Прескочи до съдържание

Спешно! Информация за airbnb


elenaaa.i

Препоръчани мнения

Здравейте,

 

Тъй като за първи път ще използвам платформата на airbnb и се опасявам да не бъда измамена искам да задам няколко въпроса. Ще наемам апартамент в Хага, Холандия и след като си контактувах със собственичката и се разбрахме се опитах да платя през сайта чрез кредитна карта, но не ми дръпнаха парите от картата директно, а ми изпратиха нещо като фактура (invoice) с оказана банкова сметка и дадено име на някой описан като "booking agent". Опитах се да разгледам малко повече и видях, че има доста измамници и не е препоръчително да се плаща извън системата им,  някой, който я е използвал преди би ли ми казал дали всичко е наред?

Връзка към мнение

Да, разгледах информацията подробно, но все още съм объркана, тъй като направих всичко през системата на airbnb (която беше верифицирана), като посочих име, адрес, номер на карта и след това ми изпратиха те този мейл, в който посочват данни на техен агент за превод към него, а знам, че парите трябва да отидат към сайта, докато аз не си получа договора и ключовете. (опитвам да приложа снимка, дано се получи) sssUFHb3uC.jpg

Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)

За жалост, не намирам мейл или някаква връзка за въпроси към сайта, те ме препращат към някакво меню за помощ, в което има посочени въпроси и отговори, но това не ми помага по никакъв начин. 

Гледах също и за отзиви за това място, всичките са положителни, но както прочетох в подробната тема банковия превод не е окей и общо взето не мога да се реша какво да правя.

Редактирано от elenaaa.i
Връзка към мнение

Да, разгледах информацията подробно, но все още съм объркана, тъй като направих всичко през системата на airbnb (която беше верифицирана), като посочих име, адрес, номер на карта и след това ми изпратиха те този мейл, в който посочват данни на техен агент за превод към него, а знам, че парите трябва да отидат към сайта, докато аз не си получа договора и ключовете. (опитвам да приложа снимка, дано се получи) sssUFHb3uC.jpg

 

На мен тази работа хич не ми изглежда читава, а и сумата е сериозна, не са 50-100eur ...

Плащанията в airbnb се осъществяват по време на  резервацията, в/през сайта на airbnb ...

 

 

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

If you receive a personal email from anyone (including an automated@airbnb.com or any other username@airbnb.com email address) asking you to pay or accept payment off-site, let us know immediately.

 

Веднага ги уведоми, кликайки на линкчето. Успех!

 

Не става - отиваш на Trust and Safety - Guest-Payment and Communication и кликаш на последното въпросче -

 
Редактирано от samuraika
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

И аз не намерих нормален канал за контакт, можеш да им пишеш във "Facebook".

 

Но пък открих това:

 

post-116-0-76924200-1468315750_thumb.jpg

 

Според мен отговаря на въпроса ти.

 

А ти си задай и други въпроси. Например: защо човек на име Денис Шварц ти дава номер на банкова сметка в Италия за апартамент в Холандия? Не че не е невъзможна комбинация, но определено не се среща всеки ден... особено с добавката за изискано плащане извън системата на "Airbnb".

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Благодаря за бързите отговори, очевидно наистина е измама, ще се опитам да алармирам за въпросния наемодател и други хора да не попадат в този капан.

Приятен ден!

Връзка към мнение

Здравей,

Прочети това

по конкретно 16 и 18 пост.Става дума за опит за измама със същия имейл адрес airbnb.ltd@consultant.com .Ако го напишеш в гугъл ще излязат още подобни.Няколко пъти съм ползвала сайта никога не са ме препращали към агент.Всяко плащане минава само и единствено през системата им.

Моя съвет е да се обърнеш първо към  твоята банката и да провериш дали са дръпнали парите,(странно е, че си въвела данните на картата ,а плащането не се е осъществило).После пиши на airbnb.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ако се логнеш в сайта и натиснеш линка към въпроса ти излиза и директно форма да им пишеш. Пиши им, това е едно от нещата на които реагират много бързо!

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

 

Моя съвет е да се обърнеш първо към  твоята банката и да провериш дали са дръпнали парите,(странно е, че си въвела данните на картата ,а плащането не се е осъществило).После пиши на airbnb.

 

Може отсреща да няма реален POS, който да дръпне парите. А може (много вероятно, според мен) собственикът на имота също да е жертва и да си няма никаква представа, че някой е хакнал профила му в системата и върти измами през него.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз бих се замислил и за сигурността на картата ми ... вече. Защото дори и да не ти дръпнат пари сега, какво им пречи това да стане през следващите дни/месеци/години. ...

Уведоми банката си. А може би, следва заедно с банката да си блокираш тази карта и да ти издадат нова.

 

Колкото до airbnb за първи път чувам за такава схема на плащане. Силно се съмнявам airbnb да оторизират агент баш за най-важната част от тяхната работа: Да вземат парите при наемането, да си вземат комисионната и на втория ден от наемането да приведат парите на хоста. ;)  А и тяхната си схема е безупречна - плащат на хоста след като клиента е преспал една нощ т.е. не се е развикал, че има някаква измама и е останал без подслон.

 

Мисля си дали собственика/чката не е в схемата или може да е мнима собственичка.

В Холандия (Амстердам) в последно време има много измамници около процеса на класическо наемане на жилище. (Взимат ключа от агенцията (уж да го разгледат в удобно време) представят се за агенти (предимно във фейсбоок) зарибяват клиенти, взимат им капарото и на следващия ден си уговарят среща в "офиса на агенцията" за финализиране на сделката. И готово. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Вече пристъпих към смяна на пластиката на картата. Наемодателката обаче не се отказва да ми пише мейли, че очаква потвърждение на плащането.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Вече пристъпих към смяна на пластиката на картата. Наемодателката обаче не се отказва да ми пише мейли, че очаква потвърждение на плащането.

 

Като прочете горното, ще спре. :)

Редактирано от rik4o
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.