Прескочи до съдържание

Туристическа виза Австралия


Препоръчани мнения

Бихте ли дали повече инфо относно транзитната виза. Порових се и намерих само форма 876 подклас 771 в pdf формат. Не намерих онлайн форма. Документите се пращат до акредитираното за България посолството на Австралия в Атина.

Транзитната виза еднократна ли е? Поне така го разбирам каквото чета официално и неофициално. В смисъл, ако ходиш до НЗ и се връщаш от там как процедираме?

Връзка към мнение

Транзитната виза еднократна ли е? Поне така го разбирам каквото чета официално и неофициално. В смисъл, ако ходиш до НЗ и се връщаш от там как процедираме?

Правилно, транзитната е еднократна. Няма онлайн кандидатстване. Затова ни се наложи да вадим туристическа.

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Правилно, транзитната е еднократна. Няма онлайн кандидатстване. Затова ни се наложи да вадим туристическа.

 

За транзитна виза се свързах с посолството в Сърбия. Казаха ми какви документи да подам – форма 876, снимка, самолетни билети. След една седмица се свързаха с мен по телефон със стандартни въпроси – цел на пътуване, месторабота, и т.н. Всичко мина много цивилизовано, културно и нормално и за кратък период от време. Дадоха ми Multiple с престой до 3 дни, което го разбирам като Multiple транзитна виза, защото тя по принцип е за 72 часа.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да разкажа и аз... Изглежда наистина са стегнали режима яко... Предният път дадоха визата без въпроси след 3 дена. Ходил съм в Австралия и т.н., никакви проблеми... Тая година отново мислех, че ще е същото, но не - пратиха един дълъг списък с въпроси - кво ще правя след Австралия, къде ще ходя, банкови извлечения, годишни декларации за последните 2 години, т.н. Мен ми стана криво, но се заинатих, преведох къде какво трябваше и им пратих всичко. След близо месец ни вест, ни кост ми звъняха от посолството им в Белград... Някакви неща не им излизали по търговския регистър, ала бала :) И аз минавах към план Б и без Австралия, когато на сутринта в пощата ме чакаше визата, та резервирах полети в последния момент...

 

Много странна работа като цяло... време, пари (за преводите), малко повече от никакъв стрес, но с хепи енд... Като цяло е много странно и дразнещо, но явно хората си имат причина за тея проверки... За съжаление...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Със сигурност си имат причина за проверките. Важното е всеки, който тръгва да вади виза да си знае какво го чака. И да предвиди време 35-40 дена. При изрядни документи няма проблем.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 7 месеца по-късно ...

Планувам за догодина октомври Австралия и Нова Зеландия. Сега почвам да се занимавам с визата за Австралия. И понеже съм собственик на фирма, ще видим какво точно ще ми поискат.

Пуснах заявка и чакам.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Каквото и на другите. И аз съм собственик на фирма, подавала съм преди това и след, всичко е едно и също.

Кога плануваш? Аз мисля за октомври, но си чакам паспорта сега, че го сменям и ще задвижа нещата после.

Редактирано от Тони
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Тони, аз също планувам през октомври. Ще сменям паспорта през април, но пуснах искане за виза, че  да видя за какво иде реч.

Имам и резервен вариант. По принцип искам да е Австралия+Нова Зеландия. Ако не - ще бъде Нова Зеландия+Борнео+Бруней или пък с някой от островите - Лангкави, Ломбок или подобен.

П.П. порових, но не видях какво са ти поискали, като собственик на фирма.

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение

Сигурно сте проверили вече, но за всеки случай вижте колко дълго са валидни визите, че както чета планирате пътуване доста напред във времето.

Връзка към мнение

1 година е визата. Същите неща- банково извлечение, попълнен въпросник и подобни бла-бла истории, връзки с хора, на които ще гостуваш, ако има такива...но аз подавах миналата, после плановете ми се промениха и всъщност не им пратих нищо, реших, че го оставям за по-натам.

Чак към март мисля да подам.

Редактирано от Тони
Връзка към мнение

Получих автоматично, че в рамките на 7 дни ще получа отговор. Ще ви държа в течение. Ошко, аз искам да знам дали имам виза, че тогава да купувам билети и хотели. Че виж , Теди, как до последния момент не е било ясно ще има ли, няма ли да има. Аз няма да гостувам.

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение

Да, има логика. Аз го направих наобратно, но тогава не очаквах, че се затегнал режима, сега вече и аз бих го направил така. При мен за децата получих веднага визите, след около 5мин., за нас ни поискаха разни документи, както вече явно правят всеки път.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Да се оплача, ни вест-ни кост от австралийците. приеха ми заявлението, отговориха автоматично, че до 7 дни ще се разгледа, ма нЕма.  Седя и чакам, дайте съвет да почвам ли да питам какво става или да кротувам? :lol: :lol: Ей за това си ходя по държави, дето няма визи, щото ги няма тези неприятни емоции.

По този повод си говорих с една приятелка, която работи в турисктическа агенция. направили група за Австралия, тя ще бъде водач на групата. На всички дали визи он-лайн , на нея - не. Дигнала се тя, та отишла в посолството в Белград и там безпроблемно и дали. А сега де :unsure: :unsure: :unsure:

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Да се оплача, ни вест-ни кост от австралийците. приеха ми заявлението, отговориха автоматично, че до 7 дни ще се разгледа, ма нЕма.  Седя и чакам, дайте съвет да почвам ли да питам какво става или да кротувам? :lol: :lol: Ей за това си ходя по държави, дето няма визи, щото ги няма тези неприятни емоции.

