Прескочи до съдържание

Нова Зеландия - общи дискусии и въпроси


Препоръчани мнения

Tedy, тъкмо си на линия - каква е далаверата от Jucy щото за 7дни ми дава 100$ по-голям наем със застраховката? Освен Milford Sound Cruice,  и то за първия круиз в 08:55 което означава че трябва да тръгнем около 06:00 от Te Anau ,друго?

 

Връзка към мнение

Май имаше отстъпка за хотела им в Оукланд, който ползвахме. Специално колата Влади я издирва и той сравнява цените.

Връзка към мнение

Теди, а как ти се струва идеята да вървя сама? Като гледах снимки, то си е манифестация там, но пък препоръките за сигурност са си като при всички планински преходи, включително и компас. Има и организирани турове, но са отказващо скъпи, само, за да се движиш група.

 

Tedy, тъкмо си на линия - каква е далаверата от Jucy щото за 7дни ми дава 100$ по-голям наем със застраховката? Освен Milford Sound Cruice,  и то за първия круиз в 08:55 което означава че трябва да тръгнем около 06:00 от Te Anau ,друго?

А ти в кой сайт сравняваш цени? Аз нямам много опит с коли под наем и всяка подсказка ще ми е полезна. А цените на Северния остров за колите ми се виждат двойни...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А ти в кой сайт сравняваш цени? Аз нямам много опит с коли под наем и всяка подсказка ще ми е полезна. А цените на Северния остров за колите ми се виждат двойни...

По-горе го писах за северния остров, ама като докарах цените до плащане за 6 дни на южния ми излезе разлика около 100$ в полза на https://www.rentadent.co.nz/

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Цвети, по целия маршрут е пълно с хора, пътеката е лесна и се вижда. Никакъв проблем няма да ти е и сама, а може да направиш само половината и после да се върнеш.

Редактирано от Tedy
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Относно колите - на Южния с Juci заради отстъпките, на  Северният с  rentadent - само те имат локация Wellington без изискване за поне 5-дневен период.

 

Опитвам се да проверя цени при тези и ми дава изискване за минимум 8 дни наем... Ти букна ли?

Виж тези  през ренталкарс ми даде 115 евро за 6 дни на СО. Не съм задълбала обаче в условията още.

Редактирано от Цвете
Връзка към мнение

Опитвам се да проверя цени при тези и ми дава изискване за минимум 8 дни наем... Ти букна ли?

Виж тези  през ренталкарс ми даде 115 евро за 6 дни на СО. Не съм задълбала обаче в условията още.

Не съм, естествено   :angry:  :angry:  :angry:

И не мога да се сетя как се получи при мен - в началото искаше 6 дни. Jucy  и те искат 8 дни 

Тези Ренталкарс не са зле, само че за 5 дни ми излиза NZD 280 или около 185е при 0$ отговорност.  

 

Обаче виж какво намерих за тези. Излиза с 5% по надолу с код KIWICARD

Редактирано от stefanrusev
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Вчера успях да резервирам кола за нашата група през Jucy, тръгнах да резервирам през сайта rent-a -dent даден от Стефан Русев, че излизаха с малко над 100 NZD по- евтино, но като избера най-скъпата застраховка и ми излизаха някакви суми 150 и 50 NZD, реших, че е някакво самоучастие, което не ме устройва и докато се чудех погледнах отново Jucy и цените им бяха паднали като на рент-а-дент, има и код за отстъпка SUMMER17, който дава още 10% отстъпка и ни се получи доста добра цена.

Може да ги проверите, ако още не сте резервирали.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

коя фирма за круиз из Milford Sound ще препоръчате? Viator имат различни опции, но май са с по-големи лодки, Mitre Peak са били с по-малки; някой ползвал ли е тур от Te Anau до Milford Sound, доколкото четох доста хора препоръчват туровете спрямо самостоятелното ходене с кола под наем

Връзка към мнение

Какво е ситуацията с нета? Обхват, платен...

Аз си купих сим с предплатен нет от Spark NZ. Алтернатива е 2degree (даваха сим безплатно).

