Прескочи до съдържание

Програма за Тайланд


Препоръчани мнения

При горе долу същата цена не бих се колебал да избера Air Asia, все пак не случайно са за 8 година топ лоу кост превозвач. Компенсират яко при проблем с полета, без изобщо да трябва да ги подсещаш, чакат нереално много ( един приятел точно на Пукет чекира 10 минути преди полет, без да има закъснение) нови и готини самолети...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Aaaaa добре, значи ще изчакам. Мисля си че сега заради тая "промоция" са вдигнали цените за да ги свалят :)

Ще видиме след 17ти какви дати ще дадат.....замалко да ги купя, викам чакай да изчакам някой да отговори :)

Връзка към мнение

Тъй като и аз следя вътрешните полети с лоу костове /ние пътуваме февруари - март/, открих, че има безплатен шатъл между двете летища в Банког. Ето линк: http://www.suvarnabhumiairport.com/en/122-transfer-bus-between-suvarnabhumi-don-muaeng

 

И Nok air, и Air Asia летят от-до едно и също летище в Бангкок  /Don Muaeng/, така че и в двата случая ще ти свърши работа при връщането от Пукет /ако ще е със самолет/ за трансфера до летището за презокеанския полет.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ако ползвате този безплатен шатъл, трябва да си носите разпечатани самолетните билети, защото на гишето ги искат задължително. Имаше големи надписи "No ticket No bus" :))) Записват си информацията прилежно в една тетрадка, предполагам че им трябва за статистика.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани

Имам 2 варианта, които обмислям:

1. Кацане на 3.02.2017 в Банкок на BKK

    трансфер со хотел в.  Pattaya и нощувки на 3,4 и 5.02 - адаптация и разглеждане на забележителности

    полет от Банкок до Сием Реап на 5.02 и нощувки, на 5,6 и 7.02 - разглеждане на забележителности

    полет от  Сием Реап до Банкок на 8.02 и нощувки, на 8,9,10 и 11.02 -- разглеждане на забележителности

Връщане на 12.02 от BKK.

2. Кацане на 3.02.2017 на BKK

    трансфер со хотел в. Pattaya и нощувки на 3,и 4.02 - адаптация и разглеждане на забележителности

    полет от летището  Pattaya  до Сингапур на  4.02, нощувки, на 5 и 6.02 - разглеждане на забележителности

    полет Сингапур- Куала Лумпур на 7.02 , нощувки, на 7 и 8.02 - разглеждане на забележителности

    полет Куала Лумпур - Банкок  на 9.02 , нощувки, на 9,10 и 11.02 - разглеждане на забележителности

Връщане на 12.02 от BKK.

Като изключим полетите на 3.02.2017 до Банкок и на 12.02 от там, останалото може да се променя.  Това ми е първо азиатско пътуване и нямам опит, като се изключи Дубай. Полетите с airasia са от порядъка на 110 щатски долара за 1 вариант и 190 щатски долара за 2 вариант. Изключвам тайландските острови, те са за повече време, което ми липсва.

Как намирате програмата в двата варианта? Приемам с благодарност всички предложения за промени! 

Връзка към мнение

На мен ми харесва повече вторият вариант, ще видиш повече неща.Ама на мен КЛ и Сингапур са ми любими места, та съм пристрастена.Но вторият вариант ще ти е повече като бюджет.

Връзка към мнение
Дани Магелани

Благодаря! И аз клоня към втория. Видях, че все още има ефтини билети  и мисля да оставя втория варант Сингапур и КЛ + някои острови на Тайланд и + Бали за 24 март - 17 април 2017. Ох, лакомията ми няма граници!

А сега да реализирам първия.

Казват, че Тайланд е добре за първо посещение на Азия. Не зная как е Камбоджа. И как да получа визи, но вероятно ще го пише някъде във форума.  Мога да прехвърля от дните,  предвидени за Патая към дните за Банкок, защото мисля, че са малко за разглеждането му. 

Връзка към мнение

Патая можеш изцяло да я пропуснеш, изключително мръсен и пренаселен курорт. Където и другаде да отидеш е по-добре.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Определено вариант номер 1. Иначе ще стане тур из азиатските мегаполиси, не че е лошо, но Камбоджа е нещо различно - и като преживяване, и като усещане, и като гледки, и като история, и като култура, и като всичко. Куала Лумпур и Сингапур са едни от световните транзитни точки, силно е вероятно в някой друг момент шайбата да те завърти към тях без да си очаквала, например при пътуване до Австралия, Бали, кой знае. Камбоджа никога няма да се окаже случайно на пътя ти. 

 

Мерака за Патая и аз не го разбирам, имаш едва 10-ина дни общо. 

