Прескочи до съдържание

Куба - наем на кола


Спас.

Препоръчани мнения

Сега гледам www.cubatravelnetwork.com - където към момента ми показва коли само от едната компания (cubacar), но не излизат примерно от VIA /от които примерно кола е наемал Duke/.... Както и да е, знам, че всички рентакар компании там са държавни, но все пак дали има разлика в цените между тях? Ако някой е ползвал друг изпробван сайт да каже. Каква е политиката им със застраховките? В темата на Duke пише за 10 CUC застраховка на ден, но какво включва тя? Както знаем , особено в  Европа играта и измамите със Excess- а е голяма....  Има ли нещо като zero excess застраховка и на каква цена?  

Връзка към мнение

Сега гледам www.cubatravelnetwork.com - където към момента ми показва коли само от едната компания (cubacar), но не излизат примерно от VIA /от които примерно кола е наемал Duke/.... Както и да е, знам, че всички рентакар компании там са държавни, но все пак дали има разлика в цените между тях? Ако някой е ползвал друг изпробван сайт да каже. Каква е политиката им със застраховките? В темата на Duke пише за 10 CUC застраховка на ден, но какво включва тя? Както знаем , особено в  Европа играта и измамите със Excess- а е голяма....  Има ли нещо като zero excess застраховка и на каква цена?  

 

Здравей. Препоръчвам ти да си отвориш нова тема - тази е за измами специално и хората могат да се объркат. Ти питаш за читави рент-а-кар компании и ще стане манджа с грозде. Поздрави.

Връзка към мнение

Няма вариации при застраховката. Предлага се само една - държавна работа, какво да се прави. Трудно е да се каже какво включва самата застраховка, но така или иначе мисля, че тя е задължителна. Общото правило е колата да се оставя под надзор на човек, което струва между 1 и 3 кука на вечер. Уговаряш предварително с касите, в които отсядаш...

Връзка към мнение

Duke, ти през този сайт ли резервира колата? Изкарва ми оферти na havnaautos и cybacar.... няма Via...  Иначе явно принципа е да си отваряш очите на шест за драскотини и всичко останало... :). При оставянето на колата на летището бавят ли те много или процедурата е бърза? А каква е цената на горивото и как стои въпроса със зареждането? Има ли достатъчно бензиностанции по пътя? Трябва ли да се внимава с нещо  там и такива неща.. :)

Редактирано от Спас.
Връзка към мнение

Вече нямам спомен през кой сайт съм резервирал, но със сигурност съм писал някъде в темите. И на другите въпроси съм давал отговори, чети темите. Бензиностанции има в градовете, извънградско се намират рядко и главно по магистралата. Няма някакви особености при зареждане...  

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Има ли някой магеланец в Куба, да каже в момента как е?

Аз сега разбрах, че Фидел се е споминал. :blush: Мир на праха му!

Връзка към мнение

Е..ти цените!!!   :angry:  :angry:  :angry:  :angry:  :angry:

 

Car: Skoda Fabia Hatchback 1.4 o similar
Type: A - Economic (Agency type: A - Economic)
Transmission: Manual
Fuel type: Gasoline
Doors: 4
Peoples: 5
With driver: No
Pick-up date: Sunday, January 22, 2017 (Morning) 
Pick-up place: Havana Airport 
Drop-off date: Thursday, February 2, 2017 (Evening) 
Drop-off place: Saratoga Hotel, Old Havana 
Rental plan: Unlimited Miles : 550.00 EUR
Booking charge: 22.00 EUR
Total: 572.00 EUR 
= 572.00 EUR
---------------------------------------------------------------
5% Online Fee = 28.60 EUR
---------------------------------------------------------------
Total EUR = 600.60 EUR

Връзка към мнение

И нас ни чака търсене на кола, съветват ни да не я наемаме в Хавана (заради цените), а в някой друг град (например Тринидад), и оттам към Сантяго де Куба и т.н...Но все още проучваме най - оптималния за нас вариант на придвижване...

Връзка към мнение

Основно колите са съсредоточени в Хавана, затова внимавайте с наемане в друг град. Пак да повторим, това е соц страна със соц отношения и не очаквайте особено съчувствие, камо ли някой да предложи алтернативи. И още нещо, евтините коли са китайските - бях писал в моята тема, не се стремете към познати марки, защото те са доста по-скъпи...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Какви данни са ви искали при запитване за кола? На мен ми искат данните от кредитната карта, заедно с трицифрения код -  то за да ми кажат има ли свободна...Пиша на мейла, цитиран из форума (Давид и Кирстен)...

Връзка към мнение

Аз резервирах от Cubacar през cubatravelnetwork. Данни за кредитна карта искаше чак при плащането. След това получих потвърждение и фактура  Дали ще е на летището като идем ... ще разберем като идем.

Да изпратиш на мейл данни от карта вкл. CSC ми звучи меко казано съмнително, но ако някой знае, ще сподели.

