Прескочи до съдържание

Еднопосочен билет Торонто-София


Евгени Димитров

Препоръчани мнения

Евгени Димитров

Тази година авиокомпанийте малко са с отплеснали с цени на презокеанските полети между Европа и САЩ/Канада. Миналата година пътувах октомври Торонто-София и обратно към Торонто за сумата от $432. Никога не бях купувал двупосочен билет на толкова ниска цена. В момента цените на двупосочни билети са минимум $700 с поляците и турците. Ако искам да летя през западна Европа, цената скача на $800-850 и нагоре.

Тъй като не знам кога ще летя наобратно, декември или януари, а не искам да плащам фрапантни суми за смяна на вече закупен полет (март месец Air France ми искаха $400+), реших да си купя еднопосочен от Торонто до Лондон и оттам друг еднопосочен до София.

Това, което намерих е с канадските WestJet до Gatwick. Оттам трябва да сменя летището с Luton (Wizz) или Stanstrаd (Ryanair). На Гетуик кацам в 9:25 сутринта, полета за София 16:25 без значение откъде ще летя. И двете летища са на почти еднакво разстояние от Гетуик, но изборът на кое е по-удачен по отношение на транспорта между тях? Седем часа би трябвало да стигнат за да се добера, нали?

Като цена, двата полета ще ми струват около $250. Тук не включвам допълнителен багаж на нискотарифната и предвижването между летищата, което не знам колко британски паунда е.

Редактирано от Евгени Димитров
Връзка към мнение

Най-бързо е да хванеш влак от Гатуик до Лутън, има директен, стига за около час и половина, на всеки 15 минути, но билетът е 28 лири: http://ojp.nationalrail.co.uk/service/timesandfares/GTW/LUA/220916/1045/dep

С автобус е около 2 часа и половина и като гледам, за октомври билетите са по 20-25 лири, което не е много по-евтино от влака. А в момента на Лутън има ремонт и автобусите редовно закъсняват.

 

До Станстед е по-далеч и съответно, е по-скъпо и бавно.

 

А защо не пътуваш направо от Гатуик за София? Easy Jet са в намаление от днес и имат билети за София по 34 паунда за октомври. Ако часовете не са удобни, виж и полетите от Хийтроу на Бг еър или Бритиш (тте са в разпродажба до утре включително).

Редактирано от water
Връзка към мнение

Като алтернатива може да погледнеш и сезонните полети на Air Canada Rouge до Будапеща. Все още не са заложили полетите за 2017 година, но когато ги пуснат в продажба може и да ти свършат работа в комбинация с полет на Уиз ер от Будапеща.

 

250 долара през Лондон двупосочна или еднопосочна цена е?

Връзка към мнение
Евгени Димитров

От Гетуик, EasyJet не ги хващам като час, същото е с Бг Еър и Бритиш от Хийтроу. Останалите полети са високи като цена. Water, инфото то ме ориентира по-скоро към Лутън. Topfly, цената е за еднопосочен.

Връзка към мнение

Виждам, че говориш за следобеден полет от Лондон към България /16:25/, т.е. ако ти е важен часът, единственият ти вариант за този час остава Райанеър от Станстед. Уиз свалиха следобения полет и оставиха само сутрешен /7:55/  и вечерен /19:10, съответно 20:45, зависи в кой ден/

Редактирано от lyusi
Връзка към мнение

Air Canada Rouge имат и полети до Атина - може също да е опция.

В лайнърса няколко пъти ги коментираха WestJet, че линията до Гатуик върви мъчно - закъснения, отменени полети, ...

Дали не е опция нещо от Торонто до Дъблин и после FR?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Евгени Димитров

Погледнах тази сутрин полетите отново, този на Уиз го няма. Гледах доста други варианти. Мисля да избера този до Берлин с WOW Air. Цена - $266. Някой да е пътувал с тях? Дали това е цената с един чекиран багаж? А от Берлин намирал полет за София с Раян с включен голям куфар за €34. Така няма да се занимавам да сменям летища. А и полета с WestJet от Торонто вече е $269, вчера беше $187.

Връзка към мнение

Погледнах тази сутрин полетите отново, този на Уиз го няма. Гледах доста други варианти. Мисля да избера този до Берлин с WOW Air. Цена - $266. Някой да е пътувал с тях? Дали това е цената с един чекиран багаж? А от Берлин намирал полет за София с Раян с включен голям куфар за €34. Така няма да се занимавам да сменям летища. А и полета с WestJet от Торонто вече е $269, вчера беше $187.

 

WOW Air са исландски лоу кост, нищо специално, но не би трябвало да имаш проблеми. С малки самолети летят, даже преди време бяха взели от българските чартърни компании, не знам как е положението сега. Провери дали не можеш да натъманиш някакъв стопоувър в Исландия, направо е грехота да я ползваш само за транзитно летище :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Евгени Димитров

Георги, проверих снощи за Исландия. Не са добри връзките до България и излизат повече пари. Иначе и на мен ми се иска да направя един стоп там. Голям мерак ми е. Въртях и полети пред поне още 5-6 места в Европа, но най-изгодни излизат тези през Лондон и Берлин. Май ще купя билета до Берлин с две нощувки там. Така или иначе полета на Уиз в 16:25 вече го няма. Поне да поразгледам малко.

Гледах и Air Canada Rouge до Атина, ама цената отива на $455

Редактирано от Евгени Димитров
Връзка към мнение

Георги, проверих снощи за Исландия. Не са добри връзките до България и излизат повече пари. Иначе и на мен ми се иска да направя един стоп там. Голям мерак ми е. Въртях и полети пред поне още 5-6 места в Европа, но най-изгодни излизат тези през Лондон и Берлин. Май ще купя билета до Берлин с две нощувки там. Така или иначе полета на Уиз в 16:25 вече го няма. Поне да поразгледам малко.

Гледах и Air Canada Rouge до Атина, ама цената отива на $455

 

Мисълта ми е, че WOW Air със сигурност не летят директно Торонто - Берлин, а минават през Рейкявик... Разбиваш го билета на двете отсечки и готово. 

 

2016-09-20_20-18-24.png

 

 

2016-09-20_20-18-45.png

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Евгени Димитров

Сега те разбрах. Не включих първия път. Този стоп ще го оставя за следващия път. Купих иначе билета Торонто - Берлин $260 плюс $68 долара за 20 кг багаж. Общо $328. Рейкявик ще го пропусна, ама оставам 2 дни в Берлин. Оттам до София с Ryanair за $39 с включен 20 кг багаж. Благодаря за включванията ви.

Връзка към мнение
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.