Прескочи до съдържание

Транспорт до околните балкански летища - Истанбул, Белград, Скопие, Букурещ и Солун


Препоръчани мнения

Не може ли да се попитат Матпу, дали не могат да спрат на летището? Както гледам, само с 2-3 км. им се удължава маршрута.

Не спират, питал съм на два-три пъти шофьорите им.

 

за Осло и вече за Малмьо може да се окаже наистина добър вариант. Обмислял съм ги преди, както и Братислава.

Ако някой измисли хубава врътка с участието на Скопие към края на годината или по-нататък (по-рано няма да мога да се включа, за съжаление) може да ми пише на лични. Имам голяма тайфа там още от студентско време, мога да подсигуря безплатни нощувки и транспорт до летището, както и готина компания (планинари, алпинисти и планински бегачи... някои даже се записаха в рекордите на Гинес, като изтърчаха скопския WIZZAIR маратон, бутайки детски колички с бебета на по един месец).

 

Иначе в Скопие няма никакъв проблем да се прекарат добре няколко часа нощем. Независимо, дали ще е само разходка, или в някой от хубавите клубове покрай реката. Може би албанските квартали отвъд реката и Калето не са добра идея за разходка нощем, но иначе е сравнително безопасен град. И е лесен за ориентиране. Често съм навъртал сериозен километраж нощем пеш, а с колело, още повече

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Някой може ли да потвърди актуалността на информацията от ноември  2015г за автобус  от летището на Подгорица до града? (Не е задължително да го е ползвал :)

Screenshot_2017-04-28-11-53-37.png

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...
Янко Велков
На 4/28/2017 в 12:02, epetkov каза:

Някой може ли да потвърди актуалността на информацията от ноември  2015г за автобус  от летището на Подгорица до града? (Не е задължително да го е ползвал :)

Screenshot_2017-04-28-11-53-37.png

Уви, такъв автобус към ден-днешен - няма .

Вариантите за транспорт са:

1. Такси: между 7 и 15 евро според различни източници (най-вероятно може лесно да се споразумеете за 10);

2. Трансферна кола - поръчва се от гише "Информация" на Автогарата (намира се точно пред ЖП-гарата) - 10 евро;

3. Влак - летището е на една спирка от Подгорица, и влакове там със сигурност спират, тъй като видях един:) Летището е на 200-300 м.

4. Вероятно е възможно да се хване автобус, пътуващ към черногорското крайбрежие, и да се уговори шофьора да ви спре на отбивката към летището (от там ще са ок. 400-500 м. до летището)

5. Пеша - от централната гара в Подгорица до летището са 10 км., стига се за приблизително 2 часа с умерено бързо темпо, пътят е равен и с широк тротоар чак до споменатата отбивка); не го препоръчвам ако сте с голям багаж или при ограничена видимост, защото точно преди самото летище пътят преминава над жп-линията, там няма тротоар и се налага да се върви по платното, а колите идват засилени отдолу - особено такситата (имах чувството че вече съм попаднал на самолетна писта и край мен летят:)

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 6 часа, Янко Велков каза:

Влак - летището е на една спирка от Подгорица, и влакове там със сигурност спират, тъй като видях един:)

Не един, а десет влака има за денонощие от Подгорица до жп. спирка Аеродром. От години знам, че това е най-бързият ( 7мин) и най-евтин транспорт (1,20 евро 2класа)  ,но разстоянието не е 200-300метра, а около 900метра. 

 

 

Screenshot_2017-05-26-20-10-45.png

Screenshot_2017-05-26-20-12-15.png

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Ще пътуваме за първи път с автобус до Истанбул, ще летим от Сабиха Гьокчен. Автобусите спазват ли разписание? По разписание автобуса пристига в Истанбул в 18 часа. Полета ни в 23.15. Достатъчно ли е времето да се доберем до Сабиха? Смятаме да хванем автобус на фирма Хаваташ от Таксим. Има ли още безплатен шатъл на Метро от автогарата до Таксим?

Връзка към мнение

И на мен ми се струва прекалено рисковано. Не се знае и опашките на секюрити на летището какви са. Аз бих взела по-ранен автобус и не бих рискувала с такъв кратък срок и с нулев толеранс за закъснение, проблеми на границата и т.н.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 10 минути , Marisha каза:

Ще пътуваме за първи път с автобус до Истанбул, ще летим от Сабиха Гьокчен. Автобусите спазват ли разписание? По разписание автобуса пристига в Истанбул в 18 часа. Полета ни в 23.15. Достатъчно ли е времето да се доберем до Сабиха? Смятаме да хванем автобус на фирма Хаваташ от Таксим. Има ли още безплатен шатъл на Метро от автогарата до Таксим?

Подкрепям slujitel и chandni, но ако все пак решите да пътувате точно тогава, то задължително избягвайте надземния транспорт!

В това мнение съм писала как може да се придвижите с минимум надземен транспорт. Идеята е на @slujitel!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Внасям малко уточнения.

Към днешна дата и двата цитирани от мен(в другата тема) автобуса няма да ви свършат работа. Бързо се променят нещата в Истанбул...

 

Описвам отново подробно:

1. От Автогарата се качвате на М1 до Yenikapı

2. От Yenikapı се качвате на Мармарай до последната спирка - Ayrılıkçeşme

3. От спирка Ayrılık Çeşmesi се качвате на М4 до спирка Pendik
4. Качвате се на моста и там от автобусната спирка се качвате на един от следните автобуси: 132H или  E-10 до спирката на летището - Sabiha Gökçen H.L.

