Прескочи до съдържание

Говорим си за....Бирмингам


Пътувко

Препоръчани мнения

Hello! След няколко промени на плановете ще празнувам рождения си ден след око 2-3 седмици в Бирмингам. Като цяло ще имам около 1 цял ден там. Като направих проучване за града ми се стори много интересен.

Известен е със своя бижутерски квартал, интересен Мол, Блекси Хол - стара селска къща - музей, уникалната библиотека, откриваща невероятни гледки, приятен център и това, което ме накара най-много да купя билет - разходка по каналите с лодка :) Това естествено с халба бира в ръка, което ще е задължително!

Има музей на Ягуар, на ретро автомобили и ботаническа градина до Бирмингамския университет.

 

Който е ходил, нека да сподели своите впечатления!

 

 

 

 

 

Връзка към мнение

Мола изглежда много интересно от вън, а библиотеката е уникална задължително трябва да се посети. До най-горната и точка се стига с асансьора, там се намира и Shakespeare Memorial Room.

Има една сграда - The Cube, която е доста висока и най-отгоре има заведение, което отваря гледка към целият град.

Разходката по центъра и каналите е приятна.
 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Най-интересното според мен в Birmingham е всъщност извън него, а именно музеят на Британските автомобили в Gaydon - The British Motor Museum, или както вече си споменал, туровете във фабриката на Ягуар.

Иначе само за протокола, предполагам, че интересна атракция, особено за деца, би бил и cadbury World.

 

За жалост и двете атракции са извън Бирмингам и май няма удобен транспорт до тях, освен ходене с таксита.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да попитам тук, за да не пускам нова тема: бихте ли ми предложили варианти за пътуване от летището до Лондон.

 

Силвия, от кое летище имаш предвид? Това на Бирмингам?

Връзка към мнение

Едно време имаше National Express направо от летището, но еднопосочно не е евтино.

Виж rome2rio.com

Връзка към мнение

Двупосочен ще си купувам. И аз гледах на nationalexpress, но не знам какво съм се заблудила или какво съм гледала и видях първоначално билети по 10 лири. А днес отварям няма такова нещо.

Редактирано от Силвия
Връзка към мнение

Да, кацаме 18,40 часа

Най-лесният и най-вероятно най-скъпият вариант е от Birmingham International с Virgin директно до Euston. Влакът е около час и 20 минути и има по няколко на час, но предполагам, че цената в посока ще е минимум 30GBP.

Връзка към мнение

Нешънъл Експрес варират цените според датата и колко билета са продадени, като самолетните.

Връзка към мнение

Двупосочен ще си купувам. И аз гледах на nationalexpress, но не знам какво съм се заблудила или какво съм гледала и видях първоначално билети по 10 лири. А днес отварям няма такова нещо.

 

Дай ми графика си на пътуване, ако обичаш.

Връзка към мнение

Дай ми графика си на пътуване, ако обичаш.

пристигаме на 15 октомври - 18.40 часа

излитаме на 20 октомври - 19.05 часа. Можем и по-рано сутринта да отидем до Бирмингам и от там после до летището като наближи полета.

Ще съм много благодарна за насоки.

Само с ръчен багаж ще сме.

Редактирано от Силвия
Връзка към мнение

пристигаме на 15 октомври - 18.40 часа

излитаме на 20 октомври - 19.05 часа. Можем и по-рано сутринта да отидем до Бирмингам и от там после до летището като наближи полета.

Ще съм много благодарна за насоки.

Само с ръчен багаж ще сме.

 

Най-евтините и удобни връзки, които успях да намеря (за връщане има много часове, подбрала съм сравнително балансиран):
 
National Express:
 
15/10/16 21:30 -> 00:35
£10
 
20/10/16 12:30 -> 15:15
£5.00
 
Обща цена с таксата: £16. Пробвах до края - реална цена си е.
Ще погледна и влаковете, но такава цена там е в сферата на фантастиките :)
Връзка към мнение

 

Най-евтините и удобни връзки, които успях да намеря (за връщане има много часове, подбрала съм сравнително балансиран):
 
National Express:
 
15/10/16 21:30 -> 00:35
£10
 
20/10/16 12:30 -> 15:15
£5.00
 
Обща цена с таксата: £16. Пробвах до края - реална цена си е.
Ще погледна и влаковете, но такава цена там е в сферата на фантастиките :)

 

 

Изказах се неподготвена  :angry: извини ме!

 

21:30 Birmingham New Street [bHM] Platform 1 London Euston [EUS] Platform 6
23:42 2h 12m 0  Single Fare £8.00 
 
21:34 Birmingham New Street [bHM] Platform 2A London Euston [EUS] Platform 7
00:06 2h 32m 0  Single Fare£6.00
 
22:14 Birmingham New Street [bHM] Platform 5A London Euston [EUS] Platform 8
00:40 2h 26m 0 Single Fare £6.00 
 
Return:
 
 
 
12:10 London Marylebone [MYB] Platform 2 Birmingham Moor Street [bMO] Platform 4
13:59 1h 49m  Single Fare £7.00 
 
12:13 London Euston [EUS] Platform 7 Birmingham New Street [bHM] Platform 3A
14:17 2h 04m ]Single Fare £6.00 
 
12:23 London Euston [EUS] Platform 6 Birmingham New Street [bHM] Platform 4
13:45 1h 22m Single Fare £8.00 
 
12:40 London Marylebone [MYB] Platform 2 Birmingham Snow Hill [bSW] Platform 2
14:41 2h 01m Single Fare £5.50 
Връзка към мнение

Това Birmingham New Street [bHM] не е от летището, нали?

