Прескочи до съдържание

Пръскане с химикали в самолетите


Травеолани

Препоръчани мнения

Моя позната имаше вътрешен полет в Австралия миналата седмица. При кацането в Perth стюардесите започнали да пръскат в самолета от флакони. Било за дезинфекция и убиване на вируси. Тя се възпротивила как така ще пръскат докато пътниците са още в самолета, попитала е с какво точно пръскат. Според нея това е практика, за която досега не са ни казвали, и заради пръскането с тези химикали, много често се случва пътуващите да се разболеят. Ясно, че вируси могат да се хванат навсякъде, но наистина много често се случва точно след пътуване със самолет да се разболееш.

 

Случвало ли се е на някой от вас да пръскат в самолета, докато сте там?

Това пръскане редовна практика ли е или е нещо ново? Има ли някой повече информация?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Пръскат против микроорганизми разни, редовно, при мен при полети от Бразилия към Европа. Пренасяне на бацили на място, където не са привични и хората нямат имунитет може да доведе до много неприятни последици, напр. вируса Зика сега в Бразилия се смята, че така е пренесен


ПП Всъщност сега се усетих, че е било вътрешен полет и ми е малко странно, но със сигурност го правят заради някакви регулации, не просто така, защото им е хрумнало

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз не съм виждала да пръскат и си мислех, че разболяването ми след почти всеки дълъг полет се дължи на вентилационните системи - нещо от сорта на така наречената "легионерска болест",но в лек вариант.

Сега се сетих, че съм виждала, ама с ароматизатор, което също не е правилно - и те са вредни.С антибактериални препарати не може в присъствие на хора.Обикновено се пръска в затворени пространства,изчаква се определено време, че вдишването им е опасно.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Моя позната имаше вътрешен полет в Австралия миналата седмица. При кацането в Perth стюардесите започнали да пръскат в самолета от 

 

Случвало ли се е на някой от вас да пръскат в самолета, докато сте там?

Това пръскане редовна практика ли е или е нещо ново? Има ли някой повече информация?

 

Случвало се е, неведнъж - в полетите на British Airways асоциирам. Повече подробности не мога да ти дам. Не съм се затормозявала да се интересувам - познавам английската система и знам, че ако е направено, то е било по определени изисквания (както и казаха). 

Връзка към мнение

За първи път ми се случи с полет на Air Asia от Банкок до Сием Реап. Пуснаха някакъв дезифенктант през климатичната система. Излизаше под формата на пара, но нямаше никакъв мирис. Това се случи по време на бординг и продължи около няколко минути...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За първи път ми се случи с полет на Air Asia от Банкок до Сием Реап. Пуснаха някакъв дезифенктант през климатичната система. Излизаше под формата на пара, но нямаше никакъв мирис. Това се случи по време на бординг и продължи около няколко минути...

 

Също да... Air Asia. 

Връзка към мнение

Самолетите са място, където изключително лесно се прихващат всякакви болести, при 300 души събрани в малко пространство за доста време.... Не вярвам да се разболееш от продукта, освен ако не си алергичен. (Ама не съм лекар, така си говоря... )

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Парата от вентилацията е озон, той си е антибактериален, всички полети със къс стоп овер го правят видимо, а всички останали, когато пътниците ги няма, но със спрейове освен Airasia, пръскат и Tiger Australia, Hong Kong Airlines също(Сидни-Кернс-Хонг Конг беше полета)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз не съм виждала да пръскат и си мислех, че разболяването ми след почти всеки дълъг полет се дължи на вентилационните системи - нещо от сорта на така наречената "легионерска болест",но в лек вариант.

Сега се сетих, че съм виждала, ама с ароматизатор, което също не е правилно - и те са вредни.С антибактериални препарати не може в присъствие на хора.Обикновено се пръска в затворени пространства,изчаква се определено време, че вдишването им е опасно.

Аз изкарвах по една хрема всеки път след дълъг полет първите две години, после смених хранителния режим, не ям industrial food, junk food не пия и боклуци и сега с три грипа да кашля някой на съседната седалка не ме е..

Редактирано от Low rider
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Да си призная досега не бях чувала за това пръскане. Логично е да има някаква дезинфекция, самолетите не се проветряват и е нормално да има всякакви бацили вътре. Точно след няколко дълги полета и ние се разболяхме.

 

напр. вируса Зика сега в Бразилия се смята, че така е пренесен

 

Neuromancer, а от къде е пренесен Зика вирусът?

Да, полетът й беше от Мелбърн за Пърт.

Връзка към мнение

Нормално е, особено в райони, където има много ендемични видове. Австралийците и особено новозеландците знам, че са най-стриктни. И няма как да пръскат, когато хората ги няма, то трябва хората да се дезинфекцират за всички неща, които носят по обувките си и т.н. 

 

http://www.who.int/ith/mode_of_travel/aircraft_disinsection/en/

 

 

 

Passengers are sometimes concerned about their exposure to insecticide sprays during air travel, and some have reported feeling unwell after spraying of aircraft for disinsection. However, WHO has found no evidence that the specified insecticide sprays are harmful to human health when used as recommended.

 

 

За първи път ми се случи с полет на Air Asia от Банкок до Сием Реап. Пуснаха някакъв дезифенктант през климатичната система. Излизаше под формата на пара, но нямаше никакъв мирис. Това се случи по време на бординг и продължи около няколко минути...

 

Това е друго. В твоя случай си е най-обикновен конденз при вкарването на студен въздух от климатичната система и стоплянето му. За това е и пара, която няма мирис и директно изчезва. 

Редактирано от Георги
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Последно ни се случи при полет от Сао Пауло до Буенос Айрес с ТАМ. Преди това от Банкок до Пукет с Тай. И в двата случая имаше съобщение обеснявайки какво ще правят и защо. Ползваха флакони и минаха по пътеките два пъти. За Австралия и техните правила по митниците има серии в ютуб, даже с българско участие в една от сериите :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Neuromancer, а от къде е пренесен Зика вирусът?

Предполагаемо по време на световното по футбол, от Африка, там уж го няма проблема с микроцефалията.

Връзка към мнение

Предполагаемо по време на световното по футбол, от Африка, там уж го няма проблема с микроцефалията.

Лошото е, че вече и в Румъния беше диагностициран случай на Зика.А преди месец имаше и съобщение, че в Испания в Барселона се е родило първото бебе с микроцефалия , причинена от Зика - вируса. Отчете се като първи за Европа случай.

А в Бразилия имало на 1200 случая с микроцефалия.:(

Уф, тъкмо едно позатихне и се появи друго.И все едни болести, от страшни, по-страшни.Вероятно ние, земните хора сме много грешни, щом ни се изпращат такива изпитания.:(

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение

Пръскали са във всички полети на южното полукълбо и тропици до сега - Париж-Реюнион и обратно, Реюнион - Мавриций и Мадагаскар, Мадагаскар - ЮАР, Барселона - Гамбия, Гамбия - Сенегал.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Като пътувах до Гана с луфтханза и KLM, редовно пръскаха в полетите от Мюнхен или Амстердам до Акра (Гана) и обратно. Същото беше и с катарците от Доха до Бенгалор (Индия) и обратно. :)

Редактирано от Yavor
Връзка към мнение

Един единствен път са пръскали, на полет на който аз съм била. Беше на полет Буона Виста-Лисабон. Тогава се извиниха на пътниците, казаха че знаят че им е неприятно, но че от авиокомпанията са задължени да го направят.Затвориха вратите и напръскаха с някакви аерозолни спрейове. Останах с впечатлението, че на полети от Африка към Европа винаги го правят, с цел да не се пренасят микроорганизми.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.