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

В понеделник рано сутринта ще кацнем на Сабиха. Смятаме пак да вземем автобуса на Хаваташ до Таксим, след това с метро то автогара. Та искам малко помощ от знаещи, смятаме да пътуваме с автобуса на Метро плюс, дали лесно ще намерим откъде тръгват автобусите и къде да купим билети. Намерих къде да купя онлайн, но не знам, в колко часа ще се доберем до автогарата и не посмях да купувам.

Връзка към мнение

На автогарата като стигнете, ако сте с метрото излизате и отсреща ще видите многото офисчета на транспортните фирми. Имат големи табели. Пресичате улицата и сте там. Няма как да не ги забележите.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 5 минути , Marisha каза:

Благодаря много, ще ни е за първи път. На отиване слязохме преди автогарата за да хванем бусчето до Таксим.

Търсете офиси номер 122,123.Там пише над тях Metro Bulgaria,Greece.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Здравко Ангел
преди 50 минути , Marisha каза:

Благодаря много, ще ни е за първи път. На отиване слязохме преди автогарата за да хванем бусчето до Таксим.

Има офис на Метро на самия Таксим, минавате покрай големия хотел Мармара и продължавате до края на площада, където има едно кафене Braserie, вдясно от кафенето е офиса, улицата слиза надолу. Там спира и маршрутката на Метро, с която може безплатно да стигнете до гарата. Маршрутката ще ви спре на перон 121, откъдето тръгва автобусът за България.

Редактирано от Здравко Ангел
  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Marisha каза:

В понеделник рано сутринта ще кацнем на Сабиха. Смятаме пак да вземем автобуса на Хаваташ до Таксим, след това с метро то автогара. Та искам малко помощ от знаещи, смятаме да пътуваме с автобуса на Метро плюс, дали лесно ще намерим откъде тръгват автобусите и къде да купим билети. Намерих къде да купя онлайн, но не знам, в колко часа ще се доберем до автогарата и не посмях да купувам.

От метрото излизате през изход "А" - в ляво.

Завърташ тази снимка на 180 градуса и се вижда офиса на Метро.

 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, Marisha каза:

Намерих къде да купя онлайн, но не знам, в колко часа ще се доберем до автогарата и не посмях да купувам.

Това съм го пропуснала.

С Метро няма проблем да се сменят часовете, стига да има места.

Поне за по-ранен автобус съм абсолютно сигурна, защото самите те са ми го предлагали, но аз не исках. Оставих си багажа при тях и направих бърза обиколка на любими места. :) 

Предполагам, че за ден понеделник и предвид, че не е някакъв празник, сигурно и на място ще има места.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 2.10.2017 г. в 11:13, Mary каза:

3. От спирка Ayrılık Çeşmesi се качвате на М4 до спирка Pendik

Ако времето не притиска,  пътуването с М4 може да се пропусне и да се спести един билет, като от  Ayrilik Çeşesi на Marmaray се стигне през паркинга на търговски център Nautilus до автобусна спирка Ayrilik Çeşmesi и оттам до летище "Сабиха" с автобус Е-11 или Е-10. В обратна посока схемата е различна.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 8 минути , epetkov каза:

Ако времето не притиска,  пътуването с М4 може да се пропусне и да се спести един билет, като от  Ayrilik Çeşesi на Marmaray се стигне през паркинга на търговски център Nautilus до автобусна спирка Ayrilik Çeşmesi и оттам до летище "Сабиха" с автобус Е-11 или Е-10. В обратна посока схемата е различна.

Колко време пътува този автобус до летището от там?

Fatih Sokak е спирката, нали?

 

Принципно експресните автобуси, каквито са и двата, таксуват повече от един билет.

Чудно е, че ще пренасяш багажа един път по-малко.

Връзка към мнение
преди 3 часа, Mary каза:

Колко време пътува този автобус до летището от там?

Fatih Sokak е спирката, нали?

 

 

Да, спирката се  намира на Fatih Sokak.

Има индикации в някои чуждестранни форума, че вече Е-10 и Е-11 се таксуват по нормална тарифа.

Връзка към мнение
преди 2 минути , epetkov каза:

Има индикации в някои чуждестранни форума, че вече Е-10 и Е-11 се таксуват по нормална тарифа.

Сайта на транспорта погледнах аз, но не съм го проверила лично как се таксува.

Връзка към мнение

За Е10 пише в сайта iett.istanbul

LINE DETAIS

One-way journey time: 88 Minute

2 TAM BILETLI

Все още е на цена 2 нормални билета.В този автобус като се кача на предпоследната спирка на М4 съм виждал хора с багажи за летището,за разлика от метрото.Значи те го хващат от началата спирка до Marmaray.Метрото върви от Ayrilik Çeşesi до Pendik за 33 минути,а рейса Е10 оттам още 20-25,но се чака докато дойде до 20 минути.Пътувал съм и Е9 от Tavsantepe-последната на метрото.
Редактирано от dimitrov6
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 18 часа, dimitrov6 каза:

За Е10 пише в сайта iett.istanbul

LINE DETAIS

One-way journey time: 88 Minute

За опитните пътешественици винаги е било ясно, че Е-10 губи по време от Е-11, който е с време 60 мин. По-скоро моята цел беше да намеря актуална информация за таксуването на Е-10 и Е-11. От цената на автобусите зависи практично ли е да се пътува по гореописания начин.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.