Прескочи до съдържание

План за две седмици Тайланд и Камбоджа - от-до.


Евгения

Препоръчани мнения

Ама толкова добре се познавам, че чак се възхищавам за сполучливата снима, която съм си сложила в профила. Мда, една голяма бяла птица.... Събудих се през нощта и що да си лягам обратно като образованите хора? Решавам да поровя в нета и да видя как вървят стаите в Пукет. Виждам един приемлив вариант, който в никакъв случай не ме влече, но що да не влезе в кастинга с една резервацийка. И заспалата Червена шапчица все едно ток я удря и се разсънва скоропостижно като чува "дрън" на телефона си и прочита, че всъщност се е съгласила хотела да си дръпне от картата й цялата сума ("политиката на хотела е да не се връщат парите"). И сега ПОМОООООЩ.... Сигурно има начин, не може да няма и други Червени шапчици на този свят..... все трябва да има начин, да падна някъде на колене, да се посипя с пепел и да обясня че IQ-то ми клони къмто пулса на нормален здрав човек........ бе, да ми върнат париците обратно...????????

Редактирано от Евгения
Връзка към мнение

Ама толкова добре се познавам, че чак се възхищавам за сполучливата снима, която съм си сложила в профила. Мда, една голяма бяла птица.... Събудих се през нощта и що да си лягам обратно като образованите хора? Решавам да поровя в нета и да видя как вървят стаите в Пукет. Виждам един приемлив вариант, който в никакъв случай не ме влече, но що да не влезе в кастинга с една резервацийка. И заспалата Червена шапчица все едно ток я удря и се разсънва скоропостижно като чува "дрън" на телефона си и прочита, че всъщност се е съгласила хотела да си дръпне от картата й цялата сума ("политиката на хотела е да не се връщат парите"). И сега ПОМОООООЩ.... Сигурно има начин, не може да няма и други Червени шапчици на този свят..... все трябва да има начин, да падна някъде на колене, да се посипя с пепел и да обясня че IQ-то ми клони къмто пулса на нормален здрав човек........ бе, да ми върнат париците обратно...????????

 

Ми кажи кой е сайта, кой е хотела...но като цяло май си се извозила :) Варианта е да пишеш сърцераздирателна история как си болна, как полета е отменен и т.н., но тук вече влизаме в сивата зона на етичното, ти си преценяваш. Доста от хотелите са човечни и не правят проблем, даже дори да им обясниш тази история за пилето от профилната снимка, но като цяло нямаш адекватна причина да искаш съчувствие :)

 

Щом варианта е приемлив, едва ли е толкова зле. 

Връзка към мнение

Може да се помолиш, ама не са длъжни да се съгласят. Ако не се съгласят, ще ти е най-лесно да харесаш хотела  :)

Връзка към мнение

Ама хора, говорим за резервация за след пет месеца........ каква болест, какъв полет. Просто голяма бяла птица - (чети пълна гъска). Става дума за Агода, а хотела е Holiday Village and Natural Garden Resort. Ах, м..мка му..... как мразя да се претаковам сама.

Редактирано от Евгения
Връзка към мнение

На агода това им е топ хита. С ниски цени без право на отмяна за резервация отрано. Аз го използвам често. От известно време и букинг взеха да го пускат. Точно това им е далаверата, по-ниска, но сигурна комисионна за тях и парите седят при тях с месеци преди платят на хотела.

Редактирано от T.E.Lawrence
Връзка към мнение

На агода това им е топ хита. С ниски цени без право на отмяна за резервация отрано. Аз го използвам често. От известно време и букинг взеха да го пускат. Точно това им е далаверата, по-ниска, но сигурна комисионна за тях и парите седят при тях с месеци преди платят на хотела.

Да, наясно съм с това. Дори може би е готино като опция ако ти наближава пътуването и дебнеш определен хотел да смъкне цената, но моят случай не е такъв ... просто явно съм била сънена и съм чукнала грешния ред... сега ще бера ядове от блеенето си.

Всъщност...... ето пак поредната ми грешка...... напоследък съм напълно изкуфяла. Всъщност, искаш да кажеш да коленича пред Агода да ми връща парите, а не пред хотелската управа?

Връзка към мнение

Тази опция е точно обратното. Отрано купуваш, отрано сте хепи и двете страни. Ти взимаш на по-ниска цена, те разполагат дълго време с парите ти, преди да платят на хотела. Ама се чудя как стават тези грешки, имаш толкова потвърждения и въвеждане на данни. :)

 

Иначе да, тези резервации без отмяна парите ти са в Агода.

Връзка към мнение

Тази опция е точно обратното. Отрано купуваш, отрано сте хепи и двете страни. Ти взимаш на по-ниска цена, те разполагат дълго време с парите ти, преди да платят на хотела. Ама се чудя как стават тези грешки, имаш толкова потвърждения и въвеждане на данни. :)

 

Иначе да, тези резервации без отмяна парите ти са в Агода.

Не е толкова чудно. Данните си стоят в сайта на Агода, аз чукам само автоматично. Нищо не попълвам де факто

T.E.Lawrence, останах с впечатлението, че ти си магеланския капацитет по Ангкор Ват. Искам да те питам, (няма да се смееш гръмогласно) има ли го това преживяване с балон над Ангкор Ват?

Връзка към мнение

Да, но е завързан за Земята с въже. Само те вдигат и спускат. По-добре с хеликоптер, пак над храмовете е забранена зона за полети, но минават достатъчно близо.

Връзка към мнение

Да, но е завързан за Земята с въже. Само те вдигат и спускат. По-добре с хеликоптер, пак над храмовете е забранена зона за полети, но минават достатъчно близо.

Ама, човече, това ще ми обръсне надника за половин година? Ъхъ... не съм някоя яка наследница, само слугинувам.

Връзка към мнение

Би ли споделил нещо по-конкретно? Време имаш предвид време през деня? Изгрев, залез, такива неща? Или време като сезон?

Ами влече ме, естествено. Кого не би го влякло?

Редактирано от Евгения
Връзка към мнение

Виж в гугъл helistar cambodia. Имат сайт. През мобилната версия на форума трудно се борави с повече опции да ти дам линк. :)

 

Колко време си във въздуха имам предвид. :) Според това се плаща.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Виж в гугъл helistar cambodia. Имат сайт. През мобилната версия на форума трудно се борави с повече опции да ти дам линк. :)

 

Колко време си във въздуха имам предвид. :) Според това се плаща.

Благодаря ти. Понеже изчитам за втори или трети път вече всичко по темата Тайланд и Камбоджа забелязах една закономерност и не мога да се спра да се смея. Няма някой, който да е влязъл тук и да пита за Тайланд, който да не сте го натирили в Камбоджа. Аз пък си купих билет до Тайланд с цел да ида до Камбоджа и Бирма, пък тя каква стана...

:lol:

Тц........ нещо им е прецакан сайта...... дава фатална грешка 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

От гишето на гарата. Буквално. Просто няма система за продажба онлайн*.

Тайландските железници имат доста информативен сайт, който ще ти каже всичко за разписанията, цените, маршрутите, че и марките на локомотивите даже. След като избереш влак (имат си номера, както и в България впрочем) остава да си купиш билет.

 

Пример: Bangkok -- Chiang Mai; влак No.13; заминава в 1935, пристига в 0840; климатизиран; има места от първа, втора и трета класа (с илюстративни фотографии); първа класа за възрастен струва 1253-1493 бата; може да се вземе и цяла „стая“ (едноместно купе, има фотографии).

________________________________________________________________

* Няма система, но може да се купи онлайн все пак. По два начина.

1. Чрез посредник - попълваш формата на съответния играч с необходимите данни, към цената на билета той добавя и неговата комисиона и готово. После той отива лично на гарата или изпраща някое човечЕ да купи твоите билети, а ти си ги получаваш в офиса на посредника или в хотела, или направо на гарата, преди заминаване. Всички тия подробности се попълват във формата.

 

2. Чрез заявка до тайландските железници с е-писмо. Отнема до месец да реагират, но направят ли го - вече имаш резервиран билет и си го получаваш на гарата след представяне на паспорт. Надценката е минимална.

Лично аз с ето тази форма (PDF най-долу в мнението) миналата година резервирах билети в тайландските железници, като ми отне месец и два дни време да получа отговора (положителен, виж .txt-файла най-долу в мнението) от тях.

 

 

 

И въобще: когато някой се интересува от пътуване с влак, където и да е по света, задължително трябва първо да се консултира с мъжа на място 61 (знам един, дето даже има такава тениска ;) )

Кептън,на какъв мейл прати писмото?И ние решихме да пътуваме с нощния влак от Чанг Май до Банкок и ще ми е по-спокойно,ако имам резервирани билети.Ако не стане,ще отида да ги купя още като пристигнем в Чанг Май,а ще пътуваме след два дена и половина.
Връзка към мнение

Кептън,на какъв мейл прати писмото?И ние решихме да пътуваме с нощния влак от Чанг Май до Банкок и ще ми е по-спокойно,ако имам резервирани билети.Ако не стане,ще отида да ги купя още като пристигнем в Чанг Май,а ще пътуваме след два дена и половина.

A защо не летите с AirAsia...? Началото на февруари има билети от 27-28€ до 37€. При цена от $25 за влака, не мисля, че си заслужава да се кандилкате цяла нощ с влака, при положение, че със самолет пристигате за час...

Редактирано от chandni
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Кептън,на какъв мейл прати писмото?И ние решихме да пътуваме с нощния влак от Чанг Май до Банкок и ще ми е по-спокойно,ако имам резервирани билети.Ако не стане,ще отида да ги купя още като пристигнем в Чанг Май,а ще пътуваме след два дена и половина.

 

Емо, на този е-адрес пратих заявката:

 

passenger-ser@railway.co.th
Връзка към мнение

A защо не летите с AirAsia...? Началото на февруари има билети от 27-28€ до 37€. При цена от $25 за влака, не мисля, че си заслужава да се кандилкате цяла нощ с влака, при положение, че със самолет пристигате за час...

Защото не искаме.Пътуването с влак,кола,лодка и т.н. си е част от изживяването.Бърза работа нямаме.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Да ударя един междинен рапорт. Приключих с първа фаза харчене на пари.

Вече са закупени всички вътрешни полети - 4 на брой. Трасето Чианг Май-Пукет оставих за накрая, като очаквах магически да паднат цените. Пуйчих всеки ден по сайтовете, но промяна никаква, накрая взеха да се увеличават с по два-пет евроцента нагоре и реших, че няма какво да се мая. Закупих за по 60 евра 2 билета и на следващата сутрин видях, че въпросният полет, който дебна (като час) е станал 87 евра. Така че, да сметнем, че съм се усетила овреме... До тук с висенето по самолетните сайтове.

Вече са закупени и хотелите, т.е. през индийците са си направо платени. И с този скачащ всеки ден нагоре долар смятам, че е добра опция. По това перо мога също да съм доволна.... до някъде....

Така е, бюджетно пътуване, пестене, пестене, от хотели, от самолети и какво? Изведнъж се изпляквам мощно....Ееееех, Георги, Георги... моят дявол изкусител..... сега поне знам за какво ще работя целият декември.... за двете екскурзии на Пукет... Да, Георги, позна! И двете са от Симба! Това, което ме шашна е, че за средата на февруари от екскурзията, която харесах за мойта дата бяха останали 4 места, а от другата за късмет имаше места за един от общо трите дни, в който съм на Пукет.

По средата между двете приключения със Симба смятам за прасна едно ходене до Симиланските острови (помните, че предстоят на Пукет е общо три дни, нали?), този път за смешната сума от 2000 бата на човек.

Моля за препоръки по програмата. Та така.... очертава се следният маршрут... 8 февруари ранен следобяд кацане в Банкок. Придвижване до Тара плейс. Ако сварим правим един Ват Арун, минаваме отсреща му, зяпаме го на по бира как го огрява залязващото слънце, малко Као сан роуд и в кревата. Остават два дни и половина в Банкок на които предстои да им се прави пълнеж... желание за Аютая  (цял ден) и стария град Mueang Boran с музей Erawan (цял ден) и къде остана времето за храмовете по Банкок, за китайския квартал? Последната половинка мисля, че ще се наложи да се обикаля по някакви молове за оглед на електрониката (моля някой, който е наясно с тази тема да каже къде е най-добре да се отиде).

Отпътуване за Чианг Рай. Пристигане вечерта. Уговаряне на транспорт за следващия ден. Нощен пазар и в леглото. На сутринта ранно ставане и бегом към Белия дворец, племената, златния триъгълник  и там каквото се полага в региона. Връщане в Чианг Рай, мятане на автобуса към Чианг Май. Вечерта пристигане. Неделен нощен пазар. Спане. На следващия ден желание за слонове, тигри, природи, храмове (моля за предложения).На следващият ден специално съм закупила обеден полет към Пукет за да имаме половин ден да разгледаме храмовете в стария град. (Има няколко храма, които изглеждат особено забележително). Полет за Пукет. Пристигане, настаняване. Посещение на онази мръснишка улица в Пукет, как й беше името.... Бангла, Бонгла? Три дни, в които ще се разкатаем от търчане по острови. В три часа през нощта потегляне към летището на Пукет и в 6 сутринта излитане за Сием Реап. Тук явно предварително трябва да сме си организирали тук-тукаджия за да можем още от 8 сутинта, когато пристигаме да се метнем на возилото, да си метнем в хотела багажа и да отпрашим към храмовете.... Следват голям кръг, малък кръг, отдалечен кръг, езеро... Почти 4 дена - без малко. Вечерта на 21 февруари пътуване към Банкок. Спане в Байоке заради гледката.... Сутринта малко шопинг в близките битаци :) Живот и здраве, отпътуване.

Моля за мнения, предложения, становища, критики, одобрения и каквото се сетите....

PS. Малко дълго ми се получи, ама репетирам за пътепис :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Мани, направо в преразход те вкарах, ама и ти лесно кълвеш :)

 

Малко коментари само по програмата. 

 

- Не съм убеден, че в Тайланд електрониката ще е по-евтина от тук, а и какво конкретно търсите, едва ли ще помъкнете телевизор от там? Предполагам телефон и/или камера. Виждам, че Samsung Galaxy S7 Edge има официална цена 27 000 бата или около 1400лв при пускането му. Не знам дали тук е по-скъп, ама заслужава ли си да зачеркваш гаранцията?

 

- Chinag Mai - отидете до Doi Suthep, но това си е половин ден и за предпочитане не деня с полета. Като спомена животни, в Chiang Mai има зоопарк с панда, ако ви влече. Гледам, че джунглите сте ги отказали?

 

- За Siem Reap имате ли тук-тук осигурен от хотела, да ви чака на летището, повечето го имат? В най-честите случаи това ще е и тук-тукаджията, който ще ви разхожда по храмовете. 

Връзка към мнение

Мани, направо в преразход те вкарах, ама и ти лесно кълвеш :)

Знаеш ли, много мислих и претеглях, изчетох много ревюта. Мисля, че си заслужава. Прекосявам половината свят. Островите на Тайланд са една от най-отличителните черти на страната. Реших че си струва да ги видя, без морето да е почерняло от хора, лодките да акустират и да изсипват пътници с честотата на самолетите на летище Хуарес в Мексико сити. Без да чувам мултинационални крясъци от всички страни. Да си един от десетте посетители на Майа бей мисля че си струва парите. Пък и някъде тук прочетох, че кеф цена няма :) Майната му, пари се печелят. По-скоро таблет или лаптоп мисля че има предвид сина ми или отде да го знам какви фокуси сега има в електрониката. Просто ако знаеш къде има такова специализирано място в Банкок. Много ми се качваше на слон.. В Бали се назлъндисвах две седмици и накрая не го направих, та ми остана мерак. Ама не е въпрос на живот и смърт. Джунглата не сме я отказали, ама направо казвай какво и къде. Хотелът в Сием Рип е Reaksmey Chanreas Hotel. Четох в ревютата някой се беше оплакал, че това с посрещането било партенка, демек явно не всички гости ги посрещат. Дано се появи Лоурънс Арабски да каже нещо по въпоса за хотела.

А ти, вместо да ме иронизираш, кажи нещо успокоително по въпроса с харчовете  :O 

Кусльо, а твоята програма къде е?

Редактирано от Евгения
Връзка към мнение

Дано не останеш разочарована, но не отивай с пълната кошница, че Мая бей ще е тотално празен. Със сигурност по-празен от колкото, когато се изсипва ферито, може би по-празен спрямо маршрутите на другите моторници, но съвсем празен да сте само вие според мен ще е голям късмет. Да се похвалиш после :)

 

За електрониката, според мен се откажи. След много повърхностно, но достатъчно авторитетно търсене, цените не са по-различни от европейските, че дори и по-скъпи. Да не говорим, че ще загубиш и гаранцията. Не знам в Камбоджа дали е по-добре. 

 

Джунглата не съм сигурен дали може да се направи за ден, не съм го правил, нямам представа за това. 

 

За хотелския трансфер не се притеснявай според мен. То не е мега голямата услуга, която предлагат хотелите, а по-скоро рекламна услуга на тук-тукаджиите като те вземат от летището да сте техни идните 3-4 дни. Ако случайно никой не те чака, хвани първият от многото, които ще са на летището и директно се пазари с него. Питай го дали предлага безплатна вода, това май е отличителна черта измежду тях, а със сигурност след обиколи в жегата около храмовете, студената вода е елексир. 

 

Не иронизирам, каквото и да изхарчиш в района със сигурност е добре похарчена сума. Освен тази за електроника :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Някой да е ходил в Камбоджа до KbalSpean и да каже дали е подходящо края на февруари да се отиде там? Също така ме интересува ако някой е ходил до Preah Vihear как може да се стигне до там от Сием Рип? 

Връзка към мнение

Някой да е ходил в Камбоджа до KbalSpean и да каже дали е подходящо края на февруари да се отиде там? Също така ме интересува ако някой е ходил до Preah Vihear как може да се стигне до там от Сием Рип? 

 

Перфектно време за ходене е февруари. Точно до мястото с изображенията има водопад, перфектна баня в жегата. :)

Комбинирай го с женския храм - Banteay Srei, може би храмът с най-красиви детайли и изображения. 

 

За Preah Vihear не си заслужава ако не си поне седмица в Сием Рип. Толкова интересни неща има близо до града. Иначе ако си готова да се лангъркаш с часове на такова и разстояние и да плащаш, всяко такси ще те закара. Ключовите думи са "разстояние" и "плащаш".  :lol:

Редактирано от T.E.Lawrence
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Благодаря, ще включа в програмата и женския храм :) Да имаш впечатления за Reaksmey Chanreas Hotel в Сием Рип?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.