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Аз само да вметна, че тамата е много полезна. Нямам планирано пътуване до НЗ в следващата 1 година, но се надявам в средносрочен план да се насочим натам и определено ще реферирам към дискусиите тук, преди да пусна моята тема :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Като затръгвате към НЗ и имате кола под наем от Jucy специално, трябва да имате преведена шофьорската книжка от лицензиран преводач на английски или международна книжка - предложиха тази услуга, но срещу 52,50 NZD и понеже нямахме никакъв избор платихме, но питахме задължително ли е при тях да се превежда - не е задължително, така че по-добре го направете в България по-евтино излиза :-)

Хайде поздрави от Нова Зеландия :-)

  • Харесвам 13
Връзка към мнение

Като затръгвате към НЗ и имате кола под наем от Jucy специално, трябва да имате преведена шофьорската книжка от лицензиран преводач на английски или международна книжка - предложиха тази услуга, но срещу 52,50 NZD и понеже нямахме никакъв избор платихме, но питахме задължително ли е при тях да се превежда - не е задължително, така че по-добре го направете в България по-евтино излиза :-)

Хайде поздрави от Нова Зеландия :-)

Аз наех коли от Джуси на двата острова и не са ми искали международна книжка, защото нашите са валидни за НЗ. Може да има промяна за 3 години, но може и да са ви преметнали :(

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз наех коли от Джуси на двата острова и не са ми искали международна книжка, защото нашите са валидни за НЗ. Може да има промяна за 3 години, но може и да са ви преметнали :(

 

Нашите книжки, както и личните карти са със английски превод на самите тях. За категорията е отбелязана и картинка :)

Т.е. изискване за английски превод е нелогично.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Аз наех коли от Джуси на двата острова и не са ми искали международна книжка, защото нашите са валидни за НЗ. Може да има промяна за 3 години, но може и да са ви преметнали :(

 

Нашите книжки, както и личните карти са със английски превод на самите тях. За категорията е отбелязана и картинка :)

Т.е. изискване за английски превод е нелогично.

Когато бяхме в офиса твърдяхме за наши приятели, които са наемали кола от тяхната фирма без този задължителен превод, искахме да говорим с мениджъра, но ни казаха, че ако не преведем книжката няма да ни дадат колата и нямахме избор. Вадиха някаква тяхна наредба, в която пишеше, че първоначалната глоба е 400 NZD, реално единствено легендата на гърба на книжката не е преведена и въпреки, че за нас това е напълно излишно, нямахме избор.

Другата група, която замина директно на южния остров са наели кола от същата фирма, но тях не са ги карали да си превеждат книжката на шофьора. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Сменили сте плана - да ни разкажете! А струва ли си Инверкаргил? Ако сте летяли до Южния остров с jet star ми е важно дали са ви мерили на килограми ръчния багаж. Благодаря! Наслаждавайте се!

Когато бяхме в офиса твърдяхме за наши приятели, които са наемали кола от тяхната фирма без този задължителен превод, искахме да говорим с мениджъра, но ни казаха, че ако не преведем книжката няма да ни дадат колата и нямахме избор. Вадиха някаква тяхна наредба, в която пишеше, че първоначалната глоба е 400 NZD, реално единствено легендата на гърба на книжката не е преведена и въпреки, че за нас това е напълно излишно, нямахме избор.

Другата група, която замина директно на южния остров са наели кола от същата фирма, но тях не са ги карали да си превеждат книжката на шофьора. :)

Деси, а дали международна книжка ще свърши работа? Или да отивам при заклет преводач? Редактирано от Цвете
Връзка към мнение

Деси, а дали международна книжка ще свърши работа? Или да отивам при заклет преводач?

Върши работа да - вариантите са или международна книжка или преведена обикновената.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Инвър дойде като междинна точка. Една нощувка в Дънидън, на сутринта разгледахме полуострова, по обед поехме през Кака, Нъгет, първото водопадче, плажа Курио и към 19:00 стигнахме тук. Нищо за гледане повече от половин час. Идеята е не се юркаме до ТеАнау а да спим на Милфорд за да хванем първия круиз който излезе по 20нзд. След като сме с кола решихме следващите нощувки да са в Куинсаун, Twizel, Geraldine и Крайчърч.

Редактирано от stefanrusev
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.