Прескочи до съдържание

Следващо пътешествие?


Препоръчани мнения

Хората идват насам заради него, а аз си тръгвам наобратно :)

Предполагах, че ще е така. Забелязал съм това особено, и донякъде обяснимо поведение на местните по време на повечето големи фестивали и празненства в градовете из Европа.

Примерно приятели в Испания също си вдигат чуковете, и хващат първия самолет, влак или автобус, и бягат далеч от домовете си като има големи фиести, привличащи огромни и шумни маси туристи.  ;)

Връзка към мнение

Да кажа и аз тогава. ;-)

 

През май ще пътуваме до Германия - от София до Берлин със самолет, после евентуално с влак до някъде в северната част на страната, няколко дни във Висмар на Балтийско море и наоколо (в момента обмислям!) и после обратно в Берлин, където ще прекараме още 3-4 дни, този път в ходене по музеи.

Връзка към мнение

Тази година сме решили да отидем до Германия - Бавария, Романтичния път. Много ме заинтригува. За първи път ще пътуваме с кола, обикновено си организираме пътешествията ,пътувайки със самолет. Интересуват ме подробности свързани с пътуването.На този етап организирам тривиалната част с отсядането по места. Иначе, успех на форума.Отдавна съм фен на Аерохрониките!

Връзка към мнение

^ Предвиди си поне една нощувка на отиване, например в Загреб (прекрасен град, често пренебрегван от транзитно преминаващите), както и една нощувка на връщане, например Любляна (подобно на Загреб, рядко красив и спокоен град). Казвам това, защото много хора насилват възможностите си и шофират по 18-20 часа, за да достигнат до определена дестинация. Не казвам, че е невъзможно, но твърдя, че е безсмислено. Особено ако си тръгнал на почивка, а не на препускане с цел попълване на визитна картичка. Ако имаш конкретни въпроси, питай...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Наистина Загреб е един чудесен град, който си заслужава да бъде посетен. Не съм сигурна обаче дали точно в тази тема би трябвало да разпитвам са подробности. Ще се възползвам задължително от предложената помощ.

Връзка към мнение

Тая тема е като цяло за въведение във форума и малко в телеграфен стил да се спомене кой къде ще ходи, спокойно може следващото пътуване да си го отделите в нова, особено ако имате въпроси :)

Връзка към мнение

Най-скорошното ми планирано пътуване е през май до UK, ама е с детето и ще наблегнем предимно на детски дестинации - аквариума, природо-научния музей и т.н.

Иначе много ми се ходи до Донингтън на Даунлоад фестивала, но май-май няма да успеем :(

Иначе предните 2 лета правихме летен авто-туризъм - по 4К км за седмица, 5 човека в колата... луда работа

Първия път до Полша през Будапеща, Балатон, Татрите. После Италия от север на юг... Но 1 седмица е мноого малко за Италия.

 

Планирам и едно посещение до Плитвишките езера, но още не мога да го наместя във времето.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Преди десетина години с родителите ми така обикаляхме из Италия и беше супер! А щом ще има и бонус-пазаруване...екстра! :)

А Георги вие с Италия си имате специални отношения!  :P

 

Да кажа и за моите планове за лятото...живот и здраве пак с родителите ми и с колата ще попътуваме, но този път маршрутът е следния: София, Загреб, Залцбург, Мюнхен, Инсбрук, Нойшванщайн, Линдау, Вадуц, Цюрих, Люцерн, Берн, Женева, Шамони, Цермат, Милано, Венеция, Лидо ди Йезоло, Плитвишките езера и обратно в София. Това за около 20 дена, като 1 седмица имаме почивка в Лидо-то.

Сега съм във фаза планиране във всеки град какво да се види. :) И в този ред на мисли ако някой случайно има идея за сайт, от който може да се купят билети за Тайната вечеря, ама САМО за нея,а не и за някакви турове включени, ще съм много благодарна, че днеска ме заболя главата да търся. А “най-смешното“ е, че преди време бях намерила такъв сайт...

