Прескочи до съдържание

Пакистан


Happy_Traveler

Препоръчани мнения

Здравейте мили хора!

 

 Интересува ме има ли някой, който да е бил в Пакистан?

 

 Съвети/идеи/препоръки и как взехте визата?

 

 Мерси!

Връзка към мнение

Добрютру!

 

Щракваш тук, после намираш Пакистан и щракваш върху него и виждаш, че 14 магеланци са били там. Списъкът с имената ще излезе над картата :)

Редактирано от captain_oveur
Връзка към мнение
Георги Матеев

Привет. По една случайност точно днес ще ходя до посолството на Пакистан за да подам документи за виза. После ще ти драсна подробности.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Привет. По една случайност точно днес ще ходя до посолството на Пакистан за да подам документи за виза. После ще ти драсна подробности.

 Ехаа, супер. 

 Аз колкото пъти говоря с теб по телефона, все различно ми казват... Чакам инфо с нетърпение - колко време отнема, цена, tourist или visit visa и т.н.

 Мерси!

Връзка към мнение
Георги Матеев

Ъпдейт от пакистанското посолство.

 

За туристическа виза ми поискаха:

 

- копие от лична карта

- копие от паспорт

- хотелска резервация

- двупосочен самолетен билет

- банково извлечение от лична сметка, показващо всички движения и наличности за 6 месеца назад (трябва да е с подпис и печат от банката)

- 2 снимки паспортен формат

- попълнена анкета, бланката се дава на място

 

Ето актуален ценоразпис:

post-1175-0-50116200-1479981848_thumb.png

 

След подаване на документите паспортът не се оставя в посолството. Отива се отново след около 10 работни дни, тогава се дава паспорта и се плаща таксата за визата по сметка в Уникредит. След още 3 дни се взима паспорта с вече издадената виза.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Върнах се от Пакистан.

 Ако някой има въпроси - да пита :)

Чудесно, разкажи,моля, къде беше, как пътува до там, с коя АК, какво те впечатли?

Това е малко позната дестинация и ще ни е много интересно всичко, което разкажеш.

Връзка към мнение

Здравейте!

  Пътувах от Дубай с Air Blue и на връщане с PIA. PIA са известни като лоши и все с проблеми, но на мен ми се сториха много добри, голям самолет и храната беше хубава. А като си бял човек може да си издействаш някой привилегии. Еър Блу са нискобюджетни и закъсняват, при мен нямаше такива неща обаче. Като цяло всичко си беше окей. Пакистанците в самолета много ми се радваха. :)

 Аз бях само до Лахоре и около него, понеже там си беше зима ( 17 градуса в града :) ) и не ми се е ходило в планинските райони, които са заснежени по това време.  Лахоре е наистина красив, с много история и архитектура. Луд азиатски трафик навсякъде. :) Пакистанците говорят английски масово, така че езикова бариера не съм имала. Имат хубави ресторанти и заведения. Красивите жени не се виждат по улиците, но когато идеш в скъп ресторант или по-богат квартал - можеш да видиш мацки с по-тесни дънки дори от тези в България. Жените не се забулват. Имат хубави молове с разнообразие от дрехи. Аз си уших няколко туники за горещо лято - хем са с ръкав, хем много леки и те пазят. Идеални за море. :) Видях и няколко сватби, много пищност и красота! 

 

 Пакистанската храна е МНОГО вкусна, но с много подправки и на мен трудно ми понасяше, но другите бели я величаеха :) Яде се МНОГО месо.

Има много беднотия и мизерия там, но пък и много богати. Видях невероятни къщи. Ходих на небезизвестната граница с Индия ( Wagah border )  и видях церемонията по сваляне на флага и смяна на караула. Много пищно, не си поплюват да се съревновават двете нации.  В деня, в който си тръгнах, имаше отново взрив... Абе не е шега работа...

 

Как да кача снимки тук в самата тема?

  • Харесвам 15
Връзка към мнение

Ето това са няколко от Лахор, централна и туристическа част.

 Храмове, джамии и The Old Fort. Лахоре е един от 3-те града от триото Делхи, Джайпур и Лахор - построени от индийските мюсюлмански владетели. Затова и си приличат. Индия обаче инвестира МНОГО повече в туризъм и там са много по-запазени. 

 Но в Пакистан могат да се видят автентични, без никаква модерна намеса. Освен това сикхите разграбват Лахор и всички скъпоценни камъни от стените бяха издълбани, много тъжно наистина. Същите онези, с които е направен и Тадж Махал.

