Прескочи до съдържание

Прекачване на летището във Франкфурт


Препоръчани мнения

Някой от опит може ли да каже дали 45 мин между полетите на летището във Франкфурт са достатъчни? Нямам информация за терминалите.

И има ли шанс багажа да пристигне с пътника при тези 45 мин, ако все пак са достатъчни за трансфера?

И двата полета са на Луфтханза. Знам, че те си изчакват пътниците, но все пак...

Връзка към мнение

Ами зависи дали кацаш и излиташ от един и същи терминал. Багажът се маркира 'hot' с червен етикет и те знаят. Като те видят запъхтяна на гейта пак ще те питат имаш ли багаж. По принцип, ако авиокомпанията ти е продала такъв билет с 45 мин трансфер значи трябва да е ОК.

 

Някой по-запознат да каже има ли проверка за сигурност при трансфер (май няма само при вътрешношенгенски трансфери но не съм сигурна)

Връзка към мнение

Зависи дали и 2-та полета са в Шенген или не. Ако единият е трансконтинентален (с голям самолет) и имаш да минаваш паспортна проверка, по-добре побързай :)

Връзка към мнение

Да, дай повече инфо кои са полетите, но генерално след като компанията продава такива билети значи проблеми няма. Луфтханза съм забелязал са особено грижовни при прекачване, няма да те оставят да се луташ. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз съм изпускала 2 пъти така следващия полет поради закъснение на първия полет с 15-30мин. Точно с Луфтханза. В единия случай до следващата дестинация имаше много полети, та ме качиха на следващия след час-два, не помня точно. Но в другия си отвисях цял ден на летището почти. Ще ти дадат ваучери за храна :-)

 

Аз вече предпочитам да имам повече време между полетите.

Връзка към мнение

Аз съм изпускала полет също така, както Бръмбар. И двата полета си бяха на Луфтханза. 

Не е много времето. Багажа може да ти лети направо за крайната дестинация и да не трябва да го чакаш във FRA, но това не е гаранция и не трябва да те успокоява. Летището е достатъчно голямо за да загубиш достатъчно време. Има и достатъчно проверки, които също биха те забавили.

В моя случай кацнах във FRA точно в часа, в който ми излиташе другия полет... нямах никакъв шанс дори да имаше леко закъснение за излитащия самолет. 

Редактирано от Polina
Връзка към мнение

Това си е част от риска. Досега не ми е пречело, ама с малки деца си е неприятно. Плюс това, че поне при мен винаги е един полет на ден и вместо директен ме пренасочват с прекачване (а България Еър не лети всеки ден, и ако ти трябва за резерва никога не е там :mad: )

Да не говорим, че това е почти 100% сигурност, че ще ти забавят и багажа.

Връзка към мнение

Пропуснала съм да напиша, че двата терминала са свързани с едно влакче и мисля, че бяха 3 спирките помежду им. Проверки се правят преди да се качиш във влакчето, но проверките там са си доста на често така че се свиква след първите 3 :).

Връзка към мнение
  • 3 години по-късно ...

Здравейте, дъщеря ми /на 18 години/ ще лети за първи път сама и с прекачване - София - Лион, с прекачване във Франкфурт. Има само 1 час между двата полета. Разпечатала си е карта на летището и  когато кацне ще се обади, ние вече ще сме проверили на кой гейт ще е следващия полет от сайта на летището във Франкфурт , за да не губи време.

От прочетеното тук доста се разтревожих, наистина ли е толкова голям риска да изпусне полета? Някой имал ли по прясна информация има ли проверка за сигурност и паспортна проверка, които могат да я забавят? Колко преди полута запратят гейта, за да знае от този един час с какво реално време разполага.

Връзка към мнение
преди 21 часа, hrina каза:

Здравейте, дъщеря ми /на 18 години/ ще лети за първи път сама и с прекачване - София - Лион, с прекачване във Франкфурт. Има само 1 час между двата полета. Разпечатала си е карта на летището и  когато кацне ще се обади, ние вече ще сме проверили на кой гейт ще е следващия полет от сайта на летището във Франкфурт , за да не губи време.

От прочетеното тук доста се разтревожих, наистина ли е толкова голям риска да изпусне полета? Някой имал ли по прясна информация има ли проверка за сигурност и паспортна проверка, които могат да я забавят? Колко преди полута запратят гейта, за да знае от този един час с какво реално време разполага.

 

Проверка за сигурност няма, но паспортна ще има. Не се притеснявай, всичко минава доста бързо, а ако има някакъв риск за прекачването то Луфтханза ще се погрижат за нея, в екстремен случай дори може да я натоварят на микробус и да мине през един специален контрол, без въобще да влиза в терминала. На слизане от самолета ще има сигурно поне няколко човека с таблети, които да я насочат, ако е необходимо. 

 

Риск за прекачванията винаги има, но в огромния процент от случаите всичко е ок, особено на добре организирано летище като Франкфурт. Ако първият полет е навреме рискът е почти нулев. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Два пъти съм прекачвал на FRA с полети на Луфти. Първият път беше по отсечката Амстердам - Франкфурт - София, а вторият Брюксел - Франкфурт - София. И в двата случая не бяхме на ръкав, а придвижването от довеждащия полет се извършваше с автобус. И в двата случая се наложи да минаваме проверка за сигурност. Проблемът е, че стоянката за София е в края на терминала, а стоянките за Западна Европа на другия край. Това налага ползването на монорейла, който е много добре организиран, но изисква допълнително време. Нямам идея дали стоянката за Лион е също толкова отдалечена, но нека се подготви психически за минаване през проверка за сигурност и леко изнервена ситуация, особено при закъснение на полета от София. Моят съвет е при кацане на FRA (София винаги е на ръкав), още в края на ръкава да погледне таблата за транзитни полети и да се ориентира по часа къде е позициониран следващия полет. След което та следва главната буква на определения терминал, а на проверката за сигурност (ако се наложи подобна) да помоли опашката да я пусне в случай на закъснение... 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
На 4/6/2017 в 12:09, hrina каза:

Здравейте, дъщеря ми /на 18 години/ ще лети за първи път сама и с прекачване - София - Лион, с прекачване във Франкфурт. Има само 1 час между двата полета. Разпечатала си е карта на летището и  когато кацне ще се обади, ние вече ще сме проверили на кой гейт ще е следващия полет от сайта на летището във Франкфурт , за да не губи време.

