Прескочи до съдържание

План за две седмици Тайланд и Камбоджа - от-до.


Евгения

Препоръчани мнения

Цената е просто нормална. Не е нещо супер невиждано. За средата на февруари ЕърЕйжа са на същите цени, но при тях няма включен багаж.

Плюсовете са, че е с включен чекиран багаж 20кг и летят до основното летище на Банког.

Ми...... едва ли ще дочакам нещо невиждано... чудя се ...... да чакам или да взимам

Връзка към мнение

Ми...... едва ли ще дочакам нещо невиждано... чудя се ...... да чакам или да взимам

 

При други обстоятелства бих те посъветвал да изчакаш, но съвсем наскоро мина една промоция на ЕърЕйжа точно за твоя период така че не се знае дали ще има отново и кога... Проверих и Тай Смайл и при тях същото...

Сега погледнах моите билети за началото на февруари -  REP-DMK 50Е/човек без багаж, без таксите и манджа...

Ако искаш да ги отметнеш и да не ги мислиш повече - взимай и край. Не проверявай отново, нагоре-надолу каквото такова

.

Връзка към мнение

На Ейжа е 160 долара. Иначе полета е добре - около 17 часа и пристига около 19 БКК

 

Преглеждай и Bangkok Airways. За края на февруари еднопосочния websaver тарифа е 93 USD. Имат си и куфар включен.

Връзка към мнение

Преглеждай и Bangkok Airways. За края на февруари еднопосочния websaver тарифа е 93 USD. Имат си и куфар включен.

Това за двама ли е цена?

Връзка към мнение

На човек. А изкачат и по-добри попадения. При тази компания ползваш и лоуджовете им в района, независимо от класа на билета.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

На човек. А изкачат и по-добри попадения. При тази компания ползваш и лоуджовете им в района, независимо от класа на билета.

Аз съм намерила по 1 $ билета, но с таксите става 63 $ за човек и питах дали е добра цена за да купя. А пък какви лоуджове за час полет ми трябват..... В тази цена влиза и 20кг багаж

При други обстоятелства бих те посъветвал да изчакаш, но съвсем наскоро мина една промоция на ЕърЕйжа точно за твоя период така че не се знае дали ще има отново и кога... Проверих и Тай Смайл и при тях същото...

Сега погледнах моите билети за началото на февруари -  REP-DMK 50Е/човек без багаж, без таксите и манджа...

Ако искаш да ги отметнеш и да не ги мислиш повече - взимай и край. Не проверявай отново, нагоре-надолу каквото такова

.

Ми значи мойта цена си е съвсем добре тогава..... 63 $ с такси и 20 кг куфар, па манджа....... хеле да не прегладнея за единия час полет  :lol:

Кольо, ти кои дати пътуваш? Щото и аз съм за началото на февруари...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

 

Ми значи мойта цена си е съвсем добре тогава..... 63 $ с такси и 20 кг куфар, па манджа....... хеле да не прегладнея за единия час полет  :lol:

Кольо, ти кои дати пътуваш? Щото и аз съм за началото на февруари...

 

А, аз съм решил да опитам всичката манджа която ЕърЕйжа предлагат, кво му плащаш ... 3 евра :) Но виж куфара ще го оставя на летището преди Камбоджа вместо да го разнасям. На DMK има багажно за 2 евро на денонощие.

Пътуваме 29/01 - 12/02. Малко преди вас...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

виж през rumbo.es нашите билети до сием реап са 40 евро на човек

Погледнах..... цените са добри... доста добри, докато не им сложиш багажа....... на финала излиза с 20 долара повече......

А, аз съм решил да опитам всичката манджа която ЕърЕйжа предлагат, кво му плащаш ... 3 евра :) Но виж куфара ще го оставя на летището преди Камбоджа вместо да го разнасям. На DMK има багажно за 2 евро на денонощие.

Пътуваме 29/01 - 12/02. Малко преди вас...

Похапването никога не е за пренебрегване :)  ама при положение, че на сушата..... пардон, земята (чета), че за 3 евра можеш да похапнеш пребогато....... пък и не знам, но самолетната храна никога не ми е харесвала. Може би има нещо вярно в твърдението на специалисти по въпроса, че на такава височина вкусовите рецептори се променят и вкуса на храната се възприема различно ..... ми се виждат евра, фърлени на вятъра...

Положението е такова........ борсата затвори при цена 63 долара за полет - без манджа, но с 20 кг куфар. Полет Сием Рип-БКК закупен! Дрън!

:)  :) Пък и, Кольо, ми се струва, че час и десет минути ще бъда твърде заета да стискам зъби и дръжките на седалката на 9-местния самолет за да имам възможност да отделя каквото и да е внимание за храна......

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Нашите полети са все или много рано, или много късно за да оползотворим максимално дните, та мисля кетъринга ще е добре дошъл...  А, че на земята можеш да похапнеш доволно за толкова, спор няма. И там няма да им простим на вкусотийките, какъвто съм кусльо :lol:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

:)  :) Пък и, Кольо, ми се струва, че час и десет минути ще бъда твърде заета да стискам зъби и дръжките на седалката на 9-местния самолет за да имам възможност да отделя каквото и да е внимание за храна......

 

Точно затова де! За да не си счупиш зъбите мислейки си за глупости - хапвай.

Лютата храна спомагала за отделянето на ендорфин, казват.

Сигурно местните по тия ширини затова са и толкова Смихнати - от толков хормон на щастието с туй люто :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Нашите полети са все или много рано, или много късно за да оползотворим максимално дните, та мисля кетъринга ще е добре дошъл...  А, че на земята можеш да похапнеш доволно за толкова, спор няма. И там няма да им простим на вкусотийките, какъвто съм кусльо :lol:

Ох, много ме усмихна с тоя кусльо  :lol: Лика-прилика сме си..... и аз съм кусла, ама ми личи  :lol:

Виж ти.... аз без да съм наясно.... инстинктивно също съм планирала максимално рано или късни полети. Единият излита у 6 сутринта, другият пристига в полунощ.... такива ми ти работи, т.е. полети. Някъде мога ли да прочета програмата ти?

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Обявявам думата "кусльо" /кусла/ за думичка на годината.:)

Сефте я чувам и мнооого ми хареса!

Аз имам една друга -"облизАнест", със същия смисъл.Ама тази е по - по. :))))

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Гледам доста се обсъжда кетъринг по време на полет на AirAsia между Банкок и Сием Реап. Нека споделя лични впечатление отпреди два месеца. Храната е вкусна, много по-вкусна отколкото на повечето европейски полети. Бях поръчал пиле с ориз, не помня как точно се наричаше, десерти и някакъв сок. Всичко хубаво, но трябва да знаете, че този полет е около 50 минути. Като извадиш излитане и кацане, остават около 30 минути. В тези минути стюардесите първо раздават имиграционните формуляри за Камбоджа и едва след това храната на онези, които са поръчали предварително. Тъй като аз в семейството се занимавам с попълване на документи, естествено се заех веднага с имиграционните карти. В крайна сметка за храна ми останаха около десетина минути, като буквално се хранех докато самолетът снижаваше. Не вярвах, но стюардесите проявиха завидно търпение и почти до самото кацане ме оставиха да се храня. Поръчах храна, тъй като бяхме с вечерния полет и бях решил да не се чудим какво да ядем след настаняване в хотела, а направо да лягаме, че на сутринта следваше първи ден в Ангкор. С две думи, храната е ОК, но трябва да имате една наум, че времето за хранене е твърде ограничено. Освен ако някой друг не попълва формулярите вместо вас, разбира се... ;)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

По повод тридневката в Чианг Май в главата ми започва да назрява идеята полет от БКК до Чианг Рай заради Wat Rong Khun и от там придвижване към Чианг Май и довършване на другите обекти...... Някакви идеи, съвети, мнения?

Връзка към мнение

По повод тридневката в Чианг Май в главата ми започва да назрява идеята полет от БКК до Чианг Рай заради Wat Rong Khun и от там придвижване към Чианг Май и довършване на другите обекти...... Някакви идеи, съвети, мнения?

 

Ами зависи какво искате да правите като цяло в Чанг Май :) Ако не възнамерявате да ходите из джунглата, разните му там zip lines и т.н., то тогава три дни в Чанг Май идват множко и е добре един от тях да заобиколите из Чианг Рай. От друга страна, много е възможно да почнете да прегаряте от толкова будистки храмове, както и честите транфери да ви уморят. 

 

Казвам го чисто логистично, до Рай не съм ходил, ще е добре някой да сравни белият храм с Doi Suthep примерно. . 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ами тъй като стръвно съм се навила да го видя този бял дворец ми се вижда по-разумно вместо да бъхтам път до него и обратно към Чианг Май да кацна в Чианг Рай, да пренощуваме и на следващия ден да се спусна към Чианг май. Из джунглата категорично нямам намерение да ходя. Убий ме, но нямам идея какви са тези зип линии :) По пътя е Лампанг. Четох някакви интересни работи за това място, но сега просто не се сещам с какво беше популярен. И вместо три, да направя две нощувки в Чианг Май... Нямам идея с какво бих могла да направя прехода между двете Май, но сигурно има някакви автобуси....


Пардон, между двете Чианг....

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

О, Георги,  :lol: видях какво е zip lines и не, сърдечно благодаря, но не. Стига ми драмата да летя с 9-местното фърчило на лайън незнам си какво......

Връзка към мнение

Трябва да има транспорт между двете, при това достатъчно често - маршрута е популярен. При това положение наистина така ми звучи най-добре и на мен, летиш до Рай, от там автобус (примерно) до Май и след 2 дни полет до Пукет. На практика за Чианг Май ще имаш ден и половина, което е ок за първоначална разходка, Doi Suthep и да видиш тигрите, дето са голям мерак. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Трябва да има транспорт между двете, при това достатъчно често - маршрута е популярен. При това положение наистина така ми звучи най-добре и на мен, летиш до Рай, от там автобус (примерно) до Май и след 2 дни полет до Пукет. На практика за Чианг Май ще имаш ден и половина, което е ок за първоначална разходка, Doi Suthep и да видиш тигрите, дето са голям мерак. 

Много странно...... полетите до Чианг Рай са за жълти стотинки, същото е положението и с хотелите. В сравнение с другия Чианг разликата е драстична. Сега се оказа, че и зип лайн-овете ни интересуват, а за тигрите реакцията беше... ма ти луда ли си? Оказва се, че изобщо не познавам детето си :)

Автобуси има през целия ден, които за 3 часа пристигат в Чианг Май... вкл. и такива с тоалетна :)

Редактирано от Евгения
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Чудя се дали срещу малко повече пари да не пътувам с еър ейжа или да гоня Гинес за полет със самолет за 1 лев (образно казано), независимо от самолета и компанията?

Връзка към мнение

Ако ще ходите из джунглата, Чианг Рай трябва да отпадне според мен, т.е. избирай или белия храм или зип линиите. 

Абсолютно избери полетите според часовете, а и с навлизането на Ryanair тук ще имаш предостатъчно време да си биеш рекордите за най-евтин билет :)

 

И не се притеснявай, че няма коментари, в повечето случаи това означава, че вървиш добре и няма какво да се коментира :)

Връзка към мнение

Ще ползвам същата тема,защото пътуването ни се препокрива със заглавието.

Та летим на 27.01.2017 естествено с катарците през Доха то Бангкок.Трансфер до DMK и полет до Чанг Рай.По разписание кацаме в 13часа,трансферът е около час.С купуването на билетите ще изчакам до последно да не би катарците да ме изненадат с промяна на полетите.

Две нощувки в Чанг Рай и трип с кола.След това автобус до Чанг Май.

Идеята за Чанг Май е

Слонско сафари-чудя се дали си заслужава.Тази година правихме в Шри ланка може да се каже в естествена среда.В Тайланд дневните турове ми се струва,че са в резерват с опитомени слонове.Цените също са високи-2500бата.Сафари в естесвена среда е 6000бата.Ако ходим ще ни отнеме един ден

Тигри и орхидеена ферма-един ден

Wat Phra That Doi Suthep-един ден

Как мислите,че е разпределението на времето,като последния ден в късния следобед да летим към Сием Реп?

Някакви други идеи за Чанг Май?

Връзка към мнение

Чанг Май извън Loy Krathong не мисля, че има нещо друго освен отбелязаното от теб. Има ги трековете из джунглата и "традиционните" племена, но за това май трябва съвсем повече време. Пиша традиционните в кавички, защото май не е сигурно до колко са традиционни и до колко са туристическа атракция. 

 

При положение, че сте две седмици Тайланд и Камбоджа, а не две седмици Северен Тайланд, смятам че няма какво повече да добавиш в тоя район. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.