Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

А външната какво да я изцапа, облаците ли? :)

 

 

И хората си нямат работа, та почистват "от облаците"  :rolleyes:  :)

 

 

Редактирано от Фичо
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

А аз да попитам: как правите снимки при излитане и кацане, след като учтиво ви молят да изключите всички уреди на батерии  ;)  :P

Връзка към мнение

А аз да попитам: как правите снимки при излитане и кацане, след като учтиво ви молят да изключите всички уреди на батерии  ;)  :P

 

Правиме се, че не сме разбрали  :lol:

Редактирано от Meidj
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Или снимаме без батерии (че и на филм даже).

А по принцип фотоапарата не излъчва нищо, така че нищо му няма на самолета.

Връзка към мнение

А аз да попитам: как правите снимки при излитане и кацане, след като учтиво ви молят да изключите всички уреди на батерии  ;)  :P

Не само снимаме, ами даже редовно и клипове правим на отлепянето и приземяването ;)

Не става въпрос за всякакви уреди с батерии, стюардесите ни приканват да изключим телефони, лаптопи, таблети, т.е. всички онези уреди, които могат да излъчват електровълни. Съображението е, че дори и на flight mode режим, пак има теоретична вероятност да окажат влияние на чувствителната електроника на самолета. Обикновените фотокамери не излъчват никакви вълни, затова е безопасно снимането с тях по време на полет.

 

хайде малко от мен:

този ефект все го забравям как се казваше - с отражението на самолета при плътни облаци

но да се похваля и аз, че съм го хванал, и го имам в колекцията  :P

post-72-0-71618300-1382128184_thumb.jpg

 

Валенсия - L 'Oceanografic, Museo de las Siencias и Palau de les Arts от въздуха

post-72-0-66220700-1382127686_thumb.jpg

и геометричните улици на града

post-72-0-99495500-1382127761_thumb.jpg

това не знам къде е точно, но е много яко (бреговете на Северна Испания)

post-72-0-31153100-1382128733_thumb.jpg

като на google satellite - Средиземноморското крайбрежие на Испания (или Южна Франция)

post-72-0-71401600-1382127983_thumb.jpg

Редактирано от wilks
  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Берлин малко преди кацане на "Шьонефелд".

Мисля, и други хора от форума могат да се похвалят с подобен кадър, най-вероятно с много по-добро качество, но се възползвам да си постна моя докато не са ме изпреварили. ;-)

 

6669305T.jpg

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Ох, нямам обяснение защо съм написала "Шьонефелд", освен че много ми се спеше снощи...  <_<

 

Снимката е от "Тегел", терминал C, полет на Bulgaria Air с един от новите Embraer-и. (Супер веселият пилот каза в началото на полета: "Добре дошли на борда на чисто новия ни Embraer."). 

За мястото може и да те подведа, но мисля, че е А наистина. По-големите експерти по тези въпроси тук сигурно могат да помислят по темата и да кажат със сигурност.  ;)

Редактирано от jennie
Връзка към мнение

Това от място А ли е?

 

 

Снимката е от "Тегел", 

За мястото може и да те подведа, но мисля, че е А наистина. По-големите експерти по тези въпроси тук сигурно могат да помислят по темата и да кажат със сигурност.  ;)

100% е място А. Винаги, когато излитам от София, избирам място А, освен когато летя до Испания. Това лято два пъти летях до Тегел, а и миналите години, и гледката е точно същата.

За съжаление имам само видео със същия изглед. Мога да направя скрийн шот с видеото на пауза на монитора, но качеството няма да е добро.

От София до Шонефелд не съм летял до сега, предстои след няколко седмици, но предполагам самолета няма да минава пак над част от Берлин, или поне не над тази част, при положение че летището е на югоизток и по-отдалечено от града, а Тегел на северозапад.

Връзка към мнение

100% е място А. Винаги, когато излитам от София, избирам място А, освен когато летя до Испания. Това лято два пъти летях до Тегел, а и миналите години, и гледката е точно същата.