 

post-4066-0-61777200-1488880864_thumb.jpgpost-4066-0-07281800-1488880866_thumb.jpgpost-4066-0-54487000-1488880867_thumb.jpgpost-4066-0-98466500-1488880868_thumb.jpgpost-4066-0-65645100-1488880965_thumb.jpgpost-4066-0-09909700-1488880964_thumb.jpgpost-4066-0-66462700-1488880962_thumb.jpgpost-4066-0-22622300-1488880961_thumb.jpgpost-4066-0-82178900-1488880959_thumb.jpgpost-4066-0-58307500-1488880958_thumb.jpgpost-4066-0-32772800-1488880957_thumb.jpgpost-4066-0-97522500-1488880955_thumb.jpgpost-4066-0-74215500-1488880954_thumb.jpgpost-4066-0-74215500-1488880954_thumb.jpgpost-4066-0-11240000-1488880953_thumb.jpgpost-4066-0-51925500-1488880874_thumb.jpgpost-4066-0-48884400-1488880873_thumb.jpgpost-4066-0-10387100-1488880872_thumb.jpgpost-4066-0-81928400-1488880870_thumb.jpg


Още малко Лахор и Wagah Border ( границата с Индия).

  От едната страна викат: " Пакистан Зиндабад", а от другата; " Хиндустан Зиндабад" :)post-4066-0-52873800-1488881603_thumb.jpgpost-4066-0-85487400-1488881576_thumb.jpgpost-4066-0-17850200-1488881578_thumb.jpgpost-4066-0-60074400-1488881580_thumb.jpgpost-4066-0-65636000-1488881583_thumb.jpgpost-4066-0-17097100-1488881587_thumb.jpgpost-4066-0-52602200-1488881590_thumb.jpgpost-4066-0-57296400-1488881594_thumb.jpgpost-4066-0-86523900-1488881600_thumb.jpgpost-4066-0-54574700-1488881597_thumb.jpgpost-4066-0-57296400-1488881594_thumb.jpg

  • Харесвам 21
Връзка към мнение

Много интересни и хубави снимки.Точно вчера случайно четох много за Пакистан ,мнения на пътешественици(европейци).Оказва се ,че Лахор(10 милиона) и Карачи(12-18 милиона) не са типичните пакистански градове.По скоро "индийски" и "светско-арабски".Но със сигурност е много интересно.

Гледах доста за Равалпинди,Исламабад и Северозападен Пакистан(автономна област под властта на движението Талибан и наркобароните).Там е нещо друго:-)))).Но явно за всяка точка на света има интерес.И всеки намира нещо интересно,нещо което си е заслужавало да се види.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Пакистанците са си абсолютни индийци, все едно нашите македонци. :) Ама не им го казвайте :)

 Проблемите им идват от тази неприятна държава Афганистан, от където влиза каква ли не измет. Те имат много бежанци от там, които никога не са искали, но ООН ги насилва да ги приемат и им е давало пари, за да ги гледат ( да ви напомня на нещо, ставащо в Европа?). Войните в Афганистан са от много, много години ( 50+) и вече си има патани(пащуни) от Афганистан, но с пакистански паспорти. Районите около границата с Афганистан са опасни и там, където тези идиоти са се заселили - например Пешавар, има много атаки и проблеми. 

 Всичко останало си е типична Индия само че с джамии и без крави по улиците и хора, които са бездомни и спят навън. 

 Карачи преди години е бил втора ГОА, само че след тези талибани вече никой не може и да си помисли да се съблече там.

 Хората от Карачи имат слава на изключително ерудирани и спокойни и неконфликти. До толкова, че аз веднъж се запознах с такъв мъж и беше толкова мил и премерен, че аз попитах другите да не би да е гей. А те ми казаха: " О неее, това е типичен интелектуалец от Карачи, те са много внимателни и са ни пример за подражание." Също бих казала, че пакистанците са доста по-чисти от индийците, религията си казва думата. Има доста бели експати и в Исламабад и Лахор, даже им харесва. 

 Както казах има хубави, даже много хубави голф клубове, ресторанти, бях на фитнес, басейн и зумба и наистина беше супер.


