Прескочи до съдържание

Crazy trip - Шри Ланка, Сингапур, Куала Лумпур, Австралия и Малдиви


Нели_doodle

Препоръчани мнения

Здравейте,

Нашият Crazy trip вече е факт. След продължително 'дебнене' на билетите и смяна на плана няколко пъти вече имаме закупени билети и одобрени визи за Австралия :)

 

Това ни е първи опит за по-голямо бюджетно пътуване и се надавам да се получи.

 

Група от четирима души сме и ще пътуваме само с ръчен багаж.

 

Програмата е следната:

 

11.02.2017 - Sofia - Doha - Male - Colombo - Първа дестинация Шри Ланка - 5 нощувки - Шри Ланка

 

17.02. 2017 - Colombo - KL - Singapure - 2 нощувки - Сингапур

 

20.02.2017 - Singapure - KL - 3 нощувки - Куала Лумпур

 

23.02.2017 - KL - Sydney - 7 нощувки - още не сме разпределили по колко дни в Сидни и Мелбърн.

 

02.03.2017 - Malbourne - KL - Male - 5 нощувки на Малдивите

 

07.03.2017 - Male - Doha - Sofia 
 

Продължителност - Общо 25 дни (16 работни дни)
Самолетните билети - 940Е на човек

 

В момента запазваме нощувките и уточняваме програмата.

>> Шри Ланка - все още не сме уточнили градовете.

 

>> Сингапур - плана е да посетим Marina Bay Sands, Gardens by the Bay и разходка.

 

>> Куала Лумпур - кулите Петронас и тур с една от линиите на GOKL cityBus.

 

>> Сидни - 3-4 нощувки и разглеждане на основните забележителност, ако ни остане време посещение на Taronga zoo и накой красив плаж.

>> Мелбърн му заделяме 2-3 нощувки - обиколка с туристическо влакче и разходка.

 

>> Малдиви - една нощувка на Мале, тъй като кацаме късно вечерта. 4 нощувки на Мaafushi, като планираме за един ден поне да отидем и до друг остров.

 

 

Изчетох някои от темите за Шри Ланка, но още не сме набелязали кое да посетим.

 

Сингапур и Куала Лумпур предполагам е по-удачно да запазим хотелите в по-централната част, за да не губим време в пътуване.

 

Сидни - Мелбърн имаме желание да го направим с кола и да разгледаме още някой град по пътя, но предвид малкото дни още обмисляме. Ще се радвам на мнения, ако някой вече го е правил.

 

За Малдивите следя темите и събрахме информация за трансфера и различните острови. Благодаря за чудесните теми, които пишете!

 

 

 

Благодаря предварително,

Нели

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Аз ще се включа малко по австралийската част. 

 

4 дни Сидни и 3 дни Мелбърн, ако смятате да правите Great Ocean Road до 12-те Апостола, което е просто задължително, особено след като нямате проблеми с шофирането. В противен случай ги разпределете 5-2. Сидни е по-туристическият град, Мелбърн е, как да го кажем, "по-улегнал".

 

Пътят между Сидни и Мелбърн е като цяло скучен, минава се за ден, има време и да поспрете да разгледате Канбера, но не мисля че си заслужава. Взимайте самолет между двата и спестете времето, нямате много така и така. 

 

Под разходка с влакче в Мелбърн да нямаш предвид туристическото трамвайче, което върти кръг в центъра? То е само няколко минути, може би се бъркам...

