Прескочи до съдържание

Транспорт до околните балкански летища - Истанбул, Белград, Скопие, Букурещ и Солун


Препоръчани мнения

 до Отопени - http://www.direct-aeroport.ro/.  Този линк  е по-скоро в помощ на  индивидуално пътуващите от СИ България. 

Редактирано от stefanrusev
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

здравейте, не съм изчела написаното до момента, та ако повторя инфо, моля да съм извинена.

аз правя така:

с колата до русе. там стои, пред блок на мои познати, за да я наглеждат, или при мъжа който ни кара към букурещ. въпросния мъж, се казва георги, има малка транспортна фирма, бус за 6, за 8 човека и кола за 4.

пътя русе - летище е час и половина, негова грижа е да следи за трафика по моста, той правипо около 3 трансфера до/от букурещ на ден.

звъня му, и казвам кога трябва да съм на летището в букурещ. той ми казва в колко часа ме иска на бензиностанцията на омв, на входа на русе. оставям моята кола там, давам му ключовете /после той ми я прибира оттам/ и се прехвърляме в буса му. навръщане ни посреща, точен винаги. кара ни в русе, колата ме чака на омв, и газ към варна.

правила съм сметки, като сложа чертата:

варна - букурещ - варна, с колата /всички винетки, такси за моста, паркинг летище, гориво/ е около 3-4 лева по ефтино от

варна - русе - варна с колата, а георги с кола/бус русе-летище-русе.

за пътуването до сицилия през октомври ми даде цена от 300 лева в 2 те посоки за 8 човека, т.е по 37.50 на човек.

варна-русе-варна са 380 км, сами може са сметнете колко ще ви е горивото до там на човек.

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте,

 

Извинявам се, ако е коментирано в друга тема, но и те не са малко  :lol: ... да попитам за летището на Крайова някаква инфо има ли някой? По един куп причини, предимно забъркани от алъш-вериш политиката на Уизковците, евентуално ще ми се наложи да пътувам именно оттам...Не намерих директни линии от София до Крайова (бус) ... иначе, на сайта на летището са дали тази инфо за приджвижване http://en.aeroportcraiova.ro/Access_s176.html

Предварително благодаря!

Връзка към мнение

Не намерих директни линии от София до Крайова (бус) ... 

 

Наскоро гледах и аз Крайова. Пуснаха влак от София - до кога не е ясно. Май не е много използван и пътувал с един вагон.

 

Записал съм си това:

 

за справки

029870777 - бюро рила жп международни

 

Влакове

София - Крайова

12:25 15:35

Крайова - София

8:00 - 11:00

13:15 - 16:30

Връзка към мнение

Наскоро гледах и аз Крайова. Пуснаха влак от София - до кога не е ясно. Май не е много използван и пътувал с един вагон.

 

Записал съм си това:

 

за справки

029870777 - бюро рила жп международни

 

Влакове

София - Крайова

12:25 15:35

Крайова - София

8:00 - 11:00

13:15 - 16:30

 

Благодаря много за съдействието!!! 

 

Това е, което ми отговориха след проведен разговор преди малко:

Вариант София - Букурещ - Крайова - 65 лв еднопосочен, доп. 2.50лв за място или 25 лв за легло, със следното разписание: 18:45 СОФ - 05.15 Букурещ и после на всеки час май има до Крайова ( +-).

 

Явно е важно да си изключително настоятелен, защото впоследствие откриха и вариант София - Видин - Крайова, 35 лв. еднопосочен, разписание:

СОФ 6:55 - 11:37 Видин

12:25 Видин - 15:35 Крайова

или

СОФ 11:55 - 16:44 Видин

17:40 Видин - 21:06 Крайова

 

От проведеният разговор, не съм сигурна, че ако човек се обади пак и разговаря с друг служител, няма да получи друга информация :)  Иначе, беше любезна жената ... пак добре, че изобщо има влак ...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Разгледай и разписанието на влаковете Калафат - Крайова на тяхната страница. Може някаква комбинация да направиш.