Ето снимки от женския университет ( има и смесени, не е задължително да са разделени) в Лахор - абсолютен британски колеж, там излизат 100 пъти по-образовани от който и да е БГ университет, наистина много се държи. И жените, които завършват там, си намират съпруг по-лесно. :)post-4066-0-08247300-1488887007_thumb.jpgpost-4066-0-32446100-1488887009_thumb.jpgpost-4066-0-47791300-1488887012_thumb.jpgpost-4066-0-68062700-1488887014_thumb.jpgpost-4066-0-80212200-1488887017_thumb.jpgpost-4066-0-80212200-1488887017_thumb.jpgpost-4066-0-25108500-1488887021_thumb.jpgpost-4066-0-08813000-1488887024_thumb.jpgpost-4066-0-37489100-1488887027_thumb.jpg

 

 

http://www.kinnaird.edu.pk/

 

Ето това му е линка. Има и готини концерти там, една местна звезда там се влюбил във фенка и се оженили. :)

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...

@slujitel

 

Ще продължа темата тук - запасих се със сватбени снимки и видео за теб. :)

 

 Сега ще ти кача тези, който са качени и в YouTube, после тук ще продължа с разкази и снимки. 

 

 

 

Браковете в Пакистан биват или уговорени, или по любов, ама пак се уговарят.

 

 1. Уговорен брак - семейството на момчето и момичето търсят и проучват за подходящ партьор от гледна точка на образование, социален статус, визия, поведение, религия, от град или от село, къде ще се живее и т.н. 

 След като намерят подходящ - едното от двете семейства, например на момичето - кани това на момчето да гостуват - така се вижда кой, как и къде живее, нещо като банката като гледа на хората какво имат преди да им даде кредит. :)

Имат си matchmaker, при който се дава кой е за женене и лелките оправят работата. 

 

 Представи си го като едно по-малко градче или едни баби в блок: " Ама на Гошо синът е много 'убав, па и нашето момиче е много работно и добро, учило е в Пловдивския Университет, па и тя е много 'убава" и така. 

 

Традицията е почти 1 към 1 с българската, която вече в големите градове е изчезнала, но още се намира съхранена в различни краища.

Има и зестра - тя бива различна - едно време и при тях е било китеници, чаршафи, спалня, мебели и т.н., сега вече съвременните семейства дават пари, злато, имоти, кола - кой каквото може да предложи.

 

Тъй като обаче има случай на много злоупотреби и мъже, търсещи богати момичета с цел изгода, вече се смята за престижно и с достойнство мъжът да не очаква зестра, а той да даде - пари, злато, ако са мюсюлмани - и мехр. 

 

2. Бракът по любов е подобен на уговорения, когато родителите разберат и се запознаят, с тази разлика, че там може да настъпят проблеми. Затова и до ден днещен не е предпочитан. 

 Особено ако образованата щерка е залюбила сина на шофьора, друга каста, религия или етнос. 

 

  Моя приятелка е от патаните/пащуните и се влюби в момче от Лахор, но Панджаби - породата на индийците. Патаните са много традиционни и често не разрешават на жените си, а дори и на мъжете си ( пример е принцеса Даяна и Хаснат Хан) да се женят извън тяхните си, та и този баща не разреши. Девойката избяга и отиде при момчето, а после бащата като разбра - направи всичко възможно това семейство от заможно такова, вече да е средна класа.  След това младите обаче избягаха в Дубай, вече имат 2 деца, а мацката е шефка на голяма клиника там. Любовта победи! 

 

  Познавам и други, които са брак по любов - там Слава Богу всичко е било ОК. 

 

 

  • Харесвам 16
Връзка към мнение
On ‎07‎/‎03‎/‎2017 at 0:47 PM, Happy_Traveler said:

Пакистанците са си абсолютни индийци, все едно нашите македонци. :) Ама не им го казвайте :)

Точно така е! И езикът им е така сходен. Индийците казват, че урду е по-елегантен език от хинди и с повече нюанси и поетичност.

Много интересно си описала и много балансирано! 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Мерси. И аз съм чувала, че е по-елегантен, но аз наистина не мога да усетя разликата винаги, по-скоро от човек до човек, най-вече от хората в Карачи. Ама много са изтънчени. :)  Имам няколко близки момичета, понякога ги бъзикам, че са със синя кръв. Как сядат на дивана със затворени колена, как бавно и грациозно се движат, леко отпиват от чашата с чай, едни чисти и неомърсени от околния свят, чак се чудя от тази планета ли са. :lol: Едната особено учи PhD философия, смятай... Последният път ми обясняваше колко харесвала Аристотел и Сократ, добре, че и аз съм учила философия задълбочено, иначе щях да се почувствам много руса. :lol:

 

 

