Прескочи до съдържание

niki_m, aka Lisbonlover :)


Препоръчани мнения

и така, лайкнах страницата на магеланци 5ти поред.

тук успях вече да дам едно мнение

 

казвам се николай, лекар съм, но съм фен на пътешествията и летенето... съжалявам, че навремето не станах пилот от ГА, това е мечта, която не осъществих...

не се знае един ден дали няма да си купя частен самолет и да пишем тук в Магеланци след 10-20-30 години за приключенията ни като горди собственици не само на колелета /като шефа на форума Георги и моя милост/, а и някое друго летящо.

иначе, животът ми така протече, че ме свърза с Португалия и затова написах горе в представянето Lisbonlover, т.к. съм влюбен в този град... и така по-нататък ще споделям моите пътешествия и истории.

 

p.s. в момента животът ми протича по трасето София - Бургас и всички произтичащи с това плюсове и минуси от разписанието на нац. ни авиопревозвач  :rolleyes:

Редактирано от niki_m
Връзка към мнение

Хахах, да, ти си справката за всички промени по разписанието на тая линия :)

 

Ми айде, хаирлия да е, за Лисабон ти ме зариби между другото, ама така и не смогнах...висеше на косъм, но предпочетох Санкт Петербург, че е по-трудно достъпен с лоу костове...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

По този повод, BulgariaAir, спокойно могат да ми дадат половинка длъжност PR, че и качествено мърморя за проблемите им  :D

А колкото до Лисабон - отдаде ли ти се възможност - не я изпускай. Намери поне 5 свободни дни, и пак няма да ти стигнат, за да го усетиш и опознаеш.

Връзка към мнение

За да не разводнявам раздела с твърде много теми, ще си позволя да пиша в темата на niki_m, който се надявам да не се сърди... :)

Авиацията и пътуванията са мое хоби - като на повечето тук... Силно съм изкушен от идеята да бъда първи в раздела с пътеписите, но няма да изневерявам на един друг форум. ;) Може би от следващото пътешествие...

akair е своеобразно съкращение от означението на щата Аляска (АК) и "пришиваното" към доста авиокомпании 'air' (Air Berlin, Bulgaria Air)...

Пожелавам успех на Георги и magelanci.com в това ново пътуване. И нека помним, че път(ят/уването) от хиляди мили започва с първата крачка (по Лао Дзъ). :D А Георги днес я направи...

Редактирано от akair
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Веднага бързам да споделя, че Португалия ми е мечтата от няколко години.

Може би ще е следващата ми екскурзия и се радвам, че тук ще пия вода от източника!

 

Успех на форума и сбъднати мечти на всички!

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Веднага бързам да споделя, че Португалия ми е мечтата от няколко години.

Може би ще е следващата ми екскурзия и се радвам, че тук ще пия вода от източника!

 

Успех на форума и сбъднати мечти на всички!

Може да разчиташ на всякакво инфо.

Връзка към мнение

Още един глас за Лисабон, изключителен град, но от типа Лондон и Париж. В смисъл, ако някой много харесва Барселона може и да не хареса Лисабон. Подобна зависимост, знаете, съществува между почитателите на Париж, които не харесват Лондон и обратно. Както и да е, Лисабон през зимата е чудесна дестинация за бягство от студа, приятни хора, чудесна храна и много фадо...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Хората, трябва да се научат да откриват скритите тайни на Лисабон - така както между седемте хълма на града, между старите сгради от преди 200 години се движат трамваите на повече от 100 години и можеш да си "откъснеш" едни португалски килоти от просторите, така има и невероятни космополитни постройки, които понякога остават встрани от суетата на фадото и аромата на печените кестени.

Затова, Лисабон е страст.

Да ме прощава Париж, но Лисабон е милион пъти по-гостоприемен и обаятелен.

 

Във връзка с това се сетих за едно старо градско фадо, което е изпято от Амалия Рудригеш, песента се казва - "Лисабон,не ставай французойка" - Лисабон всъщност на португалски е в женски род - Lisboa /Лижбоъ/... в песента именно се призовава Лисабон да не се влюбва в Париж, да не забравя, че е португалка и да не натъжава своя баща Португалия - държавата - o Portugal е в мъжки род, а Лисабон се явява дъщеря му... описва се вътре, как влюбените остават в Португалия, как Лисабон може да види своите влюбени по улиците на Ълфамъ /Alfama/ - това е един от старите квартали на Лисабон, а в песента просто са определени с една дума "ълфасиняш" и как ще намери любовта например в красивите парадни униформи и т.н...  Това е по повод прокрадването на френската култура в историята на Португалия, което се е усещало най-вече в Лисабон, разбира се, било е за кратко.

Тук намерих едно клипче с песента, като вторият кадър показва именно това влияние - Кулата Сантъ Жущъ / Santa Justa/, която е построена в Лисабон от Айфел.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Обещанието си е обещание и вече е изпълнено - кратък ТР от последната разходка до една от перлите на ЦЕ вече е факт - малко като противовес на разказите от Италия/Португалия.  :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Обещанието си е обещание и вече е изпълнено - кратък ТР от последната разходка до една от перлите на ЦЕ вече е факт - малко като противовес на разказите от Италия/Португалия.  :)

вече го прочетох и много ми хареса.

между другото, до ден днешен така и не кацнах в Будапеща, все я оставях за по-нататък, но трябва да поправя грешката си...

Връзка към мнение

Аз така все оставям Виена за по-натам... :D Но след толкова трансфери там, изобщо няма тръпка в пътуването до столицата на Австрия... :unsure:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Има го и този момент, нещо подобно при мен се получи с Париж...кацах, кацах, кацах, и никакъв интерес...въпреки, че съм го посетил разбира се, но не ме грабна.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.