Прескочи до съдържание

Следващо пътешествие?


Препоръчани мнения

Ми хайде всеки да се похвали. За къде мисли да пътува скоро, фиксирано ли е или все още е на фаза добри намерения, кои дати и т.н. 

 

Аз лично съм май в творческа пауза. Ще видим дали ще изскочи нещо добро като цена на самолетни билети, но изглежда поне до Септември ще съм пълен пас :(

Връзка към мнение

Хайде да съм първа в темата и за да не се налага да прибягваш до шизофренията :D

Следващото планувано пътешествие е до Италия след около месец, но няма да е със самолет, а с кола (с идеята да се обикаля и пазарува опече :D ).

Връзка към мнение

Хайде да съм първа в темата и за да не се налага да прибягваш до шизофренията :D

Следващото планувано пътешествие е до Италия след около месец, но няма да е със самолет, а с кола (с идеята да се обикаля и пазарува опече :D ).

 

Ох, това пътешествие ли ще е или средновековно мъчение...поне за мен знам какво е :)

 

За пазаруването отбелязвам де, да не ми излезе име на италиански хейтър :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Пътуването с автомобил е особено очрователно... :)
А за пазаруването изобщо не коментирам- последното, с което бих го асоциирала е мъчение :D

Заплюла съм иначе Куба и Виетнам... за някога...

Връзка към мнение

При нас е Кипър, края на месеца живот и здраве. До Истанбул с колата, а оттам с Пегасус до Никозия. После с рейс до Протарас и разни други :) Може някоя изненадка да излезе пък, знае ли човек :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Преди десетина години с родителите ми така обикаляхме из Италия и беше супер! А щом ще има и бонус-пазаруване...екстра! :)

А Георги вие с Италия си имате специални отношения!  :P

 

Да кажа и за моите планове за лятото...живот и здраве пак с родителите ми и с колата ще попътуваме, но този път маршрутът е следния: София, Загреб, Залцбург, Мюнхен, Инсбрук, Нойшванщайн, Линдау, Вадуц, Цюрих, Люцерн, Берн, Женева, Шамони, Цермат, Милано, Венеция, Лидо ди Йезоло, Плитвишките езера и обратно в София. Това за около 20 дена, като 1 седмица имаме почивка в Лидо-то.

Сега съм във фаза планиране във всеки град какво да се види. :) И в този ред на мисли ако някой случайно има идея за сайт, от който може да се купят билети за Тайната вечеря, ама САМО за нея,а не и за някакви турове включени, ще съм много благодарна, че днеска ме заболя главата да търся. А “най-смешното“ е, че преди време бях намерила такъв сайт...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Преди десетина години с родителите ми така обикаляхме из Италия и беше супер! А щом ще има и бонус-пазаруване...екстра! :)

А Георги вие с Италия си имате специални отношения!  :P

 

Да кажа и за моите планове за лятото...живот и здраве пак с родителите ми и с колата ще попътуваме, но този път маршрутът е следния: София, Загреб, Залцбург, Мюнхен, Инсбрук, Нойшванщайн, Линдау, Вадуц, Цюрих, Люцерн, Берн, Женева, Шамони, Цермат, Милано, Венеция, Лидо ди Йезоло, Плитвишките езера и обратно в София. Това за около 20 дена, като 1 седмица имаме почивка в Лидо-то.

Сега съм във фаза планиране във всеки град какво да се види. :) И в този ред на мисли ако някой случайно има идея за сайт, от който може да се купят билети за Тайната вечеря, ама САМО за нея,а не и за някакви турове включени, ще съм много благодарна, че днеска ме заболя главата да търся. А “най-смешното“ е, че преди време бях намерила такъв сайт...

 

 

 

Здравей, билетите за Тайната вечеря са на http://www.vivaticket.it/index.php?nvpg[tour]&id=744&wms_op=cenacoloVinciano.

Резервирай отрано!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравей, билетите за Тайната вечеря са на http://www.vivaticket.it/index.php?nvpg[tour]&id=744&wms_op=cenacoloVinciano.

Резервирай отрано!

Ооооо мерси много!Точно това беше сайта, който търсех!  :)

Връзка към мнение

Моите предстоящи: Йордания, Либия и Алжир в следващите 2 седмици ... в началото на май Шанхай, Пекин и Токио за 2 седмици. В края на юни 1 седмици в Полша. На етап съм мислене за нещо есенно ... блазнят ме last minute офертите, на които попадам от Arke за Централна Америка или някоя късметлийска поредна промоция на ТАМ ...

Връзка към мнение

Пътуването с автомобил е особено очрователно... :)

А за пазаруването изобщо не коментирам- последното, с което бих го асоциирала е мъчение :D

Заплюла съм иначе Куба и Виетнам... за някога...

