Прескочи до съдържание

Мини Балкани за 5-6 нощувки


Препоръчани мнения

не, дюк, ние ще сме били вече 4 дни в района, т.е ще сме видяли и дубровник и пераст, и будва и котор, и т.н., на 14.07 цепим директно за мостар. значи около/малко след 17 часа би трябвало да сме пристигнали в сараево. лятото се стъмва късно и си мисля, че поне 3 часа ще имаме на разположение, след като пристигнем, за да поразгладаме, преди да седнем да вечеряме. та, колко време да отделя на сараево на другия ден - 15.07, имайки предвид описания маршрут? / т. 4 от плана/

Редактирано от palia4i
Връзка към мнение

Ами, около два часа, за да се качите на онзи хълм за който ти писах. Иначе за три часа ще огледате централната зона и ще си намерете някое заведение за хапване. Имайте предвид, че в мюсюлманската част от централната зона не се предлага алкохол, включително бира, но за сметка на това храната е изключително вкусна и си заслужава да вечеряте именно в такова заведение...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

да задам един въпрос, не ми се смей, ако разгледам централната част за 3 часа в деня на пристигане, мога ли на другия ден след като освободя х-ла, с колата да стигна до накъде в близост до този хълм по път, за да продължа оттам директно към дръвен град?

т.е да не ми се налага да се връщам до хотела

Редактирано от palia4i
Връзка към мнение

Принципно е възможно да се качиш с колата горе на хълма, но не съм сигурен дали имаше паркинг там. Във всички случаи може би така е най-добре, за да не губите време. Качвате се горе, правите няколко снимки и директно отпрашвате към Мокра гора...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ако говорим за хълмчето, което предлага този изглед: http://magelanci.com/gallery/image/8734-%D1%81%D0%B0%D1%80%D0%B0%D0%B5%D0%B2%D0%BE/

 

то мястото е Жълтата крепост, Yellow Bastion, Žuta tabija и т.н. https://www.google.bg/maps/place/Yellow+Bastion/@43.8612324,18.4374675,667m/data=!3m1!1e3!4m2!3m1!1s0x0000000000000000:0xe90c843375b3dac8!6m1!1e1?hl=en

 

Не бих препоръчвал каране до горе, уличките ми се видяха много тесни и стръмни. Ако паркирате някъде около Башчаршия, разходката до горе не е много, макар и да е леко изморителна точно заради въпросните тесни и стръмни улички. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

дюк, георги - благодаря ви! георги, прекрасни снимки, благодая и за точния ориентир. предвид краткото време за разглеждане на сараево - около 4 часа - смятаме да спим в близост до башчаршия. сега си търсим място. 

Връзка към мнение

ами чакам да ми отговорят с цена за луксозните им апартаменти, щото на сайта са обявили сена от 90 евро за вечер, но не и колко човека става въпрос, 3 или 4, иначе много ми хареса

Връзка към мнение

Дрвен град и Мокра гора се разглеждат за около 1ч. и 30 мин.,но преди това трябва да отделите и още около 40-50 мин.за моста ,,Мехмед Паша Соколович'' във Вишеград и манастира Добрун,който е преди Вардище-Босненско-Сръбската граница!Последния път като бяхме за Великден-2015г. моста във Вишеград беше в ремонт,но все пак можеше да се разгледа и да се направят снимки от едната страна !За мен пътя до Варна е постижим и без междинна нощувка,а само с леки почивки по пътя!Например в едно от селата между Крушевац и магистралата за Ниш е пълно с,,печеньяри'' , които пекат агнешко и ярешко на жар което е много вкусно!Но имайки в предвид че аз си падам малко мазохист относно карането(издържам и карам много) си мисля че вие няма да можете да стигнете до Варна и една нощувка в района на Кралево-Врнячка баня(курорт) би било разумно решение!Ако имате въпроси-питайте!Карал съм го няколко пъти този маршрут! ;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Дрвен град и Мокра гора се разглеждат за около 1ч. и 30 мин.,но преди това трябва да отделите и още около 40-50 мин.за моста ,,Мехмед Паша Соколович'' във Вишеград и манастира Добрун,който е преди Вардище-Босненско-Сръбската граница!Последния път като бяхме за Великден-2015г. моста във Вишеград беше в ремонт,но все пак можеше да се разгледа и да се направят снимки от едната страна !За мен пътя до Варна е постижим и без междинна нощувка,а само с леки почивки по пътя!Например в едно от селата между Крушевац и магистралата за Ниш е пълно с,,печеньяри'' , които пекат агнешко и ярешко на жар което е много вкусно!Но имайки в предвид че аз си падам малко мазохист относно карането(издържам и карам много) си мисля че вие няма да можете да стигнете до Варна и една нощувка в района на Кралево-Врнячка баня(курорт) би било разумно решение!Ако имате въпроси-питайте!Карал съм го няколко пъти този маршрут! ;)

