Прескочи до съдържание

Следващо пътешествие?


Препоръчани мнения

На 25.05.2013 - Берлин с "промоцията" благодарение на Георги. За 1 седмица. Ако има друг от същия полет

Също благодарение на съобщението на Жоро - до Берлин за съвсем кратко :)

Обаче - сигурна ли си за датата 25.05.2013? :rolleyes:  Защото полети има на 24-ти  и 26-ти  ;)  ..., от София де ;)

Та ние ще летим на 24-ти май.

Връзка към мнение

Рано ми е да се ровя , но и аз си  мислех за Хамбург. Бил съм там и ми хареса.

От Берлин с влака или автобус ?

 

Нали знаеш, че хамбург е завода на Еърбъс? :) Нищо друго не казвам!

ОК, де, ще кажа, малко видях извън завода, но е доста приятно градче, не се отличава с нищо кой знае какво, но това му е хубавото - река, архитектура, корабчета.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Нали знаеш, че хамбург е завода на Еърбъс? :) Нищо друго не казвам!

ОК, де, ще кажа, малко видях извън завода, но е доста приятно градче, не се отличава с нищо кой знае какво, но това му е хубавото - река, архитектура, корабчета.

 

И пристанище и Reeperbahn :) Много известен е и рибният пазар ама никога не успях да стана толкова рано да го видя :( Красиво е, но да, не се отличава особено от други северноморски пристанища. Любек е приятно място, може и до Балтийско море да отидете.

Връзка към мнение

Гледам , че е само три часа с автобуса и може да прежаля комфорта в името на 70-80 спестени евро за двама.

Да, сега погледнах, че най-евтините билети са 58 Е отиване и връщане, което при двама души си е сериозна разлика с автобуса. Автогарата в Хамбург е съвсем близо до ЖП гарата, така че не е проблем. Пътувала съм и по двата начина, автобусът се преживява като мислиш в колко бира и херинга можеш да вложиш спестеното :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И аз ще споделя оставащите си планове до края на годината .

 

Април - Истанбул - по промоцият на Търкиш еърлайнс  :)

Май -  Олимпийската ривиера Гърция за Велик ден с кола  :)

Май - Варшава - по промоцията на ЛОТ  :)  - но за сега под въпрос поради промяна в личните планове 

Юни - Гърция, Пелопонес - малко на море с кола  :)

Юли - Рим  за пореден път. Ще правя презентация на приятели  :D

Август - Берлин - по промоцията на България Еър  :)

Септември - Киев - по промоцията на Уиз  :)

Октомври - Малдивите - веднъж съм почивал там и вече почти не ми се ходи на море никъде другаде  :D

Ноември - Черешката на тортата  :D  Окланд - чрез откритието на holidaypirates

 

И съм решил да се престраша и все да се опитам да напиша пътепис  :)

Редактирано от Mitko
  • Харесвам 11
Връзка към мнение

И аз ще споделя оставащите си планове до края на годината .

 

Април - Истанбул - по промоцият на Търкиш еърлайнс  :)

Май -  Олимпийската ривиера Гърция за Велик ден с кола  :)

Май - Варшава - по промоцията на ЛОТ  :)  - но за сега под въпрос поради промяна в личните планове 

Юни - Гърция, Пелопонес - малко на море с кола  :)

Юли - Рим  за пореден път. Ще правя презентация на приятели  :D

Август - Берлин - по промоцията на България Еър  :)

Септември - Киев - по промоцията на Уиз  :)

Октомври - Малдивите - веднъж съм почивал там и вече почти не ми се ходи на море никъде другаде  :D

Ноември - Черешката на тортата  :D  Окланд - чрез откритието на holidaypirates

 

И съм решил да се престраша и все да се опитам да напиша пътепис  

 

Е това е да те праснат с чук от първия пост наведнъж. Айде добре дошъл и леко със столицата на Франция следващия път :) 

Връзка към мнение

Също благодарение на съобщението на Жоро - до Берлин за съвсем кратко :)

Обаче - сигурна ли си за датата 25.05.2013? :rolleyes:  Защото полети има на 24-ти  и 26-ти  ;)  ..., от София де ;)

Та ние ще летим на 24-ти май.

departure arrival class Flight no. carrier outbound flight: Saturday 25 May 2013 16:50 Sofia (SOF) 18:00 Berlin-Tegel (TXL)   AB8707 ab.pngreturn flight: Saturday 1 Jun 2013 13:05 Berlin-Tegel (TXL) 16:10 Sofia (SOF)   AB8706

ab.png

 

 

На 25.05 сме, надявам се.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Гледам , че е само три часа с автобуса и може да прежаля комфорта в името на 70-80 спестени евро за двама.

 

И аз мисля да пътуваме с автобус до Хамбург.

Връзка към мнение

Нали знаеш, че хамбург е завода на Еърбъс? :) Нищо друго не казвам!

ОК, де, ще кажа, малко видях извън завода, но е доста приятно градче, не се отличава с нищо кой знае какво, но това му е хубавото - река, архитектура, корабчета.

.