От прочетеното тук доста се разтревожих, наистина ли е толкова голям риска да изпусне полета? Някой имал ли по прясна информация има ли проверка за сигурност и паспортна проверка, които могат да я забавят? Колко преди полута запратят гейта, за да знае от този един час с какво реално време разполага.

Прекачвал съм веднъж на летището във Франкфурт (полет Брюксел - София) и бе ужасно. За малко да си изпуснем полета, не по наша вина. Времето за прекачаване бе 1 час, но самолетът от Брюксел закъсня с 10-15 минути заради дългия преход от пистата до стоянката, после трябваше да преминем абсолютно цялото летище (с влакче и пеша), да минем паспортен контрол (имаше опашка) и проверка сигурност (на която имаше вече адска опашка, добре че помолихме да ни пуснат на скенера за бизнес класата, където имаше по-малко хора) и пак стигнахме до гейта някъде в часа за излитане, без да сме се губили или да сме се шляли някъде. Добре че самолетът ни чакаше. В същата ситуация имаше поне десетина пътника от различни полети.

Лично аз бих избягвал прекачване през Франкфурт. С Мюнхен и Виена никога не съм имал проблеми, дори при време за прекачване под 1 час. Дано дъщеря Ви да не срещне трудности. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

tonik, благодаря за отговора!

Ще и прочета всички коментари и препоръки, които сте дали. Да се надяваме, че ще има късмет с по-близки гйтове. Билетите са купени вече, лети в събота и дано всичко да е ОК!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На ‎6‎.‎4‎.‎2017 в 12:09, hrina каза:

От прочетеното тук доста се разтревожих, наистина ли е толкова голям риска да изпусне полета?

 

Да дам и моето мнение по въпроса.

Голямо значение има на кой гейт се каца и от кой се излита.

Имала съм късмет да са ми на 5 минути гейтовете, а ми се е случвало и да ползвам влакчето.

 

Има много служители на летището, които са там за да помогнат. Отговарят, проверяват и т.н.

 

Случвало ми се е докато чакам на гейта за излитане да го сменят с друг. :) Да има предвид и това и да си наблюдава таблото. Мобилното приложение също пуска уведомление, но ми се върти в главата, че ако закъснее полета уведомленията се бъгваха(от мобилното приложение), но скоро не съм го пробвала пак.

 

Важното е да не се притеснява. Един час е доста време обикновено. :) 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За 15-ина прекачвания във Франкфурт мога да кажа, че всеки път има проверка за сигурност, независимо в коя посока е прекачването. Полетите от София обикновено ги докарват до гейтове B или C. Полетите в Шенген (като напр. Лион) летят от/до гейтове А. Доста често полетът от/до София е на автобусен гейт (до перона на товарните полети, което поражда шегите, че от София карат карго...). Ако полетът кацне на гейтове  B, до А се стига след разходка през терминала, минаване в тунела (2 етажа надолу) и обратно 2 етажа нагоре. Хубавото е, че паспортната проверка и проверката за сигурност вървят бързо. Паспортната проверка има автоматични гейтове за документи с биометрични данни.

Няколко съвета:

  • като наближи пътуването, прегледаждайте всеки ден от/на кой гейт са полетите, които ви интересуват;
  • отделете малко време и разучете картата на летището. Не забравяйте, че летището е на няколко етажа, има коридори и отнема малко време за ориентиране;
  • обърнете внимание как се пести време на секюритито - при наближаване на лентата, течности и компютри се вадят предварително, колани,...
  • разгледайте видеа в YouTube  как се минава паспортна проверка на автоматичните машини - не е сложно, но не пречи пътуващият да знае какво го очаква
  • помолете служителят на чекин в София да сложи лепенка "кратка връзка" на чекирания багаж - да не се окаже, че куфарът няма да му стигне 1 час за прекачване :)
  • за ваше собствено успокоение следете fr24.com - по номер на полета можете да видите къде е стигнал самолета, кога точно каца, ...
  • инсталирайте апликацията за телефон на летище Франкфурт
  • не забравяйте, че обикновено мониторите на терминала ги обновяват с актуалната информация за гейтовете преди да ъпдейтнат сайта
  • заредете се с търпение. Младите хора говорят чужди езици и нямат проблем да се оправят.
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Mary, akair, благодаря! Много полезна информация и съвети!!! 

При нас всичко е ОК, дъщеря ми успя да се качи на полета за Лион,  голяма заслуга за това имат напътствията на Магеланци!:);)

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Имал съм инфарктна ситуация с полет София - Франкфурт - Валенсия.

Полетът от София излетя с около 40 минути закъснение, а времето за трансфер ни беше около час и 20 минути. На кацане помолих да мина отпред, за да сляза бързо и да се ориентирам (полета за Валенсия беше със сменен гейт, аз всъщност не се сещам за случай, когато на Франкфурт да съм излетял от гейта, който ми е бил първоначално даден на билета), но времето ни стигна да минем паспортния контрол и да стигнем до полета. Инфакртното бе по-скоро от моето притеснение да не изпусна полета, отколкото нещо друго.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.