 

Не е. Не съоbразих гарите. Ето ти по-хубаво описание:

 

Според сайта на летището взимаш Air-Rail Link - безплатно до Birmingham International Station -> 

 

21:05 Birmingham International [bHI] Platform 4 London Euston [EUS] Platform 7
23:27 2h 22m CHEAPEST FARE  Single Fare£6.00
 
21:20 Birmingham International [bHI] Platform 4 London Euston [EUS] Platform 3
22:55 1h 35m 0 Single Fare£8.00
 
21:40 Birmingham International [bHI]
Platform 4
London Euston [EUS] Platform 6
23:42 2h 02m 0 Single Fare£8.00
 
21:45 Birmingham International [bHI] Platform 4 London Euston [EUS] Platform 7
00:06 2h 21m Single Fare£6.00
 
 
22:30 Birmingham International [bHI] Platform 4 London Euston [EUS] Platform 8
00:40 2h 10m Single Fare£6.00
 
На връщане е сходно.
Връзка към мнение

Благодаря Rainy, за отделеното време и насоките. Билетите за влака от тук нали

www.virgintrains.co.uk

 

Силно препоръчвам да използваш линка към националните железници:

 

http://www.nationalrail.co.uk/

 

Виждам, че и Virgin дават ниски цени  :blink:, но по-добре не се ограничавай в търсене към частна компания само . Ако имаш въпроси още, спокойно питай.

 

P.S. Тези цени ме шокираха, затова и първо към автобуса отидох. Не подозирах, че е толкова евтино от Бирмингам с влак. Очевидно се дотират по някакъв начин. За сравнение, аз живея залепена до Лондон и цената на влака е доста по-висока... 

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

P.S. Тези цени ме шокираха, затова и първо към автобуса отидох. Не подозирах, че е толкова евтино от Бирмингам с влак. Очевидно се дотират по някакъв начин. За сравнение, аз живея залепена до Лондон и цената на влака е доста по-висока... 

Изглежда, Просто е рекламна кампания на Virgin. Чух рекламата по радиото точно след като писах в темата, обаче ме мързеше да търся билети, но явно рекламата им е точна и наистина има такива ценови класи. Преди години, въобще цените не бяха такива и предполагам, че скоро пак няма да са толкова ниски.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Колкото повече възможности, толкова по-добре! Аз ще разкажа как е в самия град след като се върна оттам! ;)

Връзка към мнение
  • 6 години по-късно ...

Бирмингам обяви фалит

orig.jpg?_=1695307732

Биpмингaм - втopият нaй-гoлям гpaд в Oбeдинeнoтo ĸpaлcтвo cлeд Лoндoн, нa пpaĸтиĸa oбяви фaлит и ceгa цeнтpaлнoтo пpaвитeлcтвo щe тpябвa дa пoeмe ĸoнтpoлa нaд нeгo в paмĸитe нa тeжĸa пpoгpaмa зa възcтaнoвявaнe, пишe СNN.

Kaĸтo мoжe дa ви ĸaжe вceĸи пoчитaтeл нa Вlасk Ѕаbbаth или Јudаѕ Рrіеѕt, Биpмингaм в пpoдължeниe нa дeceтилeтия бeшe "cъpцeтo" нa бpитaнcĸaтa мeтaлypгичнa индycтpия - oтpacъл, ĸoйтo пocтpaдa мнoгo cepиoзнo пo вpeмe нa мaщaбнитe peфopми нa Mapгapeт Taчъp. Гoлям бpoй пpeдпpиятия зaтвopиxa и лoĸaлнaтa иĸoнoмиĸa дaжe cлeд дeceтилeтия нa пpexoд ocтaвa ĸpexĸa.

lg.php?bannerid=0&campaignid=0&zoneid=6&He пoмaгa и дъpжaвнaтa пoлитиĸa нa ĸoнcepвaтивнaтa влacт в Лoндoн oщe oт пpeди Бpeĸзит - нaмaлявaнe нa paзxoдитe зa oбщecтвeни ycлyги дo пoлoжeниe, в ĸoeтo тe пoчти нe фyнĸциoниpaт.

Фaтaлният зa финaнcитe нa Биpмингaм yдap дoйдe cлeд cepия oт дeлa, зaвeдeни oт бивши oбщинcĸи cлyжитeлĸи, ĸoитo твъpдят, чe ca били диcĸpиминиpaни в зaплaщaнeтo cи. Mecтнaтa влacт зa 10 гoдини плaти нaд 1,1 млpд. пayндa в paмĸитe нa извънcъдeбни cпopaзyмeния, нo жaлбитe нe cтиxвaт и зa фиcĸaлнaтa 2023-2024 г. ce oчaĸвa дeфицит oт 87 млн. пayндa.

orig.jpg?_=1695307736

Снимка: iStock by Getty Images

 

Общинcĸият cъвeт нa 5 ceптeмвpи oбяви, чe cпиpa дa плaщa зa вcичĸo извън ocнoвнитe дeйнocти ĸaтo oбpaзoвaниe, coциaлни гpижи, пoддpъжĸa нa пътищaтa и cъбиpaнe нa oтпaдъцитe. Ha 19 ceптeмвpи пpaвитeлcтвoтo в Лoндoн oфициaлнo пpeдлoжи вapиaнт, пpи ĸoйтo дa ce aнгaжиpa c пpoблeмитe нa Биpмингaм.

 

  • Браво 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.