По този повод си говорих с една приятелка, която работи в турисктическа агенция. направили група за Австралия, тя ще бъде водач на групата. На всички дали визи он-лайн , на нея - не. Дигнала се тя, та отишла в посолството в Белград и там безпроблемно и дали. А сега де :unsure: :unsure: :unsure:

 

Ми ако са минали седемте дни, може да хванеш да разпиташ... Виж случайно да не са пратили отговор и да е в папката със spam. 

 

За втория случай ми е малко странно. Туристическите визи не са ли само онлайн, или това че е водач на група я прави по-различен клас? Пък и май посолството в Германия отговаряха за нас, а не Белград, но всичко ми е много мътно и мъгляво, позабравил съм...

Връзка към мнение

Ми ако са минали седемте дни, може да хванеш да разпиташ... Виж случайно да не са пратили отговор и да е в папката със spam. 

 

За втория случай ми е малко странно. Туристическите визи не са ли само онлайн, или това че е водач на група я прави по-различен клас? Пък и май посолството в Германия отговаряха за нас, а не Белград, но всичко ми е много мътно и мъгляво, позабравил съм...

Да, за водач на група трябвало бизнес-някаква си виза. Не било като на другите.

Връзка към мнение

Те не отмениха ли транзитната виза за българи? Нещо такова си спомням.

Доколкото четох в тази тема имаме право само на 8 -часов транзитен престой без виза. Не важи за нощен престой на летището в Сидни и още едно, което сега не мога да цитирам.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За транзитна виза на място в Белград ли се ходи или се пращат документите по пощата? И трябва да има закупен билет вече така ли?

 

В моя случай от преди година - документи по поща до Белград. Имах билет по това време, не мога да твърдя до колко това помага.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Александра, ти прати ли им документи? Нашите ги раглеждаха около 3 седмици преди да ни дадат виза. По празниците са по-натоварени.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Александра, ти прати ли им документи? Нашите ги раглеждаха около 3 седмици преди да ни дадат виза. По празниците са по-натоварени.

Ми те не са ми поискали нищо. Изпратих само попълнено там, каквото трябваше като за начало. Да не би аз да не съм нещо свършила, както трябва? :unsure:Благодаря ти, сега се върнах в пощата и видях, че са ми пратили 2 мейла един след друг. Във втория има прикачен файл с разни работи, сега ще чета. Аз си мислех, че са двата мейла еднакви, а то се оказа друго. :unsure: :unsure: :unsure: :unsure:ми патица съм си  прочетох, ама нищо съществено - докИмент за полиомиелитна ваксина искали от май 2014, изБрояват държави, дет са огнища на полио, ама друго - не. Пишат, че могат да ми дадат виза без да искат нещо допълнително и плашат, че, ако се лъже, еди си кво си ;) Принципни неща, ама важното е, че до седем работни дни ще разгледат заявката и ще се обадят.

Правилно ли съм разбрала, че трябва да имам второ писмо или с виза, или със списък какво още искат?

Моля, някой от миналите по този път да ме светне, ако може!

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не, не. Точно трябва да попълниш формуляра и след това ти връщат по мейла списък на исканите от тях документи. Не се притеснявай, вероятно имат повече работа сега, но не пречи да ги побутнеш.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не, не. Точно трябва да попълниш формуляра и след това ти връщат по мейла списък на исканите от тях документи. Не се притеснявай, вероятно имат повече работа сега, но не пречи да ги побутнеш.

Ще почакам още малко, ама като запразнят всички, май няма да има сми.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Чакайте да ви кажа каква голяяяяма бяла птица съм :yahoo: :yahoo: дето седя и чакам да ми пратят нещо за австралийската виза :blush: :blush: Ми, оказа се, че второто писмо, дет ми го пратИха в същия ден, най-отдолу си има прикачен файл с виза. :blink: :blink: :blink: :blink:

Такава съм патица, сега, като отново си прегледах двете писма и изчетох всичко до края, се оказа, че 2 часа след подаването на заявката за виза, те вече са ми я изпратили. Без да ми искат никакви документи допълнително. :blink::wacko::unsure: Което изобщо не го очаквах, щото си мислех, че ще искат сметки, отчети и пр.Сега ще пусна заявки и за другите, с които ще пътуваме и пак ще кажа какво се случва.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Чакайте да ви кажа каква голяяяяма бяла птица съм :yahoo: :yahoo: дето седя и чакам да ми пратят нещо за австралийската виза :blush: :blush: Ми, оказа се, че второто писмо, дет ми го пратИха в същия ден, най-отдолу си има прикачен файл с виза. :blink: :blink: :blink: :blink:

Такава съм патица, сега, като отново си прегледах двете писма и изчетох всичко до края, се оказа, че 2 часа след подаването на заявката за виза, те вече са ми я изпратили. Без да ми искат никакви документи допълнително. :blink::wacko::unsure: Което изобщо не го очаквах, щото си мислех, че ще искат сметки, отчети и пр.Сега ще пусна заявки и за другите, с които ще пътуваме и пак ще кажа какво се случва.

 

Дано режима пак е олекотен, ще помогне доста!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.