 

http://www.cfrcalatori.ro/

 

 

 

Редактирано от Hollywood
Връзка към мнение

Относно трнспорта до Букурещ не видях да  споменава никой за по- удобния, по-бързия  и по-евтин от обществения транспорт  вариант -  споделяне на такси. Почти всички големи  русенски таксиметрвови компании го предлагат и е супер за солови пътници. За цени и начини на подаване на заявките google казва всичко.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Относно трнспорта до Букурещ не видях да  споменава никой за по- удобния, по-бързия  и по-евтин от обществения транспорт  вариант -  споделяне на такси. Почти всички големи  русенски таксиметрвови компании го предлагат и е супер за солови пътници. За цени и начини на подаване на заявките google казва всичко.

Всичко за Русе-Букурещ-Русе може да намерите тук : http://airport-guide.wikispaces.com/Ruse+-+Bucharest+Otopeni+%28Henri+Coand%C4%83+International+Airport%29

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
  • 4 месеца по-късно ...

Мисля, че тук е мястото на питането ми... Някой знае ли читав паркинг до летището в Скопие като тези около Солун или Букурещ? С шатъл, охрана и прочие. 

Връзка към мнение

Мисля, че тук е мястото на питането ми... Някой знае ли читав паркинг до летището в Скопие като тези около Солун или Букурещ? С шатъл, охрана и прочие. 

 

Официалния им паркинг не изглежда много скъп: http://skp.airports.com.mk/default.aspx?ItemID=375 Около 30 евро за седмица. 

 

Често близките хотели до летищата предлагат услугата, в Скопие намирам ей това: http://www.livijamotel.mk/en/about Може да им драснеш един имейл да ги питаш колко ще искат за паркинг, пише, че е охраняем с видеокамери. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Един бърз въпрос. Някой да знае дали има други автобусни компании, пътуващи от София до Истанбул, освен тези с инфо в нета. Аз след 2-3 часа ще мина до централна гара да проверя, но все пак бих се радвал на някакви насоки преди това.

Връзка към мнение

Един бърз въпрос. Някой да знае дали има други автобусни компании, пътуващи от София до Истанбул, освен тези с инфо в нета. Аз след 2-3 часа ще мина до централна гара да проверя, но все пак бих се радвал на някакви насоки преди това.

 

Аз бях миналия месец до Истанбул. Пътувахме с Метро. Очаквах връщането да е по-евтино, ако си купиш билет там с турски лири, а не исках да се обвързвам с двупосочен билет с точен час. На място там се оказаха само Метро в 20:30 вечерта и май още една фирма около 11 сутринта. И цената Истанбул - София беше по-висока от тази София-Истанбул. Така че направо си вземи билети на Метро от тук и отиди на връщане на гарата когато наближи времето за тръгване, защото няма къде да седнеш и обстановката е изнервяща, шумна и мръсна. Имаш право на трансфер до летището с тях. 

Връзка към мнение

Да, то Метро са ми ясни, ама са и най-скъпата фирма. Лошото е че само те имат сутрешен автобус. Иначе ние сме до Сабиха Гьокчен, а не до Ататюрк и не знам за там дали ще има трансфер. 

Връзка към мнение

Да, то Метро са ми ясни, ама са и най-скъпата фирма. Лошото е че само те имат сутрешен автобус. Иначе ние сме до Сабиха Гьокчен, а не до Ататюрк и не знам за там дали ще има трансфер. 

 

Няма осигурен тансфер. И пътят е доста продължителен. Ние си взехме автобус в близост до Таксим(май беше 14 лири). Лошото е, че връщането ни беше повече от два часа, имаше задръстване, та изпуснахме сутрешните възможности до София. И тези 6-7 часа в дъждовен Истанбул ме довършиха, защото бях недоспала, изнервена и с багаж. 

По-скъпи са, но аз ги харесвам. Удобно е, широко е и имаш кафе, вода, чай и сладкишче. А и са си 8 часа път, за 10 лв не си заслужава да търсиш нещо некомфортно. 

Редактирано от Lindt
Връзка към мнение

Един бърз въпрос. Някой да знае дали има други автобусни компании, пътуващи от София до Истанбул, освен тези с инфо в нета. Аз след 2-3 часа ще мина до централна гара да проверя, но все пак бих се радвал на някакви насоки преди това.

