Прескочи до съдържание

Амалфи - колко дни оптимално да предвидя?


Гост

Препоръчани мнения

И моето мнение по въпроса, базирано на опита ми и виждането ми за теб, че освен видяното е важно и преживяното.

 

В Амалфийския и Неаполитанския залив безценното е атмосферата, храната и природата. За това колкото и дни да отделиш не тръгвай с голямата кошница да разгледаш забележителностите. Остави си много време да се насладиш на Неаполитанския канцонети на певците, обикалящи по ресторантите, гледките от и към заливите, храната и омаята на мястото.

Помпей е за напредналите, почитатели на археологията, Везувий е красив и се вижда от всякъде. Омагьосва, когато в тъмнината виждаш сянката му и около него мигащите светлини на градчетата, а долу към морето светлинните и шума на залива. Не е нужно да го качваш.

В Неапол видях доста неща, но запомних красотата на залива и един певец. За Амалфи спомените ми са лимоните и гледките към накацалите по хълма къщи, а най- хубавото на площада беше да пиеш кафе под звуците на канцонетите. Никога няма да забравя гледките, откриващи се по пътя между Соренто и Позитано. Ако не те е страх да караш по такъв път не изпускайте този преход. Това е незабравимо и споменът ще остане за цял живот.

Иначе църквите навсякъде са красиви, крепостите те привличат, ама много голям спомен не оставят, от двореца нямам също жив спомен. Дали ще си 3 дни или 5 ги посвети на заобикалящото те, а не на забележителности. И като знам, че също като мен обичаш хубавата храна с вино със сигурност пак ще искаш да се върнеш.

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

П.С. Не че не обичам музеи... Но мо е нужна специална настройка, ако мога да се изразя правилно. А като попадна в страна като Италия, влече ме архитектурата, храната, виното, ония незнамсиколко неща... хах... 


И моето мнение по въпроса, базирано на опита ми и виждането ми за теб, че освен видяното е важно и преживяното.

В Амалфийския и Неаполитанския залив безценното е атмосферата, храната и природата. За това колкото и дни да отделиш не тръгвай с голямата кошница да разгледаш забележителностите. Остави си много време да се насладиш на Неаполитанския канцонети на певците, обикалящи по ресторантите, гледките от и към заливите, храната и омаята на мястото.
Помпей е за напредналите, почитатели на археологията, Везувий е красив и се вижда от всякъде. Омагьосва, когато в тъмнината виждаш сянката му и около него мигащите светлини на градчетата, а долу към морето светлинните и шума на залива. Не е нужно да го качваш.
В Неапол видях доста неща, но запомних красотата на залива и един певец. За Амалфи спомените ми са лимоните и гледките към накацалите по хълма къщи, а най- хубавото на площада беше да пиеш кафе под звуците на канцонетите. Никога няма да забравя гледките, откриващи се по пътя между Соренто и Позитано. Ако не те е страх да караш по такъв път не изпускайте този преход. Това е незабравимо и споменът ще остане за цял живот.
Иначе църквите навсякъде са красиви, крепостите те привличат, ама много голям спомен не оставят, от двореца нямам също жив спомен. Дали ще си 3 дни или 5 ги посвети на заобикалящото те, а не на забележителности. И като знам, че също като мен обичаш хубавата храна с вино със сигурност пак ще искаш да се върнеш.

 

Наистина обичам такива неща, които си описала :) За кола - изобщо не ме притеснява. Транспортът не съм го мислила. Ако реша с градски транспорт, то ще е, ако е удобно за предвижване и ще ме ''лиши'' от излишни притеснения... Благодаря!

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Аз имах предвид, че пътя е тесен с много завои и от едната страна е морето, а от другата скали. Не може да се изпреварва и по завоите не се вижда насрещното движение, та се ориентират по свиркането. За шофьора е ужасно, но може да се спира за хубави снимки, а също и на сергии с плодове за пресни фрешове. Кофти е с паркирането, ама не е невъзможно.

С кола може и да направиш някой преход по тъмно и ще видиш, Везувий през нощта. Ама там са едни Фитипалди шофьорите та си иска кураж.

