Прескочи до съдържание

Амалфи - колко дни оптимално да предвидя?


Гост

Препоръчани мнения

преди 1 час, Гост каза:

Здравейте :) 

След като с ваша помощ съставих маршрута - и си купих самолетни билети, щото щях за малко да зарежа всичко заради ужасните цени (от Англия) - започвам с някои конкретни въпроси и ще се радвам на съвети.  Един ден съм предвидила Капри. Моля, дайте ми инструкции каккво да правя там, щото съм наясно само, че ще хвана най-ранния ферибот и до там! :) Дайте от вашите чудни инструкции - хващаш тази и тази улица, посещаваш това и това, хапваш там и там, качаваш се на последния ферибот за Соренто... Защото Капри ми е пълна мъгла. 

Благодаря! :) 

Със сигурност  отиди малко по-рано за фрибота, тъй като сутрин има много хора  и ако не се съберат на едно корабче ,остават за следващото. Трябва да очакваш прекрасни и магнетични гледки, има ги навсякъде. Със сигурност атмосфера така ще те завладее, че няма да усетиш как портфейлът ти изтънява(и то на високи скорости).

Задължителни са Кметството и площадцето пред него,катедралата,градините на Август и  манастира „Сан Джакомо“, който сега е училище и галерия, лазурната пещера и безкрайна разходка из тесните улички.Ако имаш време отиди и до Философският парк в покрайнините на град Анакапри, там има малки табели разпръснати с прозренията на 60 западни философи.

 Задължително за пробване е местното лимончело ,лимоновия сладолед, местните сладки изкушения  и  на път за градините на Август има една работилница за парфюми с дъх на лимон. 

Като цяло споделям и мнението на  Двуцветко, че  на Капри преди всичко са гледки, но задушевната атмосфера из кривите тесни улички,миришещи на цветя  е уникална. ....... с  две думи : просто Италия. :)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 2 часа, Гост каза:

Здравейте :) 

След като с ваша помощ съставих маршрута - и си купих самолетни билети, щото щях за малко да зарежа всичко заради ужасните цени (от Англия) - започвам с някои конкретни въпроси и ще се радвам на съвети.  Един ден съм предвидила Капри. Моля, дайте ми инструкции каккво да правя там, щото съм наясно само, че ще хвана най-ранния ферибот и до там! :) Дайте от вашите чудни инструкции - хващаш тази и тази улица, посещаваш това и това, хапваш там и там, качаваш се на последния ферибот за Соренто... Защото Капри ми е пълна мъгла. 

Благодаря! :) 

 

"... Слизайки от кораба, спирам за миг – гледката пред мен широоко отваря очите ми и ме усмихва до ушите..."

"... Той, човекът, бил нещо болен и дошъл на Капри да се лекува с чист въздух, фантастични гледки, италианско вино и гигантски лимонии… Ами, излекувал се, казват. Че се и влюбил..."

 

"... колкото и скептично или материалистично да гледа човек, около/в/на Капри витае едно специално настроение, едно особено усещане, на което най-пасва определението „романтика“...

 

По-подробно съм го описала + много снимки в:

 http://patepis.com/?p=37910
http://patepis.com/?p=38042

http://patepis.com/?p=38808

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

@Гост, както и преди писах, горните пътеписи са перфектен пътеводител. Аз видях Капри по тях. 

Препоръка за най- вкусната пица Капричоза- на площадчето в Анакапри , дясното заведение. Като стигна до КОМП ще визуализирам :)

Редактирано от Цвете
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Не си губи времето с Grotta Azzura, най-посещаваната забележителност на Капри според много форуми, за мен беше абсолютно разочарование. Обиколката с корабче си заслужава, но като имаш само един ден, бих предпочела разходка в Капри и Анакапри.

Връзка към мнение
В момента, Гост каза:

Много ви благодаря! 

 

И следващият въпрос :) Ще бъда четири вечери в Соренто. Познавате ли някои уникални тратории. които да не пропусна?

Вече почвам да ти завиждам! :lol:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 8 минути , БраниB каза:

Вече почвам да ти завиждам! :lol:

 

преди 4 минути , Mary каза:

И не само ти... :rolleyes:

 

Обзалагам се, че ако се разровя в плановете ви, ще намеря дестинации, за които ще позеленея :biggrin:

 

Та - тратории в Соренто, мооля ви! :) 

Връзка към мнение

Ние също бяхме 4 дни и пробвхме няколко. Има една , по- скоро закусвалня на corso Italia, винаги юпълно. Сервират върху метални табли на хартия. Ще поровя за името. Виж в албума ми Манджаре във ФБ.  А на гурме бяхме в ресторант "Доня София"

Връзка към мнение

Ние бяхме 3 дни на Капри и един следобед в Соренто. В Соренто ядохме в Il leone rosso и беше много вкусно. Спомням си, че имаше предимно местни и за това го избрахме.

