Прескочи до съдържание

Туристическа виза Австралия


Препоръчани мнения

Ние получихме отново австралийски визи без никакъв въпрос или допълнителни документи. Изобщо смятам, че това е най-лесната виза. При това напълно безплатна ;-)

Този път сме избрали месец август - искаме да опознаем по-подробно ГБР и Западна Австралия. 

Да помоля за някакви съвети за Западна Австралия?

 

Пусни отделна тема за Западна Австралия, че тук е за визите :) Аз срам, не срам, така и не стигнах до там. 

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте, някой може ли да потвърди, че Австралия официално ни премести в списъка на белите държави и визата става формалност?

 

check here:

https://www.border.gov.au/Trav/Visa-1/651-

 

ако не ме лъже паметта нямаще ни в тази група държави?!

 

Мерси предварително

Връзка към мнение

Според мен е така. Нашите визи се получиха на първия работен ден след попълване на формуляра, без никакви въпроси или нещо друго. А и вида визи е като за всички други ЕU държави . но честно казано за нас и първите ни визи, от преди 3 години, бяха също така получени без каквито и да е въпроси.

Връзка към мнение

Здравейте, някой може ли да потвърди, че Австралия официално ни премести в списъка на белите държави и визата става формалност?

 

check here:

https://www.border.gov.au/Trav/Visa-1/651-

 

ако не ме лъже паметта нямаще ни в тази група държави?!

 

Мерси предварително

От много време е така, онлайн кандидатстване, но после започва процес, който за едни е мигновен, а за други невъзможен.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте! Обмислям да кандидатствам за evisa и бих искал да попитам какво според вас е най-добре да се посочи в полето occupation. Доскоро работих и бях студент, но след като завърших университета пътувам вече 9-ти месец и нито уча, нито работя. Не зная колко са стриктни австралийските власти и как биха реагирали ако напиша че работя някъде си. Някой би ли споменал набързо от свой опит какво е най-добре да се посочи в подобни случаи?

Благодаря!

Алекс 

Връзка към мнение

Ако напишеш, че работиш, ще ти искат документ от работодателя. На мен ми искаха. Искат още в тоя документ да пише колко ти е заплатата. На мен даже ми искаха да пише, че са ми дали отпуска и на коя дата ме очакват да се върна на работа, но аз им отговорих, че още нямам конкретни дати и това го пропуснах.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

ShaMan-H_Fel,посетих блога ти https://acrosseuropewithcar.eu/.Забелязах,че си направил интерактивна карта за притежателите за бг паспорти.Чудесна идея,наистина.Отворих картата,но нямаше никаква информация,т.е.липсваше оцветяване според легендата.Каква може да бъде причината?

 

Редактирано от Georgie
Връзка към мнение
1 hour ago, ShaMan-H_Fel said:

Ако напишеш, че работиш, ще ти искат документ от работодателя. На мен ми искаха. Искат още в тоя документ да пише колко ти е заплатата. На мен даже ми искаха да пише, че са ми дали отпуска и на коя дата ме очакват да се върна на работа, но аз им отговорих, че още нямам конкретни дати и това го пропуснах.

Здравей! Но ако не напиша че не работя малко ме съмнява да ми дадат визата. Някой тук има ли подобен опит и как го решихте случая?

Връзка към мнение
преди 1 час, Aleks каза:

Здравей! Но ако не напиша че не работя малко ме съмнява да ми дадат визата. Някой тук има ли подобен опит и как го решихте случая?

В Австралия и Нова Зеландия е напълно нормално младежите да не работят 1-2 години и на собствени разноски или на разноски на родителите си да обиколят една две години света. Най-важното е да докажеш, че имаш достатъчно пари.

Аз лично получих 10 годишна виза за САЩ след като бях се дипломирал и не работех още никъде. Не се опитвай да лъжеш, че имаш работа, защотото тръгнат ли да ти искат документи, ще стане по сложно. За Австралия до колкото знам отказите са много по малко от колкото за САЩ.

Връзка към мнение
преди 10 часа, Georgie каза:

ShaMan-H_Fel,посетих блога ти https://acrosseuropewithcar.eu/.Забелязах,че си направил интерактивна карта за притежателите за бг паспорти.Чудесна идея,наистина.Отворих картата,но нямаше никаква информация,т.е.липсваше оцветяване според легендата.Каква може да бъде причината?