Връзка към мнение

Горещо препоръчвам да НЕ се наема кола тук. Ако шофираш няма да можеш да се насладиш на гледките. А и задръстванията са феноменални. Прави сметка - ние бяхме март, представи си май. Има си рейсове, лодки. Като наближи ще ти разкажа нашата програма и хотел, това ни пътуване беше като песен - много сполучлива програма. И лежерно - кулинарна наслада.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Евгени Димитров

Аз да вметна, минахме цялото крайбрежие с кола, не спряхме само в Позитано, оставихме го за накрая, на връщане. Докато обиколим обаче всичко останало с колата, в Позитано се върнахме по тъмно. Та, на следващия ден, отидохме специално за разходка до Позитано, с автобус. Ама да ви кажа, с кола си е друго. Може да спреш и да се снимаш и насладиш на гледката, това с автобуса не може да го направиш. Да, съгласен съм, че не караш, а зяпаш през прозореца, но не е същото. Аз карах на отиване, жената бля през прозореца, на връщане се сменихме. А и с колата си доста по-мобилен, не е нужно да чакаш автобуса и да се съобразяваш с графика. Нали? Колкото до шофирането, малко ми беше притеснено след всичко, което изчетох по форумите, ама честно да ви кажа, няма какво да ви тревожи като цяло.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

:) Шофирането в Италия е забавно в общи линии. Винаги сключвам пълна застраховка и не се притеснявам за материални щети, само други да няма... Да, без кола е по-неангажиращо. Само веднъж съм била с градски транспорт - с Мили - в Чинке Терре, и беше чудно. В Кордоба направо съжалих, че съм седнала зад волана... хаха... А относно завои никога няма забравя Тенерифе - Маска, в кошмарен дъжд. А като запука сняг по посока Тейде, а аз с едно Рено Клио - леле, леле, леле... :blink: Това да се брои в сладки спомени... Но пък без кола в някои части на Европа е съвершена грехота. 

 

Исках да кажа, че трудността не е дерт, Ще преценя коя опция най-добре ще ми влезе сърдечно. Склонна съм да направя огромен компромис само и само да видя някоя гледка, но ако мога да си я позволя без да се потя като алтава, като нищо ще предпочета по-лежерния вариант.

 

Много благодаря за подсказките! Надявам се да давате акъл и като направя програмката :)

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
Значи... след една камара совалки и претегляне на мненията ви (благодаря!) стигнах до тези – временни - опции за скитане.

 

I вариант

26 May – кацане в 9.30 (Еasyjet), обикаляне в Неапол, привечер – Sorrento.

Нощувка в Соренто (и мотаене)

 

27 May – Амалфийското крайбрежие – цялото? Искам два дни принципно...

Нощувка в Соренто (и мотаене)

 

28 May – Capri 

Нощувка в Соренто (и мотаене)

 

29 May – Ercolano и Pompei 

Нощувка в Соренто (и мотаене)

 

30 May – Кафе и директно към Неапол, обикаляне и обратен полет в 16.45.

 

II вариант

26 May – кацане в 9.30 (Еasyjet), мотаене в Неапол, влак до Ercolano, обикаляне -> привечер в Соренто

Нощувка в Соренто (и мотаене)

 

27 May – Амалфийското крайбрежие

Нощувка в Соренто (и мотаене)

 

28 May – Capri 

Нощувка в Соренто (и мотаене)

 

29 May – Амалфийското крайбрежие 

Нощувка в Соренто (и мотаене)

 

30 May – Кафе -> Помпей, мотаене -> Неапол, мотаене, обратен полет в 16.45.

 

- Нощувките - много исках някъде по високите тераси на Позитано, Амалфи и т.н., но цена и логистика...

 

- Отказах се от кола под наем – не е страх от шофиране, а кошмарът с паркиране, трафик – аман, а и цената не е ниска, а съм сама.

 

- Резервирах стая в Соренто – с безплатна отмяна - цените в района са драма! И както подозирах, много хубави места са вече заети. 

 

- Неапол - музеи няма да посещавам, Соренто ще го зяпам вечерите, отказах се от Везувий...

 

И въпросите: 

 

1) Как ви се вижда програмата? Как да я подобря – ако е възможно, макар че не виждам как. Клоня към втория вариант...

