Прескочи до съдържание

прекачване на полет от Летище Шарлероа


Препоръчани мнения

Здравейте,

имам резервация за полет, който каца по разписание на Летище Шарлероа в 8:10.

Следващият ми полет от същото летище е в 9:25.

Пътувам само с ръчен багаж, ще се чекирам он-лайн.

Притесняваме това, че не познавам летището и не знам колко е голямо и при положение, че първият ми полет няма никакво закъснение, мога ли спокойно да се предвижа към втория? Гейтът би трябвало да затвори в 8:55, което означава че би трябвало да имам поне около 30 минути от излизането от единия самолет до гейтът до другия.

Моля за мнение! Благодаря!

Връзка към мнение

Малко е летището, но зависи и колко ще ви забави паспортния контрол. Може и проверките на багажа да са бавни, а ще трябва повторно да минавате през тях.

Връзка към мнение

Спокойно няма да ви е със сигурност.Гледайте да слезете първи от първия полет и бегом да се наредите на паспортния контрол,ако не идвате от Шенген.Като излезете от пристигащи бягате на другия край на летището за заминаващи.Помолете ако има хора да ги прередите и след проверка на багаж бегом на гейта или първо паспортен,ако не сте за Шенген.

Редактирано от dimitrov6
Връзка към мнение

Благодаря за мненията.

Знаех си, че няма да ми е спокойно, но се тревожа да не се окаже, че просто е невъзможно ....

Иначе идвам от страна извън Шенген, но поне пътувам за страна в Шенген, така че би трябвало да си спестя поне едни паспортен контрол....

Редактирано от zoryIV
Връзка към мнение

Летището е наистина малко, обикновено секюрити (ако не е в натоварения летен сезон) се минава сравнително бързо. Моят опит от летище Шарлероа е, че ако нямаш багаж за чекиране спокойно може да не минаваш през гишето за чек-ин, а директно да си ходиш на секюрити. Понякога паспортния контрол се бави, но според мен не е страшно. Аз обикновено съм пристигала час преди полета и съм имала достатъчно време за всичко, включително да се шматна по freeshop-a.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

Здравейте, Имам нужда от малко информация и помощ 

Ще пътуваме след броени дни за Порто през Шарлероа от Варна и там имаме престой 6-7 часа през вечерта. От 2-3 чета не много добри неща за летището – било малко, нямало достатъчно седалки, всичко било затворено през нощта и оставали само някакъв малък салон, където хората стояли по земята и т.н. 

Въпросът ми е: трябва ли да излезем през изхода след пристигането на летището или да преминем през трансферния коридор, ако там ще бъде по-спокойно(въобще през вечерта дали ще ни допуснат там не знам). Ще ни оставят ли за вечерта в транзитната зона или трябва да отидем в основния салон преди чек-ина?

Ако някой е бил там през нощта, моля да сподели емоциите си :) 

Глeдaх за хотели, всички са по-далечко и до нито един не може да се стигне пеш, а пристигаме вечерта късно.  Само за 4-5 часа престой в хотела не си  заслужава главоболието да си търся трансфер до там и обратно рано сутринта до летището, затова се отказахме . Докато отидем и трябва да се връщаме, а ако закъснее самолетът съвсем няма да има време за хотел. Просто няма смисъл. Решихме да останем на летището, дано имаме късмет с времето и да не е пренаселено тази вечер, а в 5 часа ще пием едно бързо сутрешно кафе в лаундж салона преди полета.

Никога не съм нощувала на летище, но винаги има първи път:O

Моля за мнение и малко информация за самото летище. Благодаря! :)

Връзка към мнение
преди 49 минути , a6olq каза:

Здравейте, Имам нужда от малко информация и помощ 

Ще пътуваме след броени дни за Порто през Шарлероа от Варна и там имаме престой 6-7 часа през вечерта. От 2-3 чета не много добри неща за летището – било малко, нямало достатъчно седалки, всичко било затворено през нощта и оставали само някакъв малък салон, където хората стояли по земята и т.н. 

Въпросът ми е: трябва ли да излезем през изхода след пристигането на летището или да преминем през трансферния коридор, ако там ще бъде по-спокойно(въобще през вечерта дали ще ни допуснат там не знам). Ще ни оставят ли за вечерта в транзитната зона или трябва да отидем в основния салон преди чек-ина?

Ако някой е бил там през нощта, моля да сподели емоциите си :) 

Глeдaх за хотели, всички са по-далечко и до нито един не може да се стигне пеш, а пристигаме вечерта късно.  Само за 4-5 часа престой в хотела не си  заслужава главоболието да си търся трансфер до там и обратно рано сутринта до летището, затова се отказахме . Докато отидем и трябва да се връщаме, а ако закъснее самолетът съвсем няма да има време за хотел. Просто няма смисъл. Решихме да останем на летището, дано имаме късмет с времето и да не е пренаселено тази вечер, а в 5 часа ще пием едно бързо сутрешно кафе в лаундж салона преди полета.

Никога не съм нощувала на летище, но винаги има първи път:O

Моля за мнение и малко информация за самото летище. Благодаря! :)

Много добър сайт за подобни проблеми е https://www.sleepinginairports.net/europe/brussels_charleroi.htm

Можеш да прочетеш обща информация и конкретни ревюта на пътуващи. Летището е оценено на 2,6 звезди от пътуващите.

 

По спомени летището е доста малко. Бих ви препоръчал да си намерите някаква кръчма в Шарлероа и там да прекарате вечерта :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, Topfly каза:

Много добър сайт за подобни проблеми е https://www.sleepinginairports.net/europe/brussels_charleroi.htm

Можеш да прочетеш обща информация и конкретни ревюта на пътуващи. Летището е оценено на 2,6 звезди от пътуващите.

 

По спомени летището е доста малко. Бих ви препоръчал да си намерите някаква кръчма в Шарлероа и там да прекарате вечерта :)

В транзитна зона на летището няма как да ви оставят да стоите. Ще ви изкарат! Имах казус в Лондон - Стенстиийд на път за Марсилия-ставаше дума за 4 часа, но ме изкараха вън - в салона на чакащи. Предполагам същото ще е и в Белгия. 

Иначе за града - намира се на 6 евро с автобус - билети от шофьора или автомата, ако решите да плащате с карти. В самото градче освен един работещ мол нищо друго топло и интересно не открих в началото на миналата седмица, когато бях за половин ден там. Иначе Шарлероа си е някакво миньорско градче със затихващи функции, а заради рудодобива и цветът на хората е променен, явно... 

Но - конкретно! - бар с румънка барманка, кафета - с продавачи румънци, единствено топлите им закуски ги продават местни. Но не съм много сигурен!

Скука... 

В салона на летището - заминаващи- спането може и да е ок, ако успеете да се вредите за седалки или си носите спални чували с постелки за теракотените плочки. Гадничко е !

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.