Прескочи до съдържание

Програма за Тайланд


Препоръчани мнения

 

И още едно въпросче, salad beach ли е най-хубавия плаж? Седи ми една мътна водата там.....

Абе и Lindt така каза, тя ходи преди 2 месеца, аз като бях (беше един декември) си беше супер. Може в различните сезони да е различна, в зависимост от вятър и течение, знам ли.

Другия хубав хотел е Salad beach, но бунгалата около басейна, а не хотелската му част. Тя не беше добра.

Връзка към мнение

Провери и агода за хотела дали има места. 

 

В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ НЕ НАЕМАЙ ДЖЕТ! ТОВА Е НАЙ-ГОЛЕМИЯТ СКАМ В ТАЙЛАНД, КОЙТО МОЖЕ ДА СЪЩЕСТВУВА!

Може ли да дадеш малко повече информация, че и мъжа ми се е засилил към джетовете ?

Връзка към мнение

Просто е една машина за измами, в която са навързани и полицаите. Оставяш си паспорта за залог, после винаги изскача проблем с джета, който струва маса пари и никой не може да ти помогне. Същото като моторчетата на някои места, но по-брутално и в по-големи размери.

Връзка към мнение

Водата на Салад бийч беше размътена само една от четири сутрини. Цъфтяха някакви бледи водорасли според мен. Иначе не е като на Ко Тао, ама то никъде не беше.

Връзка към мнение

Просто е една машина за измами, в която са навързани и полицаите. Оставяш си паспорта за залог, после винаги изскача проблем с джета, който струва маса пари и никой не може да ти помогне. Същото като моторчетата на някои места, но по-брутално и в по-големи размери.

Ужас ! Това за моторчетата го знаех, но не смятах че на плажа за джета ще искат паспорт, ще пропуснем със сигурност  :mad:

Връзка към мнение

Гледам хотели и airbnb за банкок и ми попадна много хубаво местенце обаче ми изглежда далече от всичко, но пък е на метри от метрото....Ако може някой да хвърли едно око и да ми каже дали си струва или е много хамалогия....Цената е почти двойно по-ниска от подобни места около Pathum Wan, а самата стая ми се струва страхотна...

Eто линк: https://www.airbnb.com/rooms/13470241?wl_source=list&wl_id=54381110&role=owner&check_in=2016-10-29&check_out=2016-11-03&guests=2

Връзка към мнение

Гледам хотели и airbnb за банкок и ми попадна много хубаво местенце обаче ми изглежда далече от всичко, но пък е на метри от метрото....Ако може някой да хвърли едно око и да ми каже дали си струва или е много хамалогия....Цената е почти двойно по-ниска от подобни места около Pathum Wan, а самата стая ми се струва страхотна...

Eто линк: https://www.airbnb.com/rooms/13470241?wl_source=list&wl_id=54381110&role=owner&check_in=2016-10-29&check_out=2016-11-03&guests=2

 

Според мен едно на ръка е далече от всичко, второ на ръка че няма никакви ревюта. МРТ-то ще спаси положението, донякъде. Така като гледам си е просто хотелска стая (цитират се снаксове в лобито, персонал и т.н.), вероятно може да го намериш и другаде, ако си харесал точно това място. 

 

Метрото също не е кой знае колко близо, 400м пишат, 7-8 минути ходене вероятно. 

Връзка към мнение

В Бангкок локацията на хотела е изключително важна. Трафика е ужасен. Има места, на които да ходиш пеш е невъзможно почти и изминаването на километър-два може да отнеме 1 час с такси.

Позиционирай се около Сиам центъра или около Байоке скай хотела.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Около тоя скай хотел има мнооого хотели на хубави цени (не като този за който питах), така че ще послушам съвета ти и ще търся в центъра както досега. 

Връзка към мнение

В Бангкок локацията на хотела е изключително важна. Трафика е ужасен. Има места, на които да ходиш пеш е невъзможно почти и изминаването на километър-два може да отнеме 1 час с такси.

Позиционирай се около Сиам центъра или около Байоке скай хотела.