 

2) Моля ви да споделите къде бяхте отседнали! Аз обожавам гледки и атмосфера, но нямам голям бюджет (Благодаря на тези, които споделиха лично).

 

Благодаря.
Връзка към мнение

И аз да си кажа много пристрастното мнение. Избирам трети вариант с добрите неща от другите два варианта. Т.е ще проявя готовност да пожертвам Ерколано.

26 май - Неапол, а вечерта Соренто.

27 май - Амалфийското крайбрежие.

28 май - Капри

29 май - Помпей, а вечерта мотаене из Амалфи. Този ден ще го оставя под въпрос и ще правя каквото ми е на душа.

30 май - Неапол.

 

Знам, че има много какво да се види, но в този район аз бих заложила на атмосферата, а не на забележителностите.

 

Днес огледах няколко предложения в AirBnb. Ценово може да се намери нещо за около 40-45 евро с добро местоположение. Още е много рано да се буква, но ако си склонна на наемането само на стая и леките неудобства може да се намери нещо прилично. Забрави за гледките, ще ги имаш докато си навън.

При леко разместване на програмата последната нощувка може да е в Неапол и да е малко по-евтино.

Редактирано от mililia
Връзка към мнение

Знам, че има много какво да се види, но в този район аз бих заложила на атмосферата, а не на забележителностите.

 

Нали затова питам... Благодаря ти! (И за частните консултации...)

аз съм за първия вариант и то само , защото мисля че Неапол е прекрасен и си заслужава ден само за него :)

 

Благодаря! 

Връзка към мнение

Днес огледах няколко предложения в AirBnb. Ценово може да се намери нещо за около 40-45 евро с добро местоположение. Още е много рано да се буква, но ако си склонна на наемането само на стая и леките неудобства може да се намери нещо прилично. Забрави за гледките, ще ги имаш докато си навън.

При леко разместване на програмата последната нощувка може да е в Неапол и да е малко по-евтино.

 

Не бих се ангажирала с плащане сега. Иначе 45 евро е съвсем прилично. Не бих направила и отделна нощувка в Неапол заради по-ниска цена - колко да се спести... Бих го направила, ако за друго си струва. Мисля, че ще заложа на едно място само. За гледките въздъхвам дълбоко... Благодаря ти, твоят вариант на дни засега ми е печеливш.

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

За трети път почвам да пиша, уф, прави ми номера компа.

1 ден - от летището - гара - Ерколан и Помпей. Идеално се съчетават - правихме го.

2 ден и 3 ден, както искаш Амалфитиана

4ден - сутринта с багажа( но си взими малко този път) към Капри и късно вечерта с кораб към Неапол. Спиш там, 

5ден До късен следобед разглеждаш Неапол.

За нощувките ще ти препоръчам в Соренто На "пъпа" на града. Аз го бях взела за по 50 евро на вечер.

https://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g187782-d1477734-Reviews-Palazzo_Abagnale-Sorrento_Province_of_Naples_Campania.html

За Неапол този 

https://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g187785-d574292-Reviews-Hotel_Correra_241-Naples_Province_of_Naples_Campania.html

Редактирано от clete
Връзка към мнение

За трети път почвам да пиша, уф, прави ми номера компа.

1 ден - от летището - гара - Ерколан и Помпей. Идеално се съчетават - правихме го.

2 ден и 3 ден, както искаш Амалфитиана

4ден - сутринта с багажа( но си взими малко този път) към Капри и късно вечерта с кораб към Неапол. Спиш там, 

5ден До късен следобед разглеждаш Неапол.

За нощувките ще ти препоръчам в Соренто На "пъпа" на града. Аз го бях взела за по 50 евро на вечер.

https://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g187782-d1477734-Reviews-Palazzo_Abagnale-Sorrento_Province_of_Naples_Campania.html

За Неапол този 

https://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g187785-d574292-Reviews-Hotel_Correra_241-Naples_Province_of_Naples_Campania.html

 

Разсмя ме с багажа :) Ще се съпикясвам... хахах

 

Благодаря ти за идеите! Само където хотелът в Соренто е 150 евро на вечер...  Отделно, какво печеля, ако се размъквам с багаж до Капри - трудно си го предстaвям :) -заради една вечер в Неапол? Няма ли да е едно и също да си хвана сутрешен ранен влак за Неапол от Соренто, и да си оставя багажа на гарата, освен ако няма конкретен гъдел за вечерта в Неапол? 