 

А от Капри мога да препоръчам Ristorante Buca di Bacco. 

Но бяхме там преди 3 години, надявам се всичко  да е актуално все още.:)

Редактирано от БраниB
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 28.9.2016 в 15:39, luba_rizova каза:

Понеже стана въпрос за Капри, а се връщам току-що от няколко часа там, та да добавя - от Джарджини Аугусто до Марина пикола пешеходната пътека е затворена :mad:  , ако реши някой да отиде до Арка Натурале откъм сушата също е излишно, защото достъпа е затворен , а тя е цялата опакована с железа. Трябвало да я е укрепят до септември 2015 г., а още не е готово и няма изглед да стане. Ние много се ядосахме за тези неща. Не може всичко да е безумно скъпо, да няма кафе под 3 евро, ферибота до там да е майка си и баща си накрая да не дадат 5 лева да си почистят пътя до тук и до там. Много им е лесно. Понякога падат камъни - затваряме. Еми не бива, могат да направят нещо и да е достъпно. По пътя близо до вилата на Тиберий също има едни тераси с гледки, и път надолу , ми и то е затворено :angry: .  Иначе е много красиво, много ни хареса, макар и /аз/ да очаквах повече. Бяхме от 9 до 15.30 и нямахме време за Анакапри, та ще ходим пак /ако намалят цената на ферибота, иначе мъжо категорично отказва/. И, в момента все още са безумни тълпи, хора, хора, опашки, простоо е някакъв ад. Бих отишла там ноември или март-април, когато ще се усети очарованието на мястото.

Ние бяхме там средата на октомври 2013 и нямаше много народ, но пък времето беше ужас, много валя и не беше много за обикаляне. Но пак ни хареса много и ще се върнем някой ден да доразгледаме пропуснатото.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Завърнах се току що от региона и да дам малко информация.Паркирането е мисия почти невъзможна ,изключително изнервяща и времегубеща.Ние бяхме с кола под наем,като нощувките ни бяха в Салерно. Зарязахме колата и взехме автобусчето между градовете-цена 8 евро за ден,качване и слизане по желание между градчетата в рамките на 24 часа.При нас предимството беше ,че Салерно е първа спирка и има места за сядане-Sita bus e фирмата превозвач.Към Равело и Амалфи се пълнят доста и понякога се чака друг автобус,като са на около половин час.Ако поемате риска да се придвижвате с кола,тръгнете възможно най-рано,но като цяло препоръчвам общественият транспорт по Амалфийското крайбрежие. 

Благодаря на всички споделили информация,много ми беше полезна. Глициниите/ Wisteria/ са нацъфтели!

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
16 minutes ago, Sara said:

Завърнах се току що от региона и да дам малко информация.Паркирането е мисия почти невъзможна ,изключително изнервяща и времегубеща.Ние бяхме с кола под наем,като нощувките ни бяха в Салерно. Зарязахме колата и взехме автобусчето между градовете-цена 8 евро за ден,качване и слизане по желание между градчетата в рамките на 24 часа.При нас предимството беше ,че Салерно е първа спирка и има места за сядане-Sita bus e фирмата превозвач.Към Равело и Амалфи се пълнят доста и понякога се чака друг автобус,като са на около половин час.Ако поемате риска да се придвижвате с кола,тръгнете възможно най-рано,но като цяло препоръчвам общественият транспорт по Амалфийското крайбрежие. 

Благодаря на всички споделили информация,много ми беше полезна. Глициниите/ Wisteria/ са нацъфтели!

 

Sara, в кой ден от седмицата обикаляхте с колата, за да е невъзможно паркирането? Интимната ми мисъл е - е ли е по-ненатоварено в понеделник, например? 

Връзка към мнение
1 minute ago, Sara said:

От вторник до петък бяхме там,вероятно великденската ваканция е изиграла своята роля,но имайте едно наум.

 

Благодаря ти! Аз съм разделила пътуването там на две - три градчета с корабче, три (или повече) - с кола. Мъничка, с гюрук :) Колата - понеделник. Специално ще търся паркинги... 

Връзка към мнение

Да побутна темата, т.к. ми престои пътуване 2-09.05. Идеята е 02-05 в Неапол - 05-09 - Соренто и обиколка в района. Иска ми се на 05.05, когато се местим от Неапол към Соренто пътьом да посетим Помпей. Проблемът е с багажа, а от там и въпросът: Има ли място за оставяне на багажа на някоя от двете гари за Помпей, за да мога да организирам да слезем там и след разглеждане да си вземем багажа и продължим към Соренто?  

Връзка към мнение

Потвърждавам, че на входа на Помпей може да се остави багажа - безплатно. И на Еркулан също. Точно по такъв начин беше и нашият маршрут.