 

Нали уж акъли да даваме :)

Предполагам ще си направиш туристическата програма, аз да отбележа подводните камъни доколкото ги знам

 

За Загреб - прекрасно е, поне 1-2 дни ще трябват

За Залцбург - също

За Мюнхен - освен историческите места, ако имаш време BMW Museum и този на науката и техниката

Инсбрук - Swarovski Kristallwelten (ако обичаш святкащите неща) самият музей не ми хареса, но магазинът е към него е меко казано огромен, то той си е като музей

Нойшванщайн - тъпканицата за билети е ужасна (чака се с часове) и после за да влезеш. Има начин да си купиш комбинирана карта за 3 замъка. Единият е точно срещу Нойшванщайн, където обикновено няма хора на касите и ти заверяват билета за двата замъка, т.е. срещу 3 Eur допълнително ще прескочиш километровата опашка.

Вадуц - За нея ти трябват 2 часа (един от които е за кафе :). Малко и китно местенце. Ще ти хареса предполагам

 

Другите градове са известни и предполагам нямам какво да добавя, към плановете ти

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Нали уж акъли да даваме 

Предполагам ще си направиш туристическата програма, аз да отбележа подводните камъни доколкото ги знам

 

За Загреб - прекрасно е, поне 1-2 дни ще трябват

За Залцбург - също

За Мюнхен - освен историческите места, ако имаш време BMW Museum и този на науката и техниката

Инсбрук - Swarovski Kristallwelten (ако обичаш святкащите неща) самият музей не ми хареса, но магазинът е към него е меко казано огромен, то той си е като музей

Нойшванщайн - тъпканицата за билети е ужасна (чака се с часове) и после за да влезеш. Има начин да си купиш комбинирана карта за 3 замъка. Единият е точно срещу Нойшванщайн, където обикновено няма хора на касите и ти заверяват билета за двата замъка, т.е. срещу 3 Eur допълнително ще прескочиш километровата опашка.

Вадуц - За нея ти трябват 2 часа (един от които е за кафе . Малко и китно местенце. Ще ти хареса предполагам

 

Другите градове са известни и предполагам нямам какво да добавя, към плановете ти

 

Мерси за информацията! :)

Загреб за съжаление ще го претупам много лошо, просто няма време.  :( Иначе поразгледах и определено си заслужава.

За Залцбург установих, че ми трябват не повече от 4-5 часа. То зора ми е да видя къщата на Моцарт.  :D А и по пътя има много интересни ледени пещери, ама не знам зали ще има време и за тях...

В Мюнхен отивам за 3ти път,много съм си го харесала този град и пак няма да мога да разгледам всичко, което искам.Първия път минавах от там за няма и ден, втория бях предимно за концерт, а сега майка ми (с нея правим плановете за пътуванията ни) ми отпусна само 1 ден за там...BMW-то ще го видя само отвън като отиваме към Olympiapark, а музея пак ще остане за следващ път заедно с Nymphenburg...Иначе ще се качим на Olympiaturm (с рок музея горе :) ), след това Marienplatz и моткане по центъра, Hard Rock Cafe  :wub: , Резиденцията, родителите ми сигурно ще влязат в някоя от Пинакотеките (аз тази, която ме интересуваше си я разгледах предния път),разходка в Английската градина и накрая реших,че ми се гледат звезди, та вечерта ще ходим в Обсерваторията. А и забравих, още на идване ще минем покрай Allianz Arena да се щракна и там най-после. :)

За Инсбрук съм си заплюла, че искам да видя Alpenzoo, за Swarovski също ми стана интересно, но там ще сме при роднини и те ще ни разхождат за съжаление....За Neuschwanstein също ще сме с родата, така че ще имаме предварително купени билети. :) До колкото разбрах ще ходим и до Linderhof, а ти предполагам говориш за замъка Hohenschwangau, който май ще пропуснем...., но аз съм си доволна и само на Neuschwanstein. Много искам да го видя от Marienbrucke, макар че като видях снимки на моста и ме хвана шубето направо.  :lol:

Да за другите градове сме OK,няма да са супер обстойни посещения, но най-важните неща (за нас) ще ги видим живот и здраве. :)

Благодаря още веднъж, особено за инфото за замъците, защото ако не бяха роднините там, аз честно казано едва ли щях да тръгна да купувам билети предварително, и щяхме да си чаааааакаме..., а аз ненавиждам чакането. :D

Редактирано от Adinko
Връзка към мнение

Началото на септември Исландия - голям мерак, голямо ровене, голяма тръпка...поне за мен де.

