Прескочи до съдържание

Транспорт от летището в Атина


Препоръчани мнения

преди 45 минути , Фил каза:

Май ставаше дума на някоя сБирка, че имало възможност и за някакъв градски автобус (различен от експресните X9x) от летището до центъра (Синтагма) 
Някой знае ли за такъв автобус със спирка на прилично разстояние от летището и ако да, кой номер е и къде се намира спирката?
 

Търсих преди време, но не успях да намеря по-евтин и удобен начин за два дни в Атина от картата за 22 евро - тази с включените пътувания от/до летището и ползване за целия транспорт. Ако някой знае по-добър вариант нека сподели! 🙂

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 8 минути , Doctor Who каза:

Търсих преди време, но не успях да намеря по-евтин и удобен начин за два дни в Атина от картата за 22 евро - тази с включените пътувания от/до летището и ползване за целия транспорт. Ако някой знае по-добър вариант нека сподели! 🙂

 

Ако си вземеш отделно билети за отиване и връщане до летището по 6 евро и като пристигнеш на Синтагма си вземеш 5-дневен билет излиза 1 евро по евтино 😄 

 

image.png.3ada91ca33c5f502b076065efe829fb1.png

 

Athens transport tickets and fares

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 9 минути , П.Кръстев каза:

Ако си вземеш отделно билети за отиване и връщане до летището по 6 евро и като пристигнеш на Синтагма си вземеш 5-дневен билет излиза 1 евро по евтино 😄 

 

image.png.3ada91ca33c5f502b076065efe829fb1.png

 

Athens transport tickets and fares

Ако свърхпрецизирам маршрута си в тези два дни и ползвам оптимално 90 минутния билет ще успея да намаля още общата цена,

но както се казва: "гърците са го измислили". 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 час, Doctor Who каза:

Ако свърхпрецизирам маршрута си в тези два дни и ползвам оптимално 90 минутния билет ще успея да намаля още общата цена,

но както се казва: "гърците са го измислили". 🙂

Така е. Ние миналия уикенд бяхме отседнали в Плака и ползвахме метро само 2 пъти по 1.40 EUR. Горното обаче би било полезно за хора, които са в Атина 4-5 дни и излиза много по-евтино да вземат 5-дневен билет и 2 билета до летището отделно.

Връзка към мнение
преди 3 часа, П.Кръстев каза:

Ако си вземеш отделно билети за отиване и връщане до летището по 6 евро и като пристигнеш на Синтагма си вземеш 5-дневен билет излиза 1 евро по евтино 😄 

 

image.png.3ada91ca33c5f502b076065efe829fb1.png

 

Athens transport tickets and fares

Това ако ползваш автобус от/до летището. Ако си с метро/електричка ще излезе 7 по-скъпо.

 

Три дневните карти може да са и за повече от 3 дни - не знам как става, но последния път ми я даваше валидна след като бяха минали 74часа 

Връзка към мнение
  • 2 години по-късно ...

Привет, 

включвам се с бърз въпрос. Ще пътуваме до Атина, с малко дете сме и предпочитаме да използваме метрото, защото е по-бързо. До сега винаги съм използвала автобусите за предвижване до Синдагма и не съм наясно от къде може да се хване метрото, трябва ли да се върви извън летището или  не ? И билетите от къде се закупуват? Благодаря на отзовалите се 🙃

Връзка към мнение

Има табели  и стрелки навсякъде, върви се доста, но не мисля, че може да се объркате. Билети се продават преди да слезете на перона, има каси има и автомати.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.