Връзка към мнение

Е, тя откъде да знае, че Патая е отвратително място? И аз на времето си мислех, че е виден курорт.Ама после, след като ходих, спрях да го мисля. Била съм в Шератон Патая, невероятен хотел,страхотен плаж и...не можеш да си топнеш пръстчето във водата, толкова е мръсна.За гледане има туй-онуй - Мини Сиам,Ботаническа градина, Слонско шоу,Травеститско шоу, ма тия работи ги има навсякъде.

Връзка към мнение
Дани Магелани

Благодаря! Аз за това и питам опитните за съвет.

И понеже разбрах,че няма как да видя всичко, което искам, от 3 до 12 февруари, си  взех  втори билет до Банкок 24 март - 17 април. Типично по женски - когато се колебая между два чифта обувки, вземам и двата. Е сега е по-скъпичко с две пътувания, но не мога да отсъствам много дълго. Разчитам на вас да наредя програмите, а ако на някого му се ходи по тези места и в тези периоди, ще се радвам да пътуваме заедно.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Направи Камбоджа и повече Тайланд (плаж, открити забележителности) по време на първата екскурзия, на другите дати през април ще е много жега. Куала Лумпур и Сингапур са на екватора с приблизително еднакво време през цялата година, остави ги за втория трип.

Връзка към мнение
Дани Магелани

Така и мисля да направя. А кой, или кои, острови са за предпочитане, като ми се иска да има полети до там. 

Връзка към мнение

Всеки месец ще ходи до Тайланд и нямала време...:)

Опасни сте женките..

Добър вариант е на първите дати да направиш триъгълника БКК-Сием Рип- Ко Чанг (това е остров). Сравнително близки разстояния, автобусни, бюджетни и т.н. За повече няма да имаш време.

За втория път остави КЛ+Сингапур, страхотни местенца, нужни са ти общо 5 дена (3+2). Ако искаш и там остров - Лангкави (бюджетен сравнително) или Перхентианските (доста небюджетни). Или пък полет до Пукет и обиколка на околията.

 

Изтърках се вече да се повтарям в тая тема....:)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Дани Магелани

Благодаря!

Като се има предвид, че съм била в Азия само в ОАЕ и за кратко в Ашхабад, не е изненадващ апетитът ми към този континент. И като се престраших да купя веднъж билет от посредник, а не от сайта на авиокомпания, както правех до сега, и не болеше, събрах кураж и за втори билет. Водите ми с много обиколки и имам да наваксвам доста. :)  

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)

Тъй като и аз следя вътрешните полети с лоу костове /ние пътуваме февруари - март/, открих, че има безплатен шатъл между двете летища в Банког. Ето линк: http://www.suvarnabhumiairport.com/en/122-transfer-bus-between-suvarnabhumi-don-muaeng

 

И Nok air, и Air Asia летят от-до едно и също летище в Бангкок  /Don Muaeng/, така че и в двата случая ще ти свърши работа при връщането от Пукет /ако ще е със самолет/ за трансфера до летището за презокеанския полет.

Mисля да не рискувам директно да ходя, мисля да се върнем до банкок, да спим вечерта и на другия ден спокойно да си отидем до летището.... :)

 

Коуеги, успях да направя и първия си буукинг за 7 дни в пукет в The front hotel and apartaments, на самия плаж, с чутовна гледка от балкона, сега преговарям да канселирам и да сме 6 нощувки, а една да останем на Пи Пи, незнам дали ще ме огрее но така или иначе картата с която резервирах е празна така че няма да е проблем....писах и на хотела да канселират за да букна отново...дали ще върже според вас? Между другото цената е страхотна за нашия период - 380лв с морски изглед и 317 без за 7 дни....

Сега следва ко панган, там съм харесал няколко места, но едното ми хареса най-много, малко е по скъпо по около 100лв на вечер е но е на самия плаж, казва се Angkana Hotel Bungalows, ако някой е бил да даде едно мненийце или дори да не е бил поне да каже за часта в която се намира. Koя част/плаж е най-добър на Ко панган? Мерси :)

Редактирано от Grishkata
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз препоръчвам на Панган Haad Salad beach, Lind-ката беше казала за съседен, така че спокойно може да го избереш за отправна точка - Мае Haad с островченцето Ко Маа е до него.

Ако имате обаче пълнолуние, бягай за купон най на юг, само за вечерта, има фуулмуунпартита.

 

А на Пукет ако си букнал хотел само на Патонг - грешка.

Патонг е само място за твоето избухване и евентуално шопинг, има 2 МОЛ-а.

За плаж не става. Стават Карон, Ката, Ката Ной и Най Харн. Нагоре от Патонг са мюсюльманско населените заливи и не ги препоръчвам (аз).

Редактирано от Sun4o
Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)

Oтносно Ко панган гледах точно Haad Salad beach и хич не е лош, но не бързам, искам там да избера хубав хотел на самия плаж и много чета коментари и гледам снимки навсякъде, в трип адвайзъра също. Смених почивките за хванем партито, така че сме там, то е на 14ти неомври

 

Колкото до пукет нещо не ми се занимава да ти кажа събиране на багаж по 2-3 пъти, а и този хотел който съм букнал е в края на патонг. Ако обаче стане врътката и ми канселират букинга ще помисля върху съвета ти.....

Редактирано от Grishkata
Връзка към мнение

Благодаря!

Като се има предвид, че съм била в Азия само в ОАЕ и за кратко в Ашхабад, не е изненадващ апетитът ми към този континент. И като се престраших да купя веднъж билет от посредник, а не от сайта на авиокомпания, както правех до сега, и не болеше, събрах кураж и за втори билет. Водите ми с много обиколки и имам да наваксвам доста. :)

 

Ох, дано не стане като при мен - Азия ми е такава слабост, че мъж ми вече почва да ревнува☺
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз препоръчвам на Панган Haad Salad beach, Lind-ката беше казала за съседен, така че спокойно може да го избереш за отправна точка - Мае Haad с островченцето Ко Маа е до него.

Ако имате обаче пълнолуние, бягай за купон най на юг, само за вечерта, има фуулмуунпартита.

 

А на Пукет ако си букнал хотел само на Патонг - грешка.

Патонг е само място за твоето избухване и евентуално шопинг, има 2 МОЛ-а.

За плаж не става. Стават Карон, Ката, Ката Ной и Най Харн. Нагоре от Патонг са мюсюльманско населените заливи и не ги препоръчвам (аз).

 

Съгласен съм за всичко с изключение на Патонг. Не става за семейна почивка. За компромис парти + плаж си е ок . Може да е малко пренаселен на сушата, но водата си е чиста, топла, ситен пясък. Това, че е пълно с полуумрели, налягали след вечерния купон по плажа, дори е плюс, защото във водата няма много хора обикновено. Да не говорим, че е перфектно за пазарене и купуване на екскурзии при зверската конкуренция и предлагане. Ако пък смяташ да прекарваш дните за дайвинг и дневни трипове из островите, няма съвсем никакви минуси, вместо да се чекваш по хотели из различните краища на острова и да плащаш луди пари на тук-тук мафията.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Е то от Патонг може да си джиткаш към Карон и Ката за плаж.

Аз един следобед плажувах и не бих казал , че е по-зле от "Слънчака" примерно ...поне ти местят чадъра според сянката :)))

Ама вечер е страхотно весело дори за семейни просто за атракцията :)

Според мен заслужава да се види.

Връзка към мнение

Не знам откога не сте ходили на Патонг, но там има само едноопашати лодки за разходки във водата и почти не остава място за плажуващи, а по пясъка прескачаш въжетата им.

Иначе за живота и развлеченията сте прави, а и има хора, за които Пуект е Патонг. Аз не съм от тях. Бил съм немалко пъти на Пукет, всеки път ходя до Патонг за нещо, винаги ми е приятно да отида вечер за няколко часа и никога през деня.

 

За Салад бийч на Панган препоръчвам Salad Hut. Няма да сбъркаш.

Редактирано от Sun4o
Връзка към мнение

Аз бях през Януари за последно. Във водата все така си има зона с въжета, които не позволяват на лодките и джетовете да пречат на къпещите се. Чадърите все още ги няма, откакто изгониха арендаторите след преврата, което отваря още повече място. Говоря за централния плаж директно след края на Бангла роуд.

Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)

Sun4o салад хат е фул и няма свободни места, проверих през букинг и mmt...но има за 10-14 ноем и може да спим 4 нощи там и после другаде....обаче не мога да използвам промоциите на mmt тъй като там дава всички дати фулл....някакви идеи? Иначе е супер хотелчето....аз го видях отдавна....

 

А да ви питам какви са цените на джетовете? Като тука безбожници или по-евтини?

 

И още едно въпросче, salad beach ли е най-хубавия плаж? Седи ми една мътна водата там.....

Редактирано от Grishkata
Връзка към мнение

Провери и агода за хотела дали има места. 

 

В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ НЕ НАЕМАЙ ДЖЕТ! ТОВА Е НАЙ-ГОЛЕМИЯТ СКАМ В ТАЙЛАНД, КОЙТО МОЖЕ ДА СЪЩЕСТВУВА!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.