Прескочи до съдържание

Въпроси за застраховка от Gold Car


Препоръчани мнения

Малко тъпанарски въпрос, ама все ме гложди да го разчекна докрай и поради несвестния ми англйиски имам нужда от помощ.

Тъ....сега като бях в Бергамо, Gold Car ме накараха да сключа тяхна автокаско застраховка, че оная на economycarrentals (имах включен full insurance в цената) била фалшива и се искало самоучастие от 1400 евро.

Въпрос тъп първи - това означава, че ако шибна някъде возилото и ремонта струва 2000 евро, 1400 са от мен, а остатъка от тях, така ли?

 

Въпрос тъп втори:

 

Аз имам кредитна карта Visa, хамериканска, бяха ми пращали някъде писмо, че когато платя с тяхна карта, имам и застраховка. Там пише ето това:

 

This letter is to verify that you ...... and any drivers authorized on the car rental agreement, when using Chase bank card number ending in ...., are eligible for worldwide coverage which includes the previously excluded countries of Ireland, Northern Ireland, Israel and Jamaica under the Auto Rental Collision Damage Waiver benefit. However, coverage is not available where it is prohibited by law or by individual merchants, or is in violation of the territory terms of the rental agreement.

 

Subject to the terms and conditions in the Guide to Benefits, Auto Rental Collision Damage Waiver reimburses you for covered theft or damage to the rental vehicle up to the actual cash value. Valid administrative and loss-of-use charges imposed by the auto rental company and reimbursement for reasonable towing charges that occur while you are responsible for the rental vehicle are also covered. The following must be met in order for coverage to apply:

 

....2. The Loss/Damage Waiver offered by the rental agency must be declined by the cardholder in any state or country except where prohibited by law.

 

Има и още няколко реда, ама те са ми ясни какво са.

 

Та каква е застраховката - пълно каско или не?

 

Ясно ми е какво се прави при щета и т.н., но не знам доколко е сигурна тази застраховка при щета и ще я признаят ли ей такива надменници като Gold Car?

Връзка към мнение

Gold Car изобщо не ги интересува тази застраховка, ако има нещо ти си плащаш щетите на тях  и после си искаш парите от застрахователя. 

"....2. The Loss/Damage Waiver offered by the rental agency must be declined by the cardholder in any state or country except where prohibited by law" това обаче значи, че трябва да си отказал застраховка LDW от Gold Car, т.е. за тях ти няма да имаш застраховка и ще ти блокират по-голяма сума по картата.

Връзка към мнение

Това ми е ясно, но това по картата си е застраховка пълно каско, нали?

 

И за самоучастието нищо не казвате, т.е. първи (тъп) въпрос:).

Връзка към мнение

Да, по "първи (тъп) въпрос", отговорът е, че дължиш до размера на самоучастието, а нагоре дължи застрахователя...

 

По, въпрос втори, аз бих те посъветвал да не разчиташ на външна застраховка (хеле пък тази по картата) и да сключиш пълна с доставчика на деска при наемане на колата...

Редактирано от Duke
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

@Sun4o

 

Ето моя опит:

http://magelanci.com/topic/6510-кола-под-наем-в-италия/page-4

 

Пък ти сам си решавай.

Все едно сме попаднали на едно и също място:). Поне при мен беше мъж. Иначе беше същия г.з като твоята лелка. Същите мотиви, същото натрапване, направо извиване на ръце. И понеже наема на колата беше 50 лв. за 3 дена, а застраховката 84 евро, реших, че по тоя начин си наваксват евтината цена. Та се съгласих, явно в Италия е така с ренталките. И предния път в Болоня беше същото.

Чудното беше, че ми взеха и някаква такса от 28 евро, била на economycarrental, нарекоха я fuel flex. Писах им на последните, някакви тъпотии ми отговориха, колкото да ме отбият, пак им писах - отговор на-найси.

