Прескочи до съдържание

Бали, август - септември


Препоръчани мнения

Здравейте! 

Това е моето първо участие в страхотния ви форум и откровено се вълнувам. Като за начало ще участвам с въпрос, а скоро (надявам се и с пътепис ;). И аз се отправям към Бали последната седмица на Август или началото на Септември за 20 дни. Тябва да съм обратно в България на 20.09.2016. Може ли някой да се включи със съвет относно билетите. Намирам полет с турците (около 700е) и друг вариант до Куала Лумпур (380е) и от там вече Бали (120-30е). Чудя се кое е по-разумно? 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте! 

Това е моето първо участие в страхотния ви форум и откровено се вълнувам. Като за начало ще участвам с въпрос, а скоро (надявам се и с пътепис ;). И аз се отправям към Бали последната седмица на Август или началото на Септември за 20 дни. Тябва да съм обратно в България на 20.09.2016. Може ли някой да се включи със съвет относно билетите. Намирам полет с турците (около 700е) и друг вариант до Куала Лумпур (380е) и от там вече Бали (120-30е). Чудя се кое е по-разумно? 

Здравей и добре дошла.

Търсенето на билет е добре да е в този раздел

От София ли са полетите, които си намерила? Мисля, че не е неразумно да вземеш по-евтиното, като използваш стопа в Куала Лумпур да разгледаш (с достатъчно време между полетите, най-добре нощувка)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря, че ме премести в правилния раздел и за отговора.

И аз прецених, че ще е по-добре да мина и през Куала Лумпур с престой 3 дни. Билетите с турските авио линии са 380е (с 200е по-евтини то други) но моя приятелка, която работи в Емирейтс ме съветва да пропусна минаването през Ататюрк заради сигурността.  В тази ситуация хем се замислям, хем не ми се ще тероризмът да ме засяга индиректно.

Връзка към мнение

380 е супер цена и аз бих направил точно така, с прекачване и престой в КЛ. Атентати може да се случат навсякъде в днешно време и макар и Ататюрк да е леко гореща точка напоследък, подобен минимален риск има където и да е. В никакъв случай не ти казвам да се хвърляш необмислено в ситуация, която те притеснява, ти си преценяваш, но аз лично бих "рискувал".

Връзка към мнение

Да, а и се замислих, че Ататюрк наистина може да не е най-безопасното летище в момента, но такива неща се случват при пристигащи и заминаващи около входа на самото летище. Докато се стигне до интернационалните гейтове има достатъчно проверки според мен. Не знам дали е наивно, но като си представям нещата така ми е по-спокойно ;) Започвам с резервацийте значи, като за Куала Лумпур смятам да отделя 2 нощувки - 3 дни. Достатъчно ли е? И за полета КЛ - Денпасар Air Asia е добър вариант, нали?

Връзка към мнение

Имай предвид, че „Air Asia" е нискотарифна авиокомпания и за багажа, който по отсечката IST--KUL ти е „безплатен“, ще ти се наложи да платиш. Не забравяй също така в бюджета да предвидиш изходната такса, която се плаща в брой, в местна валута, при напускане на Индонезия. Ако не се лъжа, 200 000 IDR на човек (1 BGN ~ 7400 IDR)

 

Впрочем не е задължително да летиш с "Air Asia" :) По отсечката KUL--DPS летят десетина нискокалорични авиокомпании :)

Ето ти един пример: https://www.tiket2.com/search/KUL-DPS-2016-08-29-2016-09-18-1

Имаш 20 килограма включени.

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз миналата година средата на август летях до Бали от Истанбул с Malaysia Airlines  за 450 евро с престой 2 часа в КЛ . До Истанбул отидох с кола и я оставих на паркинга на един хотел до летището - 10 лв на ден.

Нямах никакъв проблем с полета.

Връзка към мнение

Апликацията се казва Румбо. По принцип ползвам нея за полети, защото винаги дава най-ниски цени, но пък някои нискотарифни компании ги няма. Но за този маршрут тук откривам най-добрите оферти. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Апликацията се казва Румбо. По принцип ползвам нея за полети, защото винаги дава най-ниски цени, но пък някои нискотарифни компании ги няма. Но за този маршрут тук откривам най-добрите оферти. 

Благодаря, но вече ги няма тези цени. С твоите дати най-евтиното, което ми предлага е 525€.

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Аз да дам ъпдейт по мояя случай. Тъй като ми се случиха редица събития, трябваше да стопирам организацията за Бали и почти бях решила, че няма да се случи това пътуване. Снощи, обаче, неспокойна в съня си, реших да отворя  и да видя колко безумно са се покачили билетите. Пробвайки разчлини комбинации, си открих дати, при които имаше само 50е разлика и пак започнах да се замислям. По кифленски си казах, ако на сутринта стана и цената е същата - отивам. (640е с Турците)

Еми...цената днес беше същата и ОТИВАМ! Много ми е развълнувано, защото полета ми е на 18.08, а аз трябва да  съм командирована на морето до 16 и не знам кога ще проучвам. 

Запазвам само хостел за 1те 3 нощувки и после всякаква помощ  е добре дошла.

Датите ми са 18.08 (в Бали ще съм на 20) до 07.09. :)

През първата седмица ще съм с моя приятелка (присъединяваюа се от Дубай), през другото време сама.

Ще гледам да спя в хостели, тъй като съм сама, няма да се задържам в стаята и ще се старая да се вместя в сумата от 3 500лв. заедно с билети и всичко. (а дано, ама надали!)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

temporary, а вие къде ще отседнете?

Аз се чудя между  Убуд и Санур и от там да се разхождам из острова с шофьор, вместо да сменям хотели,

Планувала съм и ходене до Джава/ Ява с една нощувка (моята приятелка много държи да изкачваме някакъв вулкан там) и накрая на пътуването ще прекарам и няколко дни на Гилитата :)

Връзка към мнение

Имай предвид, че „Air Asia" е нискотарифна авиокомпания и за багажа, който по отсечката IST--KUL ти е „безплатен“, ще ти се наложи да платиш. Не забравяй също така в бюджета да предвидиш изходната такса, която се плаща в брой, в местна валута, при напускане на Индонезия. Ако не се лъжа, 200 000 IDR на човек (1 BGN ~ 7400 IDR)

 

Впрочем не е задължително да летиш с "Air Asia" :) По отсечката KUL--DPS летят десетина нискокалорични авиокомпании :)

Ето ти един пример: https://www.tiket2.com/search/KUL-DPS-2016-08-29-2016-09-18-1

Имаш 20 килограма включени.

Можеш да си вземеш премиум флекс билет с  Air Asia до 20 кг багажа, седалки с повече място за краката, включена храна; разликата в цената не е голяма.  

 

Изходни такси не от Индонезия не се заплащат вече, задължили са авио-компаниите директно да ги включват в цената на билета при закупуване.

Връзка към мнение
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.