Но сега, точно сега ми светна една светкавица в главата и някак си изведнъж ми се прииска да отида до Белград, до музея на Тесла. Ще се радвам много ако някой ходил там(с кола) сподели. Преспиване и т.н. подробностите.. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За Инсбрук съм си заплюла, че искам да видя Alpenzoo, за Swarovski също ми стана интересно, но там ще сме при роднини и те ще ни разхождат за съжаление....За Neuschwanstein също ще сме с родата, така че ще имаме предварително купени билети. :) До колкото разбрах ще ходим и до Linderhof, а ти предполагам говориш за замъка Hohenschwangau, който май ще пропуснем...., но аз съм си доволна и само на Neuschwanstein. Много искам да го видя от Marienbrucke, макар че като видях снимки на моста и ме хвана шубето направо.  :lol:

Да за другите градове сме OK,няма да са супер обстойни посещения, но най-важните неща (за нас) ще ги видим живот и здраве. :)

Благодаря още веднъж, особено за инфото за замъците, защото ако не бяха роднините там, аз честно казано едва ли щях да тръгна да купувам билети предварително, и щяхме да си чаааааакаме..., а аз ненавиждам чакането. :D

 

Да него имах предвид :)  Marienbrucke от самия Neuschwanstein също се вижда, но си е тръпка да се качиш и на него (има 30-тина минути ходене до там). Апроро и до самия Neuschwanstein си е голям баир. А Linderhof е мъничък, но много китен замък / вила, както се казва - скромна лятна резиденция. Ако имате късмет на всеки кръгъл час пускат и фонтана (икомомични хора са германците). Интересното е, че гидовете са задължителни и включени в цената. Немски групи има през няколко минути, а англиските са по нарядко, разбира се има и руски, полски и т.н. Препоръчвам преди замъците да поразгледаш историята на Лудвиг, а и идеята с Вагнеровите опери и Neuschwanstein също е любопитна. Забавлявай се по Romantishe штрасето :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да него имах предвид :)  Marienbrucke от самия Neuschwanstein също се вижда, но си е тръпка да се качиш и на него (има 30-тина минути ходене до там). Апроро и до самия Neuschwanstein си е голям баир. А Linderhof е мъничък, но много китен замък / вила, както се казва - скромна лятна резиденция. Ако имате късмет на всеки кръгъл час пускат и фонтана (икомомични хора са германците). Интересното е, че гидовете са задължителни и включени в цената. Немски групи има през няколко минути, а англиските са по нарядко, разбира се има и руски, полски и т.н. Препоръчвам преди замъците да поразгледаш историята на Лудвиг, а и идеята с Вагнеровите опери и Neuschwanstein също е любопитна. Забавлявай се по Romantishe штрасето :)

Еми ще се покатерим малко, няма начин.Заслужава си! :D 

Ако хванем английска група ще е екстра за мен, ако не и немски малко отбирам, а и мама ще превежда. :) 

Ох да ще трябва да почета малко, че честно казано историята ме мътна..., да се пообразовам малко. :)

Мерси! :)

Връзка към мнение

Най-скорошното ми планирано пътуване е през май до UK, ама е с детето и ще наблегнем предимно на детски дестинации - аквариума, природо-научния музей и т.н.

Иначе много ми се ходи до Донингтън на Даунлоад фестивала, но май-май няма да успеем :(

Първо за феста на Donington Park - определено с дете там не става. Освен това вече не е онова, което беше в началото преди 6-7 години, да речем. Голям комерс го налази и него, както повечето известни фестивали на острова, де. За тези красиви цени, в Германия примерно може да се отиде на два феста. Но пък за истинския фен, цената е на 5, 6 и 7-мо място. Важни са музиката, какъв line-up ще предложат, и фестивалната атмосфера.

Освен това си писала, че ще ходите през май, а феста тази година го насрочиха за 14-16 юни. (всъщност не знам за какъв период отивате).

Но ако все пак много ти (ви) се ходи на фест, мога да предложа Bearded Theory 17-19 май, който се води за изключително family friendly,  и предлага разнообразни забавления за деца. и доста обширен диапазон музикални стилове. Като локация е пак в района на Derby, като Download.

Не е като да няма избор на фестивали точно в UK. Не знам точно колко, и кои дни ще сте там, затова пускам един линк, посочваш си удобните за вас дати, и си избираш 

> линк

Връзка към мнение

Първо за феста на Donington Park - определено с дете там не става. Освен това вече не е онова, което беше в началото преди 6-7 години, да речем. Голям комерс го налази и него, както повечето известни фестивали на острова, де. За тези красиви цени, в Германия примерно може да се отиде на два феста. Но пък за истинския фен, цената е на 5, 6 и 7-мо място. Важни са музиката, какъв line-up ще предложат, и фестивалната атмосфера.

