Прескочи до съдържание

Маршрути от Бирмингам


Гост

Препоръчани мнения

Здравейте :)

 

Не знам доколко ще ви полезна тази тема – при положение, че има доста евтини алтернативни полети до Лондон, но покрай магеланка Lindt, която ме запита за определени маршрути от летище Бирмингам - които не включват Лондон, а английската провинция, реших да се поразпиша пак. При нея специално ще има кола, така че тя ще бъде с лично обслужване ;), но покрай нея се присетих да ви дам разни идеи по иначе скучния емигрантски маршрут – без кола от там – и извън Бирмингам и Лондон. 

 

Виждам, че Раян са пуснали много евтини билети за конкретни дати – в случая за £19, и ще ги използвам за база.  

 

25-Nov: 17:15 SOF Sofia 18:40 BHX Birmingham

27-Nov: 19:05 BHX Birmingham 00:20 (+1) SOF Sofia

 

След кацане на Бирмингам -> влак до Stratford-upon-Avon.

 

Нощувките в английската провинция са скъпи, но могат да се изровят опции.

 


 

Самият Stratford-upon-Avon e съвършена прелест. Посещавала съм го през Януари, така че няма да се разочаровате. 

 


 

Ако ви остане време, скокнете следобяд – с автобус половин час – до крепостта Warwick:

 


 

Връщате се до Стратфорд, мятате се на влака и отивате в Оксфорд. Примерно разписание: 

 

19:12 Stratford-upon-Avon [sAV] 1 Leamington Spa [LMS]  19:48 3

20:04 Leamington Spa [LMS] 3 Oxford [OXF]  20:40 3

£17.80

 

Нощувки – с ровене се намират.

 

Вечерта – задължителен боен студентски пъб! :)

 

На следващия ден – макар и с лек махмурлук :) – Оксфорд.

 


 

Късния следобяд влак  Oxford -> Birmingham 

 

15:40 Oxford [OXF] 16:37 0h 57m 0 Birmingham International £17.90

 

Със сигурност може да се натамани нещо и с автобуси national Express по 5 паунда, но няма да са толкова удобни. Този пост е по-скоро идеен, не цели перфекционизъм. 

 

Ако сте с кола, само казвате и ви предлагам разни чудни варианти по селата наоколо :)

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Върнахме се и използвам темата да благодаря на Rainy за помощта и съветите! Фокусът беше да се поразходим и да се видим със сестра ми, така че не успяхме да изпълним много от програмата, но по-важното е, че много ни хареса, докоснахме се до английската провинция, със зелена трева, синьо небе и слънце :wub: . Тази година определено ни върви с времето където и да отидем и всяко пътуване ни дава повече, отколкото очакваме.

Ще си прегледам снимките тези дни и ще разкажа малко повече  :)

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Върнахме се и използвам темата да благодаря на Rainy за помощта и съветите! Фокусът беше да се поразходим и да се видим със сестра ми, така че не успяхме да изпълним много от програмата, но по-важното е, че много ни хареса, докоснахме се до английската провинция, със зелена трева, синьо небе и слънце :wub: . Тази година определено ни върви с времето където и да отидем и всяко пътуване ни дава повече, отколкото очакваме.

Ще си прегледам снимките тези дни и ще разкажа малко повече  :)

 

Много се радвам, че съм успяла поне малко да помогна :) С удоволствие ще го правя за всеки, който ми пише.

Връзка към мнение

И така, да отидеш на гости някъде не е точно като да си обикаляш сам с твое темпо. Особено ако домакините ти са петчленно семейство, което след 2 дни се разпределя от 1 в 2 къщи и имат половин метър списък с кухненски посуда, които да се купят през Черния петък, на който си се домъкнал и ти  :blush:

Оказа се, че сестра ми е твърде малка, за да шофира, без да се разори. Та единственият наличен шофьор си взе отпуск, за да ни разходи наоколо с колата. 

Тези обстоятелства наложиха първия ден да се разпредели между препоръчания Стратфорд и Икеа :) За пръв път ходя по магазините на почивка извън страната. Освен това ми беше много интересно да вляза в офис, в който да разглеждам каталози и да си поръчвам на гише каквото ми трябва от вилици, през кафе машина, до диван. 