 

Мда доста прилича на един Ротердам , но малко по-интересен :-) Бях там на мач от УЕФА и за ден не видях много освен идеалния център и езерата. Берлин ми е доста познат и трудно ще уплътня 7 дни , та мисля поне двата да са в Хамбург .Един ден мога да отделя и за Потсдам , защото е страхотно местенце !

Не знаех за ЕрБъс ... подсъзнателно все го свързвам единствено с Тулуза макар да знам , че са замесени и Испания и Великобритания...

Връзка към мнение

Всъщност Тулуза е баш централата ,втората е Германия. Има турове, за нас имаше специално организиран като университетска група, но мисля че и като нормален турист е възможно да влезеш, заслужава си. Линии за сглобяване на А320/А330, както и цеха за боядисване на А340. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Моите планове.

След 10 дни заминаваме за ЮАР, Замбия, Зимбабве, Ботсвана, Свазиленд и Мавриций, нямам търпение...то всъщност нямам търпение от няколко месеца насам :)

После лятото нещо скромно с море, може би Созопол, ако има $$ може и Тунис или пък Монако, Франция, отдавна го мисля и този вариант, че 'Полицаят от Сен Тропе' ми е любим филм от детските години. Изобщо доста се влияя от филмите, при избора на дестинации.

И след това, понеже и мен ме зарибихте за Исландия, си мисля за нещо такова през март 2014, но трябва да уговарям жената, че след Свалбард, малко трудно ще ми се върже втори път :)

Понеже Мавриций ми е в плановете, как смяташ да стигнеш до там? С полет от къде и за колко?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ние заминаваме на 22.04 за Израел и от там в Йорадния. Тел Авив, Хайфа, Йерусалим, Палестински територии, Аман, Мъртво море, Петра и шнорхелинг в Червено море (Акаба).

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте,

Следващото пътешествие е:

Букурещ - Бергамо - Вилнюс - Трондхайм - Гданск - Стокхолм - Варшава - Бергамо - Букурещ за началото на месец юни. Всички полети са с WIZZ.

 

Края на октомври София - Киев - София за 85лв. на човек с багаж.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте,

Следващото пътешествие е:

Букурещ - Бергамо - Вилнюс - Трондхайм - Гданск - Стокхолм - Варшава - Бергамо - Букурещ за началото на месец юни. Всички полети са с WIZZ.

 

Края на октомври София - Киев - София за 85лв. на човек с багаж.

 

Добре са навързани. Добре дошъл/а :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Понеже Мавриций ми е в плановете, как смяташ да стигнеш до там? С полет от къде и за колко?

От Йоханесбург, а връщането ми е директно от Мавриций към Лондон(British airways), така отвореният ми билет си струваше горе-долу колкото и затвореният, а пък JNB-MRU, всъщност ми е LVI-JNB-MRU  с престой 5 дни в Йоханесбург и накратко ми оскъпява 300$. Иначе от София, жалко, че не летят Qatar, те имаха хубави цени по принцип, когато купувах. Emirates не ми харесаха часовете, пък и беше малко по-скъпо. Lufthansa в комплект с South african излизаше добре през Йоханесбург и в двете посоки, но не съм летял все още на 747 и за това избрах British.

Oт доста време го гледам Мавриций и преди няколко години билети под 1500$ нямаше, а напоследък под 1000$ не е проблем.

Редактирано от Oshko
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Началото на юни тръгвам за Китай - 4 седмици. Чета, умувам, ама хич не стигат. Явно някой ден пак ще се ходи.

Времето никога не стига, нужни са компромиси. 4 седмици си е доста прилично, никога не съм бил повече от 2 и половина в една страна. Все пак 200 държави ни очакват ;)

Макар и не големи, колкото Китай.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 

Oshko, наистина никога не стига. Това, което видях на снимки за Китай не мога да го изръшкам за 4 седмици заради огромните разстояния. При това говоря само за природа.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И аз да се разпиша тук:

началото на май - Гърция, Халкидики, с кола

края на май - Берлин, с Бг еър

средата на юни - Дубровник, командировка, със самолет (вероятно ще избера прекачване в Мюнхен, ако изобщо ми дадат да избирам)

края на юни - Бг море, с кола

края на юли - командировка във Варна, с кола

края на август - Бг море, с кола

 

Засега толкова.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И аз ще споделя оставащите си планове до края на годината .

 

Април - Истанбул - по промоцият на Търкиш еърлайнс  :)

Май -  Олимпийската ривиера Гърция за Велик ден с кола  :)

Май - Варшава - по промоцията на ЛОТ  :)  - но за сега под въпрос поради промяна в личните планове 

Юни - Гърция, Пелопонес - малко на море с кола  :)

Юли - Рим  за пореден път. Ще правя презентация на приятели  :D

Август - Берлин - по промоцията на България Еър  :)

Септември - Киев - по промоцията на Уиз  :)

Октомври - Малдивите - веднъж съм почивал там и вече почти не ми се ходи на море никъде другаде  :D

Ноември - Черешката на тортата  :D  Окланд - чрез откритието на holidaypirates

 

И съм решил да се престраша и все да се опитам да напиша пътепис  :)

Супер.

Окланд - Нова Зеландия или Окланд - САЩ?

Кажи нещо и за holidaypirates.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.