Прескочи до съдържание

Има ли лек за дромомания?


Препоръчани мнения

Малко спам :-)

Скоро ми казаха че съм болна от дромомания, патологичен пътешественик, :-) имам резервирани 5 почивки до края на годината и като ви чета много ви се кефя :-))

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Малко спам :-)

Скоро ми казаха че съм болна от дромомания, патологичен пътешественик, :-) имам резервирани 5 почивки до края на годината и като ви чета много ви се кефя :-))

Да не те тревожа, но това е трудно лечимо, хронично заболяване! 

Освен това е силно заразно, предава се лесно, освен по полов път - на съпрузи и любовници (не помагат никакви предпазни средства) - така също, което е най-страшното, и без какъвто и да е пряк физически контакт, а само от гледане на снимки на болни хора по разни места, или от четене на изповеди на заразени хора... На всичко отгоре голяма част от болните не искат да се лекуват и най-безотговорно разпространяват заразата сред хората, с които общуват.

Все пак имай предвид, че тук, във форума, периодично се организират нещо като групови терапевтични сеанси, където  си споделяме за мъките и пристъпите на болестта и ни става малко по-леко. Също така, на тези сеанси профилактично се взимат перорално и медикаменти във вид на  течности с различна концентрация на активното вещество, според специфичното състояние на всеки болен. 

;)

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 39
Връзка към мнение

Малко спам :-)

Скоро ми казаха че съм болна от дромомания, патологичен пътешественик, :-) ...

Наистина ли така се нарича тази болест? А болнични дали дават? :)
  • Харесвам 8
Връзка към мнение

А болнични дали дават? :)

Дават, ама трябва да се внимава когато се `допълват` отдавна използвани отпуски, че завистници много бродят по тази земя :) Важното е да няма доказателства ;)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Георги Матеев

Само 5 почивки до края на годината?

 

Ти си всичко друго, но не и болна, можеш да се успокоиш :)

  • Харесвам 10
Връзка към мнение

Лек за тази болест няма, но симптомите могат да се поддържат на примливи нива с чести посещения на екзотични и интересни дестинации ;)

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

аз веднъж май се бях поизлекувал, имах едни 10-на дни без никакви билети за следваща дестинация... не беше добре работата и бързо-бързо се разболях пак :lol: 

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Само 5 почивки до края на годината?

 

Ти си всичко друго, но не и болна, можеш да се успокоиш :)

E... не всеки може да изкара "болестта" си целогодишно в "болницата". Някои от нас също си "боледуват" целогодишно, просто могат да си позволят максимум 2-седмичен "санаториум" за успокояване на "болката"  :lol:

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Харесва ми да пътувам, но не съм пристрастена. Със сигурност не спадам към категорията на пътешествениците. На болните пожелавам успешно лечение... с новозакупени билети.  :lol: 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

При мен последната година "симптомите" на болестта намаляха значително, като не пътувах никъде и не ми се пътуваше изобщо. Чак взех да се притеснявам нещо... :lol:  :lol:

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ти имаш страхотно оправдание :)

 

Да, подозирам че в голяма част е заради това. 9 месеца хем бях аз, хем не съвсем  :lol:

 

Започват да се завръщат симптомите  малко по малко :) 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Само 5 почивки до края на годината?

Ти си всичко друго, но не и болна, можеш да се успокоиш :)

Така е с 20-дневен годишен отпуск :-) добре че парламентарните ни главатари от време на време събират по ден - два и си почиваме повечко :-)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

20 дни е платеният при това с уикендите може да стигне чисто близо месец , а има и неплатен ;)

Примерно такива като мен сме вечно в неплатен :)

Редактирано от stanimir
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Нашата фирма предлага опция да си "закупиш допълнително дни отпуска", за който иска. Не знам как работи, ама ми се струва като набутвация.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Неплатения отпуск е вид да си "закупиш отпуск" -не получаваш заплата за тези дни, т.е. губиш пари. За това ми е интересно какво точно предлага фирмата ти? Може би струва по-малко пари , отколкото ще се загубят ако го пуснат като неплатен?

Връзка към мнение

Така е с 20-дневен годишен отпуск :-) добре че парламентарните ни главатари от време на време събират по ден - два и си почиваме повечко :-)

 

Ако "рецептата на Карлос Слим за по-продуктивни служители" и магеланци се завери и подпечата надлежно от "парламентарните главатари", дромоманията би се превърнала направо в пандемия. :)

 

Не възразявам всяка седмица да си получавам поредната доза "карлосслимуфен" - най-новият известен стимулант за по-лесно справяне с болестта - в очакване на поредния полет за... някъде! 

 

post-735-0-58544400-1471183454_thumb.jpg

Източник: EPA/БГНЕС

 

Ей, голям симпатяга е тоя мексиканец! :-)

Редактирано от rik4o
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.