Така или иначе научихме много за живота на емигрантите в Англия, начина на живот и пазаруването. Беше страшно интересно за нас, но не знам коя част от преживяването ще бъде полезна и се нуждае от описание. 

Все пак успяхме да разгледаме градчето на Шекспир, да погалим катерица, да снимаме лебеди, да видим синьо небе и зелена трева, както и да купим кишове и торти на разпродажба, Коледен базар, да ядем ход дог в Икеа и да купим чинии, кафе машина и коледни играчки :)

 

post-997-0-48767600-1480538201_thumb.jpg

post-997-0-46186100-1480538212_thumb.jpg

post-997-0-95508600-1480538234_thumb.jpg

post-997-0-50367400-1480538252_thumb.jpg

post-997-0-96078500-1480538275_thumb.jpg

post-997-0-47655000-1480538302_thumb.jpg

 

Прилагам доказателства за небето, просто за да се изфукам, че уцелихме такова време  :)  А утре ще се опитам да кажа и нещо смислено за тази разходка.

  • Харесвам 10
Връзка към мнение
  • 9 месеца по-късно ...

Да повдигна малко темата , имам престой от два дни и половина : кацам на 24.10 на BHX в 11,50ч и излитане на 26.10ч в 18.35ч. Ще взема рентакар и крузвам до Стратфорд Ъпон Ейвън (разходка и нощувка) .

На следващият ден към замъка Уоруик и после Оксфорд? Какво препоръчвате да се види там и втората нощувка къде да я направя , в Оксфорд или Бирмингам?

В Бирмингам какво има "must-see" ?

Връзка към мнение
преди 4 минути , stanislavpp каза:

В Бирмингам какво има "must-see" ?

Зависи, какво ти е интересно.

Аз, като всеки вманиачен на тема фентъзи, свързвам Бирмингам с ето това: 

http://www.birminghammail.co.uk/whats-on/things-to-do/sarehole-mill-and-tolkien-trail-things-180789

  • Браво 2
Връзка към мнение

Тоест втората нощувка да е в Оксфорд? Логистично е напълно ОК , полетът BXH - SOF е  в 18.35ч.

 

Какео е хубаво непременно да се види в Оксфорд ?

В Бирмингам освен мелницата на Толкин , Блекси хол и библиотеката има ли нещо, заради което си заслужава да се ореже някой час от Стратфорд и Оксфорд?

Редактирано от stanislavpp
Връзка към мнение

За Оксфорд - виж тази тема на @Mary, последната страница :) 

 

За Бирмингам знам само че е с кошмарен трафик, като съм го заобикаляла - няма нещо, което да ме вкара в него ;) 

 

 

 

Връзка към мнение

Айййй, май ще пропусна каквото и да е в Бирмингам, и ще се запътя към  Буртън , Бибъри и Малмсбъри! 

 

п.п. Леля Пат твърдо ли таксува 100€ за нощувка?

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 1 минута , stanislavpp каза:

Айййй, май ще пропусна каквото и да е в Бирмингам, и ще се запътя към  Буртън , Бибъри и Малмсбъри! 

 

п.п. Леля Пат твърдо ли таксува 100€ за нощувка?

Няма да сбъркаш! :) 

За нощувката @Гост ще каже, но мястото беше супер!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 3 минути , stanislavpp каза:

Айййй, май ще пропусна каквото и да е в Бирмингам, и ще се запътя към  Буртън , Бибъри и Малмсбъри! 

 

п.п. Леля Пат твърдо ли таксува 100€ за нощувка?

Сравнението изобщо е абсурдно - Бирмингам с останалите красотища... :) Боя се, че цените са в този диапазон, да. Макар че вече е извън сезон и цените може да са мръднали надолу някъде.

Пиши им :)

 

Tony Pooley

Somerford House, Little Somerford,
Chippenham, Wilts SN15 5JW, UK
home tel:  
+44 (0)1666 822110
mobile tel:  +44 (0)7810 437307
email:  tony.pooley@brandnumbers.co.uk

 

Връзка към мнение

П.П. Те ми искаха малка предплата, която платих по банков път. Тук booking е рядко използван. Ако наистина много ви хареса и искате да отседнете там, и е свободно, ще ви платя сумата, а вие ще я дадете на @Mary. :) 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.