и Ancient Siam.Аз бях скептично настроен,но много ми хареса.Повечето макети са в мащаб 1:1.

Аз също съм планувала Ancient Siam. Смятам да отидем индивидуално с такси или с автобус. искам да те попитам организирания трип за цял ден ли е ? И близко ли е тази крокодилова ферма за да си помисля и за нея? ако помниш и преблизително цена на трипа.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ходихме индивидуално с такси.По спомен около 430 бата в посока.Първо ходихме до крокодилската ферма,оттам продължихме до Ancient Siam и се върнахме в Банкок.За един ден е напълно постижимо.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Just now, ECC said:

Ходихме индивидуално с такси.По спомен около 430 бата в посока.Първо ходихме до крокодилската ферма,оттам продължихме до Ancient Siam и се върнахме в Банкок.За един ден е напълно постижимо.

Благодаря т.е. фермата е някъде по пътя.

Връзка към мнение

Аз тепърва ще почвам да съставям програма и да купувам билети. Планираме края на март около 12 дни престой. За група 5-8 човека как е най -удобно да се придвижваме ?

Връзка към мнение

Здравейте, харесахме си билети за вътрешните полети... Бангкок- Краби и Сингапур- Бангкок с Thai Lion Air и Краби- Сингапур с Air Asia..Имате ли някакво мнение относно тези авиолинии, надеждни ли са? Ще купуваме билетите директно от сайтовете им, не чрез посредник..Също така имам въпрос относно полета от Сингапур до Бангкок- Полетът ни от Бангкок до София е на 01.12 от 02:35ч., на 30.11 има полет от Сингапур, който пристига на Don Mueang в 21:30ч. Ще има ли време да се придвижим до Suvarnabhumi Airport и да си хванем самолета или по-добре да не рискуваме и да вземем по- ранния полет, пристигащ в 13;30ч.?

Връзка към мнение
преди 18 минути , Ива Миланова каза:

Полетът ни от Бангкок до София е на 01.12 от 02:35ч., на 30.11 има полет от Сингапур, който пристига на Don Mueang в 21:30ч. Ще има ли време да се придвижим до Suvarnabhumi Airport и да си хванем самолета или по-добре да не рискуваме

Рискувате и то много! Пътят от Don Mueang до Suvarnabhumi е повече от час с безплатния автобус. Дори и да кацнете навреме в 21:30, ще ви е нужен поне 1 час, за да минете през имиграционните, да се измъкнете от летището и да намерите от къде тръгва автобусът. Никакакъв шанс да хванете автобуса преди 22:30. Още час - час и двадесет до Suvarnabhumi и пристигате към полунощ. До полета ви остават 2 часа и половина и то ако всичко до тук е минало "по ноти", предишния ви полет не е закъснял и не сте се забавили повече от час на имигрейшън, а трафикът не е толкова натоварен заради по-късния час. Имайте предвид и че Suvarnabhumi е огромно летище и опашките за секюрити проверки са големи... Аз на ваше място не бих рискувала да помахам на самолета си за сбогом. 

 

За Thai Lion и Air Asia е писано много, ОК са и двете.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 27 минути , Ива Миланова каза:

Здравейте, харесахме си билети за вътрешните полети... Бангкок- Краби и Сингапур- Бангкок с Thai Lion Air и Краби- Сингапур с Air Asia..Имате ли някакво мнение относно тези авиолинии, надеждни ли са? Ще купуваме билетите директно от сайтовете им, не чрез посредник..Също така имам въпрос относно полета от Сингапур до Бангкок- Полетът ни от Бангкок до София е на 01.12 от 02:35ч., на 30.11 има полет от Сингапур, който пристига на Don Mueang в 21:30ч. Ще има ли време да се придвижим до Suvarnabhumi Airport и да си хванем самолета или по-добре да не рискуваме и да вземем по- ранния полет, пристигащ в 13;30ч.?

Thai Lion Air като цяло могат да имат проблеми с тренирането на екипажите им, но миналата година компанията майка беше извадена от черните списъци на ЕС, а и не съм чувал за някой плашещ инцидент наскоро с тях. Аз лично бих летял без проблеми и с двете компании, с една идея по-резервирано за Lion Air. Но ако ти пасват часовете на полетите, според мен действай. 

 

По втория въпрос, има време и би трябвало да е предостатъчно. Все пак, винаги има риск и частичен стрес при такива прекачвания, ти ще си прецениш дали ти се предприема. Аз може би бих избрал ранния полет. 

Редактирано от Георги
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 Don Mueang напоследък е по всички новини за кошмарно преминаване на пристигане, чакане по 4-5 часа на опашки, припаднали хора, уриниращи китайци по мозайките... Има случаи няколко големи самолета да пристигнат едновременно и става ад. Властите заседават спешно, очаква се увеличаване на имиграционните будки с 50% и улеснени/премахване на част документи за попълване. Кога ще стане точно не е ясно, който ще пътува скоро през там да има едно на ум и да предвижда повече време.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 4 минути , T.E.Lawrence каза:

чакане по 4-5 часа на опашки,

Значи да се считаме за късметлии, че се измъкнахме само за около час и половина при връщането от Камбоджа... :lol: Както и полетът на AirAisa закъсня с 40 минути, ако ня бяхме купили билети за по-следващия им полет до Чанг Май, направо си го бяхме изпуснали. 

 

Само да спомена, че когато бяхме там през февруари тази година, опашките за влизане с reentry permit бяха доста по-големи от съседните с VOA, но винаги статуквото може да се промени, така че не давам съвети да не се взема Reentry, нито че VOA ще е по-бързо... Просто казвам как беше при нас.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз говоря за сега в последните месеци, зависи и от времето на пристигане. За година трафикът през Дон Муанг се е увеличил с 400%  и се опитват да наваксват със закъснели мерки. :) 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Може ли някой да ми даде съвет за 1 нощувка с един пълен ден на кой от хотелите ще ми е по-удобна локацията:

Baiyoke Sky -не ми харесва, но за сметка на това може би ще има безплатен достъп до последните етажи. /вероятно е ще е лудница от прииждащите туристи/.

Mercure Bangkok Siam

Благодаря предварително, защото от няколко дена се чудя и не мога да реша. Между другото да не е някакъв празник на 25 и 26 октомври, защото няма нито един свободен хотел около Tara Place 

Връзка към мнение
преди 6 минути , И. М. каза:

Между другото да не е някакъв празник на 25 и 26 октомври, защото няма нито един свободен хотел около Tara Place 

Погребението на краля е тогава. Очаквайте и големи задръствания навсякъде. Вероятно ще има и затворени забележителности. Ако все още има как, най-добре сменете престоя в Банкок за други дати.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.