 

Виж тези, ама не са проверявани лично по отсечката. Само до Ниш съм пътувал с тях. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Бях до централна гара. Наистина само Метро пътуват от сутринта. Преди са имали автобус в 7:15, но сега най-ранния е в 9:30 и пристига в 18 в Истанбул. Ние трябва да сме на летището към 23 и по-скоро ще пътуваме с нощен, за да няма някакви непредвидени закъснения. Иначе има още три фирми, които пътуват, но само вечер. 

Връзка към мнение

Внимавайте с проверките на границата, могат да загубят много време. Хващане на нощния автобус и ден в Истанбул звучи най-разумно, както ти го мислиш.

Връзка към мнение

Ами аз затова я питах тая на Метро в офиса, какви закъснения може да има и колко често се случва да има по-големи забавяния и тя ме гледа като полезно изкопаемо. Ама какво да очаква човек. Аз като влязох и я питах в колко часа има автобуси до Истанбул и тя ми вика за сега ли. Както бяхме с приятелката облечени си представих как се разхождаме покрай гарата и изведнъж ни хрумва да заминем за Истанбул и влизаме в първия офис и казваме дай два билета за Турция  :lol: Явно че и из Истанбул ще се разходим. 

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Добре сте направили с избора за нощен, аз редовно пътувам от Ататюрк до Радисъна в Тузла, който е близо до Сабиха и тоя маршрут съм го минавал с кола по всяко време на деня, под 2 часа не можеш го направи и това с приятел който живее там.

А вие и ще сменяте автобуси докато стигнете до Сабиха. На 25 ноември в голям дъжд тия 40 и няколко км ги минахме

от 18.30- 23.30. А със снега имат още по-голям проблем на Сабиха нямат достатъчно техника за снежно време на 8ми Януари

3 часа не можехме да излетим защото не можеха да изчистят пистата и ние киснем в самолета.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

На 25 ноември в голям дъжд тия 40 и няколко км ги минахме

от 18.30- 23.30.

С пускането на отсечката Aksaray- Yenikapi на линия М1 на истанбулското метро ,проблемът с трафика при пътуване до летище "Сабиха Гьокчен" от автогара "Байрампаша" става лесно решим ! На Yenikapi може да се направи смяна от линия М1 на линия М2 ,но също и на линия Marmaray<---тунелът под Босфора.В азиатската част на Истанбул се прави смяна от линия Marmaray на линия М4 на метрото (на станция Airilik Çeşmesi) и се пътува до крайната метростанция Kartal . Оттам до летище "Сабиха Гьокчен " се стига с автобус КМ 22 http://en.yoltarifi.com/iett-km22-hareket-saatleri-sabiha-gokcen-havalimani-kartal-metro-cevizli-istanbul-guzergahi--r За автобус КМ 22 не важат правилата за смяна на "Истанбул карт" .Плаща се двойна тарифа .Карта на истанбулското метро : http://www.istanbul-ulasim.com.tr/media/8545/b_y_k_harita_metro-01.jpg Редактирано от epetkov
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Информация за Ниш

 

Официален сайт: http://nis-airport.com/

 

С автобус от и до София: http://www.matpu.com/page.php?n=116729. Цена на еднопосочния билет: 24 лева. 

 

За да стигнете до летището, от центъра/автобусната/ЖП гарата в Ниш се хваща автобус №34 (кръгова линия с разновидности 34А и 34Б - мисля, че 34Б хваща по-краткия път, докато 34А пак ходи до летището, но първо минава през всички квартали по маршрута). Оперира от 06:00 до 21:00 на всеки 15 минути в делничен и на всеки 30 минути в празничен ден. Цена на еднократния билет 60 динара (~ 1 лев).

 

В края на юни тръгват полетите на Wizz да Малмьо и Базел. Преди две лета имаше и линия до Подгорица на черногорските авиолинии, но после май я закриха или я направиха сезонна, не съм сигурен. 

Редактирано от Meidj
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.