Прескочи до съдържание

Здравейте от начинаещ пътешественик


Препоръчани мнения

Само да се представя, Казвам се Галина и мечтая да пътувам , но 11години съм закотвена и се грижа за 2те ми деца и 2 обсебващи местни бизнеса. пътуваме само лятото до Гърция. На 06.11.16 синът ми има рожден ден и става на 11г. и също като мен е един мечтател за безкрая.....Само глобуси , атласи, компаси и звездни карти са му в главата. Възнамерявам да го наградя с една екскурзия из Европа - (като за начало)! Нещо кратко, но запомнящо се. Бихте ли ме посъветвали! как да се организирам??? Сама или с агенция! Предпочитам със самолет, за да опита детето тръпката!

билети, авиокомпании, хотели, кои държави и градове са подходящи за сезона??? Благодаря ви!

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Здравей, tiffany - и добре дошла :) 

 

Би ли споделила какви са страстите на сина ти - изключая атласите :) - и колко време планираш да пътешествате?

 

П.П. Без агенции - ще се изкефите максимално, а и Европа е лесна.

Връзка към мнение

Италия! Веднага се влюбваш в нея! Архитектура, история, изкуство, храна, евтини полети....... Примерно - София до Пиза, от там Флоренция, Сиена, Лука......или пък Рим.....при всички случаи ще му се вземе акъла на детето.  Варианти много. Ако се спрете на агенция се ощетява цялата емоция и удоволствие.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Привет и добре дошла :)

 

Вече има толкова много полети /имам предвид директни с нискобюджетните авиокомпании/ , че възможностите за избор на дестинация са наистина големи.  Има доста градове до които двупосочния билет е 15-20 евро на човек.

В  Германия коледните базари още няма да са започнали, иначе и те са една голяма емоция и зареждат с настроение за предстоящите празници,  затова ще подкрепя Monika_Koko   за Италия , дори и да не нямате време за няколко града и само Рим  или Милано, няма да съжалявате.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Италия! Веднага се влюбваш в нея! Архитектура, история, изкуство, храна, евтини полети....... Примерно - София до Пиза, от там Флоренция, Сиена, Лука......или пък Рим.....при всички случаи ще му се вземе акъла на детето.  Варианти много. Ако се спрете на агенция се ощетява цялата емоция и удоволствие.

да и аз май натам се накланям :) към Пиза:):)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравей, tiffany - и добре дошла :)

 

Би ли споделила какви са страстите на сина ти - изключая атласите :) - и колко време планираш да пътешествате?

 

П.П. Без агенции - ще се изкефите максимално, а и Евро

 

 

 Моето момче мечтае за Москва и  Еверест,...но няма как! много е студено в момента. Също на рожденият му ден няма как да минем БЕЗ сестричката, която е на 6г, (и тя е луда за пътешествия). С нея става малко сложно :) За това Таткото ще го наемем за безплатен шерп :) може и Дядото да поканим да помага. но ще се насочим по близичко! в южната ни Европа. 

Здравей, tiffany - и добре дошла :)

 

Би ли споделила какви са страстите на сина ти - изключая атласите :) - и колко време планираш да пътешествате?

 

П.П. Без агенции - ще се изкефите максимално, а и Европа е лесна.

3-4 дни, не повече, за да не отсъства от у-ще.

Връзка към мнение

Щом е само за 3-4 дни и аз гласувам за Италия - ако например нощувате в Пиза може всеки ден да си правите екскурзии до друг град, транспортът с влак е много удобен и не е скъп, в случай че не искате да взимате кола под наем. Рим също е много добра опция и е лесен за ориентиране град, изобщо не ви трябва агенция. За нощувките бих ти препоръчала да се поровиш в Airbnb, освен ако не държиш да сте на хотел. Но ако сте четирима в апартамент ще ви е много по-удобно и на по-добра цена.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Аз бях на път да предложа също любимата си Италия :) но се опитах да си представя какво би изкефило един 11-годишен малчуган. Който едва ли се прехласва по храната и виното на Италия като мен :) И дали няма да му дойде в много само история...

 

Аз не съм пътувала с малко дете - тук има доста опитни по темата, но да дам моите 5 стотинки по темата. Защо не помислите за Испания - и по специално Барселона? Цветни, ярки сгради; уникални паркове; пъстро множество от хора; представления с фламенко; въздушната линия... 

 

И още едно предложение: "тривиалният" Париж - и катакакомбите; и Дисни - ако бях дете, сигурно бих си изяла пуловера от удоволствие при тази мисъл :) Затова попитах какви са му интересите...

 

Сигурна съм, че ще го измислите!