 

Благодаря ти за информацията, оправих проблема.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Aleks, със сигурност недей да казваш, че имаш работа, защото задължително ще искат разпечатка от работодател, това общо взето е от стандартния набор допълнителни документи, които искат. Но австралийската виза съвсем не е щатската и няма нужда от големи страхове, банково извлечение с достатъчно средства на твое име ще свърши работа. Отказани визи се броят на пръстите на едната ръка. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

 Искам да пътувам за Австралия за 3 месеца но няма как да докажа никакви връзки с България, като работа ,семейство, имоти и подобни. Най-много някакъв банков акаунт с няколко хиляди долара. Дали ще е проблем?

Връзка към мнение

Преди всичко, изобщо не е задължително да ти искат допълнителни документи. По добре кажи, че искаш да пътуваш около 15-20 дни. Винаги получаваш виза за  1 година, без ограничение в броя на влизане в страната. 

На мен досега нито веднъж не са ми искали доказателствени документи. Просто веднага получаваш визата по майла. Според мен искат документи само за пътуващи млади семейства.

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 19 минути , MarianaG каза:

 Искам да пътувам за Австралия за 3 месеца но няма как да докажа никакви връзки с България, като работа ,семейство, имоти и подобни. Най-много някакъв банков акаунт с няколко хиляди долара. Дали ще е проблем?

относно банковата сметка - поискаха   банков документ с наличните средства и  движението по сметката ми в последните три месеца.   

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 17 минути , Роми каза:

Ами изпрати им от кредитната карта. Те искат да видят, че има движение, а не че са внесени като някаква гаранция. 

Гледат не само движенията, но най-вече наличността по сметката. На един приятел му беше отказана виза при положение, че имаше над 20к лева оборот за 3 месеца, но останали 300лв. в края на периода. След 1 месец кандидатства наново с приложена същата сметка с достатъчно наличност и получи виза. За тях е важно да видят наличност от поне 2-3к лева, които би следвало да стигнат за покриване на разходи.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
1 hour ago, Роми said:

Преди всичко, изобщо не е задължително да ти искат допълнителни документи. По добре кажи, че искаш да пътуваш около 15-20 дни. Винаги получаваш виза за  1 година, без ограничение в броя на влизане в страната. 

На мен досега нито веднъж не са ми искали доказателствени документи. Просто веднага получаваш визата по майла. Според мен искат документи само за пътуващи млади семейства.

1 година, от която можеш да стоиш в страната само 3 месеца, нали така?

1 hour ago, Роми said:

 

 

Връзка към мнение

А принципно какъв им е проблема да покажеш сметка с пари изпратени в нея специално за "случая", като гаранция. Просто не виждам защо би било проблем?

Връзка към мнение

Ако са изпратени специално за случая, така може и да изчезнат след като вземеш визата. Например.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 12 часа, MarianaG каза:

 Искам да пътувам за Австралия за 3 месеца но няма как да докажа никакви връзки с България, като работа ,семейство, имоти и подобни. Най-много някакъв банков акаунт с няколко хиляди долара. Дали ще е проблем?

Въобще не се впрягай много, австралийската виза не е като американската. Ако имаш сметка с достатъчна наличност не би трябвало да имаш проблеми. 

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте Магеланци,

 

Изчетох целия ви форум за австралийските визи и искам да ви помоля за съвет, защото нямам никаква идея дали мога да направя нещо за да ускоря процеса да си получа е651 визата навреме, и не познавам никой друг, който е бил в моето положение.