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

Пакистан обмисля премахването на визите за граждани на 55 държави с цел развитие на туризма,между които и много европейски:

https://timesofindia.indiatimes.com/travel/destinations/pakistan-to-introduce-visa-free-policy-for-55-countries-to-promote-tourism/as67217354.cms

Остава да разберем,дали и ние сме в списъка. 🙂

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Здравейте и Честита Нова Година! Тъкмо днес си мислех, че трябва да си подновя темата тук и да разказвам впечатления - и ето на, ти си ми я подновил. 😀 Да, и аз чакам да разбера държавите, дано по-скоро стане ясно. Някой вече имат облекчения - британци, германци и т.н. Явно идват доста туристи вече, тъй като вчера бях на Lahore Food Street и имаше един павилион за снимки - облечи се като могул. Та имаше толкова много снимки на бели туристи, направо бях супер учудена. Sightseeing bus-ът беше с няколко разписания на ден. И гледам - все пълен. Освен това не ме гледаха с такъв особен интерес, тццтц, ще стане като Индия тук, ще свикнат на бели хора. 

 

И друго ми направи впечатление - стария Лахор грам не е мръднал за 2 години, все повече изоставени сгради, все повече хора се местят в новите части на юг и не знам кога ще почнат да реставрират. Разликата е просто огромна - циганската махала срещу Бевърли Хилс за най-новите места, ама хич не се шегувам. Постоянно се строи, населението нараства, та нараства и градовете са двойни вече. В този ред на мисли съветвам всеки посещаващ ДА СИ ВЗЕМЕ МЯСТО ЗА НАСТАНЯВАНЕ В ХУБАВИТЕ КВАРТАЛИ. Не се притеснявайте, че не сте до забележителностите, Убър е по 3-4 долара максимум, ама ще сте на чисти и спокойни места, в близост до хубави заведения, паркове и др. 

 

Как да разпознаем добра локация от лоша - освен ревютата в сайтовете де, има един много очеваден критерии: новите квартали са с прави и широки улици, правилна номерация. Само като го видите на картата - и ви става ясно. Старите са като див лабиринт от улички, като мрежа на паяк. Нови - например DHA PHASE 1,2,3,4,5 ..., ASKARI 10, 11, Model town, Bahria town - според мен най-готиният, с разни реплики на Айфеловата кула, пирамиди, фараони, мани-мани. 😁  И сега погледнете северен Лахор, например Walled city и около него... И кажете как ви се струва.😀 Мисля да ви събера и един списък с най-хубави местенца за хапване с гледки, за сега имам 4-5 и ще набележа и още.

 

 

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Гледам си темата - ми то аз само за Лахор съм разказвала. Та да взема да разкажа малко повечко за самата държава...

 

 Първо малко извадка от Уикипедия:
 
Пакистан
 
 
Ислямска република Пакистан
اِسلامی جمہوریہ پاكِستان‬
Islamic Republic of Pakistan
    
Девиз„Вяра, единство, дисциплина“
Национален химнНационалният химн
image.png.97a4dff4790df364518ec8a47be7a128.png
 
МЕНЮ
 
 
 
0:00
 
Наименование на местния жител: пакистанец
Местоположение на Пакистан
Местоположение на Пакистан
География и население
Площ 881 913 km²
(на 33-то място)
Води 2.86%
Столица Исламабад
33°40′ с. ш.73°10′ и. д.
Най-голям град Карачи
Официален език урдуанглийски
Население 
(пребр., 2017)
212,742,631
(на 5-то място)
Гъстота на нас. 207 души/km²
(на 56-то място)
Управление
Форма Парламентарна република
Президент Ариф Алви
Министър-председател Имран Хан
История
Независимост
от Великобритания
14 август 1947
Икономика
БВП (ППС, 2017) $1.060 трилиона
(на 25-то място)
БВП на човек (ППС) $5,374
(на място)
БВП (ном., 2017) $304.4 млрд.
(на 42-ро място)
БВП на човек (ном.) $1,629
(на място)
ИЧР (2015) Безизменение 0.550 (среден)
(147-мо)
Коеф. на Джини (2013) 30.7 (среден)
Валута Пакистанска рупия (PKR)
Други данни
Часова зона UTC+5
Код по ISO PK
Интернет домейн .pk
Телефонен код +92

Ислямска република Пакистан е държава в Южна Азия, част от т. нар. Широк Близък изток. Със своите 174 милиона жители Пакистан е шеста по население в света и втора след Индонезия по население сред мюсюлманските държави. (Да добавя - вече са над 200 мил. и продължават да растат.)