Връзка към мнение

Здравейте само да се похваля, вече се организирахме за Милано. излитане от софия на 05.11 - връщане на 07.11.с Rayanair (дефакто само 2 дни). Направих резервация за втората нощувка в хотел "Idea hotel Malpensa Milano" , близо до аерогарата защото полета за София е рано в 08.00ч.. това летище Малпенса е доста далече от центъра. Дайте идея за хотел за първата нощувка. Търсим съотношение качество-цена-локация.  И още нещо,  Има ли в Милано развлечения за деца, защото нали на 06.ноември ставаме на 11г. и трябва да празнуваме някъде.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз се сещам за увеселителния парк Gardaland, където може и да нощувате, но не съм била и не знам дали ще е интересно за момче на 11 години - виж инфо в нета дали ще ти допадне. 

Връзка към мнение

Здравей и добре дошла!

Докато успея да се включа и да подкрепя Reiny с Барселона и Париж, и вие вече сте избрали. :) 

Милано може и да не е най-перфектният избор за деца, но съм сигурна, че за тях пътуването ще бъде запомнящо. Първо излизане в чужбина, самолети, нови места, италиански, сладолед ... Какво още му трябва на едно дете?

За Gardaland съм чувала хубави неща, главно от момичета на възрастта на твоите деца, но не сме го посещавали лично. Как ще бъде обаче през ноември, не знам? Зависи от времето, разбира се.

Предполагам, че и в самия град има интересни неща за деца, но уви, нищо конкретно не мога да кажа.

Връзка към мнение

Младежът вероятно няма да се интересува от мода :) В разни чуждестранни форуми намерих следните идеи:

 

Музеят на технологиите Леонардо да Винчи

 

http://www.museoscienza.org/english/

 

 

Sforza Castle (Castello Sforzesco)

 

http://www.milanocastello.it/en

 

П.П. Не споменавам традиционното Дуомо, разбира се...

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Младежът вероятно няма да се интересува от мода :) В разни чуждестранни форуми намерих следните идеи:

 

Музеят на технологиите Леонардо да Винчи

 

http://www.museoscienza.org/english/

 

 

Sforza Castle (Castello Sforzesco)

 

http://www.milanocastello.it/en

 

П.П. Не споменавам традиционното Дуомо, разбира се...

 

С две ръце за технологичния музей. Този тип места за страшно подходящи за деца на тази възраст - интерактивни, дават ти възможност да пипнеш.

 

А бе, от футбол интересуват ли се чаветата? Сан Сиро!

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

В Милано настаняването е доста отчайващо като съотношение цена-качество, по мои наблюдения. Все пак, последния път успях да открия наистина приятно, ново място, чисто, с добра закуска, чудесни, удобни легла и близо до метрото, но мисля, че за вашите дати няма подходяща стая. https://www.booking.com/hotel/it/mio-hostel.bg.html?aid=368032;label=bookings-naam-S59dZ8mzyGPGsX14pDIC3QS35820504258%3Apl%3Ata%3Ap1%3Ap21%2C022%2C000%3Aac%3Aap1t1%3Aneg%3Afi%3Atikwd-32730645419%3Alp1001448%3Ali%3Adec%3Adm;sid=6b4374e48415abf56d4017789a64cc69

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Щом сте се спряли на Милано препоръчвам музея на Леонардо, а също и качване на Дуомото. Идете и до стадиона и Сфорцеско. Има и някакъв известен магазин на марката Ферари. Не съм влизала, ама хората с деца ходят там. Има и природонаучен музей. Втория ден за Бергамо. Обаче задължително и план Б, защото може да вали непрестанно и да отпадне всичко на открито.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

По принцип Милано е скъпа дестинация откъм хотели / не чак като Лондон де - там съотношението цена-качество, е Не отчайващо, ами направо ТРАГИЧНО / , но имайте предвид , че настаняване на 4 или 5 човека в една стая винаги е проблем, и винаги е скъпо. 

Ние сме семейство с 2 деца на 11 и 15 и от 2-3 години в повечето случаи резервираме 2 стай, защото ни излиза  значително по-евтино от едно общо помещение.

В такива случаи  или вдигаш бюджета за хотел, или се насочваш към апартаменти от booking и airbnb. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Здравейте с децата ми които са на 6г и на 10г Ще летим семейно до Милано на 05.11.16. Паспортите им са издадени 2013г. и са валидни до 2018г има ли някакви особености за валидността или давността на паспортите?. И още нещо - да им направя ли европейска здравна карта и как се прави?

Връзка към мнение

ЕЗОК - в офис на Банка ДСК за 2 седмици. Но по принцип си направете. Ние сме ги ползвали за спешен кабинет без заплащане или според местното законодателство. За това пътуване си сключете застраховка "Помощ при пътуване". 5-10 лв. Паспортите са ОК. Ако сте двамата родители - Акт за раждане на децата, ако е само единият родител - + Пълномощно - копие и оригинал.

 

http://www.ezok.bg

Редактирано от lesy
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.