Освен това си писала, че ще ходите през май, а феста тази година го насрочиха за 14-16 юни. (всъщност не знам за какъв период отивате).

Но ако все пак много ти (ви) се ходи на фест, мога да предложа Bearded Theory 17-19 май, който се води за изключително family friendly,  и предлага разнообразни забавления за деца. и доста обширен диапазон музикални стилове. Като локация е пак в района на Derby, като Download.

Не е като да няма избор на фестивали точно в UK. Не знам точно колко, и кои дни ще сте там, затова пускам един линк, посочваш си удобните за вас дати, и си избираш 

> линк

Мерси за линка, ще разгледам. 

иначе съм се изразила много смотано... през май ще ходим с детето на гости на приятели. 

От плановете ми(силно пожелателни за момента, че програмата е сложна) за лятото е ходенето на Даунлоад-а. Точно заради Line-up-а най-много ми се ходи. Но датата ми е безумно сложна. А най-кофтито е, че по-големите фестивали в Европа са по едно и също време. :angry:

Връзка към мнение

Моите планове.

След 10 дни заминаваме за ЮАР, Замбия, Зимбабве, Ботсвана, Свазиленд и Мавриций, нямам търпение...то всъщност нямам търпение от няколко месеца насам:)

После лятото нещо скромно с море, може би Созопол, ако има $$ може и Тунис или пък Монако, Франция, отдавна го мисля и този вариант, че 'Полицаят от Сен Тропе' ми е любим филм от детските години. Изобщо доста се влияя от филмите, при избора на дестинации.

И след това, понеже и мен ме зарибихте за Исландия, си мисля за нещо такова през март 2014, но трябва да уговарям жената, че след Свалбард, малко трудно ще ми се върже втори път:)

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Болоня или Милано са следващите ми цели. Зависи за къде ще изкочат по-ефтини билети за началото на септември.

 

За Болоня ти трябва точно един ден - няма кой знае какво да се гледа. Може да я ползваш за отправна точка и да попътуваш с влакове директно до Римини, до Венеция или докъдето поискаш. От летището на Болоня /Гилермо Маркони/ до центъра на града се стига с аеробуса, последната му спирка е ЖПГарата.6 Е мисля, че беше цената.

Връзка към мнение

 А най-кофтито е, че по-големите фестивали в Европа са по едно и също време. :angry:

Проблемът със съвпадащите дати при фестовете, изглежда е всеобщ. Без значение от кой стил и жанр в музиката са. Все едно всички организатори в Европа са се наговорили за периода юни, юли и август. Направо изперквам докато успея максимално да ги комбинирам някак си.  :wacko:

Получава се тръгвам за едно място в петък, връщам се в понеделник-вторник, следващия уикенд пак такъв дълъг, и така цяло лято. После цяла зима правя като мечките  :D .

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За Болоня ти трябва точно един ден - няма кой знае какво да се гледа. Може да я ползваш за отправна точка и да попътуваш с влакове директно до Римини, до Венеция или докъдето поискаш. От летището на Болоня /Гилермо Маркони/ до центъра на града се стига с аеробуса, последната му спирка е ЖПГарата.6 Е мисля, че беше цената.

Ако човек се интересува от Формула 1, наблизо са домът на Ферари-Маранело, както и трагично известната Имола....

Връзка към мнение

А на мен Болоня много ми хареса... При възможност препоръчвам нощна разходка. Невероятно красиво е късно вечер...

Връзка към мнение

Болоня или Милано са следващите ми цели. Зависи за къде ще изкочат по-ефтини билети за началото на септември.

 

Значи както казват и останалите.. за Болоня 1-2 дни и за Милано не повече от 2. Поне на мен Бергамо ми хареса в пъти повече, отколкото самото Милано. А Милано, както и Болоня могат да ти бъдат отправни точки.. примерно от Милано до Генуа или до Ментон, но зависи с какъв транспорт ще си.

Връзка към мнение

Честно казано при вариант Болоня мисля да съчетая Болоня с Флоренция. Нощувките естествено ще са във Болоня заради ранния полет на Wizz.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И ние така го правихме- пристигане в Болоня, директно отпрашване за Флоренция, а последната нощувка си оставихме за Болоня заради ранния полет. Пък тогава беше и от Форли.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.