Връзка към мнение

Така, ще споделя практическия опит /поне частичен/ по въпроса. Бях направил резервация за кола през www.cubatravelnetwork.com. от Havanaautos. Процеса на резервиране и самото плащане минаха гладко, изпратиха ми всички потвърждения, имах въпроси отговаряха, всичко беше точно. По ред причини, плана се промени и решихме да се откажем от колата. Съгласно общите условия по резервацията, при отказ от резервация или неявяване, два дена от нея са non-refunduble т.е. 140 евро в нашия случай.   Отидохме на място в офиса на Havanaautos в деня преди този в който трябваше да вземем колата, резервацията я имаше в системата им /за което имах известни съмнения :)/. Свързаха ме с г-н Luis - представителя на сайта в Хавана и той вика "Full refund, no tax, no problem , dont't worry", за което пак имах съмнения, но днес парите са ми по сметката, наистина full refund. С две думи надеждни са. Човека от офиса на Havanaautos каза, че са най-надеждната агенция и никога не е имал проблем с тях.

Питах информативно по  въпроса със застраховките. При Havanaautos, от началото на тази година, пълна застраховка е включена в цената на наема и не следва да се плаща нищо повече - имайте го предвид, ако в някой офис ви искат пари за "допълнителна застраховка", четох за подобна измама по форумите. Имайте в предвид също, че при щета  трябва да се представи протокол от полицията, включително и за щета на паркинг. Поне така ми казаха... :D

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Да попитам резервиралите наскоро кола за Куба, с каква карта платихте/резервирахте? В сайта на Cubatravelnetwork опциите при плащане са Visa (кредитна) и Maestro (без уточнения), от познатите тук карти. Изпратих запитване за Visa дебитна, но още нямам отговор. 

 

Редактирано от NeDa13
Връзка към мнение
31 minutes ago, NeDa13 said:

Да попитам резервиралите наскоро кола за Куба, с каква карта платихте/резервирахте? В сайта на Cubatravelnetwork опциите при плащане са Visa (кредитна) и Maestro (без уточнения), от познатите тук карти. Изпратих запитване за Visa дебитна, но още нямам отговор. 

 

Преди 3 седмици се върнахме от Куба. Платихме с VISA кредитна (на практика няма резервации - плащаш колата, а на място доплащаш само застраховката) с комисионна около 16 евро, но на място за депозита същата карта не я приеха.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Снощи платих с Мастер кредитна. Питаме накрая  дали да е в евро или в лева  , но в  лева излизаше незнайно защо доста по-скъпо .

За съжаление малките коли поскъпнаха от 58 на 74 евро на ден, а за определен период направо изчезнаха :(. Наложи се вместо за 22 дни да  наема кола за 14 :(. Ако имахме конкретна програма за изпълнение  щеше да се наложи и нея да променя .

 Затова не е важно толкова с каква карта ще платиш , а де не го оставаш като мен за после.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 15 минути , ivooo каза:

но в  лева излизаше незнайно защо доста по-скъпо

Ясно е защо - за плащане в лева те определят курса.

Преди 1 час, NeDa13 каза:

Да попитам резервиралите наскоро кола за Куба, с каква карта платихте/резервирахте? В сайта на Cubatravelnetwork опциите при плащане са Visa (кредитна) и Maestro (без уточнения), от познатите тук карти. Изпратих запитване за Visa дебитна, но още нямам отговор. 

 

Ако не пробваш, няма как да разбереш. Например visa debit всъщност се вижда от търговеца като кредитна.  Дебитната се казва visa electron.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Благодаря ви, моята е точно Visa electron, ще пробвам с нея. Oldkozel, понеже споменавате за застраховки, не са ли включени вече в цената на наема, както пише нагоре в темата или все още се доплаща и на място? И защо не приеха същата карта за депозит, че да помисля за резервен вариант. 

Иначе, ivooo, и ние сме last minute с колата, пътуваме другия месец, каквото остане:-)

Връзка към мнение
7 minutes ago, NeDa13 said:

Oldkozel, понеже споменавате за застраховки, не са ли включени вече в цената на наема, както пише нагоре в темата или все още се доплаща и на място? И защо не приеха същата карта за депозит, че да помисля за резервен вариант.

Зависи от коя компания наемате колата. Нашата беше от VIA и застраховките трябваше да се платят на място в зависимост от класа на автомобила. На REX са включени в цената. За подробна информация може да кликнеш върху синия надпис "Conditions", който се намира между снимката на колата и цената за определените дни (когато си стигнала вече до менюто за избор). Там има инфо какво се включва и какво не в цената. Отделно като платихме по 10КУК/ден пак имахме самоучастие за 350 евро.