Редактирано от Гост
Връзка към мнение
Дани Магелани

В Неапол спахме в Рамада до гарата. Удобна локация. Пристигаш, хвърляш багажа за 5 мин и тръгваш да обикаляш. Пак от там вземаш автобус за летището. Недостатък - може гледката да е към жп линиите. Последният вариант е оптимален. Според мен, но решаваш ти.

Връзка към мнение

И аз съм от феновете на Неапол. Според мен не трябва да се пропуска една вечер по крайбрежната, залеза над залива с Капри и Везувий в далечината.... Заслужава си, наистина! А Сан Северо се гледа за 20-на минути, но аз поне не съм виждала подобно нещо другаде!

Хотели не мога да препоръчам, защото спахме в големи апартаменти, но пък препоръчвам божествения лимонов кейк на главната в Амалфи  :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Евгени Димитров

Горещо препоръчвам в Неапол. Супер локация, bed & breakfast e. Лесен достъп от автобусната спирка до апартамента (200 метра) Разгледай го
Check out Napolife on Booking! http://www.booking.com/app_link/hotel/it/napolife.html?aid=368032&checkin=2016-08-10;checkout=2016-08-11;group_adults=2;app_hotel_id=1614038;label=share_cell&from_sn=ios

Тип студио, хубава закуска. Рейтинг 9,2/10. Страхотен персонал!

Редактирано от Георги
Връзка към мнение
Дани Магелани

 

 

Ако минеш на вариант кола, може да погледнеш моя ефтин ризорт Помпей в Помпей. С много екстри за малко пари и то през август. Ние се придвижвахме с влак, корабче и такси. И един ужасен автобус до Позитано, за който вече писах.

Редактирано от Dani Magelan
Връзка към мнение

Много ви благодаря за съветите! Винаги мога да си променя решенията - нали затова питам...

 

Дани, ако "минаването" на кола ще ми донесе по-високо качество на скитането, не е проблем да го сторя. Просто за момента съм го изключила заради трафика и паркирането, но е възможно да си променя решението. 

 

Продължавам да очаквам предложения за нощуване в района...

Връзка към мнение

На Амалфийското крайбрежие спахме в хотел Club Due Torri в Майори. Беше най-скъпата нощувка от всички от това пътуване, но не беше нещо вземащо акъла, иначе щяхме да си спим в колата :)

Всички стаи са с гледка. Не е съвсем в градчето, въпреки че май беше на пешеходно разстояние. Не знам има ли спирка на автобуса, но си е на пътя.

Връзка към мнение

Сигурно отговарям късно, но все пак...

 

Лично аз бих останал първата вечер в Неапол. Така хем ще усетя специфичната неаполитанска атмосфера вечер, хем ще спестя ново посещение на града в последния ден, което ми се струва излишно от логистична гледна точка. Останалите вечери, аз също бих предпочел да бъдат в Соренто, което е страхотна база за обиколки на крайбрежието. Ние отседнахме в Johanna Park Hotel и сме много доволни. Има безплатен шътъл до и от града, гледките са страхотни, а чувството, че си на почивна станция високо в планината с изглед към залива. Като бонус, безплатен паркинг. Знам, че вече надух главата на цял форум с това заведение, но за нищо на света в Соренто не бива да се пропуска вечеря в Trattoria da Emilia, любимата тратория на младата София Лорен. Половин ден за Помпей е ОК, разглеждането на крайбрежието с кола е неповторимо изживяване, а шофирането истинско удоволствие...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз да вметна, минахме цялото крайбрежие с кола, не спряхме само в Позитано, оставихме го за накрая, на връщане. Докато обиколим обаче всичко останало с колата, в Позитано се върнахме по тъмно. Та, на следващия ден, отидохме специално за разходка до Позитано, с автобус. Ама да ви кажа, с кола си е друго. Може да спреш и да се снимаш и насладиш на гледката, това с автобуса не може да го направиш. Да, съгласен съм, че не караш, а зяпаш през прозореца, но не е същото. Аз карах на отиване, жената бля през прозореца, на връщане се сменихме. А и с колата си доста по-мобилен, не е нужно да чакаш автобуса и да се съобразяваш с графика. Нали? Колкото до шофирането, малко ми беше притеснено след всичко, което изчетох по форумите, ама честно да ви кажа, няма какво да ви тревожи като цяло.

