Прескочи до съдържание

План за две седмици Тайланд и Камбоджа - от-до.


Евгения

Препоръчани мнения

Поредното кофти преживяване. Получих следното писмо и моля за помощ.......... какво да предприема. 

Dear Sir or Mardam 
  
Please be informed about the  schedule   change  of your flight on 21FEB17  with Cambodia Angkor Air. 
  
Due to the flight K6700/1730 on 21FEB17 was cancelled due to the commercial reason of the Airlines,  so we would like to suggest you to flight with another date if possible .

 
HUEOSO                                                         
 1.1................... MRS*ADT  2.1 .............................. MR*ADT        
 1 K6 700F 21FEB T REPBKK WK2  1730  1840  /E ( cancelled )                  
TKT/TIME LIMIT                                                 
  1.T-24SEP-............                                       
  2.TE 1882101940920 ................................ 0027/24SEP                
  3.TE 1882101940921 ................................  0027/24SEP                                                        
I am looking forwards from your confirmation as soon as possible.
    

Thank and Best Regards,
 

-- 

Sothea Mardy Mr 
Ticketing and Reservation 
Cambodia Angkor Air 
# 206A, Preah Norodom Blvd, Phnom Penh, Cambodia 
Website: www.cambodiaangkorair.com or www.k6-air.com 
Tel: (855) 23 6666 786-9 
     (855) 23 212 564 
Fax: (855) 23 224 164
 
Билетите са купени преди близо три месеца. Днес билетите за същия маршрут струват два пъти и нещо повече....... 
Връзка към мнение

Не знам на каква цена са ти били билетите, но AirAsia на 21.02 сутрешният им полет (10:00-11:00) е 65,55€, вече, вечерният (19:50 - 21:00) - 51,64€.

Връзка към мнение

Не знам на каква цена са ти били билетите, но AirAsia на 21.02 сутрешният им полет (10:00-11:00) е 65,55€, вече, вечерният (19:50 - 21:00) - 51,64€.

Билетите бяха на промоция от 1 USD

Връзка към мнение

1 долар пълна цена ли? Казвай я цялата, да може да се направи по-лесно сверка :) Според мен офертата на air asia за вечерния полет е добър резервен вариант, няма да загубиш деня в автобус и така. 

Връзка към мнение

1 долар пълна цена ли? Казвай я цялата, да може да се направи по-лесно сверка :) Според мен офертата на air asia за вечерния полет е добър резервен вариант, няма да загубиш деня в автобус и така. 

Нееееееее, с таксите стана 62 USD. Този вечерен самолет каца твърде късно. Обвързано е с резервация за вечеря в открития ресторант на Байоке, която има точен час на започване и свършване. А ти какво имаш предвид под загубен ден в автобус? В смисъл дали не смятам да се лашкам 12 часа с автобуса до Банкок ли?

И все пак ума не ми го побира. Как може за закупени преди четири месеца билети да ти треснат просто така - отменяме полета, оправяй се............ 20 дни преди тръгване... Не може да се размине просто така. Би трябвало да носят някаква отговорност от авиокомпанията

Връзка към мнение

Welcome to Cambodia, the kingdom of wonders. Цената определено не си е заслужавала при опциите Air Asia и Thai Smile. По същия начин не разбирам защо се избира да се лети с lion air в Тайланд при подобни цени и толкова по-добри компании, но всеки сам си решава.

Редактирано от T.E.Lawrence
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Welcome to Cambodia, the kingdom of wonders. Цената определено не си е заслужавала при опциите Air Asia и Thai Smile. По същия начин не разбирам защо се избира да се лети с lion air в Тайланд при подобни цени и толкова по-добри компании, но всеки сам си решава.

Айде сега, недей рита умрялото куче  :(

Връзка към мнение

Току виж сме помогнали на някой друг, който чете. :) Иначе им пиши директно да ти сменят друг полет или вземай на air asia, по-евтино няма да стане и да го мислиш. :(

Връзка към мнение

Все пак това ми е прощъпулника в самоорганизираните пътешествия. Наясно съм, че взимам и грешни решения, но не съм очаквала друго. Поне за това кратко време неща научих достатъчно, че да  разбера колко много имам да наваксвам. Боже, как пролича, че ще ревна.... :) За писане, писах, но отговор няма.

Сега се сетих, че мотивът ми беше, че кацат на международното летище, от където влакчето стига директно до Байоке хотел.

Редактирано от Евгения
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани

Welcome to Cambodia, the kingdom of wonders. Цената определено не си е заслужавала при опциите Air Asia и Thai Smile. По същия начин не разбирам защо се избира да се лети с lion air в Тайланд при подобни цени и толкова по-добри компании, но всеки сам си решава.

Сега разбирам, че не се препоръчва Thai lion air. Пътувам с тях от Пукет до Банкок. Както писах в друга тема, в сайта им не откривам резервацията, за билет купен през посреднически сайт. Да се отказвам ли и да купувам друг билет?