 

И аз съм фен на дългото шофиране и просто зяпане през прозорците, ама компанията е ултра ключова в случая!

 

При нас е Кипър, края на месеца живот и здраве. До Истанбул с колата, а оттам с Пегасус до Никозия. После с рейс до Протарас и разни други :) Може някоя изненадка да излезе пък, знае ли човек :)

 

Планиране за напреднали! Не можахте да изтраете Уиз до Ларнака или вече бяхте купили билетите?

 

Преди десетина години с родителите ми така обикаляхме из Италия и беше супер! А щом ще има и бонус-пазаруване...екстра! :)

А Георги вие с Италия си имате специални отношения!  :P

 

Да кажа и за моите планове за лятото...живот и здраве пак с родителите ми и с колата ще попътуваме, но този път маршрутът е следния: София, Загреб, Залцбург, Мюнхен, Инсбрук, Нойшванщайн, Линдау, Вадуц, Цюрих, Люцерн, Берн, Женева, Шамони, Цермат, Милано, Венеция, Лидо ди Йезоло, Плитвишките езера и обратно в София. Това за около 20 дена, като 1 седмица имаме почивка в Лидо-то.

Сега съм във фаза планиране във всеки град какво да се види. :) И в този ред на мисли ако някой случайно има идея за сайт, от който може да се купят билети за Тайната вечеря, ама САМО за нея,а не и за някакви турове включени, ще съм много благодарна, че днеска ме заболя главата да търся. А “най-смешното“ е, че преди време бях намерила такъв сайт...

 

Ма всички някак се врем в десетината примерни темички, които съм пуснал. Давай в "Дестинации", толкова е широко там, чакат с нетърпение да питаш и ще получиш отговор, особено като имаш толкова много градове в списъка!

 

Здравей, билетите за Тайната вечеря са на http://www.vivaticket.it/index.php?nvpg[tour]&id=744&wms_op=cenacoloVinciano.

Резервирай отрано!

 

Здрасти, радвам се че си тук :)

Връзка към мнение

Моите предстоящи: Йордания, Либия и Алжир в следващите 2 седмици ... в началото на май Шанхай, Пекин и Токио за 2 седмици. В края на юни 1 седмици в Полша. На етап съм мислене за нещо есенно ... блазнят ме last minute офертите, на които попадам от Arke за Централна Америка или някоя късметлийска поредна промоция на ТАМ ...

 

Ясно от кои ТАМ-ски промоции говориш, ама май последно ги затапиха. Ще държим ушите отворени де. Ма така като почнахте да ми изреждате всички искрено се надявам в скоро време да пусна една екстра към форума...

Връзка към мнение

Ма всички някак се врем в десетината примерни темички, които съм пуснал. Давай в "Дестинации", толкова е широко там, чакат с нетърпение да питаш и ще получиш отговор, особено като имаш толкова много градове в списъка!

Е, аз понеже се сетих така между другото да попитам  :D, иначе за другите градове съм OK, засега поне. :)  А и аз много обичам да си ровичкам сама, ама в случая малко се нервирах, защото вече преди го бях търсила тоя сайт...

И за да не оспамвам само темата да кажа, че си планирам и едно кратко посещение на Франкфурт, за което изненадващо открих, че Bulgaria Air са ми по на сметка от Wizz.  :blink: А заради вторите, много се запалих за Киев и по-точно Припят, с тези ниски цени....но това засега е само далечна идея, де.

Връзка към мнение

Припят май ни е в списъка на много хора...

 

А иначе, да, добре е човек винаги да си проверява всички авиокомпании. Например до Берлин в момента Bg Air също са най-рентабилни, а не EasyJet.

Връзка към мнение

Мда, явно...въпреки, че много хора не могат да разберат какво може да е интересно в Припят, то и аз не мога да го обясня, но някак си ме влече. (пак не мога да намеря особено подходящи думи :) )

А за Берлин поне има някаква логика с EasyJet и Air Berlin, ама за Франкфурт не очаквах, но сега поне ще си пътувам с багажче.  :D

Връзка към мнение

И аз съм фен на дългото шофиране и просто зяпане през прозорците, ама компанията е ултра ключова в случая!

 

Мисля че е наложителен раздел за самостоятелно пътуване с кола. Много хора предпочитат този вид пътешествия, включително аз самият. Пътуването с кола по правило излиза почти двойно по-скъпо от пътуването със самолет или друг наземен транспорт, но си заслужава всеки един похарчен цент, стига да бъде организирано правилно. От години организирам семейните си летни почивки в Европа, които осъществявам задължително с личния си автомобил. Давал съм доста съвети на начинаещи в материята. Логистиката по едно пътуване с кола за повече от десет дни е истинско предизвикателство и не съветвам никой, който не е подготвен теоретично да се заема с това начинание. В противен случай рискува да превърне едно удоволствие в мъчение...