Връзка към мнение

За Шри Ланка в действителност имате в действителност имате 3 пълни дни, деня на пристигане и деня на заминаване са винаги напрегнати и големи планове за тях не стават.  Моят съвет е да прецените какво харесвате за да успеете да се вместите в малкото време, което имате. Проблемът е, че дори за кратки разстояния се губи много време. Моите топ 5 са: Полонарува, Дамбула и Сигирия (ако сте в добра физическа форма може да ги посетите за един ден, но с доста бързане), Пинавала (сиропиталището за слонове) и сафари в национален парк.  Ако ви остане време Канди (Храмът на Зъба) и Нуара Елия (чаените плантации). И пак много зависи от интересите ви. Виждате, че дори не споменавам за океана, но и аз нямах много време, а и там океанът е доста бурен. В подписа ми има линк към блога ми и може да видите подробности и много снимки за Шри Ланка.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За Шри Ланка моите лични фаворити са: Сигирия (но е голямо изкачване и е доста изморително); независимо от начина на транспортиране, да се вземе влак от Nuwara Elia – Ella, за да се види маршрутът с чаени плантации, а и самият влак е пълен освен с туристи, и с много местни, което си е допълнителна екзотика; сафари в Национален парк Яла - ние нямахме късмета да видим леопард, но въпреки това се виждат доста животни; Коломбо;

Мога да препоръчам нашия шофьор, с който се сдобихме след препоръките на други магеланци, ползвали услугите му. За Eranga Kurera и неговата фирма става въпрос.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 

Сингапур и Куала Лумпур предполагам е по-удачно да запазим хотелите в по-централната част, за да не губим време в пътуване.

 

 

 

В Сингапур цените на хотелите са дразнещи и имат перфектно разработено метро. Така че намерете си читав хотел до спирка на метрото, не ви трябва центъра задължително. 

 

В Куала Лумпур обратно, там са вероятно най-евтините истински 5-звездни хотели в света. Там, ако решите, може да се поглезите и виждате реално за какво плащате. :)

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Аз ще се включа малко по австралийската част. 

 

4 дни Сидни и 3 дни Мелбърн, ако смятате да правите Great Ocean Road до 12-те Апостола, което е просто задължително, особено след като нямате проблеми с шофирането. В противен случай ги разпределете 5-2. Сидни е по-туристическият град, Мелбърн е, как да го кажем, "по-улегнал".

 

Пътят между Сидни и Мелбърн е като цяло скучен, минава се за ден, има време и да поспрете да разгледате Канбера, но не мисля че си заслужава. Взимайте самолет между двата и спестете времето, нямате много така и така. 

 

Под разходка с влакче в Мелбърн да нямаш предвид туристическото трамвайче, което върти кръг в центъра? То е само няколко минути, може би се бъркам...

Да, за влакчето имах предвид. Като цяло и аз четох, че няма много за разглеждане. Идеята е да се разходим и разгледаме.

 

За Great Ocean Road също го обсъждахме, но там мъжката част от групата ни ще реши дали искат :)

 

Благодаря :) тя и първоначалната ни идея беше с билети, но нещо се развълнуваха да си наемем кола и да шофират. 

За Шри Ланка в действителност имате в действителност имате 3 пълни дни, деня на пристигане и деня на заминаване са винаги напрегнати и големи планове за тях не стават.  Моят съвет е да прецените какво харесвате за да успеете да се вместите в малкото време, което имате. Проблемът е, че дори за кратки разстояния се губи много време. Моите топ 5 са: Полонарува, Дамбула и Сигирия (ако сте в добра физическа форма може да ги посетите за един ден, но с доста бързане), Пинавала (сиропиталището за слонове) и сафари в национален парк.  Ако ви остане време Канди (Храмът на Зъба) и Нуара Елия (чаените плантации). И пак много зависи от интересите ви. Виждате, че дори не споменавам за океана, но и аз нямах много време, а и там океанът е доста бурен. В подписа ми има линк към блога ми и може да видите подробности и много снимки за Шри Ланка.

Благодаря! Ще разгледам по-подробно градовете и ще си изберем. Времето наистина е малко, но колкото успеем.  Pinnawala на мен ми е едно от местата, коиот исках да посетя :) и ще го включа в задължително.

За Шри Ланка моите лични фаворити са: Сигирия (но е голямо изкачване и е доста изморително); независимо от начина на транспортиране, да се вземе влак от Nuwara Elia – Ella, за да се види маршрутът с чаени плантации, а и самият влак е пълен освен с туристи, и с много местни, което си е допълнителна екзотика; сафари в Национален парк Яла - ние нямахме късмета да видим леопард, но въпреки това се виждат доста животни; Коломбо;

Мога да препоръчам нашия шофьор, с който се сдобихме след препоръките на други магеланци, ползвали услугите му. За Eranga Kurera и неговата фирма става въпрос.

