Прескочи до съдържание

Какви са правата ни на пътници съгласно Регламент 261/2004?


Препоръчани мнения

преди 4 часа, dimitrov6 каза:

Чета,че при закъснение от 2 часа,а не 3,имаме право на обезщетение. Да не е грешка

Claim compensation if your flight's delayed or cancelled - Citizens Advice - тук са структурирани много добре дължимите компенсации при различните ситуации

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
На 23.03.2024 г. в 14:46, Alexander каза:

Обобщения дали  стават или не посредниците,  не са удачни.

Понякога след наши опити те успяват, понякога не успяват.

Аз съм имал случай, не успях сам, аеросик не успя също и в последствие аз успях, понеже поднових жалбите.

 

За мен най-правилно е да се пробва човек сам, ако не успее да търси тях. Та дори и след това може пак да се пробва както направих аз.

На всичкото отгоре когато аз сам успях след посредник, взех най-доброто възможно  обезщетение, далеч по-добро от това по ЕС261

 

В интерес на истината, досега посредник не ми е изкарвал обезщетение или сам съм се оправял или след техни неуспешни опити съм се оправял.

Това не значи, че утре няма да успеят отново, видно е, че помагат не рядко, но не винаги.

 

 

 

Преди много години вадех лицензи за продажба на  алкохол и цигари, както и подновявах такива всяка година. Беше елементарно, но повечето хора предпочитаха да си плащат не малко пари   и си мислеха, че е нещо супер сложно.

 

 

А, аз вадех лицензи за обменни бюра в началото. 🙂 

 Би ли споделил как да си подновя иск към Уиз, като те са писали в профила, че е разрешен, а не е. Писах на мейл от който са ми отговаряли, за друга рез. и автоматично ми пишат, че няма да бъде обработен мейла. 

Връзка към мнение
преди 19 минути , chochiani каза:

А, аз вадех лицензи за обменни бюра в началото. 🙂 

 Би ли споделил как да си подновя иск към Уиз, като те са писали в профила, че е разрешен, а не е. Писах на мейл от който са ми отговаряли, за друга рез. и автоматично ми пишат, че няма да бъде обработен мейла. 

Не знам за Уиз

освен  да пуснеш на ново

Връзка към мнение
преди 41 минути , chochiani каза:

Блокирали са резервацията в профила, като са писали разрешена, а не е.

Обърнала ли си се към контролен орган - въздухоплавателната агенция по държавата на местоизлитане? 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 1.04.2024 г. в 20:51, ДиянаВ каза:

Обърнала ли си се към контролен орган - въздухоплавателната агенция по държавата на местоизлитане? 

Здравейте, Дияна!

По повод другата ни резервация от същия анулиран полет им бях писала, но нищо не направиха германците. За това я дадох на посредник и всичко се реши. А сега няма ссмисъл да търся посредник тъй като вече са платили по този полет обещетение.

Ще им пиша пак, да видим.

 

 

Връзка към мнение

Полети на Луфтханса LHR-MUC-SOF около коледните празници. Първия полет закъсня и изпуснахме връзката. На борда на самолета стюардесата ни показа на таблетче следващия който автоматично ни пренасочват. Дадоха и ваучери 10-15е за храна, висяхме няколко часа и пристихнахме 5 часа по-късно от очакваното.  След попълване на формата за оплакване/обезщетения на сайта им ми беше отказано. Причината за забяването била някаква инспекция на самолета която не зависила от тях. След подаден иск ,със съдействето на АероИск, и 3 месеца по-късно изплатиха 2х400 евро.  +1 хвалба за Аероиск.

  • Харесвам 9
  • Браво 4
Връзка към мнение

Рим-Абу Даби на уиз влиза ли в регламента? Получих известие, че полета закъснява с 90минути. Скромния ми опит показва, че вероятно ще закъснее над 3 часа.

Връзка към мнение
преди 22 минути , ivan69 каза:

Рим-Абу Даби на уиз влиза ли в регламента? Получих известие, че полета закъснява с 90минути. Скромния ми опит показва, че вероятно ще закъснее над 3 часа.

100% влиза!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 59 минути , ivan69 каза:

Рим-Абу Даби на уиз влиза ли в регламента? Получих известие, че полета закъснява с 90минути. Скромния ми опит показва, че вероятно ще закъснее над 3 часа.

Предвид наводненията в Дубай и Абу Даби, да не се окаже, че оставаш без компенсация заради лошо време и непредвидени обстоятелства...

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.