Относно картата: Мъчиха я хората на различни терминали и накрая заключиха, че се минава през американска банка и затова терминалите не я приемат. Аз им викам, че от нея съм платил колата, как тогава е минала? Не знаем - дай друга карта или кеш. Ето и частта за наемане на кола в Куба от моя пътепис, който ще публикувам с програма и цени до 2-3 дни:

 

Давам резервацията от www.cubatravelnetwork.com. Платили сме Geely CK от VIA Rent-A-Car с кредитна VISA и получаваме точно такова. Договорът се пише на ръка върху бланка: 11 дни х 77 евро наем (това ти го вземат още при резервацията, другото се плаща на място); 11 дни х 10 евро застраховка (въпреки доплащането за „пълна застраховка“ самоучастието пада до 350 евро, а не до 0, като отделно колата трябва да се паркира на охраняем паркинг, че липсващи части не се покривали); 30 евро допълнителен водач (имайте предвид, че веднъж ни спира полиция и провери дали водачът е вписан в договора); 20 евро такса вземане от летище (тази такса си я измислиха служителите на място; не фигурираше никъде в договора за разлика от другите, но не ми се започваше с лошо). Дават ми колата с резервна гума, крик, ключ и 28 литра гориво за 350 км. Жилетки, пожарогасители и други европейски глезотии липсват. Трябва да върна колата с 28 литра, иначе трябва да платя по 1.2 КУК/литър неустойка. Оказа се, че всъщност това е фиксирана цена на бензина за туристи навсякъде и аз като се замисля сега трябваше да върна колата празна и да платя неустойка, защото аз от престараване я напълних с бензин за 550 км, т.е. с бензин за 200 км горница, ама здраве да е. Внимавайте с колата при вземане – тези отбелязват в предавателния протокол само бруталните щети, а при връщане гледат и малките драскотини. Но аз бях описал всичко и нямах проблем. Всъщност е най-добре да направите едно видео (не снимки) на целия автомобил, защото приятел взе едновременно с мен втора кола Пежо и при връщане го жулнаха с 15 евро, че му липсвала антената, а такава всъщност изначално нямаше. Отделно за този клас ми поискаха 200 КУК депозит. Може да го дадеш от кредитна карта (моята VISA от БАКБ не сработи), може да го дадеш и в кеш (такъв е моя случай). При картата има 3% такса от сумата ако удържат нещо, но при кеша е голямото дърво: на мен ми върнаха 200 КУК депозит, аз няма къде вече да ги харча, обменяш ги на Кадеката обаче вече при курс купува 1.11 КУК за евро (а курс продава 1.03 КУК), т.е. на 200 КУК веднага загуба 16 евро. Така че внимавайте с обмяната на евро: сменяйте малко по малко, за да нямате една бала КУК-ове за обмяна накрая при този марж купува/продава. Отделно внимавайте в какво състояние е колата: на моята липсваха заден десен мигач; ляв габарит (карах нощем на стоповете за мъгла) и двата стопа (светеше само третата стоп-светлина). Бяха й чупили задното стъкло, като никой не си беше направил труда да изчисти багажника от малките стъкла – просто залепили новото стъкло крайно левашки с черен силикон и това е! Предният прозорец е мръсен и аз отварям капака и наливам вода в казанчето за чистачките. В този момент усещам, че всъщност си мия краката – казанчето е счупено и ако искаш да си измиеш стъклото пускаш чистачките и след това сипваш вода с бутилка по стъклото. Иначе колата приятно ме изненада: освен запалка имаше и USB изход, така че си зареждахме техниката в движение. Багажникът събра 1 100-литров куфар, 1 80-литров куфар, 2 кабинни багажа и 1 стандартна раница, което като го видях си признавам, че ахнах. И последното нещо относно колата: ако планирате ходене до Cayo Jutias или подобно ви трябва кола с висок просвет, каквата е Geely. Пежото на приятелите ми се скъса да търка гърнето, прагове и всьо що е отдолу. Видях Мерцедес Е-клас от REX, който целият беше разпран отдолу (висяха му всякакви неща) от пътищата им с дупки, кратери и липсващи настилки, за които ще напиша няколко приказки по-надолу. Всъщност дори аз изкривих предна дясна стоманена джанта, но за тях явно е ежедневие и не ми го направиха на проблем като връщах колата. Предупредиха ни да внимаваме за кражби на части и нарочно пукане на гуми в Сиенфуегос, Тринидат и Камагюей.

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Благодаря за подробната информация, Oldkozel. Cayo Jutias e в програмата ни, така че ще имам предвид съветите, не бях съобразила това. Ще прочета и пътеписа после...

Връзка към мнение
На 4/15/2017 в 14:29, Oldkozel каза:

Аз им викам, че от нея съм платил колата, как тогава е минала?

Минала е защото плащаш по холандска сметка. Виж си извлечението. Аз също наемах през VIA с кредитна VISA, която обаче без проблем послужи и за депозита при самото наемане. Писал съм подробно в моята кубинска тема...

Връзка към мнение
  • 2 години по-късно ...

И аз ще наемам кола и да посъбудя тази тема - Някой да е наемал one way в куба?

Като гледам през цитирания тук сайт не начислява никаква такса, което е прекалено хубаво, за да е истина.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.