Благодаря, Яничка. Само да уточним кое точно ще посетим и ще се възползвам от препоръката :)

В Сингапур цените на хотелите са дразнещи и имат перфектно разработено метро. Така че намерете си читав хотел до спирка на метрото, не ви трябва центъра задължително. 

 

В Куала Лумпур обратно, там са вероятно най-евтините истински 5-звездни хотели в света. Там, ако решите, може да се поглезите и виждате реално за какво плащате. :)

Набеляза ли сме наколко хотела. За Куала Лумпур е наиситна изкушаващо съотношението цена и лукс. Благодаря за съвета. Ще прегледам хотелите, коиото съм заделила къде се намират точно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да, за влакчето имах предвид. Като цяло и аз четох, че няма много за разглеждане. Идеята е да се разходим и разгледаме.

 

За Great Ocean Road също го обсъждахме, но там мъжката част от групата ни ще реши дали искат :)

 

Благодаря :) тя и първоначалната ни идея беше с билети, но нещо се развълнуваха да си наемем кола и да шофират. 

 

Еми взимате самолета между Сидни и Мелбърн и кола в Мелбърн за GOR. Понеже мъжката част решава, знам че женската част със сигурност има методи, с които да ги накара да си помислят, че те решават...използвай тези методи :)

 

Сериозно, карането по Great Ocean Road е истински кеф, карането между Сидни и Мелбърн е скучно и монотонно. При положение, че говорим за еднаква инвестиция във време е абсурд да се избере второто. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Като прясна завърнала се от Австралия, напълно подкрепям Георги. Пътувате със самолет между Сидни и Мелбърн,а с кола задължително самостоятелно минете през GOR. Ние дори му отделихте две нощувки и не съжаляваме. А в Мелбърн най-много ни хареса храната. Туристическите забележителности не са толкова впечатляващи, градът е по - известен с културни събития, фестивали и разнообразието от интернационални кухни, защото в града има представители на почти всички нации.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Като прясна завърнала се от Австралия, напълно подкрепям Георги. Пътувате със самолет между Сидни и Мелбърн,а с кола задължително самостоятелно минете през GOR. Ние дори му отделихте две нощувки и не съжаляваме. А в Мелбърн най-много ни хареса храната. Туристическите забележителности не са толкова впечатляващи, градът е по - известен с културни събития, фестивали и разнообразието от интернационални кухни, защото в града има представители на почти всички нации.

Благодаря :)

Връзка към мнение

Еми взимате самолета между Сидни и Мелбърн и кола в Мелбърн за GOR. Понеже мъжката част решава, знам че женската част със сигурност има методи, с които да ги накара да си помислят, че те решават...използвай тези методи :)

 

Сериозно, карането по Great Ocean Road е истински кеф, карането между Сидни и Мелбърн е скучно и монотонно. При положение, че говорим за еднаква инвестиция във време е абсурд да се избере второто. 

Ще помислим сериозно за Great Ocean Road  :) 

Връзка към мнение

 

>> Сидни - 3-4 нощувки и разглеждане на основните забележителност, ако ни остане време посещение на Taronga zoo и накой красив плаж.

Ще си позволя едно съветче тук.

По-принцип най-популярният и известен плаж на Сидни е Бонди бийч. Аз обаче бих ти препоръчал до отидете до Манли бийч

post-139-0-98740000-1480098822_thumb.jpg

Защо? Защото така ще получиш "две в едно". Едното е посещение на хубав плаж, а другото е, че един задължителен елемент от разглеждането на Сидни, според мен, е да видиш града откъм водата. А най-добрият и евтин начин за това e да ползваш ферибота по маршрута Circular Quay - Manly - Circular Quay. 

post-139-0-78222300-1480098090_thumb.jpg

 