Страната граничи с Индия – на изток, Китай – на североизток и Афганистан и Иран – на запад. Тънкият и дълъг Вахански коридор отделя страната от Таджикистан. На юг страната има морска ивица, дълга 1046 km и граничи с Арабско море и Оманския залив. От стратегическа точка страната се намира между важните региони на Южна АзияЦентрална Азия и Близкия изток.

Пакистан е федеративна парламентарна република, включваща четири провинции и четири федерални територии. С население от над 170 милиона души страната се нарежда на 6-то място в света и е втората най-многолюдна мюсюлманска държава в света към 2009.[1]  (В момента е вече номер 5 ). Пакистан се отличава с етническо, културно и географско разнообразие. Икономиката ѝ е 27-та в света по паритет на покупателната способност, но страната продължава да се причислява към развиващите се държави. Големи проблеми продължават да бъдат тероризмът, неграмотността и ширещата се бедност. Пакистан е ядрена сила, има осмите по големина въоръжени сили и е стратегически съюзник на САЩ и Китай.[2][3] Членка е на ООНБританската общност[4] и Г-20.

 

За историята на Пакистан има много инфо, няма да разказвам сега, а и повечето от вас са посещавали Северна Индия и са запознати с могулските завоевания. По-скоро бих искала да ви обърна внимание на регионите. Малко страни в света могат да се похвалят с такова разнообразие - от високи алпийски планини, дълга плажна ивица, пустини, зелени местности и пустинни планински скални образувания. Или както Уикипедия описва:  

 

Природни региони

Вечни снегове

На север високите вериги на Хималаите при Каракорум и Хиндукуш образуват планинска преграда. Върховете им, едни от най-високите в света, са покрити с вечни снегове. Тези вериги са почти непроходими, с изключение на определени участъци като прохода Болан или този в Хайбар, които свързват Пакистан и Афганистан. Хайбар е познат в историята, като път, по който враговете нахлуват в Пакистан.

Белуджистан (или Балочистан)

На запад се намира една друга по-ниска, планинска преграда – масива на Белуджистан, който обхваща плата и падини с езера и балата. В тези земи хората преживяват от полуномадско животновъдство (отглеждат овце и кози). Климатът е силно безводен.

Долината на Инд

На изток и на юг се простират двете обширни равнини Пенджаб и Синд, напоявани от река Инд. В плодородните земи на Пенджаб стотици метри наноси са довлечени от петте реки: Инд и четирите и притока отляво (Джелум, Ченаб, Рави, Сутледж). Това е и най-развития регион в страната.

Синд и делтата

Равнината Синд е образувана от долината на Инд и делтата ѝ. Климатът тук е сух и горещ – летният мусон духа рядко, а пустинята Тар е съвсем наблизо. Синд също би била пустиня, ако не е напоявана от водите на Инд чрез многобройни деривационни канали. Там се отглеждат ориз, захарна тръстика и просо.

 

Аз лично познавам местни, обиколили всички тези региони (което смятам да направя и аз) и снимките им са наистина впечатляващи - недокосната природа.  За мен особен интерес представляват северните региони, както и Балочистан. Пътят от Карачи до Гуадар с автомобил е наистина прекрасен - различни скални образования, национални паркове и морето - недокоснато, незастроено, можете да спрете, където си поискате. За съжаление Балочистан дълги години е нестабилен, в момента се смята за спокоен, но ако решите да шофирате по тази магистрала - ще ви назначат ескорт - за да няма проблеми с туристи. Пакистанците вярват, че Гуадар порт и градът ще бъдат следващите Хонг Конг и Дубай - заради икономическия коридор с Китай. Ще бъде безмитна търговска зона с изцяло нови квартали и зони под пълен контрол на армията. 

 

 За да разберете повече Балочистан, то първо трябва да видим Индексът на човешко развитие за Пакистан:

 

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_districts_of_Pakistan_by_Human_Development_Index

 

За съжаление развитието е много неравномерно, като Пенджаб просперира, животът в Лахор и Исламабад е модерен, както и Карачи (Синд), но същото не може да се каже за балочите. В Куета не се виждат много жени по улиците, нито много модерни зони. От там минава пътят на дрогата от Афганистан и е опасна зона. Странно е как те, балочите, са един ирански народ, който не е успял да се развие така, както индийският етнос на пенджабитата. Пътешествениците, влезнали в Пакистан от Иран, описват приключението като "влизане в Судан" - мъже с бради и тюрбани, бели дрехи и камили.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Baloch_people