Редактирано от Цвете
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Привет отново – със следващите въпроси по маршрута.

 

Събота, 27 май - Амалфийското крайбрежие – само с лодка. За информация ползвам този сайт:

http://www.positano.com/en/ferry-schedule

 

Sorento -> Positano: 9 – 9.40 (първото фери)
Positano: 3.5 часа

 

Positano -> Amalfi: 13.30 – 13,50 
Amalfi:  2,5 часа

 

Амалфи -> Соренто: 16,35 – 17,35 (последното фери)

 

Въпроси: 
1.1)    Достатъчно ли е времето за двете градчета? 
1.2)    Нямам идея има ли шанс да свършат билетите за ферибота - ще бъде уикенд - да си купя ли билети предварително?
1.3)    Ако имате някоя специална препоръка – като view point задължителна пътека, ще се радвам да я споделите.

 

Понеделник, 29 май - Амалфийското крайбрежие с кола под наем (извън уикендния трафик):

 

Sorento -> Vietri sul Mare: -> 53 км

Взимане на колата в 9 часа, колкото време отнеме -> ще спирам за гледки, но да кажем пристигане около 12 часа. 

Vietri sul Mare – половин час

 

Vietri sul Mare -> Cetara  7 km. 

Cetara - половин час

 

Cetara -> Erchie -> Maiori -> 10 km 

Maiori & Minori – минаване по-скоро за около половин час

 

Minori -> Ravello – 10 km (пристигане ориентировъчно към 14,30)

Ravello: 2 часа

 

Ravello -> Priano - 20 km (пристигане около 17 часа) 

Priano: 1 час

 

Priano -> Sorento – 22 km 

 

Въпроси: 
2.1) Реалистичен ли е маршрута? Правен е слепешком – по карта и снимки само. 
2.2) Да изключа ли нещо или съответно да включа?
2.3) Ако имате някоя специална препоръка за тези градчета – като view point или задължителна пътека, ще се радвам да я споделите.

 

Много благодаря! :) 
 

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 5 минути , Гост каза:

Привет отново – със следващите въпроси по маршрута.

 

Събота, 27 май - Амалфийското крайбрежие – само с лодка. За информация ползвам този сайт:

http://www.positano.com/en/ferry-schedule

 

Sorento -> Positano: 9 – 9.40 (първото фери)
Positano: 3.5 часа

 

Positano -> Amalfi: 13.30 – 13,50 
Amalfi:  2,5 часа

 

Амалфи -> Соренто: 16,35 – 17,35 (последното фери)

 

Въпроси: 
1.1)    Достатъчно ли е времето за двете градчета? 
1.2)    Нямам идея има ли шанс да свършат билетите за ферибота - ще бъде уикенд - да си купя ли билети предварително?
1.3)    Ако имате някоя специална препоръка – като view point задължителна пътека, ще се радвам да я споделите.

 

Понеделник, 29 май - Амалфийското крайбрежие с кола под наем (извън уикендния трафик):

 

Sorento -> Vietri sul Mare: -> 53 км

Взимане на колата в 9 часа, колкото време отнеме -> ще спирам за гледки, но да кажем пристигане около 12 часа. 

Vietri sul Mare – половин час

 

Vietri sul Mare -> Cetara  7 km. 

Cetara - половин час

 

Cetara -> Erchie -> Maiori -> 10 km 

Maiori & Minori – минаване по-скоро за около половин час

 

Minori -> Ravello – 10 km (пристигане ориентировъчно към 14,30)

Ravello: 2 часа

 

Ravello -> Priano - 20 km (пристигане около 17 часа) 

Priano: 1 час

 

Priano -> Sorento – 22 km 

 

Въпроси: 
2.1) Реалистичен ли е маршрута? Правен е слепешком – по карта и снимки само. 
2.2) Да изключа ли нещо или съответно да включа?
2.3) Ако имате някоя специална препоръка за тези градчета – като view point или задължителна пътека, ще се радвам да я споделите.

 

Много благодаря! :) 
 

С корабчетата е реалистично. За колата - не мога да кажа. И имай едно наум за италианските шофьори, особено южняците. Очите на осем!!!

 

Връзка към мнение
преди 10 минути , Дани Магелани каза:

И имай едно наум за италианските шофьори, особено южняците. Очите на осем!!!

За пореден път да разбия на пух и прах този мит! Който е карал достатъчно години в София, няма проблем да кара където и да е по света. Тук очите са на дванадесет във всяка една секунда от минутата...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 1 минута , Duke каза:

За пореден път да разбия на пух и прах този мит! Който е карал достатъчно години в София, няма проблем да кара където и да е по света. Тук очите са на дванадесет във всяка една секунда от минутата...

Опитай да сравниш софийското с маршрута Соренто-Позитано и шофирането по него. Ако след това си на същото мнение, имаш втора бира от мен.:)

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.