 

Обратно към темата. Преди две седмици се върнах от Холандия, след още две имам планиран уикенд във Виена, следват Торино и Бергамо в края на юни, традиционната автомобилна обиколка, този път в централна и източна Европа и накрая през октомври един Загреб за един много важен за мен концерт. Реално погледнато всичките ми пътувания са свързани с концерти, ама това е дълга тема...

Редактирано от Duke
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Следващата ми дестинация е Варшава, Полша - билетите са от онази крейзи-промоцията, така че май месец ще има рипорт от там:

 

 

lotairlines.jpeg
 
SOFIA - WARSAW - SOFIA
 
Flight 1 Thursday, May 09, 2013
 
Departure: 14:40 Sofia, Bulgaria - Sofia, terminal 2
Arrival: 15:35 Warsaw, Poland - Frederic Chopin
Airline: LOT Polish Airlines LO632
Duration: 1:55
Aircraft: Embraer 175
Fare type: CRAZY/Economy Restricted
 
 
Flight 2 Sunday, May 12, 2013
 
Departure: 11:00 Warsaw, Poland - Frederic Chopin
Arrival: 13:55 Sofia, Bulgaria - Sofia, terminal 2
Airline: LOT Polish Airlines LO631
Duration: 1:55
Aircraft: Embraer 175
Fare type: CRAZY/Economy Restricted
 
p.s. разбира се, до Сф, ще има полет от и до Бургас, е както винаги БългарияЕР, отново добре ме изненадаха, като махнаха четвъртъците обедните полети от Бс до Сф и ще трябва да се лети сутринта в 5, което е гадно, но... разбира се, в неделя изчезна и вечерния полет от Сф до Бс и остана само нощния през Варна, та... ще видим дали навръщане няма да има друг транспорт, че не ми се виси 10 часа на Т2
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Планиране за напреднали! Не можахте да изтраете Уиз до Ларнака или вече бяхте купили билетите?

Бяхме купили билетите, а и Уиз започват да летят от 19.05 май че. Наште планове бяха да комбинираме многото почивни дни. А и цената на билета  беше само 50 евро в двете посоки.  Не беше за изпускане, нали? :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Мисля че е наложителен раздел за самостоятелно пътуване с кола. Много хора предпочитат този вид пътешествия, включително аз самият. Пътуването с кола по правило излиза почти двойно по-скъпо от пътуването със самолет или друг наземен транспорт, но си заслужава всеки един похарчен цент, стига да бъде организирано правилно.

 

На тоя етап гледам да държа броя на разделите до минимум. Не се съмнявам, че ако има интерес ще се появят и раздели,но това ще стане леко и постепенно. Със сигурност ще има и такъв за пътувания само с кола.

 

 Реално погледнато всичките ми пътувания са свързани с концерти, ама това е дълга тема...

 

То време имаме :)

 

 

 

Аз съм в края на месеца до Берлин с АirBerlin и тяхната готина промоция. 

 

"промоция". Знаеш ли, във flyertalk, от който много съм се учил често при такива "промоции" си организират срещи някъде в чужбина, понеже са много членове на форума на един и същи полет. Някой ден и тук ще стане :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

"промоция". Знаеш ли, във flyertalk, от който много съм се учил често при такива "промоции" си организират срещи някъде в чужбина, понеже са много членове на форума на един и същи полет. Някой ден и тук ще стане  :)

 

Аз съм навит за такава среща. Пътувам на 27  април, някой ако също пътува да казва.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 Знаеш ли, във flyertalk, от който много съм се учил често при такива "промоции" си организират срещи някъде в чужбина, понеже са много членове на форума на един и същи полет. Някой ден и тук ще стане :)

За подобна среща съм изключително навит. Даже ако си спомняте, на едно друго място пуснах една тема - "Търся си спотинг/летящо другарче", т.к. ще бъде интересно да видим какво ще стане. Ще бъде забавно при всички случаи.

Връзка към мнение

Току що се върнахме от Италия. Много обичам да пътувам с влак и се напътувах яко с бързите им влакове. Като малка си мечтаех да живея във влак!

 

А преди+по+след великденските празници отиваме в южна Гърция, ако е хубаво времето и къпане ще има!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

След три седмици през Deutschland за Nederland. За поредния,  и този път последен Koninginnedag. :)

 

Хората идват насам заради него, а аз си тръгвам наобратно :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.