Прескочи до съдържание

До Нанси, как, от къде, с какво.


EliDion

Препоръчани мнения

Здравейте, малко съм нова във форума и пиша разпиляно на различни места, за което се извинявам. Предстои да изпратя дъщеря си в Нанси през лятото за месец (30.06/03.07 до 29.07/30.07) . От проучванията ми до момента, най-лесно и изгодно и с най-малко смени на самолети, автобуси и влакове ми се струва следния маршлут : София(Букурещ) - Брюксел със самолет, Брюксел - Люксембург - Нанси - автобус със смяна в Люксембург, но със същата фирма. Как ви се вижда? Приемам всякакви съвети.

Връзка към мнение

Здравейте, малко съм нова във форума и пиша разпиляно на различни места, за което се извинявам. Предстои да изпратя дъщеря си в Нанси през лятото за месец (30.06/03.07 до 29.07/30.07) . От проучванията ми до момента, най-лесно и изгодно и с най-малко смени на самолети, автобуси и влакове ми се струва следния маршлут : София(Букурещ) - Брюксел със самолет, Брюксел - Люксембург - Нанси - автобус със смяна в Люксембург, но със същата фирма. Как ви се вижда? Приемам всякакви съвети.

А не е ли по-добрият вариант полет до Frankfurt-Hahn  и от там автобус на Flibco?

Връзка към мнение

Може, стига да има полети - задраскала съм го в списъка си - може би няма евтини полети до там.(нискотарифните компании ryanair например) Но ще се проверява по нататък. Иначе автобуса и от Брюксел е на Flibco. И Люксембург е опция стига да има полети.

Тъй като курса на който ще ходи е скъпичък (супер е за всичко включено), а да и останат и джобни, гледам и да е възможно най-евтин пътя. Разбира се и да е удобен. То има време, но като новобранци в летенето и пътуването в чужбина ентусиазма е голям - може би и повече от необходимото. :)

Редактирано от EliDion
Връзка към мнение

Може, стига да има полети - задраскала съм го в списъка си - може би няма евтини полети до там.(нискотарифните компании ryanair например) Но ще се проверява по нататък. Иначе автобуса и от Брюксел е на Flibco. И Люксембург е опция стига да има полети.

До там летят Уиз и се намират полети на добри цени. Трябва да се следят.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

LOT предлагат София-Люксембург двупосочен с вкл. багаж за 224 евро с удобни часове на излитане от София и Люксембург . Излитане от София на 30.06.17 връщане на 31.07.17

Връзка към мнение

Баден-Баден? На един хвърлей е и Раян са си пичове :)

А от там с какво. Не намерих автобус. Ако можеш да помогнеш и с това :)

 

Благодаря epetkov -ще следя и това.

Нямам идея какви ще са цените за лятото, но ако при Раян е 10/20 евра в посока и още 10 евра за автобус, цената си е направо....по-евтино ми излиза от колкото отиването до летището София или Букурещ. :)

Връзка към мнение

От Страсбург до Нанси има автобуси по 9 евро https://booking.ouibus.com/en-GB/orientation/offer


А до Страсбург от Карлсруе (с кацане на летището в Баден Баден) flixbus.com 5 евро

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

В една друга тема го бях казала - имайте предвид, че автобусът от Карлсруе до Страсбург се движи по натоварен път (такова беше обяснението на шофьора) и от собствен опит мога да кажа, че ми изигра лош номер с почти двучасовото си закъснение, тъй като бях предвидила да хвана автобус от Страсбург към Саарбрюккен и го изпуснах заради задръстването, в което попаднахме на влизане в Страсбург. Иначе е много удобен за полета на Райън до Баден, после има автобус с номер 140 директно от спирката пред терминала, който отива до Карлсруе и от същото място се хваща Фликсбъс за Страсбург. A с полетите на Уиз до Франкфурт Хан аз имам един основен проблем и това са неудобните часове на кацане и излитане, докато в Баден Райън кацат в 12:45 - перфектно може да се организира транспорт (и най-вече препоръчвам пътуване с влак - много по-точни и бързи са, твърдя го от лични впечатления - вече 1 година се движа често по това трасе - живеем на 120 км от Нанси).

Редактирано от obsession
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А къде могат да се видят разписания на влакове.

Брюксел ми харесва с това, че от летището хващаш автобуса и макар да има прекачване на Люксембург то е от същото място. Няма търсене на гари, спирки и т.н. Щерката не е малка, но не е и много ориентирана още - на 17г. ще е тогава и не е пътувала сама с толкова прекачвания и с ограничения във времето от самолет, до автобус или влак.

Връзка към мнение

А къде могат да се видят разписания на влакове.

Брюксел ми харесва с това, че от летището хващаш автобуса и макар да има прекачване на Люксембург то е от същото място. Няма търсене на гари, спирки и т.н. Щерката не е малка, но не е и много ориентирана още - на 17г. ще е тогава и не е пътувала сама с толкова прекачвания и с ограничения във времето от самолет, до автобус или влак.

