Прескочи до съдържание

Снимките, които влизат в календарите ни за 2017


Препоръчани мнения

Не ми остава нищо друго, освен да кажа "Уау!, Благодаря на всички, уникални снимки!"

Редактирано от Lyubina
  • Харесвам 8
Връзка към мнение

И все пак една снимка от България успя. Много съм горда!

Всички снимки са уникални, човек почва пак да гледа календара, кога е следващата ваканция...И да мечтае...  ;)

  • Харесвам 13
Връзка към мнение

Моля, на стенният календар, за месец октомври да поставите OAE, Miracle Garden. Многоооо ми харесва. Чудесна е! Защо не видях в избраните снимки - Норвегия, много красива снимка беше, една снимка, на която и забравих името, пейзаж с една река и планини, и палатка. Макар, че аз не видях къде е палатката. Като че ли тази снимка имаше най-голям рейтинг за съответния месец.

Редактирано от rdd
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

И все пак една снимка от България успя. Много съм горда!

Бяха две,но с цел да не се повтаря дестинацията,Гошо е оставил едната. ;)

Връзка към мнение

Бяха две,но с цел да не се повтаря дестинацията,Гошо е оставил едната. ;)

Аз бих направила един календар само с България. Според мен, повечете дето са в чужбина биха били заинтересовани. :)

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Ако е възможно - м. Юли - Мачу Пикчу да отиде в малкия календар - тази година вече имаше подобна снимка в големия. 

 

 

Не, снимката за м. Юли-Мачу Пикчу е страхотна. Моля, нека си остане в големия календар!!!

 

Нямахме изрично условие да не се снимат същите места, а и не виждам как може да имаме. Мачу Пикчу е уникално с това, че общо взето всеки, който е ходил там прави снимки от почти същата гледна точка и много от снимките си приличат. Това по-скоро е изключение и няма как да забраним снимането на едни и същи места. Че дори и снимка от същата точка би изглеждала коренно различно по изгрев, залез, в мъгла и т.н. Освен това, включването в малкия календар не е "наказание". Доста хора го предпочитат като формат и вижда доста повече практическа употреба от големия :)

 

Критериите коя снимка влиза в големия и коя в малкия са ясни, и зависят основно от качеството на изходните файлове. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Понеже е моя снимката за юли на Мачу Пикчу... да си кажа, че нямам идея какви снимки е имало в миналогодишния календар и затова не съм се съобразила и съм участвала с тази. А в кой календар ще влезне ми е все едно, изобщо не очаквах да е сред избраните, така че е приятна изненада :)

Може ли някой да даде линкче към темата за миналогодишния календар? Може би за в бъдеще е добре да има референция към нея, за да няма повторения на обекти и места, само като идея. 

Редактирано от Carrie
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Понеже е моя снимката за юли на Мачу Пикчу... да си кажа, че нямам идея какви снимки е имало в миналогодишния календар и затова не съм се съобразила и съм участвала с тази. А в кой календар ще влезне ми е все едно, изобщо не очаквах да е сред избраните, така че е приятна изненада :)

Може ли някой да даде линкче към темата за миналогодишния календар? Може би за в бъдеще е добре да има референция към нея, за да няма повторения на обекти и места, само като идея.

 

Абе, кой гледа наведнъж двата календара, че да види повторението.:)

Красивата снимка винаги радва окото, освен това, "човек никога не прегазва една и съща река"- тоест, може мястото да е еднакво, но погледът е различен.

 

А пък аз, дето разправях на Вен, че си стискам една снимчица, която много си харесвам, тя е точно тази, която ще влезе в календар. Няма значение в кой, за мен е много важна вашата оценка.

Много ви благодаря!Това ми е такъв стимул за снимане и писане!

  • Харесвам 11
Връзка към мнение

Чудесни снимки!

 

Поздравления за авторите на снимките, избрани за календарите, а и на всички участници. :clapping:

 

Радвам се и , че за голяма част от избраните снимки съм гласувал, а иначе, от 24-те снимки аз не бих сложил 3 в календарите на magelanci.com, но това си е мое мнение.

 

Айде, Георги, на работа – кога ще са готови календарите? :)  :P

Редактирано от ven62
Връзка към мнение

Честито на авторите! Голяма част от снимките, за които съм гласувала не попадат тук (за тези с пилетата най-ме е яд! :P ), но в крайна сметка всичките са много добри и няма особено значение в кой календар попадат :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

За моето участие мога да кажа, че това не е кадъра, който исках да е в календара, нито втория, нито третия, нито четвъртия ми избор. Единственият начин да контролирам с коя снимка да бъда представена явно е да пускам само по една, за другата година ще знам.  Разбирам, че за Жоро е трудно да намери баланса между участници, месеци и гласуване, но и на мен като автор не ми е приятно точно кадрите, които си харесвам да отпадат. Вулканът го работих специално за календара, защото според мен е уникална забележителност, съдейки по гласуването и други мислят така. Беше голяма играчка за сглобяване, отне ми повече от 5 часа игра във фотошоп. Сега целия ми труд е бил на вятъра. Ако не се беше класирал ок, но да отпадне, заради комбинации между месеците, не ми е приятно.