 

Балочите имат много красиви традиционни дрехи и култура:

 

https://www.pakpedia.pk/balochi-culture

 

baloch.jpg.534decc5158b3ba244a3de3a518783b2.jpg

 

Женската дреха е дълга и в бяло-червения си вариант напомня някой елементи българската:

 

75804957978879819172.jpg.aef1bf9faaaaf5f15c3f609357f11266.jpgmaxresdefault.jpg.07ed35d6d9bb3957ce4442ff240316b6.jpg

 

 

Балочите се различават от съседите си не само по езика, литературата и емоциите си, но и по традиции и навиците си.  Арабският ислям не успява да асимилира персийското в местните традиции. Иранците винаги са воювали и са се съпротивлявали на арабското господство и въпреки че се обръщат към исляма, те образуват нова секта (шиити) в исляма. Те поддържат своя отделен език, литература и традиции. Същото се отнася и за балочите, които поддържат собствените си традиции и обичаи, които са различни от пенджабските, синдхи, иранските и афганистанските мюсюлмани. Когато сравняваме традициите на балоча с тези на съседите му, виждаме, че макар да са мюсюлмани, те носят различна рокля, ядат различна храна, имат различна музика. Балочите предпочитат да ядат месо без чили, докато мюсюлманите от Индийския субконтинент подправят храната си с много люти чушки. Специалното и често срещано хранене на балочите е “саджи” (месо на скара), което не се приема от индийските мюсюлмани.

  Всъщност начинът на живот на мюсюлманите Пенджаби и Синди е по-общ с този на индийските хиндуси, с изключение на религията. 

  Белуджистан/Балочистан е съставен от различни племена. Трите основни са: балоч, брахви и пущун/патан. Вождът на племето се нарича сардар (едър земевладелец), а главата на под-племето е известен като малик. Сардарите и малиците са членове на областните и други местни джирга (Съд) според статута им. За разлика от Пенджаб, където заминдарите (тук така се наричат сардарите) също имат много земя, крепостни селяни и пари, но не се стремят на всяка цена да властват и да бъдат в управлението, то в Балочистан цялата власт е иззета от сардарите. Теоретично има правителство и местна власт, но реално сардарите са в тази власт, тъй като техните селяни са задължени да гласуват за господарите си. След тях най-много власт имат военните и чак след това - пакистанското правителство.

 

 Най-интересните места за посещение в Балочистан са описани тук:

 

https://www.pakpedia.pk/tourist-place-in-balochistan

 

534490383_.jpg.fd4058d71253dc79919999f4bc8ff6b4.jpg390954610_.jpg.cb67592c4d38a260f2445115645ba1ca.jpg653497747_.jpeg.a788be193cb6885d996f0ebc21a346e0.jpeg1288368667_.jpeg.362db752f565584f74fb9a606391c1f7.jpeg1584623821_.jpg.8016dffafa20bd7e9ccc63e2f4a3e417.jpg

image.png

 

Редактирано от Happy_Traveler
  • Харесвам 9
  • Браво 3
Връзка към мнение
преди 13 минути , AlexandraKo каза:

@Happy_Traveler, а ти в Пакистан ли живееш?Интересна информация имаш за живота там.

В момента да, като преди 2 год бях пак за малко - от началото на тази тема. Женена съм за пакистанец. Иначе живеем между България, Дубай, Пакистан и Танзания. Понеже ние сме в Лахор - лятото не е особено приятно и аз не проявявам никакъв интерес и последното си бях плътно в България, но някой семейства си имат вили на север от Исламабад в планината и там си ходят за летните месеци. Сега зимата Лахор става, макар че на мен пак ми е хладно, а и тревата взе да пожълтява и ще се раззелени след 2 месеца чак. 

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
преди 9 часа, Happy_Traveler каза:

В момента да, като преди 2 год бях пак за малко - от началото на тази тема. Женена съм за пакистанец. Иначе живеем между България, Дубай, Пакистан и Танзания. Понеже ние сме в Лахор - лятото не е особено приятно и аз не проявявам никакъв интерес и последното си бях плътно в България, но някой семейства си имат вили на север от Исламабад в планината и там си ходят за летните месеци. Сега зимата Лахор става, макар че на мен пак ми е хладно, а и тревата взе да пожълтява и ще се раззелени след 2 месеца чак. 

Ами, ето - имаш чудесна възможност, да развиваш гуристическа дейност за българи, желаещи да посетят Пакистан.

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.