ами според съветите на дюк, като тръгна сутринта от котор, със спиране в мостар би трябвало да пристигна в сараево около 17 часа. там ще преспиме. на другия ден тръгвам, спирам във вишеград, само за да видя моста, после в дръвен град, но толкоз. идеята ми е да стигна до вечерта късно в софия. ще стане ли? и аз нямам проблем с карането на дълги разстояния, издържам го, но имам проблем с нощното виждане. лятото се стъмва след 22 часа, така че по-скоро въпроса ми е ще се дотътя ли до софия до/около този час.

Редактирано от palia4i
Връзка към мнение

ако се водя от гугъл, сараево - вишеград - дръвен град - софия е чисто каране около 9 часа /602 км/ +1 час заради часовата разлика, +3 часа общо за спиране в вишеград и дръвен град, стават общо около 13 часа. ако тръгна от сараево в 9 сутринта...а?

Редактирано от palia4i
Връзка към мнение

Постижимо, но уморително. Когато го правихме в обратна посока (точно имахме кратки спирания във Вишеград и Дрвенград, не повече от 3 часа общо) стигнахме Сараево по залез, около 6-7. Но бяхме тръгнали в 10 часа сутринта от Ниш, имахме и забавяне около час на сръбско-босненската граница.. 

 

Т.е. да речем със същото темпо в обратна посока, ако тръгнеш от 9 в Сараево би трябвало по залезно време 6-7 вечерта да си в Ниш, до София 10 часа е горе-долу постижимо. Дано не бъркам часовите разлики нещо :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

според мен ако се тръгне малко по рано ще е по добре,но и така е постижимо!И аз мисля че с такова тръгване ще сте към 22-23,00 ч. в София !И още нещо : в Босна и Херцеговина и по специално между Сараево и Вардище (границата) и Сърбия през деня е пълно с пътна полиция с радари така че трябва да се спазват ограниченията и умната!Аз за това предпочитам дългите преходи да са нощни,много по спокойно се пътува,повярвайте!Няма го това изнервяне от трафика и куките!

Редактирано от ivoz
Връзка към мнение

ами..след дълго мислене, решихме че зор да бързаме да видим сараево, ей тъй, за да го отметнем е безумие. обаче остава въпроса откъде да се върнем, не че не мога да се върна по пътя на отиване-през косово и албания, ама нали уж за по-голямо разнообразие. пуля се в картата и вече ми се премрежи погледа...значи задачата е : котор-варна с 1 нощувка по пътя! дайте ми моля ви идея :) помооощ :)

Редактирано от palia4i
Връзка към мнение

p.s.

1-ви вариант: котор-подгорица-биело поле-рожайе-нови пазар-прокупле-ниш-софия-варна 1115 км, с нощувка къде ??

2ри вариант: котор-билеча-горажде-вишеград-дрвен град-чачак-кральево-крушевац-ниш-софия-варна 1185 км, нощувка ??

 

други варианти има ли? кой от тези двата е по-добрия? гугъл мап тва ми даде

Редактирано от palia4i
Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

Здравейте, попаднах на тази тема в чудене по кой път да минем София-Котор за ден, също както palia4i през 2015:) Програмата е съсредоточена към Хърватска и с едно по-дълго гостуване в Словения, та преди Котор няма да имаме време, колкото и да ми се иска. Шофьорите са двама и планираме да тръгнем от София рано, към 5:30 може би.  Maps и Viamichelin предлагат като най-къс пътя през Македония, Албания и Косово, аз клоня към Сърбия-Черна Гора, защото ме притеснява събирането на повече граници за чакане, и някаква може би неактуална вече информация за пътищата в Албания. Ще съм благодарна за по-скорошна информация от някого, минал по тези маршрути:)

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.