 

Принципно се припокрива мнението ми с това на Дюк, аз също съм от тази порода и стрелям на сигурно, но взехада ме дразнят много тия италианци с техните условия и капризи.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Все едно сме попаднали на едно и също място :). Поне при мен беше мъж. Иначе беше същия г.з като твоята лелка. Същите мотиви, същото натрапване, направо извиване на ръце. И понеже наема на колата беше 50 лв. за 3 дена, а застраховката 84 евро, реших, че по тоя начин си наваксват евтината цена. Та се съгласих, явно в Италия е така с ренталките. И предния път в Болоня беше същото.

Чудното беше, че ми взеха и някаква такса от 28 евро, била на economycarrental, нарекоха я fuel flex. Писах им на последните, някакви тъпотии ми отговориха, колкото да ме отбият, пак им писах - отговор на-найси.

 

Принципно се припокрива мнението ми с това на Дюк, аз също съм от тази порода и стрелям на сигурно, но взехада ме дразнят много тия италианци с техните условия и капризи.

 

Е, ние с Duke сме на различни мнения - дискутирано е  не един и два пъти - няма лошо. Всеки сам си решава - важното е решението да е информирано (малко, клише се получи, но си е така) 

 

А това fuel flex е поредната игра на част от рентакар компаниите. Става въпрос за горивото. Как взимаш и как връщаш колата. До колкото си спомням fuel flex те осбождава от ангажимента да върнеш колата с гориво = на това с което си я взел (например фулл-фулл). Но за това удобство си плащаш.

А и в тази връзка си спомням, че няма нито една бензиностанция по пътя от Пиза до летището.

Редактирано от ven62
Връзка към мнение

 - Прави са Goldcar, други застраховки освен тяхната не признават. Всички фирми са така. Натиска им да сключиш тяхната застраховка е пословичен, точно това е една от причините да е толкова ниска цената на наема. 

 

- Тъп въпрос номер 1: правилно си разбрал :) А, ако си взел застраховката на economycarrentals, 1400 са първоначално от теб, след това economy... трябва да ти ги върнат. 

 

- Тъп въпрос номер 2: също правилно си разбрал. Макар и в Европа да го няма това нещо (освен може би по най-високите нива на кредитните карти) картата ти да покрива застраховката за кола под наем, то в щатите е разпространено доста. И точно за това дават такива писма, които да ги покажеш на фирмата, за да не ти таксуват абсолютно никаква застраховка. Целия демидж в случая трябва да се поеме директно от VISA и всичко да е тип-топ. Това го казвам малко академично, защото нямам щатска карта, но така наемат коли масово американците в Европа - изрично отказват всякакви застраховки и всичко се трупа на картата. Сега, не трябва да го приемаш на чисто доверие, не знам дали за тая работа не трябва и да си гражданин на САЩ или нещо подобно, не знам дали и в този случай няма самоучастие, говоря само на теория, чети внимателно условията. 

 

С две думи си се нашил по няколко параграфа:

- Първа нашивка: взел си застраховката на economycarrentals, която не се признава от фирмата

- Втора нашивка: взел си застраховката на фирмата, въпреки че не е било необходимо

- Трета нашивка: през цялото време си имал карта, която е включвала пълно каско и вероятно не е било необходимо въобще да ползваш другите застраховки. 

 

Питай друг път предварително, тия въпроси са разисквани доста :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Е, ние с Duke сме на различни мнения - дискутирано е  не един и два пъти - няма лошо. Всеки сам си решава - важното е решението да е информирано (малко, клише се получи, но си е така) 

 

А това fuel flex е поредната игра на част от рентакар компаниите. Става въпрос за горивото. Как взимаш и как връщаш колата. До колкото си спомням fuel flex те осбождава от ангажимента да върнеш колата с гориво = на това с което си я взел (например фулл-фулл). Но за това удобство си плащаш.

А и в тази връзка си спомням, че няма нито една бензиностанция по пътя от Пиза до летището.

Не си ме разбрал.

Таксата е на economycarrental (никой не ми обясни каква е и защо е), Gold Car си ми блокираха отделно 95 евро за горивото.

 

Георги, знам си грешките, но всичките ми предположения ми ги потвърдихте и тук, тоест нищо ново, поне затвърдих това, което си мислех и аз. А и друг път съм взимал без каско, не е имало проблем. Просто тия в Италия са опасни, мамицата им...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.