Прескочи до съдържание

Отмяна на резервация в booking


violeta

Препоръчани мнения

Имам резервация за 3 нощувки за Гърция за идните четвъртък - неделя. Току що получих имейл от собственика да си отменя резервацията, защото имали проблеми с водата. Специфичното е, че съм направила резервация за 2 апартамента - за нас и още едно семейство и съм дала за контакт и на двата апартамента моя имейл.

Какво ще ме посъветвате да искам конкретно ит букинг като им пиша? Да ни намерят ново място? Да искам неустойка? Идеи? Как да постъпя?

Нещо повече - ако в момента отменя резервацията трябва да платя 50% от цената на нощувките.

Редактирано от violeta
Връзка към мнение

Случи се наскоро с резервация, която направих за колега. След резервациявта, гърците ми писаха да си отменя резервацията, или да си сменя датите, понеже нямали места. Отказах естествено да анулирам аз и директно се обадих на Booking по телефона. Уведомих ги за действията на гърците, казаха, че веднага ще се свържат с тях и ще потърсят ново място за настаняване, като разлиакта ще я фактурират на гърците, които отмениха резервацията. Обади им се по телефона - имат софийски телефон, много са отзивчиви, само каквото и да правиш, не отменяй ти резервацията. Кажи на съпорта им да я отменят те служебно.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Разбира се ,че няма ти да я анулираш - така може да те таксуват с глобата .

Пиши на Booking и им препрати имейла от собственика за да поемат те нещата.

Връзка към мнение

Няма нужда да им го препраща - те го имат. Когато им звъннах, ми казаха, че са видели съобщението, но не бяха имали никакво време за реакция, тъй като аз им звъннах в момента, в който получих съобщението от хотела.

 

Връзка към мнение

Виолета казва , че е получила имейл от собственика , а не съобщение в резервацията си.

Но така или иначе въпросът трябва да се отнесе към Booking , и те да намерят решение.

Връзка към мнение

Много благодаря за съветите. Гледала съм през текефона имсъм объркала - става въпрос за Косово през септември, а не за Гърция другата седмица, но все пак казусът е много подобен. Все пак не мисля аз да отменям резервацията, защото цените за нашите дати са по-високи. Мисля да пиша на Букунг. Не намирам софийските им телефони търсейки през телефона. Някой може ли да ги даде?

Връзка към мнение

Много благодаря за съветите. Гледала съм през текефона имсъм объркала - става въпрос за Косово през септември, а не за Гърция другата седмица, но все пак казусът е много подобен. Все пак не мисля аз да отменям резервацията, защото цените за нашите дати са по-високи. Мисля да пиша на Букунг. Не намирам софийските им телефони търсейки през телефона. Някой може ли да ги даде?

post-21-0-87056500-1471522208.jpg

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Здравей,

аз давам апартамент във Варна и мога да те уверя, че по никакъв начин собственика на апартамента не може да ти вземе някаква сума. Букинг са само посредници и те също не могат да ти дръпнат пари от карта.Имал съм случаи, гости да отменят 1 ден по-рано и друг да не идват и съвета от букинг е да се свържа с гостите и да си искам сумата.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Зависи... Нищо бе пречи да си направиш едно ЕТ за даване на квартира под наем. Тогава можеш да се договориш с банка за ПОС терминал и да дръпнеш от дистанция парите при неявяване в деня на резервацията. Ако имаш един апартамент сигурно не е файда, но хората, които дават по няколко е. Другия вариант е с Ер БНБ - те си дърпат плащането при резервация и е въпрос на време да ти го преведат, това си е вид сигурност.

 

Съмнява ме в Гърция или в Косово да са оборудвани с ПОС малките апартаменти и гест хауз, но на Запад е възможно. Това е офф топик. А по въпроса, нищо не анулирай а се свържи с букинг - те ще ти кажат как да постъпиш.

Редактирано от Kaloyan89
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

я и аз да се вметна с мой въпрос :) направих резервация, която беше с безплатно анулиране, но хотела искаше 30 % от сумата като капаро. Наложи се да анулирам, обаче сега какво се случва с това капаро ? Все още не съм писала нито на хотела, нито на букинг, искам да знам дали имам основание да си искам капарото  :rolleyes:

Връзка към мнение

Ако е безплатно анулиране трябва да ти върнат капарото, разбира се. Ако се забавят, ги подсети 

Връзка към мнение
Георги Матеев

я и аз да се вметна с мой въпрос :) направих резервация, която беше с безплатно анулиране, но хотела искаше 30 % от сумата като капаро. Наложи се да анулирам, обаче сега какво се случва с това капаро ? Все още не съм писала нито на хотела, нито на букинг, искам да знам дали имам основание да си искам капарото  :rolleyes:

 

Наскоро имах подобен казус. Резервация чак за Февруари 2017 с право на безплатна отмяна и без предплащане на депозит. Хотелът обаче се свърза с мен чрез имейл системата на букинг за да ми иска предплащане (по пейпал, очевидно нямаха пос терминал) на първата нощувка като гаранция. Чак ми определиха и краен срок за плащане 4 дни иначе щели да отменят резервацията.

 

Върнах им имейл, че предвид условията на резервацията определено не са познали. И им припомних, че единственото, на което имат право, е да преоторизират сумата от кредитната карта, която съм дал по време на резервацията, но БЕЗ да я дърпат.

 

Много хъмкаха, но накрая се съгласиха. Къде ще ходят.

 

Та разни хотели - разни идеали :)

Редактирано от Георги Матеев
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Това ме подсети , че имахме подобен казус с една от резервациите за Перу. Отказахме предвид условията на резервацията и не помня вече дали се извиниха нещо , но не дръпнаха пари.

Връзка към мнение

Наскоро имах подобен казус. Резервация чак за Февруари 2017 с право на безплатна отмяна и без предплащане на депозит. Хотелът обаче се свърза с мен чрез имейл системата на букинг за да ми иска предплащане (по пейпал, очевидно нямаха пос терминал) на първата нощувка като гаранция. Чак ми определиха и краен срок за плащане 4 дни иначе щели да отменят резервацията.

 

Върнах им имейл, че предвид условията на резервацията определено не са познали. И им припомних, че единственото, на което имат право, е да преоторизират сумата от кредитната карта, която съм дал по време на резервацията, но БЕЗ да я дърпат.

 

Много хъмкаха, но накрая се съгласиха. Къде ще ходят.

 

Та разни хотели - разни идеали :)

 

На мен ако някога ми се случи подобно нещо, директно отменям резервацията и пиша гневен мейл на Booking, а те после знаят какво да правят с подобни измекяри...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

ето го хотела - https://www.booking.com/hotel/bg/guest-house-morska-zvezda.bg.html?aid=368032;label=bookings-naam-XdSf49HzTflXIONktjPBMQS35843438658%3Apl%3Ata%3Ap1%3Ap2877%2C000%3Aac%3Aap1t1%3Aneg%3Afi%3Atikwd-65526620%3Alp1001448%3Ali%3Adec%3Adm;sid=4cf5b880f782977c2beb0f7be76307aa#availability_target, пише си , че ще поискат капаро, но си стои и безплатното анулиране  :angry:  сега ще им пиша, да видя какво ще стане 

Връзка към мнение

Ами доколкото аз разбирам нещата, двете неща (безплатно анулиране и предплащане) са независими. И ако се случи да ги има и двете, прото трябва да ви върнат парите.

Връзка към мнение

Това ме подсети , че имахме подобен казус с една от резервациите за Перу. Отказахме предвид условията на резервацията и не помня вече дали се извиниха нещо , но не дръпнаха пари.

Сещам се за този случай.Беше на моя резервация, докато твоята бяха приели без проблем.

Имаше извинение, че са объркали резервацията с такава направена извън системата на букинг. Отначало поискаха предплащане и ми бяха сложили срок, след който няма да зачитат резервацията, ако не преведа пари. Аз им казах, че в букинг условията са други и ако имат проблем да се оправят с букинг. Същевременно писах и на букинг за проблема. Почти едновременно получих отговора и от тях, че хотелът ще признае резервацията ми и ще зачете условията, посочени с букинг. Повече проблеми не сме имали.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да твоята беше ,интересно при мен не се пробваха нали ги правихме едновременно.

Странна работа.

То се оказа ,че има десетки видове резервации в Букинг според различните условия.

 

Скоро писах , че правих резервация без право на анулация и досега две седмици по-късно са си дръпнали само 50% от сумата.

Ясно , че няма да ме пуснат метър ама що ли на тия хора не им трябват всички парички накуп ???

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И аз се чудих, някои от хотелите в Колумбия са ми така, хем пише, че е безплатна анулация, хем са без кредитна карта, хем пише, че ще ми искат банков превод. На друг пък пише, че не е с безплатна анулация, и ако анулирам, ще ми удържат пари, а в същото време е без кк. Резервирах, нищо не се случи, не ми искаха банков превод, а тоя другия как ще ми вземе парите, ако го анулирам, като не съм дала карта?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 На друг пък пише, че не е с безплатна анулация, и ако анулирам, ще ми удържат пари, а в същото време е без кк. Резервирах, нищо не се случи, не ми искаха банков превод, а тоя другия как ще ми вземе парите, ако го анулирам, като не съм дала карта?

Аз съм правила такава резервация в Италия - без кк и  с такса при анулация. Анулирах и нищо не се случи, но не знам това правило ли е или изключение.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ами вероятно е недомислица, направена още когато хотела е дефинирал условията... После вече няма как да те хванат

 

И аз се чудих, някои от хотелите в Колумбия са ми така, хем пише, че е безплатна анулация, хем са без кредитна карта, хем пише, че ще ми искат банков превод.

В Бразилия също масово се иска 50% депозит по банков път за резервация - пише "Не се иска кредитна карта". Ако им пишеш, че си в чужбина и ти е трудно да пратиш пари, може да ти го опростят... (Аз 4-5 пъти бях питал в банките как се превеждат пари от чужбина и получих 3-4 различни отговора, та трябваше да пробвам на практика. Но сега с Transferwise е много лесно)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ако отменя резервация при която не съм дал кредитна карта и не съм превел пари, как могат да ми удържат таксата за отмяна на резервацията? Booking може ли да им даде номерa на кредитната карта даден при други резервации?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.