 

Как е положението при Амалфи и Позитано с паркирането? Няколко пъти съм бил в Неапол, но от много програми все изпускам Амалфи и Позитано. На снимки изглеждат ужасно тесни и без много възможности за паркиране.

Връзка към мнение

Duke, на мен лично изобщо не си ми я надул - напротив! Пропуснала съм тази информация за траторията, благодаря!

 

И не, за нищо не е късно. От логистична гледна точка много по-удобно ми е да нямам нощувка в Неапол - лично за мен. Самолетът ми пристига преди обяд, почти един ден мотаене (багажът на гарата). Последният ден самолетът ми е в късния следобяд - още половин ден за мотаене (багажът на гарата). Така сколасвам и за часовете за chek in/check out. Атмосферата е нещото, което би ме накарало да остана една вечер единствено.

 

За Соренто и аз така мисля - наистина ми харесва като база. За съжаление хотелът ти е зает за тези дати. Аз не случайно питам още от сега. реяервирала съм една стая с безплатна отмяна, обаче, и ако нещо изскочи, веднага ще сменя. 


...разглеждането на крайбрежието с кола е неповторимо изживяване, а шофирането истинско удоволствие...

 

Ей такива приказки ме изкушават много... Ох бе :) Още го мисля, паркирането и трафика само ме спират... Ако реша за кола, ще преосмисля и мястото си за нощуване (извън града). 

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Да използвам темата на Рейни и да си изясня нещо, дето цяла нощ ме гложди и не ми дава да спя. :)

 

Гледам, че всички, дето сте ходили из района на Неапол и Амалфийското крайбрежие използвате за база Соренто. Аз понеже все  бъркам имената на Соренто и Салерно до момента си мислех, че говорите за това дето е на Амалфийското крайбрежие, пък то се оказа, че се позиционирате в другото крайбрежие. Разрових се из интернет и в трипа всички спали в Соренто, а ровейки из италиански сайтове градът го приемат за място на американци и руснаци т.е. много скъпо.

От познанията ми за това място знам, че там е съсредоточено производството на лимончело и че в уикенда дискотеката от Неапол се премества в Соренто. Това ми е лично наблюдение.

Когато аз ходих, специално ме водиха да видя дуомото в Салерно. Наблюдението ми за градчето е, че е град, а не място от типа на Амалфи, Позитано и останалите "селца" и поради тази причина губи при сравнение с тях. Видях много хубава променада и крепост над града. Пътят от Салерно до Позитано е наситен с красиви гледки, а по пътя между Неапол и Салерно не се минава през морски гледки, но те съпровожда Везувий. От Позитано до Соренто пътят не е нищо особено, освен един хълм от който се виждат фарайолите на Капри. Мисля, че Амалфийското крайбрежие е по лесно за разглеждане от Салерно, пък става посещение и по вода с корабчета.

Та искам да помоля, да постнете малко снимки от Соренто, та поне малко да си обясня защо всички отсядат там. В нета при търсене на снимки от Соренто излизат основно кадри от Позитано и амалфийското крайбрежие, което пак ме обърква защо има снимки от Салерно, но не и от Соренто след като всички отсядат там.

Редактирано от mililia
  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
Дани Магелани

Соренто е добра изходна позиция за Капри, но ние също не го избрахме за база.

Избрахме 4 нощувки в четири звезди резорт "Помпей" в Помпей и 2 нощувки пак в четири зведи "Сан Северино", в близост до Салерно, в планината. Получихме отлична услута на цената на 2-3 звезден хотел, разбира се на прИмоция в букинг. При наета кола, горещо ги препоръчвам.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.