Моят хотел беше до Kao San Road и бях много доволен. Съвсем наблизо имаше спирка на оранжевата линия лодки. Ползвах си нея редовно ако исках да отида по към центъра. Всичко беше перфектно. Наблизо бяха баровете на Kao San. Нямаше нужда да завися от транспорт, за да отида да пия нещо или просто да се разгледам. Китайският квартал идваше леко далеч. но там отидох по-рано с лодка и после с автобус се върнах без проблем. Може да се ползва и Тук-Тук или дори и тези таксите-мотори съм ползвал, където се качваш на мотор и един отпред кара като такси  :) Просто идейка. Ако някой иска да разгледа района :)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Khao San има само един "недостатък" - самата улица и двете й съседни, са силно туристически, и за цяла вечер, видях само 4-5 местни, освен шофьорите на тук-тук, и продавачите по сергиите за сувенири и храна. Всички останали бяха европейци, американци и руснаци.

Даже и cck от форума видях там, заседнал на бира след уморителния ден :)

 

 

Китайският квартал идваше леко далеч. но там отидох по-рано с лодка и после с автобус се върнах без проблем. Може да се ползва и Тук-Тук или дори и тези таксите-мотори съм ползвал, където се качваш на мотор и един отпред кара като такси  :) Просто идейка. Ако някой иска да разгледа района :)

 

Да, далечко е, но не чак толкова. Аз и до China Gate включително ходих пеша от Khao San. За около час спокоен ход се стига. Взимаш си един по-голям пресен кокосов орех, и докато го изпиеш, си стигнал. А по пътя можеш да видиш автентичния Банкок с къщичките край каналите, децата, които си играят по улиците, малки квартални работилнички и магазинчета, в които едва ли някога са стъпвали повече от дузина туристи.

 

От друга страна, всички известни и по-големи храмове Grand Palace, Wat Pho и Wat Arun (с лодка само за прекосяване на реката), са на пешеходно разстояние. Включително

Reclining Buddha (Wat Pho)post-72-0-94078200-1468970283_thumb.jpg

Gold Buddha (Wat Traimit) 5.5 тона злато post-72-0-18657800-1468971435_thumb.jpg

Smiling Buddha post-72-0-92524500-1468971175_thumb.jpg

Emerald Buddha post-72-0-53150900-1468970623_thumb.jpg

Освен туристически ориентираните сергии в района, и магазините 7/11, на около 2-3 километра на север има голям (за моите представи), квартален автентичен пазар, на който се продават всякакви местни продукти от екзотични подправки и плодове, до риби и всякакви морски животни. А в преките улички около него рано сутрин спират полулегално пикапи, пълни с прясно набрани банани и кокосови орехи, които младежи продават на половин цена по 10-15 бата.

За 5-6 дена не съм припарил до модерната част, и центъра с небостъргачите и бетона. Не усетих и кой знае каква нужда, или че пропускам нещо уникално. Но пък се потопих и опознах обикновения живот, и на втория ден се чувствах така, сякаш съм живял в района месеци.

За който огромните молове и лъскави търговски комплекси не са задължителна част от всеки нов град, спокойно може да запълни престоя си само там.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Едното не пречи на другото. Модерната част също е част от Банкок. Всичко си струва дa се види. Много разнолик град.

Едни три дни според мен са абсолютният минимум за това място.Това само за града без никакви активности в околностите. Може би пет дни са оптимални за спокойно разглеждане без да го претупва човек.

Редактирано от stanimir
  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Дани Магелани

Приятели, магеланци!

Мисля, че изясних за себе си какво искам и какво предлага, като цени за азиатските полети, airasia.

Това не означава, че съм права. Можете да разкостите програмите ми, с цел оптимизирането им. Приемам всяко предложение, щом е за мое добро.Не съм по походите и гмуркането. Предпочитам да разглеждам забележителности, да се излежавам на чист пясъчен плаж и да се возя. Залагам само на въздушен транспорт и необходимите трансфери от летищата, за да сведа риска на сухопътния транспорт до минимум. Преди да закупя вътрешните билети ми се иска да зная мнението на специалистите по Азия. Благодаря предварително!