 

Поздравления на авторите влезли в календара, има много добри попадения. :)

 

П.П. Три от снимките са с видимо некоректен бял баланс, едната синее, а другите жълтеят. Това може да се коригира, в този си вариант според мен не стоят добре.

Редактирано от Tedy
  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Снимката на Rumiana за февруари Torres del Paine мисля, че е събрала най-много гласове от всички снимки и някак не е справедливо да не е в календара.

Не, не е с най-много гласове, януарската снимка на Rumiana e с най-много, която ще влезе. Това няма никакво значение обаче, защото изборът е направен така, че да има 24 магеланци, участващи в календара и възможно най-голямо разнообразие от дестинации. Иначе можеше да го кръстим не магелански, а календар на Теди и Румяна, в общи линии.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Изборите приключиха, резултатите са признати. Благодаря за труда и усилията. Все пак да кажа какво ме сърби, Мачу и Златния павилион... са като кулата в Пиза, скука ще ме прощавате.

Пък имаше някъде една свежа идея за снимка на месеца и така месец по месец, като дойде времето на календарите ще има вече избрани. Ще е ясно че е от същия месец, ще си има дееебати, гласуване и хоп.

Отново благодаря

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

За моето участие мога да кажа, че това не е кадъра, който исках да е в календара, нито втория, нито третия, нито четвъртия ми избор. Единственият начин да контролирам с коя снимка да бъда преставена явно е да пускам само по една, за другата година ще знам.  Разбирам, че за Жоро е трудно да намери баланса между участници, месеци и гласуване, но и на мен като автор не ми е приятно точно кадрите, които си харесвам да отпадат.

 

Няма как да знам кой с каква снимка иска да участва, допускам че след като снимките са пуснати, значи автора е ок с това всяка от тях да е в календара. По какъв начин ти лично си подреждаш снимките няма как да е критерий.  

 

 

Изборите приключиха, резултатите са признати. Благодаря за труда и усилията. Все пак да кажа какво ме сърби, Мачу и Златния павилион... са като кулата в Пиза, скука ще ме прощавате.

Пък имаше някъде една свежа идея за снимка на месеца и така месец по месец, като дойде времето на календарите ще има вече избрани. Ще е ясно че е от същия месец, ще си има дееебати, гласуване и хоп.

Отново благодаря

 

Ще видим дали да направим набирането на снимките и гласуването целогодишна инициатива. Но имай предвид, че няма как да има календар, в който всички снимки са по абсолютно по вкуса на всички. В случая снимките, включително посочените от теб, са харесани от достатъчно много хора.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 В случая снимките, включително посочените от теб, са харесани от достатъчно много хора.

Аз не оспорвам избора и вкуса, искам да повлияя малко на общността и бъдещите гласувания. В смисъл на Магелан/ец/ новите, непознатите места да търсим. Просто един критерий за избор да добавя.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Много жалко за Лофотенските острови на Теди, тя ми беше фаворит не само за месеца, а като цяло :(

Но няма как всички снимки да са в календара, все пак месеците са само 12 :)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Много жалко за Лофотенските острови на Теди, тя ми беше фаворит не само за месеца, а като цяло :(

Но няма как всички снимки да са в календара, все пак месеците са само 12 :)

 

На мен - Ерта Але. Ама аз още не съм преживяла и исландския кадър на Теди от миналата година.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Аз не оспорвам избора и вкуса, искам да повлияя малко на общността и бъдещите гласувания. В смисъл на Магелан/ец/ новите, непознатите места да търсим. Просто един критерий за избор да добавя.

 

Такива дебати също не съм сигурен, че са ок. Харесването/нехаресването на снимка е супер субективно и всеки си има неговите критерии, които намира за най-важни. Павилиона в Киото сигурно е харесан, защото хората са били там, създава им положителна емоция, искат да си припомнят това изживяване пак като погледнат календара. Снимка от Папуа Нова Гвинея едва ли може да предизвика подобна реакция. 

 

С което не казвам, че не си прав, прав си си за себе си, но няма как да си прав за всички. Притеснявам се, че подобни дискусии в крайна сметка ще повлиаят негативно на избора в календара, ще станат малко като предизборни диспути и избора ще бъде повлиян от най-гръмогласните агитатори :) Което не е ок за мен. 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.