 

Живея в Швейцария и с моя приятел швейцарец миналата седмица си купихме самолетни билети до Австралия за 3-седмично пътешествие от 10ти юни нататък. Бяхме проверили предварително как стои положението с визите и видяхме на официалния сайт, че отнема 2 дена в 90% от случаите, така че не се притеснихме да си купим билетите предварително. Сега на 14ти май пуснахме формулярите за е651 онлайн, но само той получи визата си веднага. Питаха ме дали съм женена (не), с какво се занимавам (студентка съм), какви роднини имам извън Австралия които няма да пътуват с мен и каква е възрастта им (изброих родители, сестра, баба и дядо, леля), как ще спонсорирам пътуването си (сама, работих тук и имам достатъчно спестявания). След като минаха 3 дена и аз не получих никаква друга информация (а на моя акаунт в техния уебсайт пише само, че са получили формуляра и че тепърва ще работят по него), почнах да търся информация в интернет колко максимално може да отнеме издаването на такава виза, и за съжаление открих, че може да отнеме по цял месец за страни като България (а тук сега във форума прочетох, че някои хора получават почти веднага одобрение, а други чакат по повече от месец, почти на напълно случаен принцип?). Проблемът е, че нашият полет е точно 1 месец след като подадохме документите и се притеснявам, че няма да получа визата навреме. Днес звънях в телефонния им център по визови въпроси за Европа (в Лондон), и там ми казаха, че може да отнеме поне седмица докато ми дадат виза или ми поискат допълнителни документи, и че междувременно дори не мога да ги информирам за моя полет, освен по онлайн e-visitor inquiry формуляра. Веднага използвах този формуляр за да им пиша че имам полет след 3 седмици, ако може да ме информират възможно най-скоро дали трябва да им пращам допълнителни документи, и също така прикачих самолетните билети в IMMI акаунта към моята кандидатура за виза, без да са ме питали за тях. Притеснявам се обаче, че това ще си остане глас в пустиня...

Според вас ако не получа никаква информация до началото/средата на следващата седмица, струва ли си:

- да им пиша още имейли (току-що чрез вашия форум открих поне още два различни начина да се свържа с тях)?

- да се обаждам на посолството в Берлин (което отговаря за Швейцария) или в Атина (което отговаря за България)?
- да се обаждам директно в Австралия на 131 881 (този беше телефона, който открих на страницата за помощ и визови въпроси)?

- да се свържа с туристическа агенция в Швейцария или в България с надеждата, че те поне ще могат да направят нещо повече по въпроса?

- някой да има някакъв друг съвет?

 

Ще съм ви много благодарна, ако може да споделите дали мога да направя нещо по въпроса!

Много ви благодаря предварително!

Петя

Връзка към мнение

Според мен изчакай още 1-2 дни и тогава им драсни мейл.

 

Не искам да те притеснявам, но при мен и приятелката ми върнаха отговор със запитване за допълнителни документи след 3 дни. Изпратихме ги почти веднага (1-2) дни, след което аз получих визата след окоо седмица. При приятелката ми обаче се наложи да пишем 4-5 имейла с въпроси дали им е необходимо още нещо, защото забелязах, че статуса в Immi седи непроменен (все едно не са получили документите) 

В крайна сметка нейната виза пристигна около месец след подаването на заявката.

 

В интерес на истината не знам дали спаменето ни с мейли е помогнало, защото не получихме отговор на запитванията, а директно след 2-3 седмици получихме визата, но все пак...

Връзка към мнение

Случва се да се моткат и отговорите наистина са на случаен период, но до сега сякаш не помня случай някой да е изпуснал пътуване заради закъсняла виза. А и все пак винаги го има съвета да не се правят разходи преди визата да е готова. Ако помага по някакъв начин, едни приятели които ми идваха на гости в Австралия също получиха визата си броени дни преди датата за тръгване. Искрено се надявам просто да ти изпилят нервите и накрая всичко да е наред. 

 

Не бих препоръчал агенции, няма с какво да ти помогнат.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Имам въпрос, бях чела, ама нещо сега не намирам къде беше  дискутирано точно, та ако се извади виза и после се смени паспорта, какво се случва? Защото до колкото разбирам визата е виртуална и не е в паспорта ти, тогава пък как да кажеш на МВР, че си искаш паспорта? А пък и в самата Австралия като влезеш, какво, подаваш си двата паспорта? Някой беше споделил, че те реално не ти искат визата, явно си имат данните в системата, та в този случай ми е странно... А иначе пък е тъпо да си сменяме паспорта, защото изтича чак април догодина, а Австралията я планираме за февруари, реално трябва да вадим нов паспорт около ноември, а не мога да чакам до тогава, за да планирам... Уф, голяма съм шматка , все за нещо ще се чудя и мая, обикновено излишно.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.