Макар и да си мислите, че прекачването в Люксембург е лесно, ще ви кажа, че може да е изнервящо.

Това лято имах прекачване там и чакахме повече от два часа без да знаем дали изобщо ще дойде автобуса.

Накрая се наложи да питаме автобус на същата фирма, но в съвсем различна посока  и т.н.

Все пак се возихме, но със закъснение.

 

Аз затова предложих да ползвате летището на  Frankfurt-Hahn  - от там ще се качи в автобуса и директно ще слезе в Нанси.

Връзка към мнение

Зависи влак от къде до къде ви интересува. Ако ви е трудно със сайтовете на националните железници на Франция - съответно Белгия, Люксембург или Германия, опитайте да зададете в гугъл train from....to.... или bus from....to......  и излизат помощни сайтове, които на мен лично са ми вършили работа при пътуване с прикачвания и смяна на транспорт дори. Мой близък човек ползва и е доволен от мобилното приложение Qixxit , което също е на принципа - задаваш начална и крайна точка и ти излизат опции за различни видове транспорт с цена и часове - аз го имам инсталирано, но не съм опирала до него все още.


Mary, късничко и каца самолета, поне към момента така го виждам на сайта на Уиз - в 19:55 ....и не виждам удобен автобус към Нанси... пък и дете е, вечер да се скита сама по летищата..... :(

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

...

Mary, късничко и каца самолета, поне към момента така го виждам на сайта на Уиз - в 19:55 ....и не виждам удобен автобус към Нанси... пък и дете е, вечер да се скита сама по летищата..... :(

През това лято беше ранен полета до там.

Как ще е другото лято ... сигурно и тези от Уиз не знаят. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да, аз също мисля, че за купуване на билети е рано, цените и часовете ще търпят промени...Но определено предложението на Mary е много добро и трябва да се следи, ако полетите са в удобно време, могат да се напаснат с директния автобус и нещата ще се получат.

Редактирано от obsession
Връзка към мнение

Много благодаря на всички, ще се следят нещата и полети и автобуси и влакове. Като понаближат датите пак ще ви тормозя сигурно. :rolleyes:  Малко е поизнервена обстановката - много за дълго, пък как ще се оправя, пък то сега дали й е достатъчно добър френския и редица други страхове се роят в главицата й и съответно се предават на мен. Аз съм сигурна, че ще се оправи и това ще и е едно голямо училище, както за езика, така и за съмостоятелността, така и за театъра, който мисли в последствие да учи. Дано всичко се уреди, че тепърва ще правим регистрации и за курса и плащания и т.н.

Още веднъж БЛАГОДАРЯ! :thankyou:

Редактирано от EliDion
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Да споделя - случайно днес попаднах и на това, че има директен автобус София - Рен - София, който минава през Нанси. Така, че и това може да е опция.

Връзка към мнение

Аз ако съм и ми кажат, че ще пътувам с рейс 20 и няколко часа вместо със самолетчика... ще ревна. Но вие си знаете.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Не знам защо не ми излезе предния пост, но няма значение. Изках да кажа, че със самолет разбира се е по-бързо и по-удобно, но когато има удобни връзки. Когато няма такива и трябва примерно да се нощува около летището или последващия автобус до крайната дестинация пристига посред нощ и няма кой да те посрещне, по-добрата опция може да е и с автобус. А има и хора, които обичат да се возят, да разглеждат местата през които преминават и т.н.

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте отново, имам нужда от услуга и помощ. Търся някой, който живее или ходи до Нанси и има малко време да провери истинността на училището, където мисля да изпратя дъщеря си на курс, дали го има и дали е легитимно. Ще съм много благодарна на всеки, който се отзове. Благодаря.

Редактирано от EliDion
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте отново. Плановете започват и естествено започвам да ви тормозя с въпроси :)

Купихме билети до Шарлероа, от там с автобуса до Нанси - още не сме купили билети, че съм малко в чуденка, ако закъснее полета, ще може ли да се презаверят билетите или направо за следващия да взема - 22„50 пристигаме - първия автобус 23.45, следващия в 06.20. А и се озадачих, че като започнах да буквам за 1 възрастен 10 евро, като букна 2въррастни - 35 евро. Някой имал ли е такъв случай?

Всички самолети пристигат късно и реших че ще заведа детето до там, а и аз ще се разходя.

Това първо.

На връщане обаче, мислим да пообиколим бъдещите университети и училища. Маршрутите са два:

1. Нанси, Париж, Нант, Бордо.

2. Нанси, Лион, Ним, Монпелие.

Приемам всякакви мнения за начин на придвижване и хотели. Мислех да пробвам да намеря автобус или влак - нощен за да пристигнем през деня и да имаме повече време, като спим на хотел една нащувка и на втората вечер тръгнем за следващата дестинация.

Ако някой може да ми предложи сайт за търсене ще съм благодарна. Ще гледаме да е по-бюджетно но и да е удбно все пак.

Чух,че имало някакви карти за 5дни примерно за транспорт в страната? Нещо като предплатена карта за пътуване навсякъде.

Въобще всяка информация ще е от полза.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.