По памет двупосочният билет струваше нещо от сорта на 12-13 австр. долара и тръгват през половин час.. Пътува се около 35мин. в посока и се откриват прекрасни гледки към Sydney Harbour. Трябва да хванете обаче класическите стари зелено-жълти ферита, а не Fast ferry. 

post-139-0-18600800-1480098041_thumb.jpg

post-139-0-23847100-1480098043_thumb.jpg

post-139-0-77749100-1480098044_thumb.jpg

post-139-0-00766100-1480098048_thumb.jpg

post-139-0-80088600-1480098710_thumb.jpg

 

Аз извадих малко лош късмет с времето, че се случи облачно.

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 5
  • Браво 1
Връзка към мнение

Ще си позволя едно съветче тук.

По-принцип най-популярният и известен плаж на Сидни е Бонди бийч. Аз обаче бих ти препоръчал до отидете до Манли бийч

attachicon.gifDSC09093_ff.JPG

Защо? Защото така ще получиш "две в едно". Едното е посещение на хубав плаж, а другото е, че един задължителен елемент от разглеждането на Сидни, според мен, е да видиш града откъм водата. А най-добрият и евтин начин за това e да ползваш ферибота по маршрута Circular Quay - Manly - Circular Quay. 

attachicon.gif-Manly.jpg

 

По памет двупосочният билет струваше нещо от сорта на 12-13 австр. долара и тръгват през половин час.. Пътува се около 35мин. в посока и се откриват прекрасни гледки към Sydney Harbour. Трябва да хванете обаче класическите стари зелено-жълти ферита, а не Fast ferry. 

attachicon.gifDSC09046_ff.JPG

attachicon.gifDSC09054_ff.JPG

attachicon.gifDSC09066_ff.JPG

attachicon.gifDSC09108_ff.JPG

attachicon.gifDSC09113_ff_ff.JPG

 

Аз извадих малко лош късмет с времето, че се случи облачн

Благодаря!! Чудесен съвет. Страхотни снимки : )) Аз бях чела за Бонди Бийч, че понякога е доста оживен и пренаселен и малко му се губи чара. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Благодаря!! Чудесен съвет. Страхотни снимки : )) Аз бях чела за Бонди Бийч, че понякога е доста оживен и пренаселен и малко му се губи чара. 

 

Само да добавя към съвета на Фичо. Не знам как ви се падат дните в Сидни, но ако пътувате в неделя с Opal карта максимума за деня, който могат да ви таксуват е 2,50 AUD. Така, че спокойно може да спестите прилична сума пари ако направите това пътуване в неделя. Taronga също много си заслужава.

 

 

Разходка по Harbour Bridge до квартала срещу операта, не знам как се казва, но е много приятно. Спокойствие, доста пейки и много добри гледки.

 

post-2889-0-85504700-1481099919_thumb.jpg

 

За Сингапур:

  • За 2 дни престой препоръчвам да вземете и Hop on-Hop Off бус и да обиколите по-интересните места. Има какво да се види и в китайски и индийския квартал.
  • Ботаническите градини също са много красиви, входът за тях, както и за Gardens by the bay е безплатен. 
  • Светлинното шоу в Gardens by the bay започва в 19:45 мисля, не го пропускайте.

post-2889-0-27474600-1481100161_thumb.jpg

post-2889-0-66566700-1481100043_thumb.jpg

 

Само да попитам - от къде взехте билетите, на доста добра цена са. Някаква промоция ли сте хванали ?

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

 

За Сингапур:

  • За 2 дни престой препоръчвам да вземете и Hop on-Hop Off бус и да обиколите по-интересните места. Има какво да се види и в китайски и индийския квартал.

И ние ползвахме Hop-on-Hop-off буса за 2 дни, плюс че има включени два пешеходни тура - Chaina Town walk и Little India walk - при нас се случи така - ние трима човека и още една двойка американци, та общо пет души - почти все едно с private guide. 

Eто и купон за 20% отстъпка - MLL20 или Survey20 , а quidco дават 11%кешбек  ;)

Редактирано от Фичо
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.