 

Първата програма: 3-12.02.2017

Пристигане в Bangkok нощувка на 3.02

На 4.02  полет до Siem Reap и 2 нощувки там

на 6.02 полет до Krabi или до Phuket  /Не зная кое място е по-добре за плаж и очаквам предложения, както и за за удобен транспорт от летището?/

на 11.02 полет до Bangkok и нощувка на 11

на 12.02 полет до Франкфурт

 

Втората: 24.03-17.04.2017

Пристигане в Bangkok нощувка на 24.02

На 25.03 полет до Сингапур и нощувки на 25 26 и 27

На 28.03 полет до Langkawi и нощувки на 28, 29, 30, 31 и 1

на 2.04 полет до     Kuala Lumpur  и нощувки на 2 , 3 ,4 и 5.04

на 6.04 полет до Бали и нощувки на 6,7,8,9,10 11 и 12

полет на 13.04 до Bangkok и нощувки на 13,14, 15 и 16

На 17.04 полет до Лондон

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За първата програма има късен полет от Банкок до Сием Рип с Air Asia, можеш да оптимизираш още първия ден. За това дали Краби или Пукет, сме изписали тонове постове, виж горе от търсачката. :)

Връзка към мнение

Във втората програма може да се включи и Джокджакарта. Храмовете  Прамбанан и Борободур  определено си заслужава да се видят.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И според мен зависи от часовете на полетите ти, и в двете посоки Банкок е само транзитна точка. Ако успееш директно да летиш до крайната дестинация в същия ден и там да нощуваш най-добре. 

 

Ето една от темите за Краби и Пукет: http://magelanci.com/topic/5027-%D0%BA%D1%80%D0%B0%D0%B1%D0%B8-%D0%B8%D0%BB%D0%B8-%D0%BF%D1%83%D0%BA%D0%B5%D1%82/

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани

Прочетох дискусията и май ще е Краби. Все пак не ми отива на годините да купонясвам с младите. А  за  Siem Reap  2 нощувки достатъчни ли са или да ги увелича? Ще пробвам вариант да не правя първа нощувка в Банкок, но се страхувам от закъснение на полета, от непознатия маршрут и необходимо време между двете летища, и за това се застраховам с нощувка.

Връзка към мнение

Увеличи Сием Рип на 3 нощувки, има достатъчно какво да се гледа. Ако билетът ти е с катарците, те пристигат на обед, а полетът е вечер. Така че проблемът по-скоро ще ти е как да уплътниш часовете, отколкото че ще си изпуснеш връзката.

Връзка към мнение
Дани Магелани

Не, с бахрейнците от промоционалните за 245 евро. Кацам в 19,35. И аз мислех да увелича на 3 Сием Рип. Ще проверя и с тайландските линии как са полетите, за да не сменям летище.

Връзка към мнение

Минимум два пълни дни за Анкгор. Преди малко се връщаме от така наречения "голям кръг". Утре е "малкия кръг". Скапани сме от умора, но си заслужава! Задължително с лицензиран гайд и тук-тук, другото е излишен компромис. Уж имах предварителна теоретична подготовка, ама май само уж...

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Не, с бахрейнците от промоционалните за 245 евро. Кацам в 19,35. И аз мислех да увелича на 3 Сием Рип. Ще проверя и с тайландските линии как са полетите, за да не сменям летище.

 

Значи вариантът директно към Камбоджа отпада, няма толкова късни самолети.

Връзка към мнение
Дани Магелани

Благодаря за съветите на всички! Понеже съм новак в този регион всяка информация ще ми е полезна, включително и как да намеря правилния лицензиран гайд и от къде да взема тук-тук.

Връзка към мнение

Ние летяхме с късния полет на Air Asia от Банкок в 20 ч. И около 21.30 ч. вече бяхме в хотела, който също препоръчвам горещо. Нов четиризвезден на много прилична цена, страхотно обслужване, великолепна закуска, чист басейн! От хотела предварително бях договорил и двудневен тур. Ако кажа цената, Лоурънс ще ме отсвири завинаги, но от моя гледна точка парите си заслужават...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.