За съжаление имам само видео със същия изглед. Мога да направя скрийн шот с видеото на пауза на монитора, но качеството няма да е добро.

От София до Шонефелд не съм летял до сега, предстои след няколко седмици, но предполагам самолета няма да минава пак над част от Берлин, или поне не над тази част, при положение че летището е на югоизток и по-отдалечено от града, а Тегел на северозапад.

Да, ако летището е Тегел, мястото е А, а вятъра - западен. Аз имам кацане прези три години на същото летище, но при източен вятър и бях на място F. Докато пък тази година през май вятърът пак беше западен, а аз - отново на място F.

 

Защо не качиш цялото видео някъде?

Връзка към мнение

Малко офф топик - точно на при този полет при check-in-а в София по неизвестна причина на мен и мъжа ми не ни дадоха места едно до друго, въпреки че отидохме заедно до гишето, подадохме си заедно документите, изобщо не бяхме дошли 10 минути преди края или нещо такова, а отгоре на всичкото и местата са двойки, а не тройки в тези самолети... Страхотно се ядосах, че когато попитахме, служителката каза, че не "била обърнала внимание", ако това изобщо е възможно обяснение. Вътре в самолета се поразместихме малко по тази причина и накрая аз се озовах на това чудесно място без то да е мое.  :rolleyes:

 

И този ред на мисли (малко глупав въпрос) - как си избирате места (в случай, че няма online или self check-in на летището)? Съобразяват ли се служителите, ако помолите специално за А или F? Може аз да имам кофти късмет, но според него не се съобразяват изобщо.

Редактирано от jennie
Връзка към мнение

Хич не се съобразяват, прехвърлят си само топката.

Имал съм дори случай с децата да не са до мен, което по всички политики не е допустимо, обаче ходи се оплачи на арменския поп. И от тогава си гледам да си буквам през сайтове/авиокомпании, които позволяват да си избереш места. Като цяла нещата са много недоизкусурени с местата, много странни примери имам, но да не разводнявам темата.

Редактирано от Oshko
Връзка към мнение

На мен никога не са ми отказвали място до прозореца, от която страна искам и в опашката. Даже Луфти са правили и невъзможното да ми дадат такова. Естествено, като е в последния момент, нямам 1000 претенции, а само една - да е до прозореца, ако ще и да не е в опашката или слънцето да ми блести в очите. Между другото, изборът ми на A или F е съобразен само със слънцето, но пък заради това понякога изпускам убийствени изгреви или залези.

Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Да гласуваме за най-добрият кадър "земля в иллюминаторе"!  Висока оценка за отличникът, сред много големи професионалисти! :clapping:

Редактирано от Elena_el
Връзка към мнение

И аз обичам да стоя до прозореца и да снимам също. Далеч съм от майсторството на вашитете снимки, но ще се включа със снимки.

Само да попитам с каква резолюция могат/трябва да бъдат снимките?

Връзка към мнение

И аз обичам да стоя до прозореца и да снимам също. Далеч съм от майсторството на вашитете снимки, но ще се включа със снимки.

Само да попитам с каква резолюция могат/трябва да бъдат снимките?

 

Абсолютно без претенции, както ти е най-удобно :)

Връзка към мнение

Хайде и днес да се разпиша тук с една снимка от въздуха на нощен Истанбул - вижда се европейската част на града.

6535347J.png

Редактирано от Mary
  • Харесвам 11
Връзка към мнение

Хайде и днес да се разпиша тук с една снимка от въздуха на нощен Истанбул - вижда се европейската част на града.

6535347J.png

 

Не знам от какво се притесняваше въобще, давай още-още-още :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Хайде и днес да се разпиша тук с една снимка от въздуха на нощен Истанбул - вижда се европейската част на града.

Браво! :)

Как ги правите тия нощни снимки от прозореца не знам, при мен винаги става мазало ... :rolleyes:

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.