Връзка към мнение

Не мога точно да препоръчам, тъй като престоят ми там предстои, но за себе си съм избрала този : http://www.cozytelchiangmai.com/

Мерси, ще го разгледам. Аз ровя вече няколко дни и на нищо конкретно не се спирам. Едните са много скъпи, на другите отзивите много кофти, а тези с приемливи цени и добри ревюта се оказват далече от центъра, близо до летището. Нямам идея, ако е близо до летището , дали непрекъснато трябва да се ползва такси или има опция за гр. транспорт. Освен това се чудя дали има нужда да сме около центъра при положение , че ще правим турове. Аз са себе си планирам там три нощувки, като единия ден е предназначен за Чанг Рай и околността :).

Оказва се, че повечето съфорумци ще бъдат там преди мен, така че ако някой попадне на нещо интересно, ще се радвам да сподели опит.

Весело и незабравимо изкарване на всички, които са там в момента. :)

Връзка към мнение

Планираш за един ден да отидеш до Чанг Рай, разглеждане и пак да се върнеш да спиш в Чанг Май? Мамма миа :) Чанг Рай има летище и е свързан с Банкок добре. :)

Не знам какво разбираш под центъра, най-добре е хотел в/около Стария град (на картите си личи четириъгълника със стените) или откъм източната страна - Tha Phae rd. Ако сте в неделя, ще сте съвсем близо и до неделния вечерен пазар.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Планираш за един ден да отидеш до Чанг Рай, разглеждане и пак да се върнеш да спиш в Чанг Май? Мамма миа :) Чанг Рай има летище и е свързан с Банкок добре. :)

Не знам какво разбираш под центъра, най-добре е хотел в/около Стария град (на картите си личи четириъгълника със стените) или откъм източната страна - Tha Phae rd. Ако сте в неделя, ще сте съвсем близо и до неделния вечерен пазар.

Все още обмислям дали да не отида директно от Банкок в Чанг Рай, да направя там една нощувка и след това 2 в Чанг май. Някой беше писал по темите , че има редовни автобуси между двата града. Но на мен ми се иска повече да направя Банкок-Чанг Май с нощния влак и след това със самолет до Пукет. Не е ли постижимо за 1 ден Чанг рай, при положение че предлагат еднодневни турове от Чанг май? Ти какво мислиш по въпроса?

П.С. А за центъра имах предвид точно стария град. Ще погледна и хотелите в източната страна. Благодаря за препоръките.

Редактирано от liliya
Връзка към мнение

Нееееееее, с таксите стана 62 USD. Този вечерен самолет каца твърде късно. Обвързано е с резервация за вечеря в открития ресторант на Байоке, която има точен час на започване и свършване. А ти какво имаш предвид под загубен ден в автобус? В смисъл дали не смятам да се лашкам 12 часа с автобуса до Банкок ли?

И все пак ума не ми го побира. Как може за закупени преди четири месеца билети да ти треснат просто така - отменяме полета, оправяй се............ 20 дни преди тръгване... Не може да се размине просто така. Би трябвало да носят някаква отговорност от авиокомпанията

 

Случват се такива неща, дори и с големи компании. Еми ще трябва да решиш - или нощния полет и изпускаш вечерята, или ранния полет и губиш ден в Сием Реп. Аз определено избирам първото, но ти си знаеш. 

 

И да, това имах предвид с автобуса, ако не смяташ да се лашкаш, то избора са ти тия полети. 

Връзка към мнение

Този, който съм ти посочила е в Стария град, близо и до уикенд пазара. Има добри ревюта и прилични цени.

Да, разгледах го. Добро съотношение цена / качество.

Аз все още имам чуденка относно разпределението на нощувките. Иска ми се да видя възможно повече неща , но не ми се иска да препускам и пребиваването ми в Тайланд да премине само в път.

Връзка към мнение

Да, разгледах го. Добро съотношение цена / качество.

Аз все още имам чуденка относно разпределението на нощувките. Иска ми се да видя възможно повече неща , но не ми се иска да препускам и пребиваването ми в Тайланд да премине само в път.М

Моят план е късен полет от Банкок до Чианг Рай. На следващия ден пътуване по района и взимане на последния рейс от Чианг Рай до Чианг Май. Пътят е 3 часа с много добри автобуси. Автогарата в Чианг Рай е в самия център и хотелът е много близо до нея. Така към 8 вечерта би трябвало да съм в Чианг Май, където имам две нощувки. Аз също имах идея за влак от Банкок до Чианг Май, но освен непредвидимите закъснения на жп транспорта ме притесни липсата на време. Толкова много неща искам да видя за кратко време, че се налага буквално на 3 дни да летя със самолет. За 13 дни престой имам 4 полета

Случват се такива неща, дори и с големи компании. Еми ще трябва да решиш - или нощния полет и изпускаш вечерята, или ранния полет и губиш ден в Сием Реп. Аз определено избирам първото, но ти си знаеш. 

 

И да, това имах предвид с автобуса, ако не смяташ да се лашкаш, то избора са ти тия полети. 

Има още един полет и май към него ще се ориентирам..... следобеден...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не ми е ясно защо така препускате бе хора!Пристигаш късно вечерта в Чанг Рай,на другия ден обикаляш в района и в пет часа хващаш автобус за Чанг Май.Като имаш само три дена за района защо не избереш един от двата града?

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Не ми е ясно защо така препускате бе хора!Пристигаш късно вечерта в Чанг Рай,на другия ден обикаляш в района и в пет часа хващаш автобус за Чанг Май.Като имаш само три дена за района защо не избереш един от двата града?